Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

OFF

Na ha valami sajátosan magyar, akkor az egymás támadása a világ- rajtunk kívül álló - hibái miatt. :D

ON

Egyébként egyetértek, hogy hülyeség ilyen esszékbe bocsátkozni néhány kép miatt, amiről senki nem bizonyította be, hogy tényleg a BD-ről származik-e. Viszont az szerintem gáz, hogy ilyenkor azonnal azt vágják a másik fejéhez, hogy anno nem ebbe szerettek bele, ez nem zavart régen, a moziban is így volt, vagy ne nézzük a másikat. Akármennyire szeretjük a filmeket, és úgy ahogy vannak (!), nem tilos észrevennünk, hogy amit 2004-ben kiadtak, az sok helyen hibás. Jogos elvárás, hogy ezeket most kijavítsák. Ha nem javítják marad a régi (részemről kizárólag DVD-n), amit ugyanúgy szeretni fogunk, mint eddig, a hibáival együtt természetesen. Amúgy a színhibákkal kapcsolatban nekem sincs gondom a 2004-es szűrőkkel, sőt jobban tetszik így, mint az SE).

Ami hiba van a 2004 -es DVD-n az mindig is benne volt a filmekben. A színkérdést most hagyjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tények helyett a saját szubjektiv véleményed reklámozását szerintem jobban szereted. Az ugyanis hogy kinek mi tetszik az szubjektiv: a kérdéses irásban nem csináltam mást mint leirtam a véleményemet ami az általad leirtakkal ellentétben nem csak "Ömlengés a csodáról", ugyanis az ep.5-nél szóvá tettem, hogy néhol rózsaszin a kard és ez gáz. Bizonyára olvastad ha már megvolt a summás véleményed.

 

És hidd el egy fórum legalább olyan fárasztó ha mindenkinek pont az a véleménye, mint neked:

 

-Hú ez a Hoth kéken nagyon nem az igazi, bezzeg amikor fehér volt

-Igen amikor fehér volt akkor mennyivel jobb volt

-És a kardok már az ep.4-ben is elviselhetetlenül rosszak

-Hajjaj de mennyire

stb.

 

Nyilván jobban éreznéd magad, de be kell érned a mi véleményünkkel ami itt-ott különbözik a tiédtől. A rózsaszin kardokat én se szeretem. Az ep.4 kardjaival viszont nincs bajom. A Hoth kéken az igazi. Nyeld le.

 

Amit te leírtál, az nagyon szubjektív, amit én leírtam...az meg tény, amit igazolok folyamatosan. Neked a hoth kéken jobban tetszik..a magyar nyelv szerint ez szubjektív kijelentés.

 

Amit én mondok az pedig úgy hangzik, szerintem a Hoth nem szép kéken mert eredetileg is fehér volt, minimális kékkel. Ez pedig tény.

 

Tehát én végig konzekvensen hivatkozok valamire, majd az állítmányt toldom meg azal, hogy régen ilyen vagy olyan volt....Ez a korábbi tényekre történő hivatkozás tükrében megtett állítás. Remélem érted a masszív különbséget. Nem azt mondom, hogy Hoth kéken szebb vagy rondább...mert leszarom...azt mondom hogy Hoth jobb fehéren, mert régen is fehér volt.

 

Nem mellékesen a te leírásodban egy deka technikai adat nincs. Leírtad, hogy jé itt rózsaszín, jé ott meg nem. Ez nekem harmatosan kevés.

 

Inkább térjünk vissza az EPIV kardokra, amik szerinted javítva lettek...szerintem pedig nem. (és nyilvánvalóan nekem van igazam, mert szemben veled és TÉNYekkel foglalkozom és úgy igazolom az állításomat.)

 

Szóval mindenki olvassa el amit leírtam és lehet találgatni, hogy miért lettek szebbek a kardok, ha nem is javították, és nem is az eredeti kópiát használták.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval mindenki olvassa el amit leírtam és lehet találgatni, hogy miért lettek szebbek a kardok, ha nem is javították, és nem is az eredeti kópiát használták.

Pedig javították a kardokat a Vader vs. Obi párbajban. Ez a tény. Az viszont nem az, amikor kijelented, hogy elrontották a színezést. Ez a szubjektív véleményed valamiről, ami neked nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé:

 

"The 1080p HD masters for this BD set are new. If you know anything at all about broadcasting (I work in TV) or video mastering etc, you would know that it's laughable - impossible, actually - that the "HD" versions of the Saga that you've seen at home could possibly be the same thing we're getting in this release. This is a NEW 1080p "Full" HD version of the Star Wars Saga. "

 

Plusz valaki mondta, asszem Susnweet, hogy a BD megjelenésen évek óta dolgoznak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykardokról meg annyit, hogy a mozikban anno a nyolcvanas években ugyanilyen szinüek voltam mégis elvarázsoltak minket a filmek. Azért jól elbeszéltek napokig teljesen lényegtelen dolgokon(fénykardok). Ha meg ennyire zavar titeket ,akkor csak el kéne azon gondolkodni, hogy rajongók vagytok-e egyáltalán? Mert ugye az sw-érzés közel sem a fénykardok csak.

A kiadvány meg nem drága csak jó magyar szokás szerint megy a panaszkodás. 90 dollár az USA-ban azaz az ottaniaknak semmi, se a nyugat-európaiaknak, Mi nem számítunk semmit. El kell fogadni.

Ha kiadnák egy az egyben a '77-es kópiát felújítatlanul akkor az is tetszene?

Szerintem se világvége, csak szimplán idegesítő. Csak azért 40k-t költeni egy ilyen kiadványra meg felszerelésre hogy élesebb legyen a kép, de tök ugyanaz a hibás transzfer legyen.. hát idegtépő kicsit.

De mindegy, tényleg túl lett lihegve.

 

A dvd színezése meg szerintem csudiszép. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem javították a kardokat...korábban én is ezt hittem, meggyőződésesen, de hát sajna nem lett kijavítva.

 

Nem kell hogy bárki is képeket szúrjon be, mert sokkal szebb a 2004DVD kardja mint akár az SE...tudom jól....csak hát nem azért szebb mert javították.

 

És a válasz végi ott hevert a SAGA DVD bónusz lemezén, ami meg is erősítette, hogy nem a 97 SE lett szkennelve. De hát ezt már a Lowry is elmondta, unalomig ismétlődött hogy így kosz úgy kosz....ami elvben ott sem lehetett volna a 70 mm-es 97SE kópiákon...csak az eredetin.

 

A szűrő pedig ott van rajta...nagy tudás nem kell hozzá hogy lássa az ember a rózsaszín pacát.

 

"The 1080p HD masters for this BD set are new. If you know anything at all about broadcasting (I work in TV) or video mastering etc, you would know that it's laughable - impossible, actually - that the "HD" versions of the Saga that you've seen at home could possibly be the same thing we're getting in this release. This is a NEW 1080p "Full" HD version of the Star Wars Saga. "

 

Én nem zárom ki, hogy új transfere lesz a BR-nek...fogalmam sincs milyen lesz. Azt gondolom, hogy a 2004HD-t használják...de hogy így lesz -e azt nem tudom, és nem is állítom.

97SE.jpg

2004dvd.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hivatalos oldalon azok a képek meg egyértelmű, hogy nem a BD -ből vannak (legalábbis a 4-5-6 részek fotói), hisz semmi eltérés nincs a DVD -n látott képektől. Az EPI -nél látni a markáns különbséget.

De ennek SEMMI értelme nem lenne. Minek tennének fel állóképeket a blu-rayt népszerűsítő oldalra ha az nem a BD-ről lenne? Főleg úgy hogy az EpI tuti abból van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem javították a kardokat...korábban én is ezt hittem, meggyőződésesen, de hát sajna nem lett kijavítva.

Ehhez nem lett hozzányúlva??? Vader bot kardjából egy tök jó pirosat csináltak. Tuti belenyúltak.

 

sabers12.jpg

sabers13.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez nem lett hozzányúlva??? Vader bot kardjából egy tök jó pirosat csináltak. Tuti belenyúltak.

 

sabers12.jpg

sabers13.jpg

 

NEM! :D

 

Nem nyúltak hozzá...őrület, pedig minden erre utalt. Én ismerem a választ, ami az eredeti 35 mm-es kópiának a tartalmában rejlik...ami olyan koszos volt, amiről az a 10 millió kosszemcse lekerült. De láthatod te is, hogy végig látszik a pálca amire vetítették, a fehér belső rész pedig szaggatott és vibrál, már az alapján is látszik, hogy optikai effekt, nem digitális. De ennél messze coolosabb a válasz. Várom már, hogy valaki beírja. Aztán mutatok bizonyítékot is. Nagyon jó, hogy beszúrtad ezt a képet Ody!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ennek SEMMI értelme nem lenne. Minek tennének fel állóképeket a blu-rayt népszerűsítő oldalra ha az nem a BD-ről lenne? Főleg úgy hogy az EpI tuti abból van.

Annak mi értelme, hogy a DVD menüjében más transzferű kép van mint maga a film? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NEM! :D

 

Nem nyúltak hozzá...őrület, pedig minden erre utalt. Én ismerem a választ, ami az eredeti 35 mm-es kópiának a tartalmában rejlik...ami olyan koszos volt, amiről az a 10 millió kosszemcse lekerült.

 

Pedig még csak nem is hasonlítanak a kardok.Nekem ez a jelenet egyértelműen javításnak tűnik.

Egyébként tudja valaki, mitől van az, hogy ebben a jelenetben akárhányszor egymást fedik, vagy összecsapnak a kardok, hatalmas zöld paca jelenik meg a képernyő közepén??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig még csak nem is hasonlítanak a kardok.Nekem ez a jelenet egyértelműen javításnak tűnik.

Egyébként tudja valaki, mitől van az, hogy ebben a jelenetben akárhányszor egymást fedik, vagy összecsapnak a kardok, hatalmas zöld paca jelenik meg a képernyő közepén??

 

Hát az a zöld paca is a 2004es lejavítás eredménye. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem annak az eredménye, mert előtte is ott volt. Csak akkor még fehéren...

 

Fehéren és nem zölden! Nyilván én is színre értettem...persze igen, ott volt fehéren és nem zölden, ez is a szűrőt igazolja.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fehéren és nem zölden! Nyilván én is színre értettem...persze igen, ott volt fehéren és nem zölden, ez is a szűrőt igazolja.

Szerintem tök mindegy milyen a színe.

 

Itt látható az előrelépés:

 

tpmdvdbrcomparison.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak mi értelme, hogy a DVD menüjében más transzferű kép van mint maga a film? :)

Gondolom külön részleg csinálta a DVD menürendszerét, akik idő hiányában nem kapták meg a felújított DVD-s transzfert, csak a SE-t. De a DVD állóképeivel promotálni a BD-t, na annak tényleg nincs értelme.

 

Zééé: Nem értem hogy nem lettek a kardok kijavítva. A kosz miatt voltak olyan rondák a kardok? Csak nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodinhoo írta...

 

"Pedig még csak nem is hasonlítanak a kardok.Nekem ez a jelenet egyértelműen javításnak tűnik.

Egyébként tudja valaki, mitől van az, hogy ebben a jelenetben akárhányszor egymást fedik, vagy összecsapnak a kardok, hatalmas zöld paca jelenik meg a képernyő közepén?? "

 

És többen állítják, hogy a 2004 DVD kardok, eltekintve a lent ismertetett felemás javításág, mind upgradelve lettek. Ezt írta Bomaar is.

 

Ém pedig állítom, hogy nem lettek javítva, noha sokkal szebbek mint a 97SE vagy az eredeti kardok. Ugyanakkor egyértelmű, hogy a 2004DVD kardjai IS ugyan azok az OPTIKAI effektek, mint régen (rotoszkóp eljárás a neve)...nuku módósítással.

 

Kérlek, nézzétek meg a csatolt képet! A kardokat nem javították digitálisan. Noha kapott egy szebb aurát amire Ody is felhívta a figyelmünket.

 

Ody írta: "Ehhez nem lett hozzányúlva??? Vader bot kardjából egy tök jó pirosat csináltak. Tuti belenyúltak."

2.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(és nyilvánvalóan nekem van igazam, mert szemben veled és TÉNYekkel foglalkozom és úgy igazolom az állításomat.)

 

Jajj dehogy igazolod. Van egy csomó képünk arról, hogy Obi-Wan kardjának vastagsága nincs normálisan megcsinálva (lásd alább), Vader kardja szine néha kifehérül, amik meg lettek oldva. Erre azt mondod, hogy de nem úgy van. Ez lenne ugye a bizonyiték. Vagy legalábbis annak a hiánya. Ha van valamid, akkor oszd meg velünk és ne minket ossz amiért bemondasz valamit és nem hisszük el neked egyből. Hajrá! Kiváncsian fogom olvasni.

 

se01.jpg

 

se011.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ém pedig állítom, hogy nem lettek javítva, noha sokkal szebbek mint a 97SE vagy az eredeti kardok. Ugyanakkor egyértelmű, hogy a 2004DVD kardjai IS ugyan azok az OPTIKAI effektek, mint régen (rotoszkóp eljárás a neve)

Azt senki nem mondta, hogy új optikai effektet kaptak! A régit rázták gatyába, plusz színeztek rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj dehogy igazolod. Van egy csomó képünk arról, hogy Obi-Wan kardjának vastagsága nincs normálisan megcsinálva (lásd alább), Vader kardja szine néha kifehérül, amik meg lettek oldva.

Attól vastagodhat a fénykard hogy fel van húzva a fényesség, de ilyen mértékben nem.

 

És ha a régi transzferen nincsen Vader kardjának piros aurája, semmi, akkor azt akárhogyan színezhetik, szaturálhatják, tisztíthatják, nem lesz olyan mint a DVD-s verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól vastagodhat a fénykard hogy fel van húzva a fényesség, de ilyen mértékben nem.

 

És ha a régi transzferen nincsen Vader kardjának piros aurája, semmi, akkor azt akárhogyan színezhetik, szaturálhatják, tisztíthatják, nem lesz olyan mint a DVD-s verzió.

 

Húúúú, Obi beletenyerelt....ráadásul keménye.

 

"...............ha a régi transzferen nincsen Vader kardjának piros aurája,"

 

Öcsém...király vagy. Én is ezen töprengtem, de mi van akkor, ha az eredeti kópián volt????? És 2004ben ugye azt szkennelték nem a 97SE-t, azért panaszkodott LOWRY a koszra.

 

És ezen törtem a fejem....mígnem találtam valamit. :D És az a szép az egészben....hogy még csak hozzá sem nyúltak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezen törtem a fejem....mígnem találtam valamit. :D És az a szép az egészben....hogy még csak hozzá sem nyúltak.

Ugye nem az a titok, hogy az eredeti kópiákat scannelték be? :D Ezt 2004 óta tudjuk, amikor is a Lowry Digital fejesével készült egy interjú amiben elárulta a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye nem az a titok, hogy az eredeti kópiákat scannelték be? :D Ezt 2004 óta tudjuk, amikor is a Lowry Digital fejesével készült egy interjú amiben elárulta a dolgot.

 

Nem..és mondom, Ob1 nagyon okos, ösztönösen megfejtette...mert én is ezen törtem magam, hogy az egyetlen épkézláb válasz ha nem javították és mégis szebb lett, hogy az eredeti kópián más van mint amit láttunk akár 97-ben. Megmutatom....

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öcsém...király vagy. Én is ezen töprengtem, de mi van akkor, ha az eredeti kópián volt????? És 2004ben ugye azt szkennelték nem a 97SE-t, azért panaszkodott LOWRY a koszra.

Gondoltam rá hogy a ronda fénykard lehet a szennyeződés miatt is, de a SE-n is ronda volt a kard, pedig azt is megtisztították.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na eljött a mai napra a nagy titok felfedése.

 

Jövő héten van a szülinapon, ezt tekintsétet ajándéknak, mert szeretem ezt a fórumot. Most ezt a hozzászólást fogom bővíteni képekkel, kérem szíves türelmeteket.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.