Ugrás a kommentre

Oldie novellái és videói


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Noh, engedve itt a kudar felől áradó nyomásnak... :P:D

 

http://hotfile.com/dl/47110944/bb37190/Spa..._Black.avi.html

 

Az előforduló hanghibákért előre is elnézést, majd még eme koncepció keretei között ki kell tapasztalnom a megfelelő megoldást. Valszeg legközelebb szét lesz szedve a kép és a hang, hogy a különböző programok folytán ne sérüljön ennyire.

 

Aki túl mérsékeltnek, lágynak, érzelgősnek találná a klipet, az tehet egy szívességet :)

Mindenki más fogyassza egészségére. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon klassz lett. :)

Az utolsó Spartás jelenet nagyon hatásos. :D

 

Nekem Casanova ugrott be. :D

Kösz Rog. :D

 

Nekem meg másvalaki. :D Sokkal élőbb személy és nincs is túl messze. Mondhatni a bőrében érzem magam :D

 

 

Tedd már fel fájlfeltöltésre az előzőt is, csak hogy mindenki élvezhesse. :D
Ott van az. :P Lásd lentebb a linket. Áprilisban lett feltéve :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár egy kevésbé szigorú videómegosztóra is fel lehetne tenni a őket. Például az Indára. :)
Direkte váltottam erre a hotfile-ra, mert a többi piszkosul lerontja a képminőséget mivel adatmennyiség határt szabnak meg.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie egy kicsit mesélnél, hogy képzelnéd el a saját Avatar könyvedet?

Folytatás, előzmény lenne? Kaland sok akcióval?

Párhuzamosan futna a filmben látottakkal. Jóformán ugyanazt a három hónapot ölelné át, csak egy más személy szemszögéből. Szerintem még megvárom Cameron előzményregényét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki a következő klip után minimum egy hétig nem száz százalékos tesztoszteront pisil, az a szemem elé ne kerüljön. :D :D

Tripla piros +18-as karika van érvényben. :D

 

 

http://hotfile.com/dl/47353719/604d03e/Spa...struck.avi.html

 

 

Talán ez a klip az melyikkel teljes mértékben elégedett vagyok. Leszámítva persze a technikai korlátokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pofás, de talán kicsit hosszú, ahhoz képest pedig unalmas, legalábbis nekem az volt.

 

Van egy tipikus vágási hibád: egyes jeleneteknél bevillannak az előző vagy következő jelenetek képkockái. Mindig a használni kívánt jelenet elején és végén vágj, ne az előző jelenet végén vagy elején, mert akkor megmarad egy képkocka, ami bevillan.

 

És egy tipp: érdemes effekteket alkalmazni a jelenetváltásoknál. Az feldobja a klipet és általa erősíthetőek a hatások is. Például ez esetben a témaváltások (egyszer még a megabrutálcsávóval harcolnak, aztán már Crixus küzd valaki mással) elkülöníthetőek lennének, mint afféle fejezetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet, hogy ezeket a képkockahibákat már magában a szerkesztésben kiküszöböltem és fogalmam sincs, hogy hogy a fenébe került vissza az egészbe, a kész anyagba, bár én ilyet ennél nem vettem észre. Jócskán az eredeti klip vágási pontjai elé illesztettem a fedőréteget ( magát a film jeleneteit). Engemet is sokszor bosszantott menet közben, hogy egy-egy képkocka a következő jelenetből bennmaradt, vagdostam is lefelé a jeleneteket.

 

A trükközéssel/effektezéssel ilyen klipnél nem próbálkozok. Arra ott van az egy videóforrásból táplálkozó első Spartacus videóm. Pl effektezésnél a hang elkezdett csúszni. Végén újra alá kellett raknom. Itt, ennél nem tehettem meg, mert több vágási pontra is figyelnem kellett, hiszen két videóanyag adta a forrást. Így is örülök, hogy most a zene nem akadt, bicsaklott meg. Vége felé észlelhető némi késés, de ennek okát nem értem, talán a videószerkesztő játssza le különböző sebességgel a hanganyagot illetve a videót. Úgy látszik, hogy egy ilyen módszernél ez ezzel jár.

 

A témaváltáshoz: Nem egy adott jelenetet akarok minduntalan végigvezetni egy klipen, hanem hasonló intenzitású jeleneteket, alkalmazkodva a zenéhez. Ha megnézel egy hasonló módszerrel elkészített zenés videoklipet, ott is válogatnak a film jelenetei között. :D Persze további tapasztalatokkal ez remélem nálam is gördülékenyebben fog menni. :D

 

Azért kösz az észrevételeket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegast használsz vagy ilyesmit? Mert akkor érdekesek ezek a csúszások, ilyet általában a pocsék Movie Maker produkál.

 

Hidd el, ez a két forrásanyag semmi nem lesz, amikor már 57 különböző méretű, felbontású, minőségű, hosszúságú és kiterjesztésű videó adja majd a forrást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegast használsz vagy ilyesmit? Mert akkor érdekesek ezek a csúszások, ilyet általában a pocsék Movie Maker produkál.

 

Hidd el, ez a két forrásanyag semmi nem lesz, amikor már 57 különböző méretű, felbontású, minőségű, hosszúságú és kiterjesztésű videó adja majd a forrást :D

Pinnacle Studiot használok.

 

Nem a forrásanyag száma zavar igazán -oks, nálam is más a felbontásuk, sz*r ügy és bosszantó-, hanem a szerkesztésük ebben a formában ahogy itt rákényszerültem :D Nem egy lineáris szálon vágtam, hanem párhuzamosan kettőn. Egyiket "vasaltam" rá a másikra. :D Ugye a koncertfelvételhez hozzá se lehetett nyúlni, mert az alapot az adta. Mégis az ahhoz szerkesztet vágás figyelembe kellett venni a másik szál ( Spartacus) vágásakor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyes jeleneteknek szerintem kicsit kizökkentő hatása van de amúgy ez is nagyon frankó klip lett. :D

 

Persze további tapasztalatokkal ez remélem nálam is gördülékenyebben fog menni. :D
Bizonyára így lesz. Jó pap holtig tanul. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, hogy az miért szétkaphatatlan. Simán szétvágható.
Persze, csak a hozzá szinkronban rögzített hang okozna némi követhetetlenséget. :D Az egy kész koncertfelvétel Dzséjt :D Youtubera így ment fel, onnan lett lekapva. Ha belevagdosnék, jól is néznénk már ki. Üt a csávó pl a cintányérra és a vagdosás miatt éppen nem hallatszódna az ütés :) Így is a végén késik egy kicsit a hang pedig abba a felvételbe bele se lett nyúlva :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, csak a hozzá szinkronban rögzített hang okozna némi követhetetlenséget. :D Az egy kész koncertfelvétel Dzséjt :D Youtubera így ment fel, onnan lett lekapva. Ha belevagdosnék, jól is néznénk már ki. Üt a csávó pl a cintányérra és a vagdosás miatt éppen nem hallatszódna az ütés :) Így is a végén késik egy kicsit a hang pedig abba a felvételbe bele se lett nyúlva :D

A hang is vágható és mozgatható ám, együtt vagy külön a képpel. :D Szerinted a filmek nem készek, vagy a trailerek? Simán kivágható a cintányér jelenet úgy, hogy a cintányér hangja maradjon, de akár az egészet képestül-hangostul áthelyezheted a videó elejéről a végére, ha úgy hozza a kedved. De akár a hangot is eltűntetheted csak a cintányér csattanásánál, hogy aztán egy felvonyító macska hangját ültesd be (és mixelhető is). Sőt, a legújabb Vegassal, ha olyan a forrásanyag, akkor külön-külön lehet a csatornákat is formálni, így elérhető, hogy csak a zene sávja, vagy csak a háttérhangok sávja maradjon meg. Így már nincs olyan probléma, hogy ha szöveg kell, akkor vagy addig kell húznom a hangot, míg a forrás eredeti zenéje már nem hallható (viszont annyira már a szöveg sem), vagy egyszerűen áthallatszik az eredeti zene. Egyszerűen törlöm a zenét a filmről, aztán marad csak a beszédhang, háttérhang, stb. Persze, ez csak az újabb keletű BR és DVDripekkel kivitelezhető (meg is szívtam a legújabb videómon).

Vagy ilyen funkciója nincsen a P*navágónak? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.