Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Ukrajna-Tunézia: 1:0

Spanyolország-Szaud-Arábia: 2:0

Svájc-Dél-Korea: 1:1

Togo-Franciaország: 1:2

 

Remélem kiesnek a Franciák. Régen bírtam őket, de ez a mostani játékuk szánalmas... :o

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom, hogy mindenki igazságtalanul piszkálta Faragót (aki az egyik kedvencem mellesleg). Ronaldo Figo és a többiek nevét valóban "u"-val a végén kell ejteni, ahogy azt ő tette is, mert így helyes. Ráadásul ő fel is vállalta, hogy a helyes, de nálunk kevésbé elterjedt változatot használta, erre mit kapott a fejére... szerintem ez igazságtalanság!

 

FARAGÓ-HAJDÚ B. FOREVER!

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

FARAGÓ-HAJDÚ B. FOREVER!

Én bírom Faragút, de nem tetszett, ez, hogy ú-val mondta a neveket. Egyszerűen, nem ez terjedt el itthon.

Csak mi magyarok görcsölünk ilyenen, hogy kell neveket kiejteni, külföldiek, olyan szinten leszarják, hogy már fáj.

Főleg az angol kommentátorok ilyenek, akik nem foglalkozna ilyesmivel.

Például Robby Baggio-t , mindig "Báddzsió"-nak ejtették, pedig, ő elég nagy sztár volt ahhoz, hogy tudja róla mindenki a helyes kiejtést.

Knézy is mindig, ment kérdezgetni, hogy kell a neveket mondani, és a kameruni Mbomát, Embomának mondta. Elég furcsán hangzott. Persze, a mi neveinket sem kérdezi senki, hogy kell mondani, Gerát "girázzák" az angolok, Lisztes-t, mindig Liztecs, vagy Listesz-nek mondták, Király-t királi, és sorolhatnám, ennyi erővel, mi mincenkit úgy mondunk ahogy akarunk, és én ezt vallom.

Például Olver Neuville-t, mivel svájci származású, svájci németesen "nójvil"-nek kell mondani, mikor berobbant úgy is mondták, de aztán elfelejtődött.

Ahogy Faragú sem ragaszkodik manapság, már a portugálos kiejtéshez, mamár, nem mondja, a brazil és portugál neveket, úgy, ahogy portugálul kell.

Úgy kell használni, ahogy meghonosodik, vagy ahogy könnyű kimondani.

 

Hajdú B. egyik argentín meccsen (talán arg-ned) mondta, hogy kéne ejteni néhány nevet, de ő az elterjedtet fogja használni. pl Mascseránó, Asálá. Ilyesmik.

Szerintem ezeket a neveket el lehet, mondani, de csak érdekesség szintjén, és mondjuk hozzá lehet tenni, milyen hülyén furcsán hangzik, hogy romáriú...stb

 

Faragó az utóbbi néhány évben nagyon bizonytalan lett, semmit nem mer felvállalni, mindig, olyan gügye hangsúllyal hozzátesi, szerény véleményem szerint... meg ilyeneket, régen nem csinálta. Jobban tetszik, ha valaki válallja, hogy szerinte, hülye a bíró, xy szarul játszik. Faragó ilyen magánvéleményt teljesen kihagyja, ez nem tetszik benne. De kétség kívűl ők az utolsó életképes kommentátor generáció. Aik ma kezdenek siralmas.

Bár ez a Hetthéssy kezd tetszeni, de a világi(tó fejű) és Léderer mákos borzalmas.

 

Egyébként feltűnt valakinek, hogy itthonról közvetítenek? Csak a nyitómeccs volt helyszínről, és a kieséses szakaszra utaznak ki, gondolom ketten Hajdú B. és Léderer.

Nekem Hajdú B. feltűnt, hogy tompább, mint szokott(nem élt annyira együtt a játékkal, mint a bl meccseken), ő is játékosokat téveszt, abszolút nem jellemző rá (monitorról könnyebb téveszteni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ööö... ne csak a hétvégére, mert péntekig nem leszek :o

 

Faragó: Nem csoda, hogy inkább Figót használt, meg Rondaldót, stb, ha engem így cikiztek volna, én is rögtön átálltam volna a "jobbra".

 

Egyébként való igaz, hogy nem görcsölnek annyit a kiejtéseken a külföldiek, de ha én egyszer eljutok oda, ahova szeretnék, tuti, hogy én is körbekérdezem a szakértőket, hoyg ezt meg azt hogy kell kiejteni, és aztán összehasonlítom a nálunk elterjedtel. Az biztos, hogy nem mondanék olyat, hogy "göncsjár". Lehet, hogy úgy kell kiejteni, de Magyarországon inkább a "gönkjár" terjedt el. És így tovább. Viszont szerintem ez is hozzátartozik a felkészüléshez.

 

Én tudtam, hogy itthonról közvetítenek, szégyen, hogy a rohadt retek klub erre is sajnálja a pénzt. K**** annyukat!

 

Szerintem Világi nem olyan rossz, vagy legalábbis jobban igyekszik, mint a hülye barom Léderer, aki alig készül egy-egy meccsre.

 

Szóval sztem Világi még az elviselhető kategóriába tartozik, Hetthéssy pedig kifejezetten jó! Beszéltem is vele IwIw-en, és gratuláltam neki.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy nem mondanék olyat, hogy "göncsjár". Lehet, hogy úgy kell kiejteni, de Magyarországon inkább a "gönkjár" terjedt el.

Persze, meg lehet kérdezni, de nem szakértőket kérdeznek, ilyenkor, hanem (persze ha a helyszínen vannak) annak az országna a kommentátorát.

Kérdezni sosem szégyen, de használni nem kötelező, sőt, de érdekességképp meg lehet említnei, hogy így hangzik.

 

Engem mostanában a Kallström idegesítn, illetve, ahogy mondják, Csellsztrőm.

 

Világi nem okoskodik annyit, mint az a vízszemű léderer, ez mindenképpen pozitív, de azt, hogy "egyébként" olyan ütemtelenül és feleslegesen használja, hogy idegesít és a falra mászok tőle, és dagadt a feje, hozzá mindig kicsi inget vesz fel, ettől vörös a veje. (ezért hívom világítófejűbek. :o )

 

Ma reggel láttam a sport1-en a 98-as vb filmjét sokadszor, talán az egyik legszínvonalasabb vb volt. Ronaldo összehasonlíthatatlan, akkor hogy imádtam a játékát, ma meg csak egy lesajált dagi. Igazából orvosi csoda, hogy ő még focizik, és teljesen megváltozott a testfelépítése és a játékstílusa, technikás cselező csatárból, lendületes gyors erőcsatár lett.

Engem az idegesít vele kapcsolatban, hogy jobban sztárolják mostanában, mint, akkor, pedig akkor valóban öröm volt nézni, most pedig hiába rúgott 8 gólt az előző vb-n, és a következő szezonjaiban és tegnap is. Sokkal csúnyábban játszik, és ez maga sem ismeri be(ezért titkolja a súlyát), a média sem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Debrecen a Dudelange(Luxemburg)-Raibotnicki(Macedónia) Párharc győztesét kapta, és itthon kezdenek.

Kötelező a továbbjutás, még esetleg hasonló arányt is elvárhatunk, mint a Split ellen. :o

Remek sorosolás! Sajna megint a harmadik körben vérzünk el. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegettem, hogy ki kivel fog játszani a nyolcaddöntőben. Ha Spanyolország (valószínűleg ő lesz a csoport elsője) túljut rajta, akkor a negyeddöntőben Brazíliával fog összekerülni (aki tutira túljut majd) :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valakinek szét kell vernie Ronaldoékat :o

 

 

Donát.

Hát ha Ghána úgy játszik, mint az olaszok ellen, akkor szó szerint fogják őket szétverni.

Ha visszajön a brazilok első két meccses formája, akkor nem tartom kizártnak az afrikai meglepetést.

Spanolok tuti, a nyolc között vannak, g csoport továbbjutói elég harmatosak.

Szerintem már az ukránokat, is be lehet írni a 8 közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek sorosolás! Sajna megint a harmadik körben vérzünk el. :o

Az nem olyan nagy sajna, hogy a 3dik körben vérzünk el, az lenne az, ha ebben a második körben...

 

De azért még ne temessük el a főtáblára kerülés lehetőségét, hisz nem tudjuk ki lesz az ellenfél, és ráadásul még tovább sem jutott a csapat.

 

Ez a macedón csapat tavaly eléggé megnehezítette a Lokomotiv Moszkva dolgát és előtte otthon leigázta 6-0-al a Skonto Rigát aki 99-ben BL-t nyerő MU-t majdnem kiverte a selejtezőben.

Skopjéban csak 1-1-re volt képes az orosz "sztár"gárda 90. percben egyenlíve. Moszkvában az utolsó negyedórában nyertek csak 2-0-ra.

Szóval azért idegenben vigyázni kell ezekkel, de ez a Supka dolga.

Másik lehetséges ellenfél a luxemburgi tavaly a BL-ben első körében a bosnyák bajnoktól otthon kikaptak, majd idegenben hosszabbítás után 4-0-ra győztek.

Második körben a Rapid Wien 9-3-as összesítéssel ejtette ki.

Külön érdekesség, hogy a Loki idei lehetséges ellenfelei egymással játszottak a 3-dik körben.

Rapid-Lokomotiv meccsen (1-1,1-0) Rapid jutott a BL-be, Juve, Bayern, brudges csoportban nem sok vizet zavartak.

 

A fehérvár ellenfele a BLig jutó Artmedia Pozsony ellen kezdett a Bl selejtező első körében, és Kazahsztánban 2-0-ra megverte szlovák riválisát, majd a visszavágón hosszabbítás után 4-1 lett vége.

Dózsa ellenfele tavaly az uefa kupa selejtezőjében a Dacia Chisinau ellen 2-1 összesítéssel jutott tovább. Majd a következő körben a Besiktas ellen 6-1-el esett ki.

 

Szóval azért még ezeket is nagyon komolyan kell venni, attól még, hogy nagyon ismeretlenneknek és kutyaütőknek tűnnek. Tavaly nem sikerült nekik igazi meglepetés, ellenünk sikerülni szokott, csak, hogy egy kicsit pesszimista legyek. Tavaly a Fradi is megégett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állás:

 

1. - 48 pont

 

Bomarr

 

2. - 41 pont

 

Ody

 

3. - 40 pont

 

Lokatelli, Donát

 

5. - 32 pont

 

MissKarrde

 

6. - 31 pont

 

Lada

 

7. - 25 pont

 

Kudarbumat

 

8. - 2 pont

 

Oldfighter

 

A nap legjobbja: BOMARR - 8 azaz 8 ponttal, fantasztikus teljesítmény!

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nap legjobbja: BOMARR - 8 azaz 8 ponttal, fantasztikus teljesítmény!

 

 

Donát.

A fenébe. :o Nehezen ledolgozuk a hátrányt, és így megszívni utánna.... Most már nagyon nehéz lesz behozni, mivel egyre kevesebb meccs lesz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, most, hogy jön a kieséses rész vezessünk be egy plussz pontot, ami csak akkor lép életbe, ha valaki döntetlent tippel 120 perc játék után.

 

Szóval ha valaki döntetlent tippel, akkor jelölje meg ki fog továbbjutni a 11-es rúgások után, ha eltalálja akkor egy ajándékpontot kap.

Esetleg aki még jobban hazárdírozni akar tippelje meg a 11-es rúgások végeredményét, és ha azt eltalálja, akkor még nagyobb plusz pont, mondjuk 5, vagy 3. Mert ezt még nehezebb tippelni, mint a eredményt.

 

Persze ezt még nem beszéltem meg Donáttal, csak most jutott eszembe, ha mindenki jóváhagyja akkor tippelhetünk így, márha fog valaki 11-es párbajt tippelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.