Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nézd, amíg nem tudjuk mi váltotta ezt ki nála addig nem lehet teljes mértékben őt "hibáztatni". Lehet, hogy az a digó az anyját "temette" éppen. Profi nem profi, Zidane-nál elszakadt a húr.

Egy szőröstökű profi ilyenkor odamenne Materazzihoz, és közelről a képébe röhögne...

 

Tök mindegy, mit mondott Materazzi, az nem menti fel Zidanet. Az ilyen viselkedésnek nincs helye a futballpályákon. Ez az aggresszió tűrhetetlen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt sajnálom, hogy ez a megmozdulása beárnyékolta az egész meccset.

Sajnos nem csak az egész meccset hanem szerintem az egész pályafutását.

Mint már irtam volt Én nagy Realos vagyok és Zizu (volt) az egyik kedvencem.Most már nem így gondolom :cry:

Szerkesztve: - lipi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóba se jött ilyesmi...

Csak éppen a videón, amit belinkelték, Materazzi hentesmunkája látható, amihez hasonlót nem csinált a VB-n, tehát akkor hogy jön ez ide?

 

A Zidane-nal kapcsolatos brutalitások relevánsak, mert ő most is ugyanazt csinálta... Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak éppen a videón, amit belinkelték, Materazzi hentesmunkája látható, amihez hasonlót nem csinált a VB-n, tehát akkor hogy jön ez ide?

Odairtam, de akkor mégegyszer: szóba jött Zidane múltja és hogy milyen játékos volt én meg megvillantottam Materazzi múltját. Nem értem mi a probléma...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lipi. igazad van, DE! Materazzi nyilván tudta, hogy fel lehet húzni Zidane-t, és direkt odaszólogatott neki, hátha bepöccen. Bejött. Ő is legalább annyira sportszerűtlen volt, mint Zidane.

De azért profik,hogy tudják kezelni az ilyen helyzeteket.Számtalan európai ligában nemzetközi bajnokságban edződött vér profi világklasszisokról beszélünk,nem holmi falábú csocsófigurákról.Még ha az annyát szidta akkor sincs helye a pályán az ilyen megnyilvánulásnak. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odairtam, de akkor mégegyszer: szóba jött Zidane múltja és hogy milyen játékos volt én meg megvillantottam Materazzi múltját. Nem értem mi a probléma...

Nincs probléma :nana:

 

De ha megnézzük a videót, ott senki sem reagált úgy Materazzinak a tegnapinál sokkal durvább dolgaira, mint Zidane... Profizmus :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A leköszönő Zidane-t választották a németországi labdarúgó vébére akkreditált újságírók a torna legjobb játékosának. Mindezt annak ellenére, hogy a franciák kapitánya az utolsó meccsén, a döntőben, lefejelt egy olasz játékost. Az olasz újságírók szerint Materazzi az incidens előtt a következőket mondta Zidane-nak: ?Igen, igen játszad csak a nagy sztárt...?

 

Zinedine Zidane-t választották a labdarúgó vébé legjobb játékosának. A futballista 2012 pontot kapott, a képzeletbeli dobogó másik két fokára az azzurik két kiválósága léphetett: a második helyen az olasz Fabio Cannavaro végzett 1977, míg a harmadikon Andrea Pirlo, 715 ponttal.

 

A gólkirály, azaz a vb aranycipőse a német Miroslav Klose, a legjobb fiatal játékos, csapattársa, Lukas Podolski lett, míg a legszórakoztatóbb futballt játszó csapat címet a végül negyedik helyezett Portugália érdemelte ki.

 

A legjobb kapusnak az olasz Gianluigi Buffont választották.

 

Materazzi szavai Zidane fejese előtt:

 

Az olasz újságírók állítólag megfejtették, melyek voltak Marco Materazzi utolsó szavai Zidane durva fejese előtt. Materazzi az újságírók szerint azt mondta: ?Igen, igen játszad csak a nagy sztárt.....? ? melynek következtében az aranylabdás Zinedine Zidane elvesztette a fejét. Gianluca Zambrotta az olasz csapat balhátvédje csak annyit jegyzett meg a történtek után, hogy már a Juvéban is viselkedett hasonlóan Zizou."

 

Ez érdekes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igy van. Zidane borzasztó amatőr dolgot művelt és sokak, köztük az én szórakozásomat is elrontotta.

Hát én valahogy semmelyik meccsen se szórakoztam nagyon. Esetleg a Ghána-Brazílon......Vagy egy-két cseh meccsen......

Az önfeledt focizás talán legjobban Ghánára illet volna. Sajna a többiek ettől távol maradtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zidane-é lett a VB aranylabdája... hopsz, bocsesz, elkéstem :nana::)

Az indexen ezt irják:

 

"A németországi labdarúgó-világbajnokságra akkreditált újságírók Zinedine Zidane-t választották a torna legjobb játékosának.[...]Ez az elismerés azonban nem egyenő a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) által odaítélt és hétfőn kihirdetendő, "hivatalos" elismeréssel, az Aranylabdával."

 

Edit: Eh... közben kiderült, hogy az akreditált újságirók mellett a FIFA is őt választotta. Akkor nem szóltam :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az új teoria: a Bild cimű német lap szerint Zidane-t le-terroristázta Materazzi utalva ezzel arab származására (Zidane Algériában született). Nemtom miért de nekem hihetőbbnek és valami miatt durvábbnak is hat a "Igen, igen játszad csak a nagy sztárt".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom tegnap többen hiányoltatok ami nagyon jól esik. Mindenesetre nem voltam fórumképes állapotban érthető okokból.

 

Köszönöm Donát dícséretét amit a gólátlagról írt.

Még kicsit fel is becsültem a gólokat.

Tegnap öröm(és egyéb)mámorban direkt nem jöttem, mert nem tudtam volta érdemleges megjegyzéseket hozzáfűzni az eseményekhez.

Most, hogy kicsit leülepedtek az események vállalkozom egy kis élménybeszámolóra.

Kezdjük a végén. Nem hittem volna, hogy még valaha sportügyben egyetértek yodamesterrel, de meggkönnyíti, hogy ő is az olaszokhoz húz, és ismeri őket.

Zidane buta, akinek ekkora tudása van nem tudom elképzelni, hogy egy zrikálást(vagy fogalmazzunk úgy, hogy szándékos taktikai kikészítést) így kelljen elintéznie.

Ő van akkora játékos, hogy a következő labdavezetésénél kicselezze Materazzit vagy adjon neki két kötényt. Egy igazi nagyság így oldja meg a sérelmeit, higgadtan.

Nekem sosem volt kedvencem, és akkor még enyhén fogalmaztam, de a tudását elismerem. Nagyon örültem, mikor elkerült a Juvétól.

Szerintem nem lehet senkinek sem olyat mondani egy meccsen (még amellett, ha mondjuk állandóan megtorlatlan csomagokat kap.) pláne egy vb döntőn, hogy ilyet tegyen. Még jobban hatványozza, hogy utolsó meccse volt. Mégis mit gondolt, nem merik leküldeni? Mint millió kissrác bálványa szégyelje magát.

Materazzit ismerjük kicsoda, csoda amit művelt ezen a vb-n, mármint azoknak akik látták, hogy is szokott játszani. Durva vadállattá nőtte ki magát az Interben, utolsó előtti fordulóban félpályáról öngólt lőtt! Erre most egy nagyon jól szerelő nyugis, kicsit sem durvuló hasznos emberré lett Lippi pedagógus munkájából.

 

Meccsről. Rémálomként kezdődött. Az első perctől frissebbek voltak a gallok többet futottak a támadásokban. Majd 11-es, pont annyira volt Jogos, mint az ausztrál büntető. Utána hála az égnek visszaálltak a franciák, ha ugyan azt a játékot játszák, mint a gól előtt, és az egyenlítés után, akkor nyernek. Olaszok átvették az irányítást, és szögletekből akár fordíthattak is volna. Olasz csapat arajét mutatja, hogy elbírta a használhatatlan Tottit, és Egyenlíteni tudott, egy ilyen gyors bekapott gól után.

Akkora lelki erőről tesz tanúbizonyságot, hogy már ez megéri az aranyat. Lippi Zseniálisan stratéga, Megkavarta nagyon most is a csapatot.

Ezen a meccsen kétszer váltottak taktikát, ez 3 taktikai hadrend alkalmazását jelenti. Az első felállás Totti lecseréléséig tartott, előtte kiesett Vieira, utána nem volt elég hatékony a középpályás védekezés. Csere után kicsit belejöttek az olaszok, de visszaestek Pirlo nem elég jó simán irányítóban használása. Ő úgy tud igazán élni, ha van irányító, és ő mélységből az igazi rányító mögül osztogat.

Del Piero bejövetelével nem változott a játék képe, de a taktika igen. De a pálya közepe olasz részről üres volt (Pirlo inkább védekezett) ezért nem tudtak támadni. Németek ellen bennt maradt Totti, és legalább a védelmet megosztotta(mert ugye más haszna nem volt ezen a vb-n), ezért kevesebb ember Jutott a szélekre, ahol Del Piero próbált menni. Pazarul zárt a francia a védelem, ahogy az olasz is a tömérdek francia lehetőség előtt. Kiállítás után a lélektani előny az olaszokhoz került. Rengeteg "rémálmom" okozója dicstelenül távozik a foci színpadáról.

Hogy miért gondolom, hogy az előny az olaszoknál volt? Innentől kezdve elmúlt az izgalom, éreztem, hogy akármi lesz ezután meglesz a trófea. Igazából nem az olaszoknak jött meg az önbizalma, hanem a franciákat hagyta el. Nagyon megzavarodtak, hogy a kapitányuk, a főnökük, akéirt Togo ellen játszottak kénytelen volt elhagyni a pályát. A támadni képtelen olaszoknál volt a labda a kiállítás utáni nagyrészben, de ők már felkészültek lelkileg a büntetőkre.

Külön öröm, hogy akkor szakadt meg az olaszok büntető fóbiája, amikor legjobban kellett. Egyedül Materazzinál izgultam, olyan messziről futott neki, hogy azt hittem a Brandenburgi kapuig lövi, mint Stam 2000-ben az olaszok ellen. De nem. Pirlo kivételével mindenki magabiztosan Tutira rúgta. Még a franciák is. Elképesztő volt, hogy nem volt Pirlo kivételével rosszul rúgott büntető, ilyen kiélezett helyzetben mindig szokott lenni fölélövés, kapufa, vagy kapus kezébe lőtt, de nem volt. Ilyen óriási 11 ölő kapus, mint Buffon nem védett.

Trezeguet büntetője sem volt rossz, csakhát ha 2 centivel alacsonyabb akkor pont ugyan olyan, mint Zidane gólja, akkor a vonal mögé pattan. Trezeguet, pont ugyan így rúgta (erőből, állítgatás helyezés nélkül) a 2003-as BL döntőn, csak akkor sistergőbb kapufa lett a kapu közepén, és nem a vonal közelében pattant le, akkor nem nyerte meg miatta (is) a Juve a BL-t, most meg "ő" nyeri meg a vb-t az olaszoknak.

 

Igaza van Oldfighternek, ez nem a szép foci vb-je volt, hanem ez a taktika vb-je. Aki jobban felkészült taktikailag, esetleg fizikailag, az jutott el a döntőig, és nyert.

Az olaszok taktikai repertoárja volt a legszélesebb. Legalább ez méltán ért vb győzelmet. Én azt nem szeretem, mikor jön valaki a statisztikávál, hogy a győztes lőtte a legtöbb és kapta a legkevesebb gólt..., mégpedig azért, mert aki eljut a torna végéig, még szép, hogy gólokat szerez addig, és neki lessz a végére a legjobb gólkülönbsége, lényeg a hogyanon van. (Mondjuk a Németek 2 góllaltöbbet lőttek az olaszoknál, de 3szor annyit kaptak.)

Olaszok nagyon idegesek voltak az első meccsükön, de nyertek.

Usa elleni kiállítás parádén. 3 szor is sikeresen alkalmazkodtak a helyzethez.

Csehek ellen is, ez volt a szitu Nesta kiesése után. Ausztrália ellen szintén, kifogástalanul alkalmazkodtak a kiállításhoz, de nem maradt elég erejük támadni. Ukránok ellen nem volt nehéz dolguk, kijött a két csapat közti tudás különbség, egy kis szerencsével megtámogatva. Németek ellen csak egyszer váltottak taktikát, az nyerőnek bizonyult, de mondjuk, addig sem játszottak alárendelt szerepet. Döntőben a taktika variálástról próbáltam okoskodni, de nem igazán jött be.

Franciáknál is tudnék írni hasonlókat, de nem teszem, mert nem a kedvenceim, mindenesetre az olaszok egyenletesebben voltak, ők sem sziporkáztak a csoportban, de nem szenvedtek.

 

Azt se felejtsük el, hogy az olaszoknak, minden meccsen volt leglább egy negyed órájuk amikor nagyon nyomtak, és győzni akartak. Ausztrálok egy szót sem szólhatnak, ha a félidő 3-0. Ukránok ellen bejött az erős kezdés, Németek ellen is voltak helyzetek, sőt mi lett volna, ha az olaszok olyan kezdővel játszanak végig egy meccset, és olyan mentalitással, mint amivel megnyerték azt a meccset. Akkor talán parádéztak volna egész vébén, de az taktikázós, tartalékolós vébé volt, a győztesének is ilyennek kellett lennie.

 

Már annyit hozták párhuzamba a 2000-es eb-t.

Az elődöntő: házidazda vs olasz + Por vs fra

Meg miegymás. Két apróságra hívnám fel a figyelmet olasz részről.

Az elődöntőben az olaszok hipervédekezése volt Zambrotta kiállítása (az volt pályafutása egyetlen piros lapja) után. A hazai hollandok előbb, egy jogtalan, majd egy jogo büntetőből sem szereztek vezetést, majd az olaszok a hosszabbításban majd nem nyertek aranygóllal. A 11fóbiából már szinte akkor kigyógyult az olasz csapat, de csak szinte, mert a hollnadok 6 11-esből csak egyet tudtak berúgni. Mondjuk ami nem volt védhetetlen Toldo mind megfogta.

Mindenki okádott (én persze nem :) )Olaszoktól, hogy ilyen játékkal továbbjutni, hogy a kapu felé se mentek, a támadófocit játszó hollandok ellen.

Másik ágon parádés elődöntő, Zidena parádéja, majd egy 11-es aranygóllal lőtte döntőbe a gallokat.

Döntőben az olaszok szuper támadó focit mutattak be a második félidőben, vezetést szereztek. Franciák a pályán sem voltak. Felmutatja a bíró a 4 perc hosszabbítást, pereg az óra. 5 másodperc van hátra a beígért hosszbbításból, Beadást Cannavaro nem tudja felszabadítani, gyertyát fejel, majdhogynem maga mögé, Wiltord leveszi egyet tol lő gól, 1-1. Utána mi volt ismerjük.

 

Ezzel csak azt akartam, hogy nem mindig az nyer aki az adott meccsen vagy sorozatban jobban játszik. Akkor az olaszok jók voltak az döntőben(mindenesetre ellenfelüknél jobbak voltak), elődöntőben kevésbé. Franciák elődöntőben voltak jobbak, döntőben kevésbé.

Most ez pont fordítva volt. Elődöntőben olaszok jobban játszottak, döntőben keveset kockáztattak, és nem is ment. Franciák meg ha nem kapják meg a jogos 11-est lehet, még most is játszanak a portugálokkal, döntőben, meg olyanok voltak, mint egy úthenger.

 

Másik észrevételem, az olaszok góllövöire vonatkozik. Akik EB formábal lődözték a gólokat ezen a vb-n. Ebken még sosem volt olyan olasz játékos, aki egy eb-n 3 gólt szerzett. Eddig 5 duplázó van: Casiraghi (96), Totti, Inzaghi (2000), Cassano (2004).

Most pedig minden olasz támadónak volt egy gólja, és csak Materazzi és Toni tudott duplázni.

 

Én talán még sosem örültem sporteseménynek enniyra mint ennek. Talán sosem fogok mégegyszer semminek így örülni. Mert ez az olasz generáció a kedvencem. Jöhet akármi, ugyanígy talán sosem fogom már szeretni az olasz játékosokat.

2000-es eb csapatot is imádtam. Gerince itt van a világbajnok csapatban. Kedvenc játékosom Del Piero csókolgatta a trófeát. Rakás korszakos klasszis van még a padon is akiknek csa percek jutottak érthetetlenül, pl Inzaghi.

Elég sok ilyen elemző műsort néztem, ahol a "szakértők" mind a franciákra voksoltak, és azzal indokolták, hogy utolsó esély. Olaszoknak is utolsó. Nesta, Cannavaro, Del Piero, Inzaghi, Totti Szinte biztos, hogy nem húzza 4 évig. Legalábbis ilyen színvonalon. Canna ennél már csak "rosszabbul" játszhat, mint amit ezen a vb-n nyújtott.

Rengeteg korszakos klasszis játékosnak nem adatik meg, hogy rábiggyesszék a világbajnok titulust. Lehetne sorolni a világklasszisok sorát. Felhőtlenül bodog vagyok, hogy az én kedvenc viágklasszisaimnak ez megadatott, pláne, egy ilyen zűrös időszakban. Talán azért is szeretem őket ennyira, mert rajtuk nőttem fel, mikor kezdtem nézni a focit ők kezdtek kikerülni, mint aktuális sztár, néhányukat már a feltünésüktől figyeltem, csodáltam. Erről könyveket fognak írni, talán még filmet is forgatnak majd, de ez egy mesés tündérmese. Talán a film nem is lenne jó, mert annyira csöpögős és annyira valószínütlen, hogy még egy Hoolywoody maszlagnak is túl hihetetlen.

Egy csodás olasz generáció ez, akik persze, talán színészek, talán csalják lopják a focit, de a legnagyobbjaik a posztjukon a legjobbak, Aranylabdából meg nincs annyi, hogy mindnek jusson pályfutása során. Jobb letudni őket egy vb arannyal egyszerre.

Én imádom őket. Sajnos kevés az esély rá, hogy mieinket is így imádjam a közeljövőben.

Forza Italia! Karrde, ez azt jelenti, Hajrá Olaszország! :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú lokatelli, gratula ezért a nagy-lélegzetvételü irásért :nana:

 

Mondjuk szerintem a második félidőben az olaszok elég gyengén játszottak, mig a franciákat öröm volt nézni, ahogy zsonglörködtek a labdával (föleg Henry). Aztán a hosszabitásban még tiz emberrel is ők támadtak.

Mondjuk az olaszoknak meg jó volt a védelme, aminek meg is lett az eredménye, de én jobban szeretem nézni a támadó-játékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli: a legtöbb dologgal egyetértek, amit írtál :)

 

Annyit tennék még hozzá, hogy ezeknek a játékosoknak nagyon fontos volt ez a győzelem, hiszen a legsötétebb órában bizonyították a világnak, hogy az olasz futball nem csak a korrupcióról szól.

 

És még annyit, hogy ugyan még nem tudni, melyik csapatokat zárják majd ki, de én nagyon szomorú leszek, ha a botrány miatt bármelyik olasz válogatott játékos külföldi klubhoz kényszerül... :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az olaszoknak meg jó volt a védelme, aminek meg is lett az eredménye, de én jobban szeretem nézni a támadó-játékot.

Persze, én jobban szeretem a támadó játékot, ez evidens. Reméltem, hogy az olaszok Lippivel végre felvállalják, de nekem ez is jó. De az olaszok támadnak az pazar, pl Del Piero gólja micsoda támadás volt. jó, egy kontra, meg minden, kinyílt német védelem az életéért küzd... De akkoris.

Más csapatnál nem biztos, sőt tuti, hogy nem bírnám szeretni a védekezést, de az olaszoktól szeretem, ahogy védekeznek, foci csodája. Amikor a hosszabbításban Cannavaro kióllózta a labdát, az valami eksztázis közeli állapot. Persze kár, hogy nem egy csatár csinál ilyet az ellenfél kapuja előtt(Del Piero tavaly a Milan ellen ollózva adott gólpasszt Trezeguetnak, gyakorlatilag az döntötte el akkor a bajnokságot, amit most valszeg bunda miatt elvesznek, de az akkor is szép volt ha kitörlik. :) ), de én ezt is tudom értékelni, azt az ütemérzéket, azt a gyorsaságot fegyelmezettséget, Cannavaro azért főkedvenc, mert nagyon kevés faulttal játszik.

Ha hasonló játékot más játszana nekem sem tetszene, mondjuk az angolok védekezése nekem nem jött be. De az olaszoktól, pláne ettől az olasz csapattól, egy kincs. Lehet, hogy a 10 év múlva is ilyen jól fognak védekezni, de azok a játékosok akkor már nem lesznek ekkora kedvencek. Emlékszem 98-ból Cannavaro első vb meccsén minden idők legyorsabb cseréje volt 4 percben állt be és mit csinál? Csuka fejessel adta haza egy éles helyzetben(vagyis naykán volt a csatár, ő meg gyomron fejeli a kapusát csukából, a kapus sem számított rá) a labdát (akkor tájt vezették be, hogy csak fejjel és felső testtel lehet hazaadni). Eltátottam a szám. :) Chile ellen volt sosem felejtem.

Köszi a gratulációt! :nana: Nem akart hosszú lenni, de most szófosásom van és mindig eszembe jut egy új gondolat. Ez is egy egymondatos köszönetnek indult. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még annyit, hogy ugyan még nem tudni, melyik csapatokat zárják majd ki, de én nagyon szomorú leszek, ha a botrány miatt bármelyik olasz válogatott játékos külföldi klubhoz kényszerül... :nana:

Én is.

Olaszoknak az az egyik varázsa, hogy évek óta nincs légiós a válogatottban, mikor volt, nem is ment annyira a játék. Ezek a srácok otthon hétről hétre egymás ellen játszanak, ez még jobban összekovácsolja őket, nam csak havonta egyszer találkoznak, ismerik egymást.

 

Én azért remélnykedem, hogy lesz pár olyan játékos aki klubhűségből kitart.

Remélem nem csalódom kedvencemben, aki mindig ugyanazt válaszolja az ilyen ráyú kérdésekre. Del Piero: Egy úriember sosem hagyja el szíve hölgyét. (Juvénak Öreg hölgy a beceneve.)

Szerintem csak a Juve van veszélyben, csa őket küldik B osztályba, amit nem is bánok annyira, mert legalább, "megtisztul" azoktól a karrierista játékosoktól akiknek nem szívügyük (Emerson, Vieira, Trezeguet, Ibrahimovic), igazi fiatal juventinok kerülnek helyükre. És a legfontosabb, hogy a Del Piero főellensége, az őt mellőző Capello végre a Realt teszi tönkre.

 

Elvileg Cannavaro és Buffon is tettek már olyan nyilatkozatot, hogy maradnak, de ilyen teljesítmény után amit nyújtottak erre nincs sok esély. Zambrotta nem kertelt ő nem mondott ilyesmit, hanem csak azt, hogy Vonzó neki Spanyolország, de nem érzi magát galaktikusnak. Vagyis, inkább Barca, mint Real, én is így vagyok vele, ez a srác nagyon szimpi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.