Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Igen, néztem. Nekem tetszett. Úgy tűnik, hogy a Ferrarik most nagyon elkapták a fonalat itt Imolában,bár ne feledjük, itt még tavaly is jók voltak, pedig tavaly nem sok babér termett a számukra. Összességében pozitív csalódás volt a Ferrari, a Honda és a Toyota, negatív a McLaren a Renault és a BMW.

 

Holnap kemény verseny lesz, bízom benne, hogy Schumacher nagy harcot vív Alonsoval. Majd meglátjuk. A nap égése Fischicella volt, aki nem jutott be az utolsó tíz közé.

 

2006. 04.22. Időmérő:

 

1. M. Schumacher

2. J. Button

3. R. Barrichello

4. F. Massa

5. F. Alonso

6. R. Schumacher

7. J.P. Montoya

8. K. Raikonnen

9. J. Trulli

10. M. Webber

11. G. Fischicella

12. J. Villeneuve

13. N. Rosberg

14. D. Coulthard

15. N. Heidfeld

16. V. Liuzzi

17. C. Klien

18. S. Speed

19. T. Monteiro

20. C. Albers

21. T. Sato

22. J. Ide

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tételezem fel, hogy mindenki tudja, de tény, 48 nap van még hátra a VB-ig,

Főleg a VB elején nincsenek fix meccsek. Bármi megtörténhet, mint arra utalsz is. Nem említed, de pl. az 1990-es VB nyitó meccsén Kamerun leverte az Argentínokat.

 

Egyébként most miért nem a Világbajnok csapat kezdi a VB-t. :) Eddig mindig úgy volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg a VB elején nincsenek fix meccsek. Bármi megtörténhet, mint arra utalsz is. Nem említed, de pl. az 1990-es VB nyitó meccsén Kamerun leverte az Argentínokat.

 

Egyébként most miért nem a Világbajnok csapat kezdi a VB-t. :D Eddig mindig úgy volt...

Hm, ez jó kérdés... passz :D

 

Nem akarok annyira visszanyúlni, mert akkor az egekig lehetne nyújtani a szöveget. Így csak max 4 évig megyek vissza az időben :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

VB felvezetőben benne vagyok :D

 

Nagyon részletesre és érdekesre sikeredett az első beharangozó :)

 

Nem mindig a címvédő játszotta a nyitómeccset. 74-től van ez a szokás.

Legutóbb a 70-es Mexikói vb-n nem a címvédő kezdett, hanem a házigazda.

Az utóbbi időben házigazda kezdés az eb-ken van. Mikor megláttam a sorsolást, hogy nem a címvédő kezd enyhénszólva elkerekedett a szemem. Kár, hogy szakítunk egy ilyen hagyománnyal. De mit várjunk, hisz, nem biztos, hogy a világbajnok ott lesz a következő VB-n :o , merthogy selejteznie kell. Csak a házigazda biztos, valszeg emiatt szakítottak ezzel a hagyománnyal. :D

 

A nyitómeccs.

Mindig nagyon kényes dolog, a vb történelemben sok a 0-0. Tapogatózás. Nem mer senki kinyílni. A címvédő nem akar leégni, jelen esetben pedig a házigazda.

Szerintem a csoportban csak ezen a meccsen lehet megfogni a németeket(szerintem egy döntetlen is annak számít). Az idegességüket ki lehet használni. De abban biztos vagyok, hogy a németek továbbjutnak a csoportból, történjen bármi. Lineker mondása bejön legalább a csoportkörben.

Szóval a nyitómeccs szerintem Costa Ricának fontosabb. Hogy én hogy drukkoltam nekik az előző vb-n nagyon szimpik voltak, és jól is fociztak.

 

Klinsman nagyon jó csatár volt, szerintem ma is beférne a keretbe. Kapitánynak milyen azt nem tudjuk. Semmilyen tapasztalata nincs, tudtommal még a német regional ligában sem próbálkozott előtte, és nem is voltak edzői ambíciói Rudi lemondása utáni felkéréséig. Eddigi döntései egyenlőre szerintem nem igazolják. De mivel tétmeccset nem játszottak (Konf kupa nem igazán számít tétmeccsnek, legalábbis presztizse nincs) ellene sem szól egyenlőre semmi.

A játékosanyag megköti a kezét.

Elég furcsa kimondani, de kapusgondjaik is vannak. Igazából a németek nem igazán tudnak jókor kapust váltani.

98-ban már rég jobb volt Kahn Köpkénél, kapott is két potyát a horvátoktól. 94-ben Illgner-nél is akard jobb kapus. 2002-ben kijött Kahn-nak a lépés, csak egyszer ejtette ki a labdát, ezért ezüstöt akasztottak csak a nyakába. Elég durva büntetés, egy hiba egy egész vb-n, (sőt selejtezőket is bele lehet számítani), és nem bírja el a csapat. Mások rengeteget hibáznak és meddig jutnak, pl Lució az angolok ellen.

Mindegy rég volt ez a sors iróniája.

 

Szerintem nem volt szerencsés, hogy eddig elhúzták a döntést. Az elején ki kellett volna állni valamelyik mellett, hogy érezze a bizalmat. Én tuti nem Lehmann.t választom. Bundesligában is sok nagyon vicces potyát kapott, és erről az Arsenalnál sem szokott le teljesen. Szerintem Kahn, ilyen sorozatterhelésben megbízhatóbb. Őt nagyon lehet fanatizálni, a közönség, pedig akkora dopping neki, hogy még a támadásokat is irányítani képes egy jó kirúgással. Gondolom Jürgen tanácsadója, Bierhoff, aki jó barátja Jens-nek, lobbizott melette, nem is keveset.

De ha én lennék a német szöv kap ebből a kényes döntésből kihátráltam volna, így nem haragítok magamra senkit. Kahn vagy Lehmann kérdésre Hildebrandt-tal válaszoltam volna. fiatal kora ellenére nagyon nyugodt, góltalansági csúcsa is óriási eredmény, ráadásul német kapusfronton itt az ideje váltani. De ezt nem most egy hónappal a keretek leadása előtt jelenteném be, hanem mikor kineveztek volna.

Ami Hildebrandt ellen szól az a klubja pocsék teljesítménye (a játékosállományhoz képest) a bajnokságban. De volt már ilyenre példa, hogy egy ilyen játékos aztán remekel nyáron.

 

Ballack huzavonája sem tesz jót a németeknek, hogy már most arra gondol, hol fog játszani. Ez a Bayernon is meglátszik. Vagy a vb előtt meg kell egyeznie, vagy pedig függetlenítenie kell magát attól, hová megy "haza" a vb után, különben, azon kapja magát, hogy már csak azzal kell foglalkoznia, melyik klubhoz írjon alá.

Ha ezeken a dolgokon túljutnak, akkor akár 4 közé is juthatnak, mert jó ágra kerültek. Elől Klose majd fejelget és szaltózik, ha van hátul kitől labdát kapni, szinte mindegy kit tesznek mellé, ha egyáltalán kell valaki. Védelemben lehetnek gubancok, de hol nincsenek. Nem Metzelderen vagy Wörns-ön fog múlni a jó szereplésük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A németekhez meg érdemes megemlíteni, hogy mióta VB-t rendeznek, a (EDIT!) házigazda mindig továbbment a csoportkörből, még 4 éve is, amikor pedig nem mutatkozott erre túl sok esély (Japán, Dél-Korea), igaz, azért volt egynéhány vitatható ítélete a bíróknak a csoportkörben (Dél-Korea), de főleg a kieséses szakaszban (az ecuadori Moreno az olaszok elleni meccset csalta el, míg az egyiptomi Gandur a spanyolok ellenit).

Még valami a védelem kérdéshez: Wörns valószínűleg nem lesz ott a VB-n, mivel összeveszett Klinsmannal :)

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami a védelem kérdéshez: Wörns valószínűleg nem lesz ott a VB-n, mivel összeveszett Klinsmannal :)

Ezt hallottam, de akkor ki lesz a ott. Mert jó versenyképes védő nem olyan sok van.

Ez is baj lehet Klinsmannal, hogy ő vele még össze lehet veszni, mert nincs annyi tekintélye, hisz az öregebbekkel még együtt is játszott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Moreno-t meg a Gandúr-t ne nagyon emlgessük, a foci szégyenei. De SZékely úr is odatartozik. Aki a NS-be lenyilatkozta, hogy ő látta, hogy Totti nem színészkedett, nem mdobta fel magát, hanem szabályos szerelés volt, mégse szólt a bírónak, mert meccs előtt szólt, hogy egyedül dönt ilyenekben. Vagyis, hogy nyugodtan csalhasson. Mondjuk a Székely urat sem hívták sehova. Az ecuadroi meg mikor hazaért, vett egy kocsit, és kifizette a családja tartozását, majd egy bajnokit addig vezetett, míg a hazai csapat nem fordít 2 11-essel. a 105 és 110-ik percben 2-3-ról 4-3-ra. Ez rendes 90 percig tartó bajnoki volt. Tudtommal azóta nem vezet meccset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Második mérkőzés:

Lengyelország ? Ecuador

2006. június 9. 21:00 Gelsenkirchen

 

Harcos meccsnek ígérkezik. Mindenkinek szüksége van a pontokra a továbbjutás érdekében. Szerintem csak a második helyért küzdhetnek, legalábbis abban biztos vagyok, e kettő csapat közül maximum egy juthat tovább.

Lengyelek elég csendben vannak. Nincsenek világklasszis agyon sztárolt játékosaik, középcsapatokban stabil kezdőik viszont annál inkább. Elég simán továbbjutottak a csoportból. Legjobb másodikként nem kellett pótselejtezőt játszaniuk. Az angolokat azért meg is szorongatták a két meccsükön. Ha már selejtező, akkor meg kell említeni, hogy elég simán jutottak ki most is és már az előző alkalommal is 2002-ben. Sajnálattal említem, meg, hogy 2002 előtt utoljára 86-ban voltak vb-n csakúgy mint mi. Ők ki tudtak jönni a válságból meg tudtak újulni, mi pedig mindig a mexikói tésztakúrát, illetve a szovjet 6ost akoljuk amiért nem megy.

Mindezt a lengyelek úgy érték el, hogy a klubcsapataik nem értek el figyelemreméltó eredményt meglepetést, vagy akár egy BL csoportkört sem. A bázisuk a Bundesligában szereplő játékosok, akik játszanak elég rendesen.

Legismertebb játékosuk kétség kívül a Liverpoolnak az isztambuli 11-es párbajt megnyerő Dudek. Érthetetlen, hogy miért nem véd azóta.

Olisadebe is nagy segítségére van a lengyeleknek. Nigériából honosított játékos termeli a gólokat. A csapat fegyelmezett, de semmi extrát nem vonultat fel. Leginkább a megbízható szóval lehetne őket jellemezni. Lengyeleknek gólokat kell rúgniuk és nyerniük kell. Előző vb-n ez már csak akkor jött össze mikor nem juthattak tovább. Most is a házigazdával vannak egy kvartettben, de németektől amúgy is mindig kikapnak. Papírforma szerint ők a második továbbjutók a csoportból, de ezt a papírformát érvényesíteni kell, ami nem egyszerű.

 

Ecuador újonc volt 2002-ben és valljuk meg nem sokat tett, csak annyit, hogy továbbnyomta az olaszokat, a horvátok legyőzésével. Megszerezte első vb győzelmét, egy erős európai csapat ellen. Elég simán jutottak ki most is, mint 4 éve. Csendben 3-ak lettek a kicsit sem gyenge Dél-amerikai selejtező csoportban. Ami azért a Conmebol zónában Brazília, és Argentína mögött nem kis érdem. Ilyen eredményekkel sokkal ismertebbeknek kéne lenniük, hisz Dél Amerika 3 számú csapata. Paraguayt mégis mindenki előrébb teszi magában. Ez érthető, hisz nincs európai hírük, kevés játékosuk játszik Európában, azok is kisebb spanyol csapatokban. Játékosaik közül én kettőre hívnám fel a figyelmet. Delgado a gólfelelős, kicsit vékony gyengének tűnik első ránézésre mégis bekígyózik a védők mögé, és veszélyes. Másik játékos De La Cruz a védelem baloldalán játszó, de sokat előrefutó játékos. Kiváló rüsztje van ballal messzebbről is képes gól elérni. Nagy a játékintelligenciája. Hátulról irányítja a csapatot.

 

Az teszi még érdekessé az összecsapást, hogy tud két csapat egymással játszani. Dél-amerikaiak könnyedebb játékot játsszák, lengyelek fegyelmezettebbek. Két eltérő stílus mindig izgalmas. Szerintem a lengyelek legyőzik az ecuadoriakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfigyelhetjük, hogy az ecuadoriak úgy lettek harmadikak a selejtezőben, hogy egy hazai meccsüket sem vesztették el, 2 döntetlen mellett csak győzelmek szerepelnek, köztük olyan csapatok trófeáit is begyűjtötték, mint Brazília, vagy Argentína (1-0, 2-0). De tegyük hozzá, hogy Ecuadornak hazai pályán van egy hatalmas előnye: magasan a tengerszint fölött van a pályája, és azt bizony csak kevesen bírják.

A lengyelek igaz, hogy az egyik legjobb másodikként jutottak tovább, de valljuk be nem egy nehéz sorsolásuk volt: Azerbajdzsán, Ausztria, Wales, Észak Írország Anglia mellett.

 

A lengyelek négy éve elég szerény teljesítményt nyújtottak,bár az Amerikaiakat 3-1-re legyőzték, a portuágoloktól és a dél-koreaiaktól összesen 6 gólt kaptak, és egyet sem rúgtak...

Az ecuadoriak viszont legyőzték a horvátokat, az olaszok illetve a mexikóiak pedig nagyon nehezen rágták át magukat rajtuk (2-0, 2-1). Szóval én inkább egy döntetlenre fogadnék.

 

A két csapat egyébként egyaránt találkozni fog még Kolumbiával felkészülési meccsen, ezért érdekesek lesznek ezek az eredmények. Az pedig külön érdekesség, hogy a lengyelek 1-0-ra kikaptak az USA-tól, akiket ugyebár a velük egy csoportban lévő németek 4-1-re vertek...

 

Még egy dolog: a két csapat találkozott 2005. november 13-án, és akkor a lengyelek nyertek (idegenben!) 3-0-ra, tehát viszonylag simán.

 

És most olvasom: a lengyelek Tatára jönnek edzőtáborozni :)

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire nem tnulmányoztam az eredméyneket.

De szerintem az, hogy a németeknél lesz a vb az még plusz a lengyelek malmára hajtja a vizet. Sok szurkolójuk lesz.

Mondtad a tengerszinti magasságot, ami itt nincs, és a lengyelek amúgy is győztek ott.

Lengyelekre az is még jellemző, hogy fizikálisan erőssek. Ilyenkor fegyelmezett játék leszokta győzni az ilyen stílusú csapatokat. Ezért gondolom, hogy lengyelek nyernek majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A németekhez meg érdemes megemlíteni, hogy mióta VB-t rendeznek, a címvédő mindig továbbment a csoportkörből

Szerintem a címvédő franciák kiestek a csoportból négy éve. Vagy nem jól emlékszem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfigyelhetjük, hogy az ecuadoriak úgy lettek harmadikak a selejtezőben, hogy egy hazai meccsüket sem vesztették el,

Mindenki utál ott játszani, mert nagyon magasan van La Paz, a főváros. :) Ez a titka a nagy győzelmi sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem látszik a cgi abban a reklámban. :peace:

Pedig van.

Gerával csak itthon vették fel a labdázást egyedül egy kék szobában. Csak magyar piacra került ez a reklám. A nemzetköziben Lampard van Gera helyén és ugyanazt csinálja. Fejelés, koccintás Henry-val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg annak, hogy valami legalább feldobta az egyébként nem túl érdekes versenyt :D

Szerintem sem volt most valami nagy verseny.

 

Lokatelli: Ezt nem is tudtam :D Szóval csak mi láthatjuk Gerát? :peace: Furcsálltam is egyébként, hogy ilyen sztárok mellé betetették, de... :oops:

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A „B” csoport első meccse:

 

Anglia – Paraguay

2006. jún. 10. 15:00

 

Az első nap németek, a második nap angolok… nem kezdődik rosszul ez a Világbajnokság. Az „A” csoport kapcsán arról volt szó, hogy rendkívül kiegyenlített a mezőny (talán a németek mögött), és ezt nyugodtan átvetíthetjük a „B” csoportra is. A Svédország, Trinidad és Tobago, Paraguay, Anglia kvartettből talán első ránézésre a két európai gárda emelkedik ki, én mégis egy olyan csoportként jellemezném a „B”-t, ahol három befutó lehet a két továbbjutó helyre. Éppen ezért rendkívül izgalmasnak tűnik a három csapat (Svédország, Anglia, Paraguay) egymás elleni meccse, melyet az Anglia – Paraguay találkozó vezet fel. Ha szigetországiak komolyan gondolják a VB megnyerését, merthogy erről hallani, akkor nem kérdéses, hogy nyerniük kell, de Paraguay ellen ez egyáltalán nem tűnik könnyűnek. Mindazonáltal az angolok annyiból jobb helyzetben vannak dél-amerikai ellenfelüknél, hogy van tapasztalatuk „halálcsoport” megnyerésében, elég, ha csak a négy évvel ezelőtti világbajnokságra gondolunk vissza.

Az angolok négy éve megkapták maguk mellé az argentinokat, a nigériaiakat és azokat a svédeket, akikkel ezúttal is összehozta őket a sors. Akkor az angolok 1-1-et értek el skandináv ellenfelük ellen, azonban sikerült egy bravúros meccsen 1-0-ra megverni az argentinokat, és a hozzáverődött Nigéria ellen szerzett egy pont elég volt ahhoz, hogy öt ponttal tovább léphessenek a csoport második helyén (az első hely a svédeké lett, több lőtt góljuk miatt). Az angolok ezután egy másik skandináv csapattal, a dánokkal is összemérték erejüket, sikeresen (3-0), ám a végállomást a brazilok jelentették a négy közé jutásért vívott harcban (emlékeztek Ronaldinho szabadrúgására, amely bevágódott Seamen mögé?).

Persze Paraguay sem panaszkodhat a négy évvel ezelőtti szereplésére. Akkor ők Spanyolországot, Szlovéniát és Dél-Afrikát (közülük csak Spanyolország van most is ott a VB-n) kapták, s emlékezetes meccseket vívtak. Dél-Afrikával egy gólparádés 2-2-et játszottak, a spanyoloktól elszenvedtek egy 3-1-es vereséget, s az első félidőben még Szlovénia ellen is hátrányban voltak, ám fantasztikus második félidővel (3-1 lett a meccs vége), s a spanyolok közbenjárásával ( a hispánok legyőzték a vetélytárs Dél-Afrikát) továbbjutottak csoportjukból. A nyolc közé jutásért a németeket kapták, akikkel 88 percen át partiban is voltak, ám akkor villant egyet Neville, és góljával továbblőtte a germánokat, a dél-amerikaiaknak pedig maradt a vigasztalódás.

Azt tehát leszűrhetjük a két csapat négy évvel ezelőtti meccseikből, hogy mindketten képesek küzdeni, ha a továbbjutásról van szó, és az itt rendkívül sokat érhet.

Folytassuk a két csapat selejtezőbeli eredményeivel! Az angolok a lengyel, walesi, észak-ír, azerbajdzsán, osztrák csoportban szerepeltek, és nyolc győzelmük mellett egy döntetlent (Ausztria ellen 2-2) és egy vereséget könyvelhettek el (meglepő módon az észak-írektől kaptak ki 1-0-ra), így a csoport első helyén végeztek, tehát egyenes út vezetett a VB-ig. Más kérdés, hogy az angoloktól ezt el is várták. Az idilli helyzetben Robinson – G. Neville, Terry, Ferdinand, A. Cole – Beckham, Lampard, Gerrard, Joe Cole – Rooney, Owen felállásban futballozó angolok keretében hemzseg a világsztár, és talán az sem hátrány, hogy a fent említett 11-ből mindössze csak David Beckham a légiós, így mindenki „szem előtt van” Sven Göran Eriksson kapitány szemszögéből. És ha már a kapitány! A svéd azok közé a – korántsem népes táború – edzők közé tartozik, akik négy éve is ott lehettek a VB-n, ráadásul ő ugyanazzal a csapattal teheti meg mindezt, jelen pillanatban az angolokkal! Más kérdés, hogy a VB után távozik a szakember, egyelőre kérdéses, hová.

A paraguayiak ugyanannyi pontot szereztek selejtezők során, mint a tegnap említett Ecuador, sőt, még a gólkülönbségük is egyezett. Az egyetlen különbséget a rúgott gólok száma jelentette, mely így végül Ecuador felé billentette a mérleget, igaz, a harmadik–negyedik hely egyaránt pótselejtező-mentes továbbjutást biztosított. Egyébként érdekes, hogy az argentinok képtelen voltak legyőzni az együttest: egy döntetlen és egy győzelem Paraguay szempontjából. Ha már Paraguaynál tartunk, érdemes megjegyezni, hogy az ősszel megsérült Bayern játékos, Roque Santa-Cruz, sokáig biztosra mondta, hogy ki kell hagynia a VB-t, ám a játékos gyors felépülése - úgy tűnik - lehetővé fogja tenni a szereplést, amely mindenképpen növeli a csapat továbbjutási esélyeit.

Ami az együttesek felkészülési meccseit illeti! Az angolok eddig Uruguayjal találkoztak, és 2-1-re nyertek, de gondolom, nem kell emlékeztetni egyik magyar drukkert sem, hogy a következő találkozójukat ellenünk vívják, igaz, az előzetes tervekkel ellentétben nem a Wembley nyitómeccseként. Emellett a szigetországiak még a szebb napokat is megélt Jamaica válogatottjával fogják összemérni erejüket, utolsó erőpróbaként a világbajnokság előtt.

Ezzel szemben Paraguay bőven több meccset kötött le a VB előtti időszakra, ebből kettőt már le is játszott – Wales ellen egy szerény 0-0-át játszottak, míg Mexikótól 2-1-re kaptak ki. – Emellett a dél-amerikaiak játszani fognak Norvégiával, Dániával, Szlovéniával, és Grúziával, ráadásul utóbbiakkal kétszer is. Tehát nem fognak tétlenkedni, az már biztos, de kérdéses, mennyire lesznek így fittek az egész évben leterhelt játékosok a VB előtt, ha még ennyi felkészülési meccset is játszaniuk kell.

A végére nem maradt más feladatom, mint megmutatni a gárdák egymás elleni találkozóit. Kettő hivatalos mérkőzést játszottak egymás ellen az együttesek, először 1986-ban, a mexikói VB-n, itt (is) Anglia nyert 3-0-ra. Ezt követően 2002-ben mérték össze erejüket egy barátságos mérkőzés keretében, ahol is 4-0-ra nyertek az angolok.

 

Tipp: Anglia: 50% Döntetlen: 30% Paraguay: 20%

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.