Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Eljött a nagy nap! :)

 

Végre kezdetét veszi a világbajnokság! A mai program:

 

18:00, München, Alianz aréna: Németország - Costa Rica;

--> Oddsok a tippmixen: Németország: 1,20 Döntetlen: 4,00 Costa Rica: 6,00

--> Oddsok a William Hill fogadó irodában: Németo.: 1,28; Döntetlen: 3,80 Costa Rica: 12,00

 

21:00, Gelsenkirchen, AufSchalke aréna: Lengyelország - Ecuador;

--> Oddsok a tippmixen: Lengyelo.: 1,80 Döntetlen: 2,85 Ecuador: 2,90

--> Oddsok a William Hill fogadóirodában: Lengyelország: 1,83 Döntetlen: 3,00 Ecuador: 4,00

 

http://www.swsaga.hu/index.php?showtopic=83&st=520

 

Itt meg lehet találni a két előzetest a mérkőzésről.

 

Az én tippem:

 

Németország - Costa Rica: 2-1

 

Lengyelország - Ecuador: 1-1

 

Tartom magam a 15 nappal ezelőtti véleményemhez, annak ellenére, hogy Ballack nem játszik.

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen fit vagyok, játszani akarok, készen állok, és nincsenek problémáim ? nyilatkozta Ballack a Bild nevű német bulvárlap pénteki számában, hozzátéve:

 

?Az, hogy játszom-e vagy nem, a szövetségi kapitányon múlik.?

 

Donát.

Ezt én is olvastam. Már megy a kavarás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi de én csak most kezdek focivébé felé pislantgatni.... arról hol van valami lista, hogy melyik csoportban melyik csapatok vannak, és hogy melyik meccs mikor lesz? Csak hogy képben legyek...

Ebben a topikban lentebb is olvashatsz mindenféléket erről. Időpontokat, csapatokat, elemzéseket. Nagyon szép munka a fiúktól, szerintem több nem is kell :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek kis meccs volt, és biztos voltam abban, hogy a Németek biztosan behúzzák ezt a meccset. Bár ilyen gólgazdag derbire én sem számítottam. Jó lesz ez a német csapat, bár a lestaktika, nem egy életbiztosítás... Costa Rica a szokásos iparos csapat, semmi extra. Legalább a német győzelmet eltaláltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HOPPÁ!!!!

 

Most olvasom az NS-ben, a szabály rovatban, hogy pontazonosság esetén a gólkülönbség rangsorol, majd a több lőtt gól, és csak EZUTÁN az egymás elleni eredmény. Most akkor mi van? :D:)

 

Donát.

Hülyeség!

Amit a sport ír ne vedd kézpénznek, sőt... :)

 

Kedd-szerda környékén, volt benne egy interjú Égerrel, Két pontatlánság, volt, de ezek, kb akkora pontatlanságok, mint elírni a vb-szabályt, valószínüleg egyiknek sem néztem utána, és emlékezetből írták.

Nos ebben az intejúban egy kép alá az volt írva, hogy:

Az ezredforduló óta minden vidéki bajnokcsapatnak tagja volt Éger, szóval aki bajnok akar lenni és vidéki, bombázhatja ajánlatokkal.

 

Ez marha jól, hangzik, de a ZTE-nek nem volt tagja, ettől a ponttól pedig hitelét veszti a cikk.

A második pontatlanság, ami igazából, az óriási, én kirúgnám aki ilyet elkövet. Fel vannak sorolva jó nagy betűkkel Éger bajnoki címei:

Dunaferr 2000-2001 !!!!!!!!!!!!

Jézus mária?!

Ilyet, hogy lehet elírni, egy bajnokigyőzelem évét elírni. Aki ezekre nem emlékszik, és aztán hülyét csinál magából, mert mondjuk azt mondja egy beszélgetésen, hogy éger ekkor volt bajnok a sportban olvastam.

A Dunaferr 1999-2000-es szezon bajnoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a mai két meccs kellemes meglepetés volt.

Persze nem a német győzelem volt az, hanem a szórakoztató (gólgazdag), kreatív német támadójáték.

Lahm Bayern Münchenben is remekelt, bebizonyosodott, hogy nem azért, mert jó csapatban van, hanem azért, mert miatta is jó a csapat.

 

Costa Ricára szerintem nem az a legjobb, hogy iparos, sőt.

Játszó, könnyed csapat. Nagyon megkedveltem őket négy éve. Törökök ellen, egyan ilyen színvonalasan játszottak, és majdnem nyertek.

Most jobb volt az ellenfél, de a két góljuk nagyon szép élményszámba ment, főleg a második előtti passzolgatás. Miattuk volt igazán jó a meccs, bátor támadó, könnyed foci, pont jól kiegészítette a sokat futó, az utóbbi időhöz képest, nagyon kreatív német támadójátékot.

Németek védelmén lenne mit csiszolni, mégsen kellett volna összeveszni Wörns-szel talán.

 

Lengyelek nagyon gyengusok voltak. Ecuador túlélte az első negyedórát, utána nagyon összeszedetten szépen latinosan, odatette magát.

Nagyon jónak ígérkezik, a Ecuador Costa Rica.

Lehet, hogy a kis szépen játszó kedvenceim, megint mennek haza, de én drukkolok neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nézzük első nap után az állást!

 

1 pontosok:

 

Ody

MissKarrde

Bomarr

Lada

Donát

 

0 pontos:

 

Lokatelli

 

 

A mai menü:

 

Frankfurt, 15:00 - Anglia - Paraguay

 

William Hill oddsok: Anglia: 1,57 Döntetlen: 3,10 Paraguay: 6,00

 

Dortmund, 18:00 - Trinidad - Svédország

William Hill oddsok: Trinidad: 12,00 Döntetlen: 4,20 Svédország: 1,25

 

Hamburg, 21:00 - Argentína - Elefántcsontpart

 

William Hill oddsok: Argentína: 1,57 Döntetlen: 3,30 Elefántcsontpart: 3,50

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Németország - Costa Rica

 

Tegnap volt a nagy nap, hivatalosan is elkezdődött a 18. világbajnokság, méghozzá nem is akármilyen mérkőzéssel, a házigazda németek a müncheni Alianz arénában fogadták a harmadik világbajnoki részvételüket számláló Costa Rica-iakat. Ahogy azt várni lehetett, több mint ötvenezer néző sereglett össze a németek mérkőzésére, fantasztikus hangulatot teremtve a bajor fővárosban.

A mérkőzés pontban 18:00-kor kezdődött (helyi idő szerint), amikor is útjára indult a világbajnokság hivatalos labdája, a TeamGeist. A Costa Ricaiak igyekeztek átmenetet képezni a 4-5-1 és a 4-3-3 között, ennek egy viszonylag támadó, ám ugyanakkor zártan védekező rendszer lett az eredménye. Egészen pontosan csak lett volna, ha a közép-amerikai védők nem követnek el hibákat. Azonban alig, hogy felszólalt a kezdést jelző sípszó az argentin Horacio Elizondo sípjából, a németeknek sikerült lyukat ütni az ellenfél védelmén, és egy fantasztikus egyéni teljesítmény révén bődületes gólt szereztek. A müncheni születésű Philipp Lahm, akire előszeretettel ragasztják rá az ?abszolút balos? jelzőt, hihetetlen gólt ragasztott a kapu jobb felső sarkába, s ezáltal hat perccel a kezdés után megszerezte a vezetést a házigazdáknak.

Aki arra számítottak, hogy ezután a németek visszaállnak védekezni, csalódniuk kellett. Bár a fekete-fehérek tovább rohamoztak, kiütközött a csapat hátulsó alakzatának gyengesége. A Herthában formán kívül játszó Arne Friedrich elvétette a megfelelő ütemet, nem mozgott szinkronban védőtársaival, beragadt, s így a Costa Rica-i Paulo Wanchope gyakorlatilag ajtó ablak helyzetben ronthatott rá Jens Lehmann kapujára. Az Angliát is megjárt támadó rendkívül higgadtan helyezett a kapu bal alsó sarkába. 1-1.

Kezdődött minden elölről. A németek továbbra is rohamozták az ellenfél kapuját, a mérkőzést remekül jellemzi a következő statisztikai együttes: A házigazdák 21-szer lőttek kapu felé, 10-szer találták el a kaput, ezzel magasan ők vezetik a VB erre vonatkoztatott táblázatát, s miközben 63%-ban birtokolták a labdát, 463 rövid- és 91 hosszú-passzra tellett tőlük.

Mindeközben Costa Rica 4 (!) lövést eresztett meg a találkozó során, 2-szer találta el a kaput (mindkettő gól, 100%-os helyzetkihasználás), s a labdát is mindössze 37%-ban birtokolták.

A németek le sem tagadhatnák, hogy abszolút fölényben voltak a jobbára ellentámadásokra berendezkedő vendégekkel szemben.

A házigazdák rendkívül tetszetős, rövid passzos, gyors játékot mutattak be végig a találkozó során, s ennek meg is lett az eredménye. Egy sokadik szélen megindult akció után Schweinsteinger törte el a labdát, avagy tudatosan tette a hosszú oldalon üresen álló Miroslav Klose elé a játékszert, aki öt méterről nem hibázott: ismét megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Klose 28. születésnapján a hatodik világbajnoki gólját ünnepelhette. A szünet előtt nem esett több gól a mérkőzésen, és egy kicsit a tempó is lassult.

Azonban a második félidőre ismét felpörögtek a felek. Lahm és Schweinsteinger összjátékának köszönhetően megélénkült a németek baloldala, s egy beadás után ezúttal is Klose került helyzetbe, aki először fejjel, majd lábbal próbálta bevenni Jose Porras kapus hálóját. Előbbi esetben még mentett a hálóőr, utóbbinál azonban a kapuban kötött ki a játékszer. 3-1.

Costa Rica kispadján ülő Alexandre Guimares félig-meddig kényszerű okból változtatást hajtott végre a védelemben, s bízott benne, hogy ezzel segít csapatának a stabilabb védekezésben.

Azonban arra talán már ő sem számított, hogy együttesének ismét sikerül egy gólra megközelíteni a németeket. Pedig így történt, ugyanis a mérkőzésen végig gyatra teljesítményt nyújtó Friedrich megint csak beragadt, s így ismét gólhelyzetben léphetett ki Wanchope, aki a változatosság kedvéért, ezúttal is berúgta a ziccerét, 3-2-re módosítva a változatos meccs eredményét.

A hazaiak innentől kezdve inkább a három pont megtartására törekedtek, mintsem újabb gólok szerzésére, Costa Rica pedig hiába ficánkolt, nem tudott újabb helyzetet kialakítani az Arsenal hálóőrének kapuja előtt. Sőt, a végén ismét visszaállt a kétgólos különbség, miután Torsten Frings, a Werder Bremen védekező középpályása gyakorlatilag védhetetlen, s hatalmas gólt rúgott Porras kapus kapujának jobb felső sarkába. Szépségdíjas találat volt, s ami még fontosabb: eldöntötte a fantasztikus találkozót. A németek 4-2-re nyertek, megérdemelten zsebelhették be a három pontot. S bár a támadó szekciót egyértelműen nem érheti kritika a nyertes meccs után, a kritikusok gyaníthatóan már ma élezik a nyelvüket a védelmen, azon belül is a kritikán alul teljesítő Friedrichen. A pesszimisták védelmében annyit mindenképpen jegyezzünk meg: ez a védőmunka mindenképpen kevés lesz az egyenes kieséses szakaszban?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai időmérő érdekes volt. Az első etapban kiesett Webber, Button és Trulli !! Williamsek egyébként is rosszul mentek, de hogy Buttonnal mi lehet vajon :) Barrichello ismét lealázta Buttont, megint nagyon jól ment a brazil, csak így tovább.

BMW-nk nagyon jók voltak, de a végére kicsit visszavettek a tempóból, lehet, hogy sok a benzin a kocsijukban. Az utolsó pillanatban Raikkönen kellemes meglepetést hozott, mert bejött a második helyre. Alonso minden etapot nyert.

Sorrend:

Alonso

Raikkönen

M.Schumacher

Massa

Fisichella

Barrichello

R.Schumacher

Montoya

Heidfeld

Villeneuve

Coulthard

Rosberg

Liuzzi

Klien

Speed

Monteiro

Webber

Albers

Button

Sato

Montagny

Trulli

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt valami szép a meccs, de a végeredményt legalább pontosan eltaláltam :)

Sajnos ennyi elég volt az Angoloknak a győzelemhez. Ez a Paraguay egy nagy f*s. Egyedül a Valdez ér valamit, a többiek szinte semmit. Pl. Santa Cruz a második félidőben egyszer ért labdába... Ennyit mi is tudtunk volna játszani, mint ez a Paraguayi csapat. Itt is látszik, mennyire könnyű kijutni Dél-Amerikából a VB-re. :)

 

Egyébként gratulálok Bomarr, átvetted a vezetést. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.