Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Várhidi lett a megbízott kapitány.

Ez szerintem nem zárja ki, hogy később Bölöni legyen a végleges kapitány.

Én nem bánnám Várhidit sem.

A szakkomentátorok "elszaporodása" óta ő az egyetlen aki valóban szokott érdekességeket mondani, olyasmiket ami még annak is újdonság, aki millió meccset látott már, és milliószor hallotta a kommentátorok okoskodását, mint pl én.

Ő tud újat mondani nekem még ma is. Jók a meglátásai, most fiatalokkal foglalkozik, ezért gondolom ő bátran nyúl majd hozzájuk.

 

Hátránya lehet, hogy 98 óta semmi eredménye nem volt, és huzamosabb ideig edzői állása sem. Most egy éve kb dolgozik korosztályos kapitányként.

Pedig a Videotonnál, egy nagyon szuper olasz taktikát vezetett be(azért is fulladt kudarcba, mert nem volt megfelelő az anyag), de eredményt nem hozott. Viszont legalább jól játszottak, legalábbis nekem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várhidi jó lesz. Csak ne szidja senki, ha kikapunk. Elegem van, hogy mindig az edzőt veszik elő először. Az egy dolog, hogy felelőssége van a dologban, de könyörgöm, nem ő játszik a pályán,hanem a játékosok. Először ott kéne szétnézni...

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanmár... most azt mondja mindenki, hogy Bozsik azért bukott meg, mert nem tudta motiválni a csapatot... KÖNYÖRGÖM... akit egy válogatott meccsre motiválni kell, az tűnjön a jó büdös... a címeres mez már maga olyan motiváció, hogy hajjaj. Legalábbis csak olyanoknak kellene játszaniuk, akiknek motivációt jelent. Persze, Bozsik nyílván követett el hibákat. Behívta Sebők Vilit meg Molnár Balázst. De ne mondjunk már olyanokat, hogy nem dolgozott ki taktikát Málta ellen... egy fenét nem. De a legjobb taktika is csak annyit ér, amennyit a játékosok megvalósítanak belőle. Szerintem nem Bozsik nyakába kéne varrni egy ilyen vereséget. Inkább okolják a védelmünket, amit simán átjátszottak, a középpályássort, a csatárokat, a cseréket, stb.

 

Persze hogy van felelőssége az edőznek is, de véleményem szerint nem ő az első számú hibás. Nem ő van kint a pályán, nem ő követte el a védelmi hibákat, nem ő hagyta ki a helyzeteket.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig a Málta elleni kudarc az egyértelműen Bozsiké! Gera pl. olyan ziccert hagyott ki, mint amilyet még az életében sose! Nem volt a pályán fejben. Ez csak részben az ő hibája. Aztán ott van Vanczák. Olvasd el a nemzeti sportban vele készült riportot. Abból sokminden kiderül. Szerintem meg se nézték a máltai csapatot a meccs előtt!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom... szerintem, ha egy profi játékos nem képes koncentrálni egy válogatott meccsen, az nem az edzője hibája. De legalábbis legnagyobb részben nem.

 

Dárdai azt nyilatkozta: Bozsik megnézte a felvételeket, a játékosoknak meg elmondta a tanulságokat illetve, mindenki fakultatív módon megnézhette a felvételeket, volt rá lehetőség.

 

Egyébként a játékosoknak nem feltétlen kell látniuk a felvételeket, elég, ha az edző látja, és a tanulságokat osztja meg a játékosokkal.

 

Én azt mondom: Bozsik felelőssége 20 % a játékosoké 80%.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha motiválni kell őket, AKKOR ette meg a fene...

 

 

Más:

 

 

K* ANYJÁT a mocskos Chelseanek! Aki látta a mai BL meccset, tudja, miről beszélek. Még egy ilyen alávaló, mocskos, provokatív, szemétláda csapatot. PFUJJJ! Rohadjanak meg ott, ahol vannak. A Barcelona bemutatta, hogyan kell focizni, ezek a szemetek meg tönkretesznek mindent, amit ma bemutattak, azért legalább 100 évre eltiltanám őket a nemzetközi porondtól. Abramovics meg kitörölheti Mourinho s*ggét a pénzével... :D:D:D:D:):):D

 

 

Donát

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KURVA ANYJÁT a mocskos Chelseanek! Aki látta a mai BL meccset, tudja, miről beszélek. Még egy ilyen alávaló, mocskos, provokatív, szemétláda csapatot. PFUJJJ! Rohadjanak meg ott, ahol vannak. A Barcelona bemutatta, hogyan kell focizni, ezek a szemetek meg tönkretesznek mindent, amit ma bemutattak, azért legalább 100 évre eltiltanám őket a nemzetközi porondtól. Abramovics meg kitörölheti Mourinho seggét a pénzével... :D:D:D:D:):):D

 

 

Donát

A Chelsea-t illetően egyetértek... Gusztustalan egy csapat. Végletekig ellenszenves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Chelsea játékosok végig alattomosan rúgdosták a Barcelona játékosait, provokálták őket, ráadásul a bíróra is nyomást helyeztek a nagyképű edzőjük révén. Szánalmasak. Színészkedtek össze-vissza, és aztán ők voltak felháborodva, ha ellenük fújtak. Borzalom volt nézni is, hát még szegény Barcelona focisták, akik meg átélték...

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cselszkiről pontosan a sport halála jut eszembe. Soha nem tudtam megérteni, hogy mi öröm van abban, hogy összevásárolok 11 világklasszist, és akkor játszom a királyt. Mi ebben a tudomány, vagy a dicsőség? Maximum annyi, hogy villoghatok a sok lóvémmal. Bárki megtehetné ezt, akinek sok a pénze, ehhez nem kell művészet. Amúgy meg olyan a csapat, amilyen az edző. Murinho egy bunkó ember, ezt mindenki tudja. Egyébként nem is értem miért jó az angoloknak, hogy a legjobb csapataikban alig van hazai játékos? cselszki, arzenál... Talán a MU kivétel. Egyébként a VB-n láthattuk mennyit ér az angol válogatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cselszkiről pontosan a sport halála jut eszembe. Soha nem tudtam megérteni, hogy mi öröm van abban, hogy összevásárolok 11 világklasszist, és akkor játszom a királyt. Mi ebben a tudomány, vagy a dicsőség? Maximum annyi, hogy villoghatok a sok lóvémmal. Bárki megtehetné ezt, akinek sok a pénze, ehhez nem kell művészet. Amúgy meg olyan a csapat, amilyen az edző. Murinho egy bunkó ember, ezt mindenki tudja. Egyébként nem is értem miért jó az angoloknak, hogy a legjobb csapataikban alig van hazai játékos? cselszki, arzenál... Talán a MU kivétel. Egyébként a VB-n láthattuk mennyit ér az angol válogatott.

Úgy-úgy. A Chelsea számomra a sport megcsúfolása. És az a legzavaróbb, hogy nem csak Mourinho a nagyképű bunkó, hanem a klubon belül szinte mindenki ezt az image-t sugározza. Abramovich a pofátlan átigazolási politikájával, a játékosok pedig a pályán mutatott példátlanul arrogáns hozzáállásukkal. Na és persze általában eredményesek is, de azt már jóindulattal sem lehetne rájuk mondani, hogy futballt játszanak, mert ez nem az. Szögletes, darabos csapat a Chelsea, amelyik nagy taktikai fegyelemmel és izomerővel győzi le az ellenfeleit, de szép futballt szinte soha nem látni tőlük. Az azért tetszik, hogy még nem tudták megnyerni a BL-t, remélem nem is fogják soha... Bárki, csak ne ők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom igazából kinek szimpi a Chelsea. Illetve van egy haverom aki nekik drukkol, de ő már 10 éve is nekik drukkolt. Nem tudom mi szerethető van egy ilyen csapatban, amiben a játékosoknak semmi kötödése nincs a csapathoz, csak a szerződésük. Abramovics jó pénzmosó műhelynek használja a focit.

 

Angoloknak pont az a halál, mint a spanyoloknak. Alig van angol játékos a csapatokba. Még a kiscsapatokba is 8-9 légiós van.

Épp itt lenne az ideje valami limitnek, mondjuk egyszerre ö külföldi a pályán.

 

Az igaz, hogy az angolokat láttuk a vb-n, de amit Lampard betett null szögből :) , még ahoz hasonlító megmozdulása nem volt senkinek sem. Ilyen középpályássor ami nekik volt a vb-n, bűn volt olyan ocsmányul játszani. Ez is edzői hiba volt, ekkora klasszisokat, mint Beckham, Lampard, Gerrard, Cole, ha nem tudnak együtt játszani az edzői hiba. Ezek jobban játszottak volna edző nélkül.

 

Szerintem 100% ban Bozsik hibája az egész.

Az egy dolog, hogy nem ő focizott a pályán, de akik fociztak, Ő tette oda, mind egy szálig.

Motiválás egy külön szakma. Most profiskodhatunk itt, mindenki tudja, hogy profi játékosokat nem kell motiválni, meg a játékos akkor is azt nyilatkozza, hogy motivált volt, ha a háta közepére kivánta a meccset.

De a motiváció, nagyobb fegyver, mint a taktika. Egy fanatikus önkívületben játszó csapat, többet ér bárminél.

Nézzük meg a németeket, azok úgy fel voltak dobva és pörögve az egész vb-n, hogy a lendületükkel kompenzálták az összes hiányosságukat. De az Euro 2004-en az egész német banda, mint egy álmos görcsös csőcselék úgy játszott.

 

Igenis kell motiválni, mindenkit kell. Lehet rossz napja, otthon beteg a gyerek, vagy akármi miatt nem tud odakoncentrálni. Az edző dolga, hogy jó hangulatot teremtsen, mondd egy viccet, vagy ordibál felspannol.

Svédeknél rengeteg ideig 2 kapitány volt Söderberg és Lagerbeck, az egyik taktikázott, a másik motiválta őket.

Mondani kell nekik mit jelent ez az egész, a címeres mez, hogy kik játszottak ebbe a mezbe, és most ők is olyanok lehetnek. Akkor jókedvűen fut ki a pályára.

Mint aki harap. Bozsik alatt egyszer sem harapott a társaság, rengeteg kistudású csapatnak (főleg az ilyen volt jugoszlávoknak) ez az egyik fő fegyvere amíg bírják megeszik az ellenfelet.

 

Videózás az egy dolog, szerintem játékosoknak nem kell fakultatívan videóznia, ez marhaság, neki nem az a dolga, hogy kielemezze őket. Az edző dolga, hogy elmondja az elemezni valót.

Hogy ennyi sikerült, mint Máltán a védekezésből az enyhán szólva már megéri a kapitány váltást.

Dilettáns védekező taktika volt. Szerintem sem nézték meg komolyabban Máltát Bozsik emberei mindig Málta ellenfelét figyelték, Boszniát és törököket, ez megjelent az újságba.

Nekem Bozsik abban is marha ellenszenves volt ahogy a sajtót kezelte. Sosem mondott semmit, mintha nyűg lenne nyilatkozni. Pénteken azt mondta a török meccs előtt, mikor kérdezték a sérültekről, és a taktikáról, hogy korai erről beszélni. Aztán egyik riporter provokatívan rákérdezett, hogy akkor késő lesz már, akkor pökhendien azt mondta, hogy a játékosok mindent tudnak, de a sajtónak nem mondja el. Az előtt titkolózik, akiket érdekel az egész, más szarja le az egészat. Az a duma nem érdekel, hogy a törököktől titkolózik, mi nem vagyunk azon a szinten, akik titkolják a taktikát, nálunk édes mindegy, hogy az ellenfél tudja mit jászunk, és kik játszanak. Ezek az edzőtábori zártkapus edzőmeccsek sem voltak szimpik és szerintem értelme sem volt a Tatabányát épphogy megverni egy góllal. Ha azt edzőmeccsnek szánta, ez is egy melléfogás, többet ér az egymásközti játék, legalább megismerik egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na az U19 odatett magát. Simán nyerte a ciprusi selejtezőt. Németh maga majdnem annyi gólt lőtt, mint a többi csapat összesen.

Annak a Németh-nek minnél előbb meg kéne (már kellett volna) adni az első válogatottságát!

Hallod Várhidi Peti!

 

Most jut eszembe, hogy nekem a Várhiditől van aláírásom. Lánya egy haverom évfolyamtársa volt, és szalagavatón elkaptam, őt és a sokkal híresebb apját.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.