Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

85 válogatott meccsen 84 gól. 4 gól egy BEK döntő alatt. A Reál Madrid, a MAGYAR- és a Spanyol-válogatott valamint a Honvéd csapatkapitánya, mindenidők egyik, hanem a legjobb ballábas labdarúgója meghalt ma.

 

A legismertebb magyar volt.

 

Nyugodj békében, Puskás Öcsi!

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma szomorú apropóból noztalgiázam megnéztem a Szép volt fiúk! című filmet. Sok részletet mutattak belőle ma is.

Hát kalandos egy élete volt a száguldó őrnagynak!

Az nem volt benne a filmben, hogy eredetileg Öcsi április elsején született.

De ő még képes volt ezt is kibulizni, hogy átírják neki másodikára, így nem tudták szekálni bolond nappal.

De Puskásnak, még a 66-os brazilveréshez is köze van.

66-ban portugálokkal kezdtünk a vb-n kikaptunk 3-1-re.

Mindenki elkönyvelte, hogy kiesünk, mert a brazilokat úgy sem tudjuk megverni. Mindenki attól tette függővé a továbbjutást, hogy a portugálokkal mit játszunk.

Angliai tábor teljesen nyitott volt, ez azt jelenti, hogy nem kellett biztonsági őrökön átverekedni magát senkinek, akreditációs kártyákat lebegtetnie. Együtt voltak focisták sportvezetők, kommentátorok.

Ebben a táborban a brazil meccs előtti napon megjelent Puskás és jó hangulatú összejövetel alakult ki. Egyáltalán nem került szóba a másnapi meccs.

Csak a végén Puskás úgy köszönt el a fiúktól, hogy "Aztán nekem holnap szépen haljatok meg!"

Jelenléte akkora felszabadultságot okozott a csapatnak, hogy a vb legjobbnak nyilvánított meccsén 3-1-re megvertük Brazíliát.

Albert pályafutása egyik legjobb játékát mutatta be, akkori szakemberek szerint, az is vastagon benne van, hogy a Aranylabdát megkapta utána következő évben.

Bulgária akkor még kötelezőnek számított (bár néhány évvel később épp egy bolgár vereség után is azt hittük, hogy lejjebb nem lehet, és akkor született Hofi híres mondása: Szúrd ki mert addig pattog.), bár vezettek azon a meccsen is 3-1 lett a végeredmény. Szovjet meccs előtt is meglátogathatta volna Öcsi a mieinket. Sajnos a nyolcaddöntőt elbuktuk, de így is óriási eredmény volt. Benne voltunk 40 éve a világ 8 legjobb válogatottja közt. 52 éve pedig a világ 2 legjobb csapata közt.

Eddig követjük a tendenciát, hol leszünjk 40 év múlva?!

 

Ilyenkor azért reménykedhetünk Öcsi fenntről vigyáz majd ránk, és talán odaszól majd egy-két Futball istennek is, hogy adjanak nekünk egy kis focit, ennyi szűk esztendő után, Ő még ezt is képes elintézni. Hacsak egyből nem ültették őt is a fociistenek közé, akkor könnyebb a dolga.

 

Nyugodjék békében!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úgy látszik ez a fajta gól a Barcelona 10-es számú braziljainak specialitása!

 

Rivaldo 2 ilyet lőtt Barca szinekben.

Egyet a Manchesternek 98 őszén 3-3-ra mentette a meccset.

A másodikat a Valenciának az utolsó fordulóban. Ez a gól azért is ért sokat, mert az utolsó percben 3-2 ezzel győztek és elérték a 4. BL selejtezős helyet, pont a Valenciát előzve meg. Nézzétek meg magatok a

.

Kísérteti a hasonlóság, és gyönyörűek.

Nagyon sajnálom, hogy Ronaldinho-ét nem láttam élőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cannavaroé az aranylabda!

Szerintem megérdemelte, még azzal együtt is, hogfy mióta a Realba ment meg sem üti a vb szintet, de talán még a tavaszi Juve szintjét sem.

Akármelyik dobogós megérdemelte volna. Jövőre gyakorlatilag egyenes az út Henry-nak, ha csak tartja a szintet nem találnak majd mást. Nem lesz nagy torna a nyáron "elég" a klubban vitézkedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reac-MTk meccs nem volt túl izgalmas. Ezért alatta eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne minden idők legjobb magyar válogatottja.

Készítettem egy Magyar dream team-et. Lehet véleményezni ki-kit cserélne ki. ÉS csakhogy feléledjen a sport topik.

 

1 Grisics - 2 Mátrai, 3 Dalnoki, 4 Mészőly - 5 Bozsik - 6 Illés, 7 Nyilasi, 11 Détári - 8 Kocsis - 9 Albert, 10 Puskás

 

 

Megdöbbentő, ahogy szedtem össze a neveket, milyen kevés ez a 11. Az Aranycsapat előttről sajnos nem fért be senki, azért is hanyagoltam őket, mert róluk csak fényképeket láttam, mozgóképet nem. De csak néhány nagy név aki kimaradt a hőkorből, Lázás "tanár úr", Schlosser, Titkos, Zsengellér.

De hozzátartozik, hogy a kezdőmbe benne volt Czibor is, de kevés volt a hátvéd, ezért bekerült Dalnoki a csapatba. De persze már szóba sem kerülhettek akkora nagyságok, mint Szusza, Bene, Törőcsik, Csikar és még sorolni lehetne a focistáinkat...

Szerintem egy "ütőképes" csapatot tudtam összeszedni, ha játékosokat ereje teljében lennánek egyszerre együtt, akkor még ma is akárkit legyőzhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit keres ebben Illés?  :para:

Béla nekem nagyon sok pozitív emléket okozott, és mint a korszak egyetlen valamire való focistája akit hasonlítani lehet ekkora nagyságokhoz, nálam helye van a csapatban.

Szerintem ha jobb korban játszik, vagy csak sikerül kimennie külföldre egy valamire való csapatba, akkor hasonló magasságokban lenne, mint mondjuk Détári.

Illés az egyetlen akinek 3-nál több meccsét láttam, sőt 10 évé elképráztat, én bizalmat szavazok neki. :)

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt Béla, nem arról van szó, de azért egy minden idők csapatba lehet, hogy nem raknám be. :para:

Azért viszonylag úgy akartam elosztani, hogy korszakoknak benne legyenek az egyéniségeik, mert a minden idők csapata gyakorlatilag meg lenne az Aranycsapatból és a 66-os brazilverőkből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem: Minden kor focija más. Most te beteszed egymás mellé Puskást és Albertet, de közben fogalmunk sincs, hogyan jöttek volna ki a pályán egymással. Mert más játékstílust képviseltek, ahogy Döme vagy Illés is, de még sorolhatnám. Szóval szerintem emiatt ennek így nincs sok értelme.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon sok értelme van!

 

Egy: Nagyon jó olvasgatni a neveket nosztalgiázgatni, elképzelni milyenek lettek volna egymás mellett.

 

Kettő:

Én szerintem annyira nem más a foci, mert labdával játszák, meg minden(azon kívül, hogy az 50-es években nem volt tudatos védőmunka, olyan nagy különbség nincs).

Albert meg Puskás, meg simán játszhatott volna együtt, csak Puskás elmenése akadályozta meg.

Szerintem tudtak volna együtt játszani.

Döme és Béla is tudott volna.

 

Az egyetlen hibája a csapatomnak, túl sok a támadó szellemű és hasonló stílusú (technikás, jól cselező), akik egymás elől szednék el a levegőt. Egy Rákosi féle robot elférne a középpályán. Vagy egy Tichy féle bombázó.

Szerintem bárkit össze lehet hasonlítani bármilyen kor gyermekével, úgysem változtat semmin.

 

Csak elképzelem, hogy Flóri kicselezi magát 3 ember közül. Kiteszi Puskásnak, aki beadja, és Nyilasi vagy Kocsis keresi a jó fejelő lehetőséget, a kipattanót, meg Bozsik küldi vissza, vagy Détári, Illés kezdene valamit a lasztival.

Azt már elkézelni is gyönyör, hogy a védelmem Cannavarót megszégyenítve gyilkolná le a támadókat, döngölné a földbe őket. És akkor még a párdunak védenie sem kellett. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehetett egy ilyen második meccset választani, ahol mindkettejüknek, jó az iksz. :clap:

 

Persze, hogy 0-0.

Ez egy tipikus megegyezéses meccs, ha bement volna a kapufa a második félidő elején, jött volna a "váratlan" egyenlítés. De legalább az lett volna!!! :clap:

 

Na mindegy, az MU legalább egy jó meccs volt.

Bár érdekesebb lett, volna, ha 0-1 a félidő. Illetve akkor, az utolsó 20 perc nem csak levezetés.

Gondolom Donát előtt lepergett a tavalyi Benfica meccs, mikor a Nelson azt a parádés gólt lőtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.