Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Ne is. Ilyen dolgokat nem szabad. Egyébként nekem műszaki márkásnak számító cikkel még sose volt bajom. kopp-kopp.

Azért ezt így kategorikusan kijelenteni nem túl szerencsés. Nagyon jó kis készülékeket lehet garanciával kapni a használt piacon is. Nemrég láttam egy JVC projektort fél milláért. Ha tehettem volna lecsapok rá, csak "most" nincs annyi zsebpénzem. :D

De példának okáért itt van a Harman/Kardon 255-ösöm, amire még mindig van 2 hó gari és szinte féláron vettem, és újszerű állapotban van.

 

Én az Onkyo, Harman/Kardon, Cambridge Audio hármasból választanék. Ezek közül is elsősorban a Cambridge Audio lenne a favorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a bejáratással nem kell foglalkozni, az tény :D

De én biztos nem mernék ismeretlen embertől használt cuccost venni. Ki tudja, hogy alkalmanként pedig tekerte a volumet és hogyan tárolta a készüléket. :P

Persze jár némi kockázattal, de ha egy kicsit belemerül az ember a témába, akkor ki lehet szűrni a betyárokat. Meg aztán a pénz nagy úr ugye.

Ha valamit használtan, de garanciával együtt tudnak adni, az azért megnyugtatóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze jár némi kockázattal, de ha egy kicsit belemerül az ember a témába, akkor ki lehet szűrni a betyárokat. Meg aztán a pénz nagy úr ugye.

Ha valamit használtan, de garanciával együtt tudnak adni, az azért megnyugtatóbb.

Amúgy, hogy muzsikál az új jövevényed? :) Hullik már a vakolat rendesen? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, hogy muzsikál az új jövevényed? :) Hullik már a vakolat rendesen? :D

Sikerült megszerezni azt a Chris Botti koncertet, ami ment a HM-show-n is (laza 36 giga :pfff: ). A hét végén párommal meglestük és néha már kényelmetlenül éreztem magamat, mivel olyan brutálisan szólt, hogy az alattam lakó... szóval remélem nem volt otthon. :para:

 

Tegnap belekukkantottam az Avatarba is, elég jól szól az is. Ami különbség a sima DTS és a Master HD között szerintem az az, hogy a magas hangok brutálisan élesen szólnak és ha hangos is a cucc, akkor sincs semmi torzítás, mosás a hangban, végig részletes. Persze ez hangfalaktól is függ. Legközelebb az Inception-t fogom szemügyre venni. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, az a koncert valóban iszonyú jól szólt. :) Mondjuk nem a kedvenc stílusom.

Jó amit mondasz, mert amikor a Vasember 2-öt nyomatták a Clarus szobában, ugye ott is DTS-HD MA -ben ment és elégé feltekert hangerőn, de nuku torzítás nélkül. :)

A szomszédok meg hadd szívjanak magukba egy kis kultúrát. :evil::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepően jók a LEDes LCD tv-k b*sszus. :o Kicsit körbenéztem az MM-ben. Úgy tűnik, hogy mostmár leszoktak arról, hogy ugyanazok a demok menjenek az össze tv-n. Picit talán még az zavar, hogy valahogy minden túl világosan éles. :S Furcsa volt így látni az Avatart az LG LEDes LCD-jén, de tuti megszoknám pár napon belül a látványt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én láttam a Fórumban (Debrecen) a Samsung boltban 3d-s tv-t (800e-ért), szemüveggel lehetett belepillantani az Avatarba, és...

 

Hát egyáltalán nem nyűgözött le. Olyan volt az egész, mint valami videojátékos animáció. Moziban sokkal szebben festett. Nem tudom, én 100ezret sem adnék érte, nemhogy 800ezret. Egyáltalán nem volt meggyőző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan volt az egész, mint valami videojátékos animáció. Moziban sokkal szebben festett.

 

Én is ezt éreztem a HM-show-n. Túl rajzolt hatás, túl erős színek, és szerintem az is zavaró, hogy közben látod a készülék keretét. Kb. 5 centire kellene ülni ahhoz, hogy kitöltse a kép a látómezőt.

Még kell egy-két év szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezt éreztem a HM-show-n. Túl rajzolt hatás, túl erős színek, és szerintem az is zavaró, hogy közben látod a készülék keretét. Kb. 5 centire kellene ülni ahhoz, hogy kitöltse a kép a látómezőt.

Még kell egy-két év szerintem.

Én is épp ezt hoztam fel a 3D ellen. Mert IMAX -ban ok, mert teljesen kitölti a látótered. Na de otthon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kölcsönkértem ismerőstől a HD-s projektorát. Egy frankó kis Epson vetítőt.

Le is teszteltem Avatarra és Így neveld a sárkányodra.

Lehengerlő. Nemhiába a méret a lényeg :D Ráadásul a képminőségre se lehetett panasz :) Tiszta mozi feeling volt, a hatalmas méretarányok miatt.

Más az élmény, mint plazmán vagy lcdn nézni az tény.

Sokkal jobb szerintem. :yes::P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kölcsönkértem ismerőstől a HD-s projektorát. Egy frankó kis Epson vetítőt.

Le is teszteltem Avatarra és Így neveld a sárkányodra.

Lehengerlő. Nemhiába a méret a lényeg :D Ráadásul a képminőségre se lehetett panasz :) Tiszta mozi feeling volt, a hatalmas méretarányok miatt.

Más az élmény, mint plazmán vagy lcdn nézni az tény.

Sokkal jobb szerintem. :yes::P

A feelingje jobb, nem a képe szvsz. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt megfelelő vászon is hozzá, vagy megtette az meszelt fal is? :D vagy mint anno régen, a diás korszakban, lepedő kifeszítve :lol:

 

Amúgy tényleg a méret a lényeg, még ha nem is olyan tűéles a kép mint lcd-n vagy plazmán :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagy vászon előtt ülve, ahogy jönnek felfelé a Saga sárga betűi ég és föld egy átlagos tv-hez képest. Vannak ilyen kb. 150 cm átmérőjű plazmák, ezeken már közelít az igazi mozifeeling. Minél nagyobb a méret, annál nagyobb súlya lesz a látottaknak.

Néhány hete egyik rokonnál segédkeztem belőni az új Sharp LED-es full hd-s tv-jét. Részletes volt a képe, de valahogy a mozis hatás nem volt meg.

Persze az igények változóak lehetnek, de ha egyszer megérzi az ember a vetítő "szagát", nehéz elereszteni. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én voltam igazi házi moziban, ahol akkora volt a vászon, mint egy kisebb moziban. Ráadásul az egész cucc THX volt. Na az tényleg jó feeling, és valóban megéri. De itthonra egy 4x3 -as szobába kivetítőt venni szerintem szimplán hülyeség lenne. :) Nekem jó a 107 -es plazma, amit kb. két méterről nézzek, így megvan a mozifeeling. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az hogy a nagy vászonhoz olyan lakás is kell. Panelban semmi értelme.

Ezt honnan veszitek? Nyilván nem egy 2x2-es lyukba kell projit venni, de egy 16-18 m2-es szobában már lazán játszik. Tudom, mert nekem is ekkora van. Panelban is vannak ekkora szobák, sőt nagyobbak is.

A panelnál inkább a hangrendszer megválasztása okoz nehézségeket szerintem, a "vastag", hangszigetelt falak miatt. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.