Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Ody, ez megvolt? :lol:

Huhhh. :D A pixel hibás plazmát hiába ütögeti. Amúgy meg nem is csodálom, hogy egy ilyen bunkónál bekrepált a TV. Elég a ha felülről jövő megvilágítást nézzük. :D Én csak a TV-t sajnálom, de nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Optoma Full HD-s projektor csak 899 dollár az amazonon, ami itthonról nézve nevetséges! Itthon egy full HDs projektor még mindig 300 körül van..

http://www.amazon.com/gp/customer-media/product-gallery/B002G0CWSU/ref=cm_ciu_pdp_images_1?ie=UTF8&index=1

Azért jól mutat az Avatar így kivetítve.. :yes:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Nos, a lehetőségeimhez képest igyekeztem felkészülni a szeptemberi Saga BR-megjelenésre.

Projektorok árához képest bagóért sikerült lecsapnom egy fullHD-s projira: Samsung A600. :yes:

Egy éves és még 2 év garancia van rá. Szerintem összesen ha fél évet volt használva sokat mondok.

De ami a lényeg: mint filmet sosem fogom megkedvelni az Avatart, de ilyen minőségben látva majdnem beleszerettem. :shocked:

Szóval innentől George-nál van a laszti. :D A lehetőségeihez képest :lol: szerintem igazán meglephetne minket egy felturbózott Saga-val.

 

Íme a kicsike:

SPA600BX.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

Fogok beszámolót tartani, csak még folyamatban van a "csináld magad" fali konzol-projekt kialakítása és egy-két film megnézése is, hogy végleges képet kapjak a projiról. Asszem ez érthető. :cool:

(Asszony-pajtinak máris halálfélelme van a fejünk fölött kb. 1,5 méterre lévő, lógó 6 kilós ufo-szörnyetegtől :death: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Nos, most már egy jó hónapja nyüstölöm a Samu projit, és úgy érzem sikerült kiismernem. :cool:

Az utóbbi hónapokban láttam néhány projektornak a képét. Pl. múlt héten volt egy kiállítás a Millenáris parkban, ahol az egyik teremben 3D-s vetítésekkel demóztak, amit úgy oldottak meg, hogy két darab SIM2-es projektort hangoltak össze. Mondanom sem kell az áruk darabonként több millió forint. Csak egy rövid megjegyzés a 3D-ről: az IMAX-ben nem tapasztaltam, hogy fáradna a szemem, ennél a módszernél viszont 10 perc után már igen. Másrészről továbbra is fenntartom, hogy ez még nem az igazi. Csak akkor jön ki a térhatás, ha közeli jelenetek vannak szereplőkről, tárgyakról. Nagy látképeknél ill. gyors kameramozgásnál nem tesz hozzá semmit.

Visszakanyarodva a Samuhoz, azt kell mondjam, hogy ár/érték arányban ez a proji most a verhetetlenek között van. Nagyon kellemes mozis képet ad. DLP technológiával készült, vagyis egy forgó színtárcsa alkotja a képet, melynek hátránya, hogy van aki érzékeny rá. Miről is van szó? Ha van egy jelenet, ahol sötét háttér előtt világos felületek vannak, akkor ilyen színes karikákat – úgynevezett szivárványhatást – lehet érzékelni. :shocked: Aki erre érzékeny, annak eleinte nagyon feltűnő lehet, és könnyen lemondhat a DLP-s projektorokról. Azonban van egy faktor, mellyel a tapasztalatok szerint számolni kell, ez pedig nem más mint a "kicsi" agyunk. Ugyanis egy idő után hozzászokik a szemünk ehhez a hatáshoz, és már nem érzékelhető annyira, mondhatni az agyunk kikapcsolja azt, hogy a szemünk erre fókuszáljon. Én már csak ritkán figyelek fel a szivárványokra.

Ez a hatás az LCD technológiával készült projiknál nincsen, és persze azok is szép képet tudnak adni, de annak is megvannak a maga sajátosságai. Ebbe most nem megyek bele.

Szóval a Samunál ami erősség: dinamikus mozis kép, élethű bőrszínek, fullHD-s felbontás, halk működés, képes a filmeket helyes képkocka/sebesség-gel megjeleníteni.

Mi ez a képkocka/sebesség? Röviden arról van szó, hogy a filmeket 23,978 képkocka/másodperccel rögzítik. Ahhoz, hogy a megjelenítő ezt helyesen jelenítse meg, ugyanerre kell beállítani a frekvenciaértékét (Hz). Sok megjelenítő műszaki leírásában olvasható, hogy 1080/24p. Itt a 24 jelzi, hogy már közel azonos frekvencián dolgozik a készülék, mint amiben a film rögzítve van. Mi van akkor, ha a készülékünk 50, 60 vagy 100 Hz-en képes csak dolgozni? Nos ilyenkor időnként egy-egy megakadás, riccenést lehet érzékelni, leginkább a lassú, oldalirányú kameramozgásoknál. Mivel nekem PC-ről működik a rendszer, így van lehetőség, hogy teljes szinkronba hozzam a vetítőt a filmek sebességével. Ezt 23,978-as értéket a mostani vetítők általában már támogatják, de az előző projimmal vért izzadtam, mire sikerült némi eredményt elérnem e téren.

Ami hátránya a Samunak: nem egy olyan típus, hogy elhelyezed, bekapcsolod, indítod a filmet és már kész is. Más tulajok és tesztek is jelezték, hogy kicsit bíbelődni kell a képbeállításokkal, hogy a kívánt eredményt megkapjuk. Ezt alá kell támasztanom. De az eredményért megéri.

A másik hátrány, hogy a fekete (bár jóval jobb, mint az Acer-é volt) nem az erőssége. De ez már az a kategória, amit inkább figyelni kell, ha észre akarjuk venni, úgy meg ki néz filmet, hogy a hibákat keresi?

Legutóbb a Tron: Örökség volt az, ami igazi proji-nyüstölő film a sok sötét és világos részek miatt, de a látvány elképesztő (a hangról meg ne is beszéljünk, kötelező beszerezni). Persze egy fotó nem tudja teljes egészében visszaadni a valós képminőséget, de azért itt van egy-kettő.

IMG_5647.jpg

IMG_5654.jpg

IMG_5671.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont tegnap néztem meg a rendszeredről a képeket egy másik fórumban :) Látom a Samu a feje tetején lóg :D

Viszont nekem a ezek a hátsó surround hangfalak elhelyezései sose tetszettek :para: Kell azért némi té az ember háta mögött. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont tegnap néztem meg a rendszeredről a képeket egy másik fórumban :) Látom a Samu a feje tetején lóg :D

Viszont nekem a ezek a hátsó surround hangfalak elhelyezései sose tetszettek :para: Kell azért némi té az ember háta mögött. :)

Márpedig a THX-szabvány szerint az 5.1-es rendszernél így kell.

http://www.thx.com/consumer/home-entertainment/home-theater/surround-sound-speaker-set-up/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig a THX-szabvány szerint az 5.1-es rendszernél így kell.

http://www.thx.com/consumer/home-entertainment/home-theater/surround-sound-speaker-set-up/

A 90 fok a dipol hangsugárzókra javasolt. Amúgy 110 fok a hozzávetőleges érték.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 90 fok a dipol hangsugárzókra javasolt. Amúgy 110 fok a hozzávetőleges érték.

Pont azért van befordítva, mert így mögöttem szólnak. Én nem a falnál ülök, hanem egy kicsit előrébb. Így pont megvan a tér, mivel mögöttem-fölöttem helyezkednek el a hangsugárzók. Ez kb. 50 cm-t jelent a faltól.

A kép csalóka lehet.

IMG_5623.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit tényleg egybefolyik a kanapé a fallal, ez volt zavaró :)

 

Ody, el se tudod hinni, hogy mennyit számítanak a távolságok ;) Nálam még ennyi hely sincs mint Ladánál, de én a szoba közepén ülök és így mozizok. :) Elég sok profi moziszobánál láttam már, hogy egész egyszerűen a székeket, ülőgarnitúrát egész egyszerűen rátolják a hátsó falra, miközben bőven van hely előtte hogy a vászon közelsége se zavarjon. Pedig a térhangzás lényege, hogy a hátunk mögött is szóljon a hang. Na most ha közvetlenül a füled mellé teszed a hangfalakat, ott minden lesz, csak hátsó térérzet nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit tényleg egybefolyik a kanapé a fallal, ez volt zavaró :)

 

Ody, el se tudod hinni, hogy mennyit számítanak a távolságok ;) Nálam még ennyi hely sincs mint Ladánál, de én a szoba közepén ülök és így mozizok. :) Elég sok profi moziszobánál láttam már, hogy egész egyszerűen a székeket, ülőgarnitúrát egész egyszerűen rátolják a hátsó falra, miközben bőven van hely előtte hogy a vászon közelsége se zavarjon. Pedig a térhangzás lényege, hogy a hátunk mögött is szóljon a hang. Na most ha közvetlenül a füled mellé teszed a hangfalakat, ott minden lesz, csak hátsó térérzet nem.

Jól tudom milyen fontos a távolság, szerintem voltam én már komolyabb házimoziban is ahol ezt lehetett tesztelni. Ám ez lakás és nem mozi, szóval itt azzal kell főzni ami van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen tv-t vett szombaton kolléga a Tescoban annyiért amennyi oda van írva. Milyen tv ez? Nem mintha akarnék venni csak kiváncsi vagyok.

 

http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-polus-hipermarket/muszaki-cikk-multimedia/szorakoztato-elektronika/philips-32pfl3605-full-hd-lcd-televizio

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.