Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Ha szigorúan a minőség és lehetőségek oldaláról nézzük, akkor az az érdekes felállás alakult ki, hogy PC-n több az esélyed arra, hogy a stúdióban megálmodott képminőséget kihozd egy filmből, mint egy BR-játékossal.

Egy wincsin lévő bluray-anyag lejátszása ma már gyerekjáték egy alap 10e ft-os VGA-kártyának. Szoftveresen meg aprólékosan tudod finomhangolni a képminőséget.

Persze a fullhd felbontásnál egy átlagembernek itt már nincsenek nagy különbségek PC és asztali játékos között, de akinek ez a hobbija, az mindig próbál javítani ahol lehet, hogy a legjobbat hozza kis a drágán megvett készülékekből, és ebben a PC jobb társ.

Egy jó HTPC-t építeni, viszont némi szakértelmet igényel. Megfelelő hűtés, ugyanakkor halk legyen, távirányítás, beállítani a szoftvereket, stb. ezek kétségtelenül elriaszthatják az embert, viszont ha egyszer be van lőve a rendszer... :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy látom ezt, ahogy Dzséjt. Mellesleg szólva elég nagy "PC buzi" vagyok. Úgy 11-12 éve építek asztali gépeket magamnak, rokonoknak, barátoknak igény szerint. És eddig minden elvárásomat maradéktalanul kielégítette egy PC.

De nem értem, hogy a 100Hz-es képfrissítéssel rendelkező tévénél, ha HDMI-vel rákötöm a PC-t és valami HD anyagot nézek rajta, miért vannak a folyamatosságot megtörő mikroszaggatások.

A HTPC-mel és egy Dell Inspiron N5010-es notebookkal is ki volt próbálva, ugyan az a mikroszaggatás jelentkezett a filmek lejátszásánál mind a két gép esetén. Illetve tök mindegy volt, hogy MKV-t vagy Blu-Ray-t néztem. Az is mindegy volt, melyik lejátszó programmal... a jelenség ugyan úgy jelen volt. Aztán a gyengének nem nevezhető asztali gépemet (Intel Core i7 860, 4GB DDR3 1333 Ram, ATI RadeonHD 5770 1 GB rammal, OCZ SSD, stb...) is rákötöttem HDMI-vel a 100Hz-es tévére, és ugyan úgy megvolt a mikroszaggatás, ergo nem volt teljesen folyamatos a kép. Ezt csak az veszi észre, aki nagyon figyeli, apámnak pl egyáltalán nem tűnt fel, de engem borzasztóan idegesített. Kíváncsiságból kipróbáltuk egy másik 100Hz-es tévén és ugyan ez volt. A Dell notit kötöttem rá. Aztán a prohardver fórumán találkoztam olyanokkal, akiknek szintén ez volt (illetve hasonló) a gondjuk a 100Hz-es tévé + PC kombinációval. (Érdekes... és máig nem jöttem rá miért van ez)...

 

Mindenesetre eladtam a HTPC-t és minimális megpótolással ezt vettem meg. Gondoltam, ha már lecserélem a HTPC-t, akkor olyan asztali BD lejátszóba invesztálok bele, ami a későbbi 3D-s tévére való áttérésnél is megmaradhat, így emellett a többszörös díjnyertes, 3D - kompatibilis (és egyszerűen fantasztikus) asztali okosság mellett döntöttem. Nem nyújt akkora szabadságot, mint egy HTPC, de meglepően sok feature van beleépítve, és a szoftverét is kb 2 havonta frissítik. De ami a legfontosabb volt, a 100Hz-es tévénél megszűnt vele a lejátszás közbeni mikroszaggatás, abszolút folyamatos a kép, a 100Hz-nek hála pedig valami elképesztő élénk a mozgás a képernyőn.

 

Lada igazad van.... egyébként én is így látom. A HTPC-t sajnos nem én építettem, hanem egy készen vásárolt AsRock ION 330-as NETTOP volt... ami egyébként míg 50/60Hz-es HDTV-vel használva hdmi-n keresztül kiváló volt.

Építhettem volna esetleg magamnak egy komolyabb és korszerűbb HTPC-t, és esetleg finombeállításokkal megoldhattam volna (talán) a 100Hz-es mikroszaggatást.... de úgy döntöttem, hogy bepróbálom az asztalit, és bár ahogy említettem, az össz tudása és képessége kisebb, mint egy HTPC-é, összességében KIVÁLÓ masina, és igazából nem bántam meg.

N-es wifi szabványt használva a 720p-s videókat hálózatrós simán lejátssza (1080p-hez kicsit nagyobb adatátviteli sebesség kellene) USB-n keresztül pendriveal és HDD-vel is kiválóan boldogul. Ultra gyorsan olvassa be a BD lemezeket, DVD-t szoftveresen felskálázza 1080i felbontásra (bár szerintem ez némiképp parasztvakítás, mert az sehol sincs az 1080-hoz képest, de azért nem rossz, tény, hogy javít valamennyit a DVD képein), 3D BD lejátszásával is boldogul, csak 3D tévé kell hozzá. Szóval abszolút elégedett vagyok vele.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick!

A 100 HZ mizéria oka nagyon egyszerű. A filmek 23,976 képkocka/másodpercen vannak rögzítve, így a legjobb minőséget 23,976 Hz-en lehet (a tv-k 24 Hz-ként kezelik) elérni, mert úgy lesz megegyező a megjelenítő a film sebességével. Ez a 100 Hz-es dolog egy vakítás. Nem véletlen van a tv-ken (már amelyik tudja), hogy 1080/24p. Így kell belőni a lejátszót. HTPC-n pedig mind az AMD (ATI), mind az Nvidia driverében beállítható a 24 Hz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick!

A 100 HZ mizéria oka nagyon egyszerű. A filmek 23,976 képkocka/másodpercen vannak rögzítve, így a legjobb minőséget 23,976 Hz-en lehet (a tv-k 24 Hz-ként kezelik) elérni, mert úgy lesz megegyező a megjelenítő a film sebességével. Ez a 100 Hz-es dolog egy vakítás. Nem véletlen van a tv-ken (már amelyik tudja), hogy 1080/24p. Így kell belőni a lejátszót. HTPC-n pedig mind az AMD (ATI), mind az Nvidia driverében beállítható a 24 Hz.

Ő állandó szaggatásról beszél. A te általad vázolt esetben asszem olyan negyven másodpercenként szokott ugrás jelentkezni a megjelenítőn. De ezt most csak így hirtelenjében mondom, mert alapestben ez az első amire gondol az ember amit te is írtál. A médialejátszóknál ilyen hiba nem fordulhat elő. Nem kell vele annyit bajlódni mint egy HTPC-vel.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... meglehetősen állandó volt az a mikroszaggatás. De mindegy, nem került komoly pénzráfordításba a HTPC-ről asztali BD-lejátszóra váltás.

A 100Hz-es vakításról... lehet, hogy az, de hatásos "vakítás". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A médialejátszóknál ilyen hiba nem fordulhat elő. Nem kell vele annyit bajlódni mint egy HTPC-vel.

Én amikor izzítom a projit egy gombnyomás. Az AMD Control Centerben lehet profilokat rögzíteni különböző frekvenciákban. Betaníttattam az unitávval két gombot, ha 24 vagy 25 Hz az anyag, aztán hajrá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a lényeg: PC-ről is kiváló a mozizás (pláne ha ez a Hz dolog is kiküszöbölhető, és hát ezek szerint az, ahogy Lada is mondta (és egyébként is sejtettem, hogy az).... bár én ezzel nem foglalkoztam, egyébként is már már időszerű volt cserélni vagy bővíteni a HTPC-t, és így legalább kipróbálhatom egy vérbeli asztali BD-lejátszó képességeit... nem bántam meg a váltást.)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a számítógép szerintem netezésre, irodai munkára legkiválóbb. Játszani ott vannak a konzolok, TV -zni meg a TV és a különféle lejátszók. A számítógépbe vett ilyen-olyan méregdrága kártyáknak semmi értelmük nincs mert sose fogják azt a minőséget hozni mint a hasonló rendeltetésű céleszközök.

Én ezzel már csak úgy vagyok, ha egy kütyü elbír több funkciót jó minőségben (amilyen minőségről itt beszéltek, azt én úgysem érzékelem annyira, pocsék a szemem hozzá, és nem is érdekel :)), akkor minek vegyek többet (mp3 lejátszóm se lesz sose, mert a mobilomon tudok hallgatni zenét). Ha annak idején kicsit is gondolkodom rajta (vagy lett volna némi segítségem), akkor asztali dvd lejátszóm se lett volna soha, évek óta csak a port törlöm róla, már agyaltam rajta, hogy elrakom a fenébe, mert csak útban van (a hifim is).

És nem vagyok meggyőződve arról, ha külön-külön megvennék minden kütyüt, vagy egy megfelelően összerakott gépet, akkor az utóbbi drágább lenne. Arról nem is beszélve, hogy aki kis lakásban lakik, az hova pakol ennyi mindent. Van olyan ismerősöm, aki még számítógépet sem tud berakni a lakásba, így csak laptopja van.

Sajnos nekem még a gépem sem egy nagy szám, de nekem egyelőre így is megfelel :) Bár egy új monitort már évek óta szeretnék hozzácsapni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Frenkie, megnézted a lentebbi linket? Mondjuk nem sürgetni akarlak ( pedig de :D ) de szerintem érdemes lenne lecsapni ezekre a G20-okra ha van rá zséd és a specifikációk megfelelnek neked. Az idei tv-k nem hoztak jelentősebb változtatásokat a képminőség terén, inkább a szolgáltatásokra gyúrtak rá ( okostv vagy minyavaja). Persze nem árt tájékozódni az üzletekben a garancia felől, meg ugye vigyázzni nehogy egy már kibontott példányt akarjanak rád sózni :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, megnézted a lentebbi linket? Mondjuk nem sürgetni akarlak ( pedig de :D ) de szerintem érdemes lenne lecsapni ezekre a G20-okra ha van rá zséd és a specifikációk megfelelnek neked. Az idei tv-k nem hoztak jelentősebb változtatásokat a képminőség terén, inkább a szolgáltatásokra gyúrtak rá ( okostv vagy minyavaja). Persze nem árt tájékozódni az üzletekben a garancia felől, meg ugye vigyázzni nehogy egy már kibontott példányt akarjanak rád sózni :S

 

 

Elnézést, nem vettem észre 10 napja. Csak ma láttam. Ez tulajdonképpen a g30 elődje? Miért ilyen olcsó? 100000-el több a g30. Tulajdonképpen minden van rajta ami kell(usb pl).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést, nem vettem észre 10 napja. Csak ma láttam. Ez tulajdonképpen a g30 elődje? Miért ilyen olcsó? 100000-el több a g30. Tulajdonképpen minden van rajta ami kell(usb pl).

Igen, ez a tavalyi modell. Gondolom kiszórják a készletet mindenhol.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez a tavalyi modell. Gondolom kiszórják a készletet mindenhol.

 

 

Nem tudod nagyjából mik a különbségek? Megmondom öszintén szeretném ha lejátszaná usb-n keresztűl az mkv-t, avit,...stb. mert ha nincs nagy különbség ami megér 100000 ft plusszt akkor ez jobban megéri.

 

Ody: Neked mi a véleményed, érdemesebb megvenni a g20-ast?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudod nagyjából mik a különbségek? Megmondom öszintén szeretném ha lejátszaná usb-n keresztűl az mkv-t, avit,...stb. mert ha nincs nagy különbség ami megér 100000 ft plusszt akkor ez jobban megéri.

 

Ody: Neked mi a véleményed, érdemesebb megvenni a g20-ast?

Jobban jársz ha erre a célra veszel egy médialejátszót. Olcsóban megúszod és többet is érsz vele.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindkettőtöknek. Utánanézek egy kicsit, és ha nem éri meg a plussz 100-at a g30 akkor marad ez. Sajnos legkorábban ezt is csak decemberben tudnám megvenni. Megmondom őszintén nagyon hajazok erre a g20-ra. Egy év múlva a g30 is kifutó modell lesz, azaz tök mindegy. De a minusz 100000 ft nagyion csábító. Olyan nagyon rossz a g20-as sem lehet.

 

Oldie: mindenképp veszek egy br-lejátszót, mert akarok venni majd eredeti br-filmeket. Persze olyat ami lehetőleg mindent lejátszik. Ja és azon is legyen usb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, a lényeg, hogy figyelj oda. Garancia, az online üzletről vélemények, nehogy valami kibontott de visszavett készüléket sózzanak rád. Előfordult már ilyen. Ilyen árnál pedig minden gyanú fennállhat.

 

Médialejátszók közül is találsz olyat amelyikben van lemezfiók. Dune Max, Vagy a Dune Smart szériája. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a két tv a G20 meg a G30 összehasonlítása.

 

http://www.panasonic.hu/html/hu_HU/2850272/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TX-P42G20&p=TX-P42G30

 

Oldie: Látsz valami lényeges különbséget mely megér 100 rongyot? Amit én látok hogy a g30-ban g14-es panel van a 13-as helyett. Ez sokkal jobb? A másik hogy ahogy nézem a g30 tudja a 1080i-t is. Ez lényeges? A többi szerintem nem nagy kunszt(értem ezalatt hogy nekem holtmindegy hogy 2 vagy 3 usb csati van rajta), sőt ahogy nézem van ahol a g20 tud többet.

 

Na de még egy kérdés. A g20 pontos típusa: TX-P42G20. Viszont amit te belinkeltél a pixmániáról annak ez: TX-PF42G20S. Nem gyanús itt valami?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tv mellet balra olvasható.

 

http://www.panasonic.hu/html/hu_HU/Term%C3%A9kek/Viera+telev%C3%ADzi%C3%B3k/NeoPlazma+TV/TX-P42G20/overview/4501574/index.html

 

Bocs hogy ennyit szórakozok ezzel ,de baromira nem mindegy, mert 100000 ft marha sok pénz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tv mellet balra olvasható.

 

http://www.panasonic.hu/html/hu_HU/Term%C3%A9kek/Viera+telev%C3%ADzi%C3%B3k/NeoPlazma+TV/TX-P42G20/overview/4501574/index.html

 

Bocs hogy ennyit szórakozok ezzel ,de baromira nem mindegy, mert 100000 ft marha sok pénz.

Hát ez érdekes... Akkor képben nincs különbség, csak a csatlakozásokban és a kényelmi funkciókban. Persze a THX élményhez THX film és lejátszó is kell. :) Az S pedig lehet, hogy Silvert jelent. Tehát ezüst a TV.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A G30 több szolgáltatást nyújt ( filmnézéshez nincs ennek sok köze) de képminőségben messze nem az a kategória, hogy most még megérje a százezres különbséget. És még ventit is kapott, ami tök felesleges, sokan nem is értik, hogy minek került vissza a készülékbe.

 

Az S Silvert jelent ahogy Ody is írta.

 

Én a helyedben kellő körültekintéssel a G20-ra csapnék le, bár nekem a 42" kicsinek tűnik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindkettőtöknek. Most már tuti, hogy g20 lesz persze ez is csak decemberben(remélem akkor is összejön, függ pár dologtól).

 

Oldie: Kicsi?? Ember max 2 méterre fogok tőle ülni. Te is panelban laksz tudod milyen kicsik a szobák. Attól nem tartok hogy nagy lesz Odynál tök jó volt. Sőt még annyi van hogy nem is fér be a szekrénysorba(2cm hijján), arrébb kell tolnom az egyik szekrényt és majd valami toldást csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindkettőtöknek. Most már tuti, hogy g20 lesz persze ez is csak decemberben(remélem akkor is összejön, függ pár dologtól).

 

Oldie: Kicsi?? Ember max 2 méterre fogok tőle ülni. Te is panelban laksz tudod milyen kicsik a szobák. Attól nem tartok hogy nagy lesz Odynál tök jó volt. Sőt még annyi van hogy nem is fér be a szekrénysorba(2cm hijján), arrébb kell tolnom az egyik szekrényt és majd valami toldást csinálni.

Szerintem ezzel decemberig ne várjál, meg kiárusítás most van és ezek utolsó darabok. Nem az van mint régen, hogy van utángyártás.

 

Két méterre, Full HD-re a 42"-os nem sokban különbözik egy HD-Readytől. Nagyon jó kis összefoglaló táblázat van a Prohardver plazmás fórumának első hsz-ében ezekről. :) Minél nagyobb, annál jobb. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.