Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

X. Hi-fi és Házimozi Show

 

Idén ugyan pár héttel korábban került megrendezésre, de ez mit sem von le a nívójából.....melyen azért el lehet vitatkozni, hogy pontosan melyik réteget is szolgálja, illetve szolgálhatna ki a prezentációival. Minőségileg most is főleg az elit kategória volt jelen, de talán sokunknak ez az egyetlen egy alkalom, hogy élőben, közvetlen közelről szemrevételezzük meg az audiovizuális termékpalettát eme szegmensben.

A tavalyihoz hasonlóan idén is két szintet foglalt el a Westend Hilton szállodájából a kiállítás. Az alsó szinten főleg video, illetve az ahhoz kapcsolható audio készülékek bemutatásán volt a fő hangsúly. Itt kapott szintén lehetőséget két nagyobb forgalmazó, hogy a lehetőségekhez képest igényes bemutatótermet hozzon létre. A Házimozi Stúdió újfent a legnagyobb; un. Báltermet bérelte ki, ahol Full HD bemutatók mentek fél óránként, Sim 2 vetítővel, Revel hangfalakkal, Lexicon erősítőkkel.

 

Egy igen érdekes médiatároló eszközt is bemutattak ( CineMaster), mely egy másik teremben is a részét képezte a bemutatónak. Eme eszköz nem csekély tárolókapacitással rendelkezik; a kiállított változat 2x2 TB adatot volt képes a merevlemezén kezelni. Mint a képen is látszik, nem kevés Blu-ray filmet lehet rá feltölteni, veszteségmentesen. Az adatok a lakás bármely részéről elérhetőek a megfelelő csatlakoztatásokkal.

 

 

Ezeken a nagyobb volumenű bemutatókon a manapság közkedvelt filmekkel prezentálták, hogy mire is képes a Full HD felbontás, illetve a veszteségmentes audiosáv, ha arra alkalmas eszközökön tárják elénk. A Transformers második része pl DTS-HD Master 7.1-es keverést kapott. Már a moziban is ütött a Dolby Digital, de itt most a tűéles képpel együtt a veszteségmentes hang szépen levitte a fejünket. :) Ugyanez történt a Star Trek esetében, melynek már a DVD változata is spéci DD hangkeverést kapott, de a Blu-ray pluszba a hangrendszerrel párosítva új dimenziót nyitott meg. Mondjuk megjegyzem, hogy tartom a korábbi álláspontomat, hogy egy jól kikevert DD hangkeverés van olyan ütős mint egy veszteségmentes. Olyan veszett nagy különbségek nincsenek. Volt Jazz felvétel is, PCM 5.1-es hangsávban. No ez sem volt piskóta. A kép az már más tészta, mert a Full HD valóban a négy méteres vásznon valami egészen más mutat, mint a DVD. A Sim2-es vetítővel meg főleg.

 

 

Volt még egy érdekesség, mely pont ehhez a vetítőhöz kapcsolódik. Méghozzá az, hogy ki lehet egészíteni egy külön optikai ?tunninggal?, melynek segedelmével 21:9-es képaránnyal mozizhatunk. :) Ilyenkor nincs zavaró fekete csík se alul, se pedig felül. A vászonról a maszkolás pedig eltűnik oldalról, amint érzékeli a 21:9-es képarányt. A felírat pedig ebben az esetben a képre kerül.

 

Természetesen most is volt külön terme az EISA díjas termékeknek, ahol a Philips új 21:9-es tv-jét is meg lehetett csodálni. Tényleg fantasztikus élmény volt élőben is látni. Jelentős a különbség a 16:9-es képarányú változatokhoz képest.

 

 

Volt itt aztán a nagy ?kedvenc?, már ami az eddigi tapasztalataimat illeti, ez pedig az Octogon forgalmazó és a termékpalettájukhoz tartozó Clarus hangfalak. Kedvenc koncertfelvételeim mentek, szóval teljes volt az élmény. És a közönség részéről is szimpátia tükröződött a látottakhoz, hallottakhoz. Phil Collins-t és az Eagles-t nem engedték levettetni a műsorforrásról. :D

 

Az első emeleten inkább a hi-fi őrültek mekkája volt jelen. Valahogy a ?csak? hang nem tudott lekötni.

 

 

És akkor végezetül pár szó a hosstesekről. Gyönyörűek voltak :D

Amúgy olyan ááááállat vagyok, hogy az csúcs. Bazz, úgy nem lehet kiverni az ember fejéből a nőket, ha rád mosolyognak és kifejezik abeli szándékukat, hogy szívesen vennének ?vallatás? alá. :D Én ááááállat meg naná, hogy felajánlkoztam :P Szóval az egyik tündérke kitöltött egy kérdőívet a segedelmemmel. :P

 

Holnap amúgy még bárki elmarathatja magát velük, aztán egy évre csókolom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bízok ezekben az oldalakban.
Ez az oldal, ahonnan nem törölnek semmit. Ez nem olyan f*s mint a kepfeltoltes.

 

Köszi, de nem lényeges. Be voltak osztva a bekezdések közé.
Ugye csak megjátszod magad? Elég a link öregem, és oda rakod ahova akarod. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az oldal, ahonnan nem törölnek semmit. Ez nem olyan f*s mint a kepfeltoltes.

 

Ugye csak megjátszod magad? Elég a link öregem, és oda rakod ahova akarod. :)

Mint mondtam nem lényeges. Elég volt a harmincakármennyi képből ezeket kiválogatni, feltölteni, beilleszteni a megfelelő helyre egyszer. Sajna a telefonos fényképezésnek vannak átkai.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Nem is drága.6270 ft átszámolva.190-nel számoltam a dolárt.Ezen van még postaköltség is?Mert ahogy nézem 60 dollár a boltokban, az Amazonon meg csak 33.Ki az a marha aki megveszi a boltit ezek után?
Pildi már megrendelte nekem, úgy hogy szurkoljatok, hogy ne csórják el. Ilyen olcsón vétek otthagyni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ,simán megéri.Szerintem nem csórják el, az Amazon azért csak egy világcég.Majd írd meg milyen.
Kaptok róla fotókat. :D Egy hónap a szállítási idő.

 

+ ha reklamálsz hogy elcsórták, akkor küldenek egy másik ingyen :D
No ez meg a másik szimpatikus dolog. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Oldie! Tudsz ajánlani valami nem túl drága, de remek BR lejátszót? Már szétnéztem a neten, de kíváncsi vagyok a véleményedre.

 

A Panasonic DMP-BD60 -hoz mit szólsz?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.