Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Úgy tudom, hogy nem magát a digitális jelfolyamot küldi át, hanem azt átalakítja PCM-é. Mondjuk az se piskóta és ebben az esetben az analóg csatlakozó tökéletes. De ez is csak annak jó tényleg akinek DVD-A, illetve SACD-ra előkészített erősítője van.

Így van, bár aki az utóbbi 5-6 évben vett házimozi-erősítőt, azoknak nagy valószínűséggel van erre lehetősége, bár az is igaz, hogy ez kábel-erdővel jár.

Egy-két év és TrueHD-s erősítők 50-70e Ft környékén lesznek, és akkor sima HDMI-vel mehet a dolog.

Viszont szerintem nincs rá nagy igény. Főleg nálunk, hiszen a BD-lemezeken nincs szinkronos True HD vagy DTS Master HD.

 

Ó, mama, a Salvation főcímzenéje is már milyen bruti "sima" DTS-sel, főleg amikor a klasszikus Terminator-szólam berobban a végén. :rock::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon várok egy olyan "szociális igényeket" kielégítő Salvation DVD-re, melyen tökéletesen meg van oldva a DTS, mert amit eddig találtam ott a hang csúszására panaszkodnak. Momentán a DD- se rossz, elég brutálisak ott is a hangok. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, mama, a Salvation főcímzenéje is már milyen bruti "sima" DTS-sel, főleg amikor a klasszikus Terminator-szólam berobban a végén. :rock::D

Ez a zene arra való, hogy hiperszuper rendszereken hallgassuk :D Pedig milyen régi már az eredeti :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok egészséget hozzá :P

Hát igen, kezdetekben igen borsós árak voltak, de teszem hozzá, még most is. Az új generációs készülékek is kétszáz misinél kezdődnek.

Majd írok róla. :) Teljesen jó ez, nem kell új generációs. A szórakoztató elektronikában mindig lesz új generáció. :D Ezzel kihúzom megint vagy tíz évig. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Kedves Ricza Róbert!

 

Nincs most sajnos raktáron ez a típus. Rendelésre tudjuk beszerezni kb 2 hét átfutási idővel. Amint beérkezett a raktárunkba, 24 órán belül tudjuk szállítani, természetesen előzetes egyeztetés alapján.

Az ára: bruttó 51.500Ft. Garanciát 2 évet (1év teljes körű + 1év ingyenes javítási költség) vállalunk rá, a szervizelés rajtunk keresztül történik, a jótállási jegy alapján.

A megrendelt termékre árgaranciát vállalunk, így az ár semmiképpen nem lehet magasabb a visszaigazolt árnál. (bővebb infó: http://www.digitalko.hu/hir.php?id=9&hir)

Amint beérkezett hozzánk a készülék, telefonon felhívunk, és megbeszéljük hogy mikor legyen a szállítás.

Futárszolgálattal tudjuk házhozszállítani, ingyenesen. Munkaidőben 8.00-19.00 óráig szállítanak, és érkezés előtt általában fél órával telefonálnak.

Fizetés a futárnak történik készpénzben, a termék átvételekor.

A készülékhez a folytatódó akciónk keretében egy ajándék aranyozott 1.3-as hdmi kábelt mellékelünk.

Megfelel így?"

 

Megfelelt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két hét nem nagy idő. :D
Akkor is megfelel, nem hajt a tatár. :P

 

 

Alakul, alakul :D

 

Oszt nekem egy két oldalas tesztelésnél alább ne adjad Ody. :P T'od kép, hang, szolgáltatások....ahogy a szakmédiában szokták :D

Úgy lesz fiam. :P Remélhetőleg nyáron Te is lecsekkolhatod, ha idetolod a rusnya képed. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy lesz fiam. :D Remélhetőleg nyáron Te is lecsekkolhatod, ha idetolod a rusnya képed. :P
Úgy legyen :D Addig pedig szépen beszerzed a Rambo összest, pár hard rock koncertfilmet, Star Warst, Terminator, Transformerst......szóval a szokásos tesztelős filmeket :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átolvastam, de nem hiszek nekik :D
Te nem hiszel senkinek. :P Az olvasottak alapján nagyon jó a cucc. Rosszat még nem írtak róla. Az ára is baráti, mert pár hónapja még 70 felett volt. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénteken mutattak kollégák egy reklámújságban(azt hiszem Elektroworld) egy LG Blue-ray lejátszót 40000ft-ért.Gondolom ez valami ultragagyi lehet ennyiért nem?
Nem biztos. Én ragaszkodok a Panasonichoz, mert eddig jó tapasztalataim voltak vele kapcsolatban. Bár TV-m az csak samsung volt (crt), de LCD esetén csak a Pana jöhet szóba.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, csak nagyon alapszintű. Amint nézegettem főleg a felkínált csatlakozók számától függnek az árak. Persze ettől függetlenül pl a THX Select vagy Ultra lejátszók vagy erősítők azért igencsak borsós árat kóstálnak. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú-ha :P Úgy látom a jövő nyári Ody-s fórumtali után hatalmas élményekkel, leesett állal és komolyabb műszaki cikkekel fogunk távozni :P

Ezekből még hiányzik a tévé, szóval addigra azt is be kéne szereznie :D

 

Na majd jó nyakon váglak! Be se engedlek a lakásba. :D

Nem egyedül lesz :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.