Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

A LED-ekkel még várják mert most még "parasztvakítás" és sok gyártó arra is ráfogja, hogy LED ami nem. Amúgy az LCD-hez van köze a technológiának, szóval nem különálló megjelenítő.

 

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=1211&aid=1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 kérdés. Mint tudjuk, a DVD 25 képkocka/s -el megy, a BR 24-el, de az Imax filmek 48-al. Ha kiadják majd az imax filmeket (pl. Avatar :lol: ) BR-en vagy DVD-n akkor csak az egyik tekercs (mert tudtommal 2 vetítő van ilyenkor) anyagát teszik rá a korongokra vagy mindkét tekercs anyagát és így teremte 2x-es játszási időt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész "barátságos" ára van ahhoz képest, hogy mekkorra. Mondjuk én tutti megvárom amíg még ennél is barátságosabb árban lesz :D
Pedig ez idei modell. Tavasszal még 350 ezer volt. :D Amikor kijött a 'V' széria akkor ment le az ára. Ugyan az a panel van benne, csak a szolgáltatásokban marad el tőle. De az engem most annyira nem izgat. :D Tudtad, hogy a 106 centis TV -ket 2 méterről ajánlatos nézni? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Full HD-s a tv, akkor semmi gond nem adódik ebből a távolságból :D Az SD "korszakban" a tv átmárő öt-hatszorosát javasolták. :D
Így van. Tehát már mindegy mekkora a szobád, fordítottan arányos a dolog. Minél kisebb annál nagyobb TV-t bele! :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Tehát már mindegy mekkora a szobád, fordítottan arányos a dolog. Minél kisebb annál nagyobb TV-t bele! :D

És akinek nagy a szobája? :D

 

Az se hülyeség csak én nem tudom hova vetíteni a képet. Meg azért az árban se lehet piskóta. :D

Én aztán tudnám hova vetíteni, de egyelőre egy szimpla TFT-monitorra sem telik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg azért az árban se lehet piskóta. :D

Nem olyan vészes ma már. Most dobott ki a Samsung egy fullHD-s vetítőt, és elég jó kritikákat kapott. Már 300e Ft környékén be lehet szerezni. Panasonic-okat 400-500e Ft-ért lehet szerezni. Az meg tényleg nem rossz. Persze az igazán erős vetítők árai a milkókat követelik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma voltam a Duna Plazaban a Saturnban billentyűzetet nézni és megnéztem a tv-ket.Láttam egy irdatlan nagy Sharp tv-t(274 cm) aminek marha jó képe volt.Aztán az ártá.Megnéztem többször is nem-e rosszul láttam.34,000,000 ft volt az ára.Összerhasonlításképpen egy M5-ös BMW ára 27 milka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanilyen tv van kiállítva a Westend cici Media Marktjában is :D Általában mikor arra járok a TCW mozifilm megy rajta :D
Nem mondod :D

Legalább a BR film megy rajta? El kéne húznom a pofámat akkor arra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy régiókódos kérdésem. :D

 

Le kellene hamarosan játszanunk PC-s épített DVD-lejátszón egy amerikai régiókódos DVD-t. Nem tudtok valamilyen megoldásról, azon kívül, hogy vegyünk egy hasonló lejátszót?

Tipp: A Rajta lévő adatot másoljátok vinyóra, utána író progival kiírni úgy, hogy a programban beállítjátok, hogy régiókódfüggetlen legyen az adat. Persze ezt most csak hasraütésszerűen mondtam. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipp: A Rajta lévő adatot másoljátok vinyóra, utána író progival kiírni úgy, hogy a programban beállítjátok, hogy régiókódfüggetlen legyen az adat. Persze ezt most csak hasraütésszerűen mondtam. :D
Köszi, Oldie, ez egészen megvalósíthatónak tűnik. :D Ki fogjuk próbálni, és az eredményről beszámolok majd. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DVD olvasó is közrejátszik ezekben, szóval ne vedd 100%-ra a lent leírt dolgokat. Láttam már olyan olvasót is ami még olvasni sem tudta a lemezeket. Sajnos ez a régiós cucc eléggé macerás, jobban jár az ember ha vesz valami ultragagyi kínai DVD lejátszót a TV-hez, mert azok annyira gagyik, hogy még a régiókód tiltást sem teszik bele, így mindent visz, szemben a legmodernebb asztalikkal :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.