Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Ody, egy komoly TrueHD-s erősítőhöz már azért gondoskodni kell a hangcsillapításról is. Nem mindegy ám, hogy hová is rakod majd a hangfalakat és a csillapítót. De ez a felállás talán segít tovább lépni a rögös nagyfelbontás talaján:

 

Spoiler:

post-20-1265883928.jpg:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt kell megvárni.Két éven belül elérhető ára lesz.
Lesz az négy év is. Két múlva annyi lesz az ára, mint a mostani FUll HD készülékeké. Azaz a cikkben is leírt 280 ezer forint. Ez még nekem pl nem elérhető. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nálam itthon nem működik a 3D, csak moziban. :)
Honnan tudod? Láttál már ilyen tv-t? Én remélem ősszel ki tudom majd próbálni, hogy milyen a vizuális hatása. :D Mondjuk az azért elgondolkodtató, hogy a szemüveg nélküli változatok térhódításáig kéne inkább várni, mert azért nem biztos, hogy marha kényelmes mindig szemüvegben tv-zni, főleg ha egymás után adnának 3D-s műsorokat. Egy-egy filmnél még oké, két órát elviseli az ember a használatát.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy működne, hiszen a technológia a polarizációs megoldáson alapszik. :) Moziban is ezt láttad.
A fókuszálással van baj, ami moziban nagy vászonnál megy, itthon viszont nem a kis távolság és képernyő miatt. Fene se akar duplázott képet nézni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz az négy év is. Két múlva annyi lesz az ára, mint a mostani FUll HD készülékeké. Azaz a cikkben is leírt 280 ezer forint. Ez még nekem pl nem elérhető. :)

 

 

Hát nem tudom hol láttál te enyniért full hd-s tv-t, de én az összes nagy helyen karácsony körül 100000-től láttam.Egy Samsung full hd-st is láttam 130000-ért.Persze biztos van 280000-ért is de már azért brutálisan lementek az árak.Különben nálam a lélektani határ egy tv-ért 100000 ft.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom hol láttál te enyniért full hd-s tv-t, de én az összes nagy helyen karácsony körül 100000-től láttam.Egy Samsung full hd-st is láttam 130000-ért.Persze biztos van 280000-ért is de már azért brutálisan lementek az árak.Különben nálam a lélektani határ egy tv-ért 100000 ft.
Azok gondolom lcd-s kijelzőjüek voltak és 82 centi átmérővel. Olyat én is láttam 100 ezer körül. :D De ide 40 collos kell minimum :) :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, az árakról:

 

Nyíregyházi Media Markt:

 

40"-os (102centis) LCD TV Full HD felbontással és beépített MPEG-4 tunerrel, 145000 (SAMSUNG LE40B530)

 

50"-os (127centis) Plazma TV Full HD felbontással, MPEG-4 tunerrel, 198000 (LG 50PS3000)

 

Ennyit arról, hogy 280ezerért veszel Fullos HDTV-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem 82centis Panasonic Wiera LCD-m van. Már kifutott széria és még csak nem is full HD-s... de mégis csodálatos képe van. Nem kell nekem hiper-szuper cucc, nekem az a lényeg, hogy jó legyen nem pedig az, hogy minőség mindenek felett, holott magam is szeretem a jó minőséget, csak sajnos a legjobb minőséget egyszerűen nem tudom megfizetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem 82centis Panasonic Wiera LCD-m van. Már kifutott széria és még csak nem is full HD-s... de mégis csodálatos képe van. Nem kell nekem hiper-szuper cucc, nekem az a lényeg, hogy jó legyen nem pedig az, hogy minőség mindenek felett, holott magam is szeretem a jó minőséget, csak sajnos a legjobb minőséget egyszerűen nem tudom megfizetni.
Nem érted. Az alapok beégnek, szervíz igényesek. A Panák nem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érted. Az alapok beégnek, szervíz igényesek. A Panák nem.

 

 

Ezt nem is tudtam.Akkor amik kb 130 és 200000 között vannak azoknál minőségbeli különbség van a 280000-es-hez képest?Én azt hittem, hogy mindegyik nagyjából ugyanaz, csak a drágábbak nagyobbak és többet tudnak.Jó hogy írtad, erre majd figyelnem kell.Panasonicban nincs 200 alatt?Mintha láttam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem is tudtam.Akkor amik kb 130 és 200000 között vannak azoknál minőségbeli különbség van a 280000-es-hez képest?Én azt hittem, hogy mindegyik nagyjából ugyanaz, csak a drágábbak nagyobbak és többet tudnak.Jó hogy írtad, erre majd figyelnem kell.Panasonicban nincs 200 alatt?Mintha láttam volna.
Van 200 alatt. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy hanyadik generációs, meg hogy mit is tud a készülék, ne nagyon keverjük. Lehet, kapni egy-két generációval korábbi készüléket is olcsóbban, csupán a felszereltségében marad alúl a többihez képest, nem pedig minőségileg. ;) A Pana meg aztán egyáltalán nem arról híres, hogy pocsék árut dobna a piacra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy hanyadik generációs, meg hogy mit is tud a készülék, ne nagyon keverjük. Lehet, kapni egy-két generációval korábbi készüléket is olcsóbban, csupán a felszereltségében marad alúl a többihez képest, nem pedig minőségileg. ;) A Pana meg aztán egyáltalán nem arról híres, hogy pocsék árut dobna a piacra.

 

 

Ha én vennék bizos hogy a legújabb generációs vagy az eggyel elöbbi kéne, hisz hosszú távra veszünk tv-t.Számítógépből sem veszünk ma már P4 procival ellátottat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.