Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Nos, megtörtént aminek meg kellett történnie eme csodálatosan szép, melengető tavaszi napsütésben....a magamfajta audió-videó megszállott, a többi retardálttal egyetemben behúzódott a sötét, hűvös szobák mélyére és átadta magát egy egészen másfajta élvezetnek, mellyel csak a házisárkányok tudnak jobb napokon versenyre kelni. :D

Szóval sorra került a XI. Hi-fi és Házimozi Show annak minden pozitív és negatív tartalmával együtt. A D-vitamin helyett pixel és decibel áztatta el a szervezetet, de nagyoooon. :D

Sajnálatos módon úgy tűnik immár végérvényesen a Premium kategória uralkodójává lett a show, mert az úgynevezett bevásárló központos cuccok alaposan kiszorultak a bemutatókról, persze ez nem nagy gond, hiszen ezeket a készülékeket bárki, bármikor stírölheti a polcokon, bár mellőznie kell a kényelmes fotelokat és szőnyeg se lesz a lába alatt, hogy akár csak egy röpke bemutató erejéig a saját elképzelt nappalijában, házimozi szobájában érezhesse magát az ember. Viszont az se sokat vigasztal ha barátságos környezetben éppen méregdrága cuccokat nézeget. Szóval a bérből és fizetésből élő réteg kissé felemásan érezheti magát egy ilyen kiállításon és csak reménykedhet abban, hogy az az icike picike plusz ami hiányzik neki egy ilyen álomrendszerhez, azaz egy lottóötös, mihamarább a markát üti. Persze azért nem ennyire súlyos a helyzet, mert okos takarékoskodással és az AV termékek utáni rajongástól fűtve megspórolható annyi pénz ( minimum egy évtizeden belül :P ) , hogy elmondhassuk, több van a birtokunkban mint egy bevásárlóközpontos házimozi rendszer.

Node, nézzük, hogy idén mivel is kényeztetik az álmodozó megszállottakat.

Ez bizony kiemelkedően a 3D-s élmény. Ugyan nem virított ott minden szobában egy Full 3D-s HD cuccos, de a Sharp, a Philips és a Panasonic kiállított egy-egy megjelenítőt, még ha az nem is egy vetítő volt, hanem ?csupán? plazma tv. Szerény személyemnek a Panasonic látványa felért egy olyan orgiával, hogy bizony nekem is átnedvesedett :( Piszkosul nem gondoltam volna, hogy ez ilyen überbrutál lesz. Természetesen a Panasonichoz híven az Avatar 3D-s Blu-ray anyaga ment a csekélyke 165 cm-es képátlójú plazmán de olyan minőségben, de olyanban...!!!!! Hűazanyját :D Nehéz leírni azt az érzést, mert ezt még az IMAX se tudta visszaadni. Szóval ha meglesz a lottóötösöm nekem egy ilyen plazma kell az tuti. Gyönyörű, részletgazdag színek, sehol egy remegés, egy szellemkép.....talán csak a kissé kényelmetlen és keskeny szemüveg hatására felróható némi sötétedést lehetett felróni a látványnak, de sötét szobában ez r*hadtul nem lesz zavaró. Szóval ha ott helyben valamelyik tündér hostess az ölembe pattant volna úgy rúgtam volna onnan ki, hogy az aluljáróig repült volna :D Gyönyörű volt, no :D És ez sajnos a Philips készülékére már nem volt elmondható, bár van bennem egy olyan gyanú, hogy maga az Avatar lett piszkosul jól megcsinálva. :D Máskülönben a demó anyag ott már sajnos hagyott kivetni valót magából. Pl a körvonalak erősen vibráltak, szellemképes is volt.....de viszont a Philips szemüvege jóval kényelmesebb. :D A Sharp készüléke sajnos kimaradt helyhiány miatt, viszont ott én inkább erre az új RGB-s eljárásra voltam kíváncsi melyet az új, sárga szín hozzáadásával hirdettek. Hát én nem találtam olyan eget rengetőnek a változást.

Szóval hajrá 3D,...minőségi 3D(!) , meg hajrá szerencse mert máskülönben egy évtizedet kéne kibekkelni addig mire valahogy összeguberálja magának az embert a pénzt, már ha valami csoda hatására a másfél millás érték egy ilyen képátlónál le nem megy gyorsan úgy százezerig. Ehhez persze nem árt mint fentebb írtam a minőségi nyersanyag. Olyan mint az Avatar. :)

De persze itt nem ért véget a Show, mert bezony más csudijó dolgok is voltak ott. Pl egyéb FULL HD-s bemutatók. :) Azt kell, hogy mondjam, akárcsak tavaly, idén is egy magyar cég vett le totál a lábamról, mégpedig a Clarus, mert valami brutális hangtechnikával demóztak amellett, hogy az importált vetítőjük se volt piskóta. Eddig csak legyintettem olyanra mint ?hádé maszter détées?. Nem éreztem akkora különbséget közte és egy jól kikevert ?mezei? DTS között. Hát ez most eddig tartott, hála azoknak a hangsugárzóknak melyekkel nem csak a biszifusz effenzív összes bajkeverő bacilusát irtották ki az ember belső szerveiből decibelkezeléssel, de még a hangnyomással az utolsó verejtékmirigyet is kiszárították az ember bőréből és ugyanazzal a lendülettel három és fél évre garantálták a hotel takarítóinak, hogy abban a szobában soha a büdös életbe addig ne kelljen porszemcséket keresni. :) Már maga a surround hangsugárzó olyan lökéshullámokat keltett, hogy egy jobb nevű külföldi gyártó mélynyomója sírva és szégyenkezve menekült volna ki a szobából. :)

Demónak itt nyomtak egy kis Vasember 2-öt, a fentebb említett hangkeveréssel, illetve a Halálos Iramot magyar DTS-el. A hatás mint írtam garantált volt.

És akkor egy pár szó a hi-fis részlegről, mely bár ugyan nem tartozik a személyes érdeklődési körömhöz, de mégis újfent kellemes érzés volt meghallgatni pár remekbe szabott sztereó felvételt. És való igaz ide se kell több milliós rendszer, meg csilivili csillogó hangdobozok. :)

Nem mondom, hogy maradéktalanul elégedett voltam az egész rendezvénnyel, mert voltak ennél sokkal jobbak is, viszont talán a hazai érdeklődés hiányának, meg a borsós terembérleteknek köszönhetően idehaza nem tud akkora presztízst kiváltani egy ilyen rendezvény mint teszem azt külföldön. Persze ott vásárlóerő is van dögivel, ismerve a fizetésviszonyokat. Viszont véleményem szerint máig kihagyhatatlan egy ilyen, mert minden évben van valami újdonság amit érdemes saját szemmel és füllel is kipróbálni, hogy úgy istenigazából véleményezhessük. ;)

 

 

Végére pedig egy kép a Panasonic Full 3D-s HD 165 centis plazmájáról :)

 

Panasonic.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kint voltam ma.

Amiben oldie-val nagyon egyetértek, hogy hiányoltam én is az átlagembert figyelembe vevő demo-szobát. Szuper a 20-30 milkós rendszer, de vajon a pár százezerből épített rendszer mennyit tud ebből visszaadni? Én tudom, mert van viszonyítási alapom, de egy új érdeklődőnek eléggé megtévesztő lehet ez.

3D: egész jó volt, de... Az Avatarnál olyan túlszínezett volt nekem a kép, hogy az már majdnem rajzfilm volt. A 3D-s hatás pedig egy vetítőn lett volna igazán übercsapás. Ilyen "kis" kijelzőkön még nem az igazi, meg a szemüvegezés is kényelmetlen, főleg úgy, hogy már tudjuk, hogy jönnek a szemcsi nélküli 3D-s tv-k is.

Ami bokafosatós volt: a nagy demoszobában lenyomtak egy részt az Éli könyvéből. Olyan szintű térhatást és dinamikát a legjobb mozikban is csak nagyon ritkán hallottam. Szóval az új irányt belőttem: Dolby TrueHD és DTS Master HD-s erősítő kilátásban van. :(

Továbbá volt egy szoba, ahol NAD+Polkaudio páros ment egy projival "kiegészítve". Koncerteket nyomtak rajta, és úgy ottragadtam, hogy a pilácskapcsolásnál tudtak csak kirakni. Sokcsatornás zenében hosszú távon az volt a leghallgathatóbb.

 

U.i.: feleségem is elég jól el tudott mélyülni a dologban. Egy valamit viszont nagyon benéztünk: a hifi részleg kimaradt, bár idő sem maradt rá. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Eli könyvés demo tényleg hatalmas volt. De mondjuk valahogy a demózást ( mármint a HM részéről) nem igazán vitték túlzásba. Kicsit több anyagot is elnéztem volna. A vicc az, hogy hiába mondta a srác, hogy Blu-ray lemezről mennek a demók de az olyan Media Center vinyó volt hogy ihaj :( Ami még kedvenc szoba volt az a hátsó sarokban lévő Oktogon volt, ahol Seal koncert (is) ment. ;)

A 3D-s vetítőket én is hiányoltam mert tényleg az lett volna az igazi. De azért ezen a 165 centis csodán is nagyon szépen kijöttek az részletek. A túlszínezettség meg itt szerintem amúgy is jellemező az Avatarra.

 

Látod, ha tudom, hogy jössz, jöttök összefuthattunk volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült lecsapnom egy Harman Kardon AVR 255-ös erősítőre szinte "aprópénzért".

Tegnap néhány óra állítgatás után felcsillant a kijelzőjén a DTS HD Master felirat. Sajnos még csak THX-demom van, de délután megkóstoltatok vele valami Transformers féle anyagot is.

Amellett, hogy az erősítő moziban eddig minden eddigi erősítőmet alázza sima DD és DTS-ben is, még ráadásként ott vannak a HD-s hangok is, és hát a külső is gyönyörű. Epekedve várom, hogy megjelenjen az Eredet Bluray... mi lesz ott!

harman_kardon_avr_255.1029436.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

85e pénz. Újonnan 150e Ft.

Amit megfigyeltem, hogy zenében kicsit "középszerű", vagyis véletlen sincsenek túlzások benne. Szépen szól, hosszú távon is hallgatható, de a Cambridge Audio kicsit zeneibb volt - fűszeresebb hanggal, ha úgy tetszik -, viszont az az asszonynak már túl részletező volt. Igen, ilyen szempontokat is figyelembe kell vennem amikor a hobbimra áldozok. :yes: Nemsokára egy kis Bourne-ultimátumot kipróbálok vele DTS HD Masterben. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az asszonyok, mi? :D:yes:

Amúgy ép kérdezni akartam, hogy teljesítményben hogy muzsikál? Elég az ötven watt csatornánlént? Mondjuk nem tudom, hogy a helyiség melyben mozizol mekkora, de azért nem árt ha van szufla a vasban :yes:

Az ár pedig kitűnő. Én ép egy Denon AVR-1311-essel szemezgettem :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudni kell, hogy a Harman Kardon az egyik gyártó amely nem hülyíti a népet túlzó marketingdumával. A Yamaha, Denon, Onkyo, stb. gyártók papíron csatornánkénti 100W-os teljesítménye a valóságban nem létező adat.

Bár az is igaz, hogy 18m2-en az 50w is bőven elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki benne van a témában tudja, hogy összteljesítményben sose fognak ezek a készülékek leadni csatornánként 100 wattot vagy amennyit megadnak, jó ha annak a hetven százalékát elérik. :yes:

Akkora szobába meg bőven elég az a teljesítmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Uh, nagyon elkezdtem szemezgetni a HDI Dune rendszerekkel :D Már a kiállításon is megfogott a Media Center alkalmazása és hát árban is is igen tetszetősek, csak még nem tartok ott, hogy vételi szándékom kiteljesedjen. :) Node ha jövő ilyenkorra már egy irodában tengődöm.... :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te mindig túl előre tekintesz. Ez semmire se jó. :) Persze okos, meg szép. Egyelőre porfogó. Szerintem kezdésnek vegyél egy sima BD lejátszót, meg "lapos" TV-t. :D Egyébként én szeretem megfogni a lemezeket, ez a digitális merevlemezes forma nem jön be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az, hogy egyelőre porfogó? :) Veszel egy 2 terrás vinyót, telerakod tartalommal, avitól kezdve mkv-ig és nem kell venned az üres lemezeket, hogy arra írd ki a filmeket. :D Tény és való, ez a készülék nem a gazdag bolti vásárlóknak készült akik végtelen eredeti Blu-rayt képesek venni, hanem a diszkontlátogató népnek :D De akár az eredeti filmjeidet is felpakolhatod, hogy ne kelljen mindig a lemezekkel bajlódnod, melyek akár meg is sérülhetnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh, nagyon elkezdtem szemezgetni a HDI Dune rendszerekkel :D Már a kiállításon is megfogott a Media Center alkalmazása és hát árban is is igen tetszetősek, csak még nem tartok ott, hogy vételi szándékom kiteljesedjen. :) Node ha jövő ilyenkorra már egy irodában tengődöm.... :D :D :D

 

Unokatesóméknak van Media Centerük. Valami rohadt jó. Rettenet sok film (egy csomó közülük a legmagasabb HD felbontásban), sorozat, elözetes, zene megfér rajta. Én mondjuk nem töltök le olyan óriási léptékben, hogy akár csak a töredékét kihasználjam, de nagyon kényelmes tud lenni a valagnyi filmből válogatni ugy hogy nem kell közel száz lemezért futkosni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szemeztem ezzel a HDI Dune rendszerrel, nagyon szimpatikus, de végül HTPC-t (Home Theatre PC) választottam.

Egészen pontosan ezt -> AsRock ION 330

 

Kiváló kis gépecske. Teljes értékű PC, kis méret, halk, bővíthetőségi lehetőség (van benne egy 320gigás 2.5"-os HDD gyárilag és további egy 2.5"-os HDD-vel vagy SSD-vel bővíthető. Memória 4 gigáig bővíthető. Gyárilag DVD-író - Blu-Ray olvasó kombó is található a készülékben.) Ami még szimpatikus a kevés fogyasztás. 100%-os terheltség mellett (mikor 100%-on pörög a CPU, a GPU meg minden)->akkor fogyaszt 65W-ot. De 100%-on sosem pörög mert nem használom olyan dolgokra, amik nagyon meghajtják, szóval bőven 65W alatt fogyaszt.

A távirányító pedig gondoskodik a kényelmes, fotelből való vezérlésről.

 

Én sokkal jobban kedvelem a PC alapú dolgokat, mint ezeket az okos média playereket, amik tényleg egyre jobbak (pl: HDI Dune széria)

 

Mind a 720p, 1080p MKV-vel megbírkózik, hála az NVIDIA ION lapkának, sőt a Blu-Ray lejátszás sem kottyan meg neki.

 

Sok jó dolgot írhatnék még róla, egy a lényeg... embere válogatja kinek mik az igényei. Az én igényem egy PC alapú média központ volt. Ez minden igényemet maradéktalanul kielégíti.

 

(U.i.: nekem pont a "mezei asztali Blu-Ray lejátszók" nem jönnek be...) :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy olyan sejtésem, így a sok utánolvasás/érdeklődés következményeként, hogy abból már nem lesz semmi, hogy a pc-be tízezerért Kék Sugár író kerülhessen. Egész egyszerűen a merevlemezes háttértárolók kiszorítják a formátumot a média centerekkel megtámogatva. A minőség ugyanaz és praktikusabb is. A kedvező ár/érték viszonyról nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy olyan sejtésem, így a sok utánolvasás/érdeklődés következményeként, hogy abból már nem lesz semmi, hogy a pc-be tízezerért Kék Sugár író kerülhessen. Egész egyszerűen a merevlemezes háttértárolók kiszorítják a formátumot a média centerekkel megtámogatva. A minőség ugyanaz és praktikusabb is. A kedvező ár/érték viszonyról nem is beszélve.

 

Elvileg igen, csak ki fogja több winchesteren tárolni a filmjeit? Hülyén nézne ki nameg winchestert nem dughatsz be a Blue-Ray lejátszóba. Különben pont azt várom hogy a Plextor Br-író 15000 ft legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg igen, csak ki fogja több winchesteren tárolni a filmjeit? Hülyén nézne ki nameg winchestert nem dughatsz be a Blue-Ray lejátszóba. Különben pont azt várom hogy a Plextor Br-író 15000 ft legyen.
Ha veszel egy 2 terrás vinyót arra rámegy negyven full Blu-ray film (50 Gigás szerelésben) szőröstül-bőrüstül. Lejátszóba ( nem blu-ray, hanem media center) meg simán bedughatod, vagy becsavarozhatod a vinyót, esetleg usb-s porttal csatlakoztatod a pc-hez vagy egy külső HDD tárolóhoz. Nem kell ide Blu-ray játékos.

Arra meg már szerintem két éve várunk, hogy lemenjen a Blu-ray író ára :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha veszel egy 2 terrás vinyót arra rámegy negyven full Blu-ray film (50 Gigás szerelésben) szőröstül-bőrüstül. Lejátszóba ( nem blu-ray, hanem media center) meg simán bedughatod, vagy becsavarozhatod a vinyót, esetleg usb-s porttal csatlakoztatod a pc-hez vagy egy külső HDD tárolóhoz. Nem kell ide Blu-ray játékos.

Arra meg már szerintem két éve várunk, hogy lemenjen a Blu-ray író ára :S

 

 

De ha mondjuk eredetiben akarod otthon tudni a filmeket(pl Star Wars) akkor ahhoz csak kell valamilyen lejátszó. Amúgy az érveid teljesen jók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha mondjuk eredetiben akarod otthon tudni a filmeket(pl Star Wars) akkor ahhoz csak kell valamilyen lejátszó. Amúgy az érveid teljesen jók.
Az ilyenre találták ki pl a most debütáló HDI Dune Max-ot. Valszeg majd én is ilyenre fogok beruházni. De ettől függetlenül a kényelmi szempontok miatt a Blu-ray filmeket nyugodtan rá lehet másolni a vinyóra is. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyenre találták ki pl a most debütáló HDI Dune Max-ot. Valszeg majd én is ilyenre fogok beruházni. De ettől függetlenül a kényelmi szempontok miatt a Blu-ray filmeket nyugodtan rá lehet másolni a vinyóra is. :D
Nem is olyan nagy hülyeség ez. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.