Ugrás a kommentre

Revenge Of The Sith, by Matthew Stover


Obi1

Szerinted ez a legjobb film-regény?  

23 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted ez a legjobb film-regény?

    • Igen
      19
    • Nem
      4


Ajánlott hozzászólás

Nekem az tetszik nagyon amikor elején a Dooku jön le a lépcsőről és az erővel szinte belelát a két Jedibe és Palpiba.Na ahogy le van írva:Obi a fénylő tisztaság,Anakin a kavargó viharok és tomboló szelek míg Palpi a tökéletes feketeség.Félelmetesen jó :41: :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"-Igen, Lord Sidious!

-Átköltöztetted a szeparatista vezetőket a Mustafarra?

-Igen, mester! - Megkockáztatott egy pillantást az ablakra.A Tanács nagy része már felszállt a hajóra.Gunray bármelyik pillanatban utolérhette őket; Grievous saját tapasztalatból tudta, milyen gyorsan képes futni az alkirály, ha megfelelően motiválják. - A hajó perceken belül felszáll.

-Szép munka, tábornokom.Most pedig kezdd el előkészíteni a csapdákat itt, az Utapaun.A Jedik végre kifejezetten rád vadásznak, készen kell állnod a támadásukra.

-Igen, mester.

-Úgy rendezem a dolgokat, hogy kapj még esélyt a parancsaim teljesítésére, Grievous.Valószínű, hogy a Jedi, akit utánad küldenek, Obi-Wan Kenobi lesz.

-Kenobi? - Grievous keze olyan erővel szorult ökölbe, hogy szervmotorai tiltakozva felnyüszítettek. - És Skywalker?

-Azt hiszem, Skywalkernek... más dolga lesz.

Grievous még mélyebbre hajtotta a fejét.

-Nem foglak mégegyszer cserbenhagyni, mester.Kenobi megfog halni.

-Gondoskodj róla, hogy így legyen!

-Mester?Ha zavarhatom arcátlanságommal... miért nem engedted, hogy végezzek Palpatine kancellárral?Talán soha nem lesz még egy olyan lehetőségünk.

-Az idő még nem érett meg rá.Türelem, tábornokom.Közel a háború vége, és a győzelem biztos.

-Még Dooku gróf elvesztése után is?

-Dookut nem elvesztettük, hanem feláldoztuk... stratégiai áldozat volt, mint ahogy a dejarikban feláldozunk egy bábut, hogy végzetes ballépésre csábítsuk az ellenfelet.

-Soha nem voltam jó dejarik játékos, mester.Jobb szeretem a valódi háborút.

-És megis kapod belőle a részed, ígérem.

-A végzetes ballépés, ha lehetek ismét arcátlan...

-Hamarosan mindent megértesz.

Grievous hallotta mestere hangjában a mosolyt.

-Minden világos lesz, amint megismered az új tanítványodat."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy a könyv a feszültséget nagyon jól adja át. A Mace vs Sidious leírása számomra kiemelkedö volt, de a végén az, ahogy leírja, milyen is Anakin Skywalkernek lenni egy géptestben, az nagyon eltalált (csodálkozok, hogy nem Darth Vader-t írt, de így talán jobban ütött)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(csodálkozok, hogy nem Darth Vader-t írt, de így talán jobban ütött)

 

Nem véletlen. Anakin lett bezárva Vader börtönébe. Vader pusztította el Anakint majdnem teljesen. Anakin csak figyeli, ott belül kushadva, mit tesz Vader. Vader, a belőle született, a része Anakinnak átvette az irányítást. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Dookut nem elvesztettük, hanem feláldoztuk... stratégiai áldozat volt, mint ahogy a dejarikban feláldozunk egy bábut, hogy végzetes ballépésre csábítsuk az ellenfelet.

-Soha nem voltam jó dejarik játékos, mester.Jobb szeretem a valódi háborút.

-És megis kapod belőle a részed, ígérem.

-A végzetes ballépés, ha lehetek ismét arcátlan...

-Hamarosan mindent megértesz.

Imádom ezt a részletet a könyvből :lol: . Palpatine a dejarikról beszél. Palpatine, aki rakosgatja a bábúkat, aki átlátja az egész helyzetet. Grievous pedig, aki csak egy tudatlan bábú, sohasem volt jó dejarik játékos :) Az EU-ban a Jedik is tanulnak dejarikozni, ez benne van a képzésben. De Palpatine a legjobb játékos. Egyik kedvenc jelenetem az EU-ból, amikor Vergere tanítja dejarikozni Tsavong Lah-t :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is imádom a könyvet, bár én nem mennék olyan messzire, mint Szisz, hogy ez alapján próbáljam megérteni a filmet. Nálam a film és a könyv mindig két külön dolog volt. A könyv csak érdekesség, amiben ráadásul sok minden másképp történik, mint a filmben...

 

Ami a legjobban tetszett az a motivum, hogy "ez egy olyan galaxis, ahol még a csillagok is meghalnak". Teljesen átérezhető az a döbbenet, amit Anakin érez, amikor erre gondol... szembenézés az elkerülhetetlen elmúlással... :46:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bár én nem mennék olyan messzire, mint Szisz, hogy ez alapján próbáljam megérteni a filmet.

 

Asszem én is inkább megerősítést vártam, arra a kérdésre adott válaszomra, hogy ki Anakin "apja"?.:lol: Meg ehhez hasonló apróságok. Ugyanis majd szétfszített a kíváncsiság, mintha kezdtem volna paranoiás lenni, hogy olyasmit is belelátok, ami nincs is benne, túlfantáziálom, vagy ilyesmi.

 

Az elmúlás fájdalma, a filmből úgy jön le a legjobban, ha Anakin változására figyelek és nem az akcióra. Egy jelentnél érezni, de nagyon, amikor Mace otthagyja Anakint egyedül a templomban...

Nekem a könyvben még a "törésvonalak" rész tetszett. Mace Windu "a látó".

Azért nehéz kizárni, a könyvből nyert dolgokat a film nézése közben.

A film gyorsabb lábakon halad, mint a könyv. A könyv olvasásánál mi diktáljuk a befogadás tempóját: ez a titka.

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont érdekes dolog, hogy mig a filmben egyértelmüen az egyik legerősebb pillanat Obi és Anakin filmvégi tusája és az azt követő dráma, addig a könyvben ez a rész kicsit el van nagyolva. Föleg ahhoz képest, hogy mennyire kivesézi a Dooku-s párbajt. Szoktuk mondani, hogy az ep.3 kapkodó mű (bár én már ilyet nem nagyon mondok :lol: )... ha ez igy van, akkor a regény pedig szerintem kissé kiegyensúlyozatlan (talán nem a legjobb szó). Hogy mást ne mondjak: a több mint 300 oldalas műből legalább 100 oldal az űrcsata :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film megnézése után olvastam el a könyvet, mert ez inkább film, a regény meg kiegészítés hozzá, ezért nem szerettem volna előbb olvasni, mint látni, és megérte. És nem tudtam előre a történéseket sem, "csak" ott a moziban láttam meg. Nem voltam fórumozó régebben, ezért is volt lepetés a történet jó része. Jobb volt ez így, mint úgy ülni be, hogy már tudom a történetet, csak még nem láttam.

Azt nagyon furcsának találtam én is, hogy az eleje milyen hosszú és részletes, a vége meg, mintha össze lenne csapva. Talán a jellemábrázolás és az alapszitu felállítása miatt lett az eleje ennyire hosszú.

Maga a könyv nagyon tetszett, remek darab.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: ugyanezt éreztem én is a könyv végén, a filmnél nem. Főleg "A gyűlöllek" rész. A filmben gyilkos ez a jelenet, míg a könyvben szinte észre sem venni: „Ja, ezt is mondja” szintű, súlytalan.

 

MissKarde: nekem is meglepetés volt szinte minden. Halottam fórumozó srácokat a villamoson, meg akik olvasták előtte a könyvet, megfosztották magukat a leesik az arcom és a végigzsibong bennem az egész érzéstől...most is, valahányszor látom…. Nekem így a könyv volt néhol szájbarágós.

 

A csata és párbaj leírások a legjobbak, érezni, hogy Stover konyít a harcművészetekhez. +az "Íme..." kezdetű részek valóságos költemények.

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvben Anakin vivódása a legjobb, ahogy elörlődik, a Tanács, Palpatine és a szerelme közt. Teljesen lejön mit miért csinál, az indítékai.

Nekem, nem a csaták tetszettek, hanem Anakin jellemfelépítése.

Még az bámulatos, hogy a filmben is sikerült ezt visszaadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvben Anakin vivódása a legjobb, ahogy elörlődik, a Tanács, Palpatine és a szerelme közt. Teljesen lejön mit miért csinál, az indítékai.  

Nekem, nem a csaták tetszettek, hanem Anakin jellemfelépítése.

Még az bámulatos, hogy a filmben is sikerült ezt visszaadni.

 

Pontosan. A filmben is benne van minden, csak sűrítve. Inkább érezni Anakin vívódását, biztosan látni az okokat nehezebb mint a könyv olvasása közben. A film rafináltan oldja meg, odavisz az ajtóhoz amit neked kell kinyitni, míg a könyv kinyitja helyetted. :)

 

A csata és párbaj leírások a többi SW könyvhöz képest, és nem a filmhez képest, tetszenek jobban. Még itt is tud a filmhez képest valami mást is nyújtani, ami a filmből csak többszöri megnézés után olvasható ki. A többi Sw könyvnél ezt nem tapasztaltam ilyen mértékben. A csatákon és a párbajokon keresztül is karaktert ábrázol mind a könyv mind a film. Nem csak töltelék akció, minden a történetet szolgálja.

A 2. rész nekem egyértelműen filmben jobb helyezésen van mint a könyv. Itt viszont a maga területén mindkettő egyformán mesteri... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv kiegyensúlyozatlansága talán a rossz időbeosztának tudható be. A végére már nem jutott annyi ciráda. Jelenleg többre nem volt ideje.

A filmnek is a végét mondják kapkodósnak.

A könyv vége az elejéhez képest kidolgozatlanabb, azért ott is vannak ütös részek. Pl.: Az íme Anakin Skywalkernek lenni most...

Az Anakin vs Obi nem olyan földbedöngölős mint a filmben.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv kiegyensúlyozatlansága talán a rossz időbeosztának tudható be. A végére már nem jutott annyi ciráda. Jelenleg többre nem volt ideje.

 

Ez a klónok regényváltozatánál is megfigyelhető, érdekes tény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv kiegyensúlyozatlansága talán a rossz időbeosztának tudható be. A végére már nem jutott annyi ciráda. Jelenleg többre nem volt ideje.

 

Mondjuk ez azért is furcsán hangzik, mert a vele készült interjúban többek közt azt emeli ki, hogy rengeteg ideje volt az irásra, ellentétben a szokásos könyv-adaptációkkal :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez azért is furcsán hangzik, mert a vele készült interjúban többek közt azt emeli ki, hogy rengeteg ideje volt az irásra, ellentétben a szokásos könyv-adaptációkkal :39:

 

Ez az interjú nekem kimaradt. Akkor a tenger idejét sikerült rosszul beosztania, és az elején még jobban belemerült. Nem mintha a vége felé nem lennének lélekemelően megírt részek...

 

A Klónok könyv nem olyan jó könyv mint amilyen jó film a Klónok film, a benyomásaim alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az interjú nekem kimaradt.

 

Pedig nagyon jó és nagyon érdekes, ráadásul van neki egy magyar forditása is:

 

Ebből is azt olvasom ki:

 

"Remegtem, és szinte könnyekben törtem ki, de valószínűleg komoly szerepe volt ebben annak, hogy már hat hete letelt a határidő, és napi 12-16 órát írtam, a Hershey feketecsokijával, tekintélyes mennyiségű kávéval és tortilla chipsszel doppingolva magam!"

 

És azt, hogy hiteles a könyv, EU utalásokkal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja olvasom az értékeléseiteket a ROTS regényváltozatáról,ezért engedjétek meg,hogy Én is megtegyem.Sokan utalnak az Eu-ra a regény kapcsán.Szerintem nem annyira túlzott,hogy ne lehessen elviselni sokkal inkább érdekes a Clone Wars-ra tett utalások:a bolygók amin a háború folyik Ventress a sötét jedi akit Anakin ölt meg stb...A regény egyszeriben szédületes és lenyűgöző.A szereplők lelki világának bemutatása végtelenül egyszerűvé teszi a történet és a történtek miértjének megértését sőt talán egy kicsit szájbarágósan is ami furcsa mód nem hátrányára hanem előnyére vállik.Már a TPM és az AOTC is hasonló stílusban íródott már ami a jellemábrázolást illeti,de a ROTS-al teljesedik ki a történet igazán.Lenyűgöző módon mutatja be az örök harcokat a szerelmet az ármánnyal a barátságot az árulással a fényt a sötétséggel a jót a gonosszal.A jót a gonosszal bár a kettő egymás nélkül nem létezne,szükség van gonoszra,hogy legyen jó legyen értelme a létezésének.Hűha talán még mindig a hatása alatt állok az olvasottaknak.Egy kis túlzással azt is mondhatnám még a filmet sem kellene megnéznem ahhoz,hogy elképzeljem a történteket.(persze,hogy megnéztem)Szóval elértünk a Star Wars világban egy olyan szintre amin a film és a regény szerves egységbe van kovácsolva mintha testvérek lennének,ha az egyik hiányozna a másik ezáltal kevesebb lenne.Köszönöm Lucasnak,hogy ha csak átvitt értelemben is,de részesévé tett egy olyan világnak ahol az örök harcoknak a bemutatása egy új egy magasabb szintre lépve elkápráztat minket rajongókat míg el nem jön EGY ÚJ REMÉNY......Köszönöm.Hát ilyen érzés most nekem Star Wars rajongónak lenni........... :41: :41: :41: :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt, hogy hiteles a könyv, EU utalásokkal is.

 

Ja... Matt Stovernek biztos hiteles. Nekem nagyon nem. Föleg, hogy az egyébként csak jó poénnak felfogható Clone Wars rajzfilm eseményeit is jól belekeveri. Maga is bevalja, hogy az EU művekkel összeakarta kötni a filmet. Ez egy Eu rajongónak tuti jó, de engem nem érdekel...

 

Másrészről ott van az, hogy a könyvben kismillió dolog másképp történik, mint a filmben. A könyv egyértelmüen egy alternativ történet és épp ezért nagyon necces a filmekkel egyenértékünek tekinteni.

 

Számomra ez kb. olyan, mintha valaki a Gyűrűk Ura filmekből akarná megérteni a könyveket. Ezesetben a film az alap, a könyv pedig egy kétségkivül érdekes marketing termék, mint a gyerek-könyv meg a képregény-feldolgozás, meg a matricás albumos ep.3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt, hogy hiteles a könyv, EU utalásokkal is.

 

Ja... Matt Stovernek biztos hiteles. Nekem nagyon nem. Föleg, hogy az egyébként csak jó poénnak felfogható Clone Wars rajzfilm eseményeit is jól belekeveri. Maga is bevalja, hogy az EU művekkel összeakarta kötni a filmet. Ez egy Eu rajongónak tuti jó, de engem nem érdekel...

 

Másrészről ott van az, hogy a könyvben kismillió dolog másképp történik, mint a filmben. A könyv egyértelmüen egy alternativ történet és épp ezért nagyon necces a filmekkel egyenértékünek tekinteni.

 

Számomra ez kb. olyan, mintha valaki a Gyűrűk Ura filmekből akarná megérteni a könyveket. Ezesetben a film az alap, a könyv pedig egy kétségkivül érdekes marketing termék, mint a gyerek-könyv meg a képregény-feldolgozás, meg a matricás albumos ep.3.

 

 

Én a könyvet is teljes értékünek fogom fel.De csak ezt a könyvet.Gazdagítja a filmet.A könyv nélkül pár részlet nem lenne annyira világos.Én nem vettem észre, hogy eltérne a könyvtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a könyvet is teljes értékünek fogom fel.De csak ezt a könyvet.Gazdagítja a filmet.A könyv nélkül pár részlet nem lenne annyira világos.Én nem vettem észre, hogy eltérne a könyvtől.

 

Már pedig elég sok párbeszéd különbözik a könyvben és a filmben, hogy mást ne mondjak, már pedig az SW tipikusan olyan dolog, ahol minden egyes kimondott szó számit. De például Grievous karaktere úgy ahogy van, tök más a könyvben és a filmben... sajnos nem egy helyen vissza is hallottam, hogy Lucas elcseszte Grivi karakterét, mert bezzeg a Clone Wars rajzfilmben és bezzeg a könyvben... nekik már nehéz elmagyarázni, hogy csak egy Grivi van: aki a filmben van... minden más csak mellékes sallang.

 

Egyébként meg jobban szeretem magam értelmezni a filmet, semmint hogy valaki más -ezuttal Matt Stover- gondolatait vegyem át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Bomarral is és Frenkieval is.Más,de mégis kiegészíti a filmet.Most olvastam el a "másik" Sithek bosszúját,Patricia C. Wrede prezentálásában.Ezt is felügyelte a Lucas Ltd. tehát ez is "hivatalos" kiadás.Ez egy kicsit vagyis nagyon más stílusban íródott.Ez egy tipikus ifjusági regény,sokkal közérthetőbb nyelvezettel.Ebben nagyon sok olyan dolog van ami a Matt Stover könyvben nincs.Pl:mire gondolt elősször Sidi mikor meglátta a megcsonkított és megégett Vadert.Mit akart elősször csinálni,minek tette a fejére a kezét.Hogy Darth Plagueis valóban megtalálta a halhatatlanság titkát,de csak megtalálta,használni,mivel Sith volt nem tudta.Szóval érdekes ez a könyv is :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl:mire gondolt elősször Sidi mikor meglátta a megcsonkított és megégett Vadert.Mit akart elősször csinálni,minek tette a fejére a kezét.Hogy Darth Plagueis valóban megtalálta a halhatatlanság titkát,de csak megtalálta,használni,mivel Sith volt nem tudta.Szóval érdekes ez a könyv is :39:

 

Na én az ilyenek miatt nem szeretem a könyveket. A filmnek van egy jól felépitett dramaturgiája, aminek az egyik nagy előnye, hogy amellett, hogy sok minden kiderül, sok kérdés is marad, melyeken jókat lehet filozni és dumcsizni. És akkor itt van a regény, ami meg jól megmagyaráz mindent, nehogy véletlenül is sötét foltok maradjanak a történetben, s ezzel az összes misztikumot következetesen kiirtja a történetből.

 

Itt a fórumon külön topic is nyilt a Darth Plagueis kitárgyalására, ahol érdekesebbnél érdekesebb teoriák merültek fel és akkor jön egy ilyen húsz filléres magyarázat, hogy "megtalálta, de nem használta" és ezzel levan zárva a téma... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen megértelek,de ezeket a könyveket úgy vedd mint egy alternatívát,egy lehetséges magyarázatot,ne úgy mint egy kötelező teóriát.Aki azt hiszi,hogy a könyvhöz kell igazodnia a filmnek az meg is érdemli.Sajnos vannak ilyenek.(ezzel nem azt akarom mondani,hogy Te is közéjük tartozol)Én személy szerint nagyon élveztem míg olvastam.Nekem ez,a filmnek a kiegészítése. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.