Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Phobos: Hát te nem vagy semmi.Nem voltál ittas mikor láttad? ;) Komolyan nem értem hogy ezek után mit eszel te az sw-ben?

 

Érdekes milyen kontraszt jött filmek terén mostanában szerény személyem elé.A vasárnap iszonyú csodás, gyönyörű látványvilágú, jó történetü, mellbevágó, baromi szórakoztató filmje után ma egy olyan borzalmat láttam, hogy azóta azon agyalok, hogy merték ezt elkövetni.A film címe Angyalok és démonok.Ma kiolvastam könyvben ami egy zseniális, iszonyú izgalmas, félelmetesen logikus történet kitünő karakterekkel,az ember nem bírja abbahagyni, nekem még a Da-Vinci kódnál is jobban tetszett.A film viszont annyira nem a könyvet követi, hogy botrány.Szerepeket változtattak meg, neveket, nem is úgy kezdődik, nem is úgy végződik, a könyvben akik rájöttek a megoldásra a filmben nem ugyanazok voltak és nem is úgy.Kihagytak fontos szereplőket, súlytalanná tettek karaktereket.Ez a film egy nagy tiszteletlenség Brown elööt.Nem hiszem el, hogy ennyire meg kell változtatni egy történetet hogy nulla izgalom legyen benne.Le van írva a story még forgatökönyvet sem kellett volna írni.Szégyelje magát az egész stáb ezért a fércműért.Aki esetleg látta a filmet, az olvassa el a könyvet ég-és föld a kettő.

Ez pontosan így történt az Aranyiránytű esetében is. Könyvben kiváló, de filmként nem sok értékelhető van benne.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem olvastam a könyvet... de a film valami iszonyatosan tetszett... olyannyira, hogy az idei Top filmes listámban a 2. helyen áll. (1. Avatar/Terminator Salvation - azaz a Worthington filmek, 2. Angyalok és démonok, 3. Star Trek)

 

Talán egyszer majd elolvasom könyvben is... de egyáltalán nem biztos... jó volt nekem filmbe is... még ha jórészt nem is a könyvet követte... engem megvett kilóra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egyszer majd elolvasom könyvben is... de egyáltalán nem biztos... jó volt nekem filmbe is... még ha jórészt nem is a könyvet követte... engem megvett kilóra.
Ha érdekel a téma, olvasd el a könyvet, a filmben az 5. bilogot teljesen megváltoztatták ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de nekem akkor is nagyon bejött így a film... hogy tulajdonképpen semmit sem tudtam róla előtte. Moziünnepen néztem meg poénból és úgy bejött (havernak is) hogy azóta megvan Blu-Ray-n és a zenéjét is igen gyakran hallgatom.

 

És ahogy írtam... talán elolvasom majd.

 

Da Vinci kód is tetszett (azt is csak filmben láttam) bár koránt sem ennyire mint az Angels and demons.

Keresztyén vagyok ... és természetesen abszurdnak találom a Da Vinci fő témáját, ennek ellenére izgalmasnak és szórakoztatónak találtam.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A durva az, hogy nem csak azt, hanem mindent szinte.
A többin még naggyából túl lehet tenni magamat, bár tény, hogy elég erősen megviseltek azok a változások is, de engem nagyon érdekelnek az ilyen szervezetek és a dolgaik és nagyon tetszett a Gyémánt is, mint a többi ambigramma. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, elég defektes vagy :P

Az is, de nála valahogy ez egy cseppet sem zavaró, olyan szimpatikusan defektes egy kissé ;)

 

Ezzel magam is egyet értek. ezek alapoznak a történetnek. Akkor van gond, ha ez elüt ettől a kettőtől, vagy pl a zene üt el.

A zene iszonyúan fontos egy filmben, ezzel maximálisan egyetértünk. Többen is :)

A film előtt a zenéjét elég jónak tartottam, de a film óta meg nagyon szeretem hallgatni, idei top3-as :P Jé, ezzel meg is van a 3 idei filmzene, amiket később is hallgatni fogok :P

 

Cameron: Az Avatar 2 más bolygókon játszódhat

Erre tippeltem volna :D

 

Csak annyit mondok: örülnék, ha lenne erőm oldalakon keresztül ecsetelni, miért nem tetszett egy film. :D

Hajaj, annak is örülnék, ha ennyit tudnék írni valamiről, ami tetszett :D Sajna nem vagyok egy veszett nagy filmélmény leíró :P

 

Elvileg Worthington 3 részre írt alá, szóval ő biztos főszereplője lesz a trilógiának, de érdekes az, hogy miként.

Spoiler:

Van még egy ikertesója :)

 

A vasárnap iszonyú csodás, gyönyörű látványvilágú, jó történetü, mellbevágó, baromi szórakoztató filmje után ma egy olyan borzalmat láttam, hogy azóta azon agyalok, hogy merték ezt elkövetni.A film címe Angyalok és démonok.

Ha nem olvasod a könyvet, akkor egy jó kis szórakoztató filmet láttál volna, mert önmagában, mint film, jó volt, öcsémnek is nagyon tetszett :D Szerencsére elég rég olvastam a könyvet ahhoz, hogy alig emlékezzek rá, így nem zavart semmi :P Majd elolvasom még egyszer, de akkor sem fognak ezek a dolgok túlzottan számítani, mert az első filmélményt nem tette tönkre, hogy olvastam már. A kódos filmnél más volt, ott még élénk volt a könyv ismerete, így a filmet nem tudtam úgy élvezni. Amúgy is rosszabb az a film :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért mert karácsony van nem írok csúnyábbat.Ez a fickó komplett hülye és azonnal el kell tiltani mindenféle kritika írásától.

 

http://www.sg.hu/cikkek/71622/avatar_a_szamarember_bosszuja

Miért van olyan érzésem, hogy a fickó keresztneve Viktor? :hmm:

Manapság amúgy már ki se írják a cikkírók nevét.

Akárki is írta, egy parasztkőb*nkó.

 

Azért jó látni, hogy a hozzászólok között, azért jelentős fölényben van az értelmesebbje :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar sikere elindította azt a forradalmat úgy néz ki..

A Titánok Harca minden bizonnyal 3D-sen is mozikba kerül.

Ridley Scott Robin Hood filmjét átakarja konvertálni 3D-be. Az így is 200 millió dolláros alkotást csk pár millióval dobná meg.

Steven Spielberg a Jurassic Park első részét szeretné 3D-sen mozikba küldeni.

Cameron a Terminator 2-t.

Lucas meg a Star Warst tervezgeti 3D-sen , de ez már egy ideje köztudott.

http://www.firstshowing.net/2009/12/24/rob...the-year-of-3d/

 

 

JP és SW lesz itthon IMAX 3D-ben, ott a helyem :hmm: Jönnétek ti is? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kicsit fenntartásokkal kezelem, hogy meglévő filmeket 3D-sesítenek. Nem lesz olyan minőségű az a munka, mintha alapból 3D-re terveznék. Persze az se lenne jó, ha remakebe kezdenének ennek folytán. Inkább koncentráljanak új, 3D-s filmekre. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kicsit fenntartásokkal kezelem, hogy meglévő filmeket 3D-sesítenek. Nem lesz olyan minőségű az a munka, mintha alapból 3D-re terveznék. Persze az se lenne jó, ha remakebe kezdenének ennek folytán. Inkább koncentráljanak új, 3D-s filmekre. :hmm:

De ha mégis meglenne az a SW3D, akkor azé csak elmegyünk rá! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért mert karácsony van nem írok csúnyábbat.Ez a fickó komplett hülye és azonnal el kell tiltani mindenféle kritika írásától.

 

http://www.sg.hu/cikkek/71622/avatar_a_szamarember_bosszuja

Szerintem meg korrekt kritika. Kicsit túlzónak vélem a földbe tiprását csak azért, mert nem istenítette a filmet. Alább Phobos sokkal negatívabb és gunyorosabb kritikát írt az Avatarról. Nincs semmi baj ezzel az írással azon túl, hogy nem egyezik a véleményetekkel. Persze ez nem azt jelenti, hogy neki van igaza, de legalább kulturáltan le tudta írni a véleményét. Bár csak ennyire lenne kemény a többi 'kritikus' úr is...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg korrekt kritika. Kicsit túlzónak vélem a földbe tiprását csak azért, mert nem istenítette a filmet. Alább Phobos sokkal negatívabb és gunyorosabb kritikát írt az Avatarról. Nincs semmi baj ezzel az írással azon túl, hogy nem egyezik a véleményetekkel. Persze ez nem azt jelenti, hogy neki van igaza, de legalább kulturáltan le tudta írni a véleményét. Bár csak ennyire lenne kemény a többi 'kritikus' úr is...
Ody nem egy cikket olvastunk. :hmm:

Mi az, hogy James Cameron legrosszabb filmje?!

Mi az, hogy többesszámba beszél?! Nálam már ettől automatára állt a Shoti.

 

Amit írt az nem kritika, hanem egy...de inkább ídézem az egyik hozzászólót akivel maximálisan egyetértek:

 

"Ez a film annyira jó, hogy mindenki tudja csak a kritikusok nem veszik észre... vagy mondanám úgy, hogy az ilyen f*sz kritikusok?

 

A cikk írója egy intellektüel pózban tetszelgő kiégett bölcsész f*sz, aki mint egy látnok és avatott szem, megosztja velünk az okosságát.

 

Nem az a baj, hogy nem tetszik neki a film, hanem az amilyen stílusban itt okoskodik.

 

Ilyet írni, hogy "giccses" Pandora világa. Hát b*zdmeg, giccses egy őserdő? Vagy mi a f*szom, azért mert nem szétesett öngyilkos hajlamú drogos b*zik nyafogják végig a filmet, akkor már sekélyes?

 

Egy mese scifi környezetben felnőtteknek. Igaza van Berbernek, mit vártál? Hogy kiderül, hogy a százados valójában egy Na'vi ügynök? Vagy kiderül, hogy valójában a bolygó egy tesztkörnyezet a jövő hadseregének? Vagy hogy stockholm szindrómát tesztelnek a Na'vi népen? Vagy az egész csak a főhős fejében játszódik, és a film végén galaxissá alakul a főhős? Mégis mit? Ha valami jól megvalósított "iparosmunka" ahogy te mondod, az már baj? "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha mégis meglenne az a SW3D, akkor azé csak elmegyünk rá! :)
Megnézni persze, hogy megnézzem én is :D . Korábban mint írtam, akár az EP II-es vagy az EP V-ös aszteroidajelenet überbrutál lenne, de megemlíthetném az EP VI-os Halálcsillag elleni támadást, amikor odabent repülnek, vagy az Endoron robogókkal száguldoznak. Ezek szinte kiáltanak az 3D-ért. :P De az már jobb lenne ha Lucas pl a II VH filmje már alapból ebben a stílusban készülnek ( Elég nagy most erről a filmről a csend :hmm: ) de Spielberg akár a JP negyedik részébe is belekezdhetne eme módszerrel. :P Itt a lehetőség sokaknak, Cameron is jól járna az általa szabadalmaztatott jogok kiárusításával :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az SG kritikával csupán az a bajom (mint általában a legtöbb kritikával, amikhez szerencsém volt) hogy (valószínűleg Szekeres Viktor) önnön véleményét úgy állítja be, hogy az egyetemlegesen elfogadott.... és mindenki degenerált, aki nem így látja.

 

Ezért is gyűlölöm a kritikákat, kritikusokat, mert manapság ez a módi... a saját véleményüket akarják beállítani univerzálisan igaznak és mindenki mást baromarcúnak tekintenek, aki nem így gondolja. (Persze tisztelet a kivételnek!!!!!!!)

 

A másik, ami engem KO-ra kiüt agyilag, hogy FILMEKEN ilyeneket háborúzni és szócsatázni (kritikák kommentjei) ... HÁT LOL! Bár nekem lenne ennyi energiám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody nem egy cikket olvastunk. :hmm:

Mi az, hogy James Cameron legrosszabb filmje?!

Mi az, hogy többesszámba beszél?! Nálam már ettől automatára állt a Shoti.

 

Amit írt az nem kritika, hanem egy...de inkább ídézem az egyik hozzászólót akivel maximálisan egyetértek:

 

"Ez a film annyira jó, hogy mindenki tudja csak a kritikusok nem veszik észre... vagy mondanám úgy, hogy az ilyen f*sz kritikusok?

 

A cikk írója egy intellektüel pózban tetszelgő kiégett bölcsész f*sz, aki mint egy látnok és avatott szem, megosztja velünk az okosságát.

 

Nem az a baj, hogy nem tetszik neki a film, hanem az amilyen stílusban itt okoskodik.

 

Ilyet írni, hogy "giccses" Pandora világa. Hát b*zdmeg, giccses egy őserdő? Vagy mi a f*szom, azért mert nem szétesett öngyilkos hajlamú drogos b*zik nyafogják végig a filmet, akkor már sekélyes?

 

Egy mese scifi környezetben felnőtteknek. Igaza van Berbernek, mit vártál? Hogy kiderül, hogy a százados valójában egy Na'vi ügynök? Vagy kiderül, hogy valójában a bolygó egy tesztkörnyezet a jövő hadseregének? Vagy hogy stockholm szindrómát tesztelnek a Na'vi népen? Vagy az egész csak a főhős fejében játszódik, és a film végén galaxissá alakul a főhős? Mégis mit? Ha valami jól megvalósított "iparosmunka" ahogy te mondod, az már baj? "

Egy cikket olvastunk, de azon, hogy neki ez a legrosszabb filmje Camerontól miért kell ennyire kiakadni? Ez az ő véleménye, és nem anyázik, meg nem akarja felakasztani a rendezőt, semmi radikálisat nem kíván. Csak leírta a nem túl pozitív véleményét (megjegyzem van benne pozitívum is, de mintha afelett elsiklott volna a kedves fan tábor). Ez a b*zmegolás meg f*szozás amit ide bevágtál ez most mit akarna bizonyítani? Hogy akkor neki van igaza? Mert nem hinném. Inkább mossa ki a száját. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nekem csak annyira nem tetszett a film, hogy a 2D-s és Imax 3D-s élmény után Debrecenbe lenyomom Real 3D-ben is :hmm:

 

Am számomra nem 10/10 a film bár én eleve nem szoktam pontozni filmeket.... valahogy nem alakult ki ez bennem, de nem 10/10. Nálam első helyen áll az idei TOP listámban (ahogy azt pár napja már írtam) a Terminator Salvationnal... ergo nálam idén a Worthington filmek arattak. (Pedig a TS-t aztán igazán sokan fikázták... nálam mégis első az Avatarral... ez van :))

 

Bár egy kicsit jobban belegondolva az SG-s kritikát az űber rajongók valószínüleg kicsit tényleg túlreagálták.... ennél azért olvastam (avatarral kapcsolatban is és más filmekről is) sokkal durvább kritikát, ahol (talán) joggal kikelhetett volna magából a kommentelő.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én maximálisan egyetértek a cikk írójával, csak nekem azért jobban bejött végeredményben a film.
Én is nagyon sok dologban egyetértek vele. De én nem utálom a filmet, mert valamilyen szinten tetszett. Nem tudom miért kell sarokkövekben gondolkodni. Az írásában is van pozitív kicsengés, észre kellene venni! Előre félek mit fog írni Bomarr. :hmm: Tuti nem fog tetszeni neki. De ez megint csak az ő véleménye lesz, amit szimplán figyelmen kívül lehet hagyni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy cikket olvastunk, de azon, hogy neki ez a legrosszabb filmje Camerontól miért kell ennyire kiakadni? Ez az ő véleménye, és nem anyázik, meg nem akarja felakasztani a rendezőt, semmi radikálisat nem kíván. Csak leírta a nem túl pozitív véleményét (megjegyzem van benne pozitívum is, de mintha afelett elsiklott volna a kedves fan tábor). Ez a b*zmegolás meg f*szozás amit ide bevágtál ez most mit akarna bizonyítani? Hogy akkor neki van igaza? Mert nem hinném. Inkább mossa ki a száját.
Nem az ő véleményét írta le, hanem egyetemes véleményt írt. Ha én belekezdek valamiben, akkor használom a "nekem" és a "szerintem" szavakat. A hozzáállásával van a baj, nem azért mert nem tetszik a film neki. Érdekes, te is le tudtad írni mi nem jött be, Dzséjt is, én is fröcskölődés nélkül leírtam többek között, hogy mi az ami negatív a filmben. Az ő sorait olvasva az a kép alakult ki bennem, hogy ott van mellette egy jó nagy vödör óriáskígyót szülni. ( Boááá)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az ő véleményét írta le, hanem egyetemes véleményt írt. Ha én belekezdek valamiben, akkor használom a "nekem" és a "szerintem" szavakat. A hozzáállásával van a baj, nem azért mert nem tetszik a film neki. Érdekes, te is le tudtad írni mi nem jött be, Dzséjt is, én is fröcskölődés nélkül leírtam többek között, hogy mi az ami negatív a filmben. Az ő sorait olvasva az a kép alakult ki bennem, hogy ott van mellette egy jó nagy vödör óriáskígyót szülni. ( Boááá)
Én nem akarom védeni, de hol fröcskölődött? Olvasd már el Phobos mit írt. :hmm: Abban n1 -szer több fröcskölődés és utálat van mint ebben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a gond? Pont hogy az általánosítás.... és azért tegyük hozzá (szerintem) nem kicsit általánosít.... és úgy látom Oldie szerint sem.

 

Bár én max röhögök ezeken mert az évek során rájöttem mennyire nem kell ezekkel foglalkozni... bár az általánosítás... egy adott vélemény egyetemlegessé tétele rendkívüli mértékben zavar.

 

Igazából nálam anno 2005-ben az SW EP III kritikák okoztak 8 napon túl gyógyuló sérüléseket mentálisan, lelkileg és agyilag, mindenhogy.... akkor kikészültem... azóta igyekszem csak röhögni, de sajnos van mikor bekattanok még így is miattuk.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.