Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én azt hittem, hogy ezzel várni kell még a Pókember 3-ig, de azt azért lehetett sejteni, hogy pár év maximum amig ez a rekord az SW-nél marad. Mostanság az ilyenek igen szaporán dőlnek meg. Az viszont tényleg nagy meglepetés lenne ha túllépné az ep.3 összbevételét... de nem fogja :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hittem, hogy ezzel várni kell még a Pókember 3-ig, de azt azért lehetett sejteni, hogy pár év maximum amig ez a rekord az SW-nél marad. Mostanság az ilyenek igen szaporán dőlnek meg. Az viszont tényleg nagy meglepetés lenne ha túllépné az ep.3 összbevételét... de nem fogja :hmm:

Az lenne. Lucas örülhet, hogy ilyen hálás törzsközönsége van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem lep meg, hogy sokat hoz. Mindig is egyértelmű volt, hogy simán lenyomja majd a Superman Returs-t bevételekben.

 

De arra számítani, hogy elveszi a rekordnyitást egy olyan bejáratott franchise-tól, mint a Star Wars, véleményem szerint nem lehetett, és még mindig nehéz elhinnem.

Az a plusz 472 mozi azért sokat hozzátett, de még így sem tudta leeőzni a ROTS-ot, ha az átlagot nézzük. Nincs igazam?

 

A ROTS ilyen moziszámmal, 56,5 milliót hozott volna tavaly.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ha több moziban mutatják be, akkor valamicskét az átlag is romlott volna, de ha ezt belevesszük plusz egy éves infláció, akkor nagyjából ugyanott vannak :hmm:

Viszont érdekes tény, hogy a Shrek 2 anno 441 milliót termelt, mondjuk az ep.3 380-jával szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak a 3. részeké, jövőre jön az Alien versus Predator 2 is. Újra alien film a moziban, már csak azért kell reménykednem, hogy nem fogják annyira elszúrni, mint az első részt. De hát az Armageddon (és a Shaft, nem tom ez milyen film, de már hallottam róla) írója lett a forgatókönyvíró, és bármennyire is szerette volna Paul W. S. Anderson, nem ő lett a rendező, hanem Colin és Greg Strause (talán Priest hallott róluk), akiknek ez lesz az első filmjük, amit rendeznek (ha egy David Fincher veszett el bennük, akkor jöhetnek, neki volt az első filmje az Alien 3), viszont olyan filmekben működtek közre visual effect supervisorként és designerként mint az X-men 3, Terminator 3, Constantine, Titanic, M:I III, XXX 2, X akták. Szóval a látvány már garantált (bár az az első filmben is az volt, azt mégis csak szórakoztató film lett, a rajongók meg utálják). Remélem Strause-k minimum egy Alien Resurrection szintű filmet összedobnak, és nem olyanok lesznek, mint Phil Tippett, aki a Starship Troopers 2-t készítette rendezői pályafutásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom, utálta csinálni az Alien 3-at. Vajon miért?

A stúdió nem hagyta, hogy a saját szájíze szerint csinálja a filmet. Komolyan gondolkozott azon, hogy soha többet nem forgat Hollywoodban. Szerencsére nem így lett (Se7en, Fight Club) :hmm:

 

Az Alien 3 rendezői változat már közelebb áll ahhoz, amit véghez akart vinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Akkor a szokásos stúdió kontra rendezői látásmód.

No igen, még jó, hogy mégsem mondott le a hollywoodi filmkészítésről.

Nem láttam a rendezői változatot, mert örültem, hogy egyszer meg tudtam nézni az Alien filmeket, ugyanis nem bírom a szörnyes horrorokat :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Akkor a szokásos stúdió kontra rendezői látásmód.

No igen, még jó, hogy mégsem mondott le a hollywoodi filmkészítésről.

Nem láttam a rendezői változatot, mert örültem, hogy egyszer meg tudtam nézni az Alien filmeket, ugyanis nem bírom a szörnyes horrorokat :hmm:

Az Alien filmek nálam sem azért jók, mert szörnyes horrorok :D

 

Na persze a negyedik az tényleg nem kellett volna... Az csak meggyalázza az elődöket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien filmek nálam sem azért jók, mert szörnyes horrorok :o

 

Na persze a negyedik az tényleg nem kellett volna... Az csak meggyalázza az elődöket.

Mindjárt sejtettem :hmm:

A negyedik valóban nem kellett volna, erőltetett volt ez a klónozás dolog, meg Ripley nem egészen emberi volta sem tetszett. Ja és az alien a végén tényleg egy kész borzalom volt :D Bár nem csak ezekért nem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindegyik Alien filmet birom a maga módján. A hármas a kedvencem a gótikus hangulata és felvállalt kemény képi világa miatt. Utána Scott zseniális eredetije, majd Cameron akció-fiesztája s végül Jeunet morbid darabja, amiben ugyan a szereplők nagyon idegesitők, viszont itt a "legszebbek" a lények (gyakorlatilag ezaz egyetlen rész ahol nem csak pár villanást látunk belőlük).

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rám azok a villanások jobban hatottak (talán ezért is tartom rémisztőbbnek a többit a 4-nél) :hmm:

Pedig például a második részben, ami felvállaltan egy akció-darab és nem a rémisztgetésre van kihegyezve, jól jött volna egy-két hasonlóan szép totál... mondjuk ezzel az apró hiányossággal együtt is, azért Cameron darabja sokkal jobb Jeunet-énél. Másrészről szerintem az 'alienek' a filmtörténelem "legszebb" szőrnyei... mindig is sajnáltam, hogy ezt egyik film se használja ki igazán a négyest leszámitva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig például a második részben, ami felvállaltan egy akció-darab és nem a rémisztgetésre van kihegyezve, jól jött volna egy-két hasonlóan szép totál... mondjuk ezzel az apró hiányossággal együtt is, azért Cameron darabja sokkal jobb Jeunet-énél. Másrészről szerintem az 'alienek' a filmtörténelem "legszebb" szőrnyei... mindig is sajnáltam, hogy ezt egyik film se használja ki igazán a négyest leszámitva.

Én egyáltalán nem bánom. Pont annyit láttunk belőlük, amennyit a sztori megkívánt, se többet, se kevesebbet. Ha a szörnyek mutogatása előtérbe került volna, könnyen elcsúszhatott volna az egyensúly az olcsó horror felé. Pont mint a negyedik részben :hmm:

 

Tehát történetileg, illetve feszültségkeltés szempontjából éppen megfelelő mennyiségű Alient kaptunk. Mondjuk én nem vagyok szörnymániás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a negyedik rész nem horror, ahogy a második se. Akció-film szörnyekkel :hmm: De azt se hinném, hogy egy kifejezetten ijesztgetésre készült horrofilmet "olcsóvá" tenne az, hogy nem csak villanásokra adja be a a rémségeit. Jó példa erre minden idők legjobb szörnyes horrorja a Dolog (The Thing). (de a második Alien film szőrny-királynője is jó példa... simán a film tetőpontja, ellentétben a villanásra benéző himekkel :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a negyedik rész nem horror, ahogy a második se. Akció-film szörnyekkel :D De azt se hinném, hogy egy kifejezetten ijesztgetésre készült horrofilmet "olcsóvá" tenne az, hogy nem csak villanásokra adja be a a rémségeit. Jó példa erre minden idők legjobb szörnyes horrorja a Dolog (The Thing). (de a második Alien film szőrny-királynője is jó példa... simán a film tetőpontja, ellentétben a villanásra benéző himekkel :o)

De miért a film tetőpontja? Azért, mert dinamikailag úgy gyúrták ki, hogy az legyen... Nem csak a királynő screen time-ja miatt van, hanem a történet is itt érkezik el a csúcspontra. Ezért írtam azt, hogy történetileg, dinamikailag nem indokolt mindenfelé nagyobb szörnyeket és hosszabb jeleneteket tenni, mert felborul az egyensúly, és pl. az eddig csúcspontnak tartott jelenet is veszíthet ezért a súlyából. Úgyhogy még mindig nem értem, miért lenne a több egy az egyben jobb is?

 

A Thing-et nem láttam, erről nem tudok nyilatkozni, egyébként sem vagyok horror-fan, úgyhogy maradjunk az Alieneknél :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, és a negyedik részre visszatérve: amit a film vége felé művelnek, az már nálam igenis az olcsó kategória, és a korábbi filmek meggyalázása...

Főleg amikor Ripley kisfia távozik a világűrbe, egy kb. 5 centis lyukon keresztül. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második rész jobban tetszik szóval nagy baj nincs, csak mint mondtam nagyon tetszenek az alienek és többet is elnézegetném őket. Csak ilyen egyszerű oka van :D És nagy horror-fan vagyok :D

 

A Thinget szerintem pedig pótold be. Nemcsak mert az egyik legjobb horror, amit valaha csináltak, de ráadásul egy remek krimi is, ami az utolsó pillanatig bizonytalanságban tart, hogy pontosan ki kicsoda :pfff:

 

u.i.: ne vicceljetek már, a kis-lyukon távozás az egyik legviccesebb rész az egészben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.