Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

THX 1138

 

Lucas első filmje igazi csemege. Na nem feltétlen az American Graffiti vagy a Star Wars rajongóknak, de kétségkívül hatásos film. Ezt a Lucast nem ismertem eddig. Azok kedvéért akik nem látták, nem akarok nagyon spoilerkedni, majd a megtekintés után úgy is lesz miről beszélni. Néhány dolog címszavakban.

 

:!: Egy önmagát elnyomott, föld alatt élő társadalom, akik pirulákkal próbálják egyensúlyban tartani azt, amit nem lehet. Az emberi vágyakat, és természetet. Roppant gépies társadalom, akikről sokáig azt hittem, hogy kívülről irányítottak. De nem...

 

:!: Vannak olyan egyedek, akik nem bírnak az ösztöneikkel. Őket elitélik és egy roppant bizarr börtönbe zárják őket. Én egy nap alatt megőrülnék ott. De majd meglátjátok.

 

:!: Majdnem mindent számmal fejeznek ki, még a cselekvéseknek is kódot adnak, nagyon bizarr az egész. Van egy jelenet, ami ebből a szemponból megdöbbentő.

 

:!: Gépesített kamrák, ahol a folyton feltörni akaró individum a saját meg nem értett gondolatait mondhatja el, de csak géphang általi, előre programozott válaszokat kap.

 

:!: A gépies társadalom jeleként, szinte mindenkinek egyforma kinézete van. Fehér ruha, kopaszra borotvált fej.

 

:!: A rend őrei nagy kedvenceim! Minden megjelenésük élményszámba megy.

 

:!: A legnagyobb poén a film vége, és ezt nem is árulom el miben rejtőzik. :evil:

 

 

Ez a film nem a nagyközönségnek készült. Befelé forduló, szürreális. Egy borzalmas jövőt fest le, ami sose jöjjön el, mert éppen az veszett ki belőle, ami az embert, emberré teszi. Az érzelmek.

 

Kis SW poén, hogy a filmben elhangzik a wookie-k neve is. Enyhén ledöbbentem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok kedvéért akik nem látták, nem akarok nagyon spoilerkeni, majd a megtekintés után úgy is lesz miről beszélni.

 

Remélem is... csütörtök tájékán majd én is nyilatkozok... mindenesetre sikerült felkeltened az érdeklődésemet :) Egyébként jól érezhető, hogy Lucas hellyel közel az 1984 cimű regényt akarta jópár módositással filmre vinni... nagyon kiváncsi vagyok milyen eredménnyel :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nagyon kiváncsi vagyok milyen eredménnyel  :evil:

 

Azt nem ismerem. Mindenesetre nagyon jó a film, nekem tetszett. Az a fajta múvi, amiben nem magyaráznak meg semmit, mindent neked kell kihámozni a történésekből. Ha Lucas ilyen stílusú filmeket akar csinálni a jövőben, hát nosza. Kíváncsian várom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isten városa

 

Ez nekem is tetszett, nagyon kiforrott film benyomását kelti, ami főleg akkor érdekes, ha tudjuk, hogy első filmes rendező munkája. Ha jól tudom, csupa amatőr szerepel benne. Azért nem semmi a végeredmény, én is ajánlom, tele van nyers energiával :evil: 8/10.

 

Titokzatos folyó

 

Nekem valahogy nem jött be, de ez Eastwood legtöbb rendezésére igaz. Szerintem kicsit túlértékelik az ő rendezői munkásságát... Ebben a filmben Sean Penn alakításán kívül semmi különös nincs. Ahogy írtad: csak csordogál a film, nem mutat semmi extrát. Nekem ez kevés, 6/10-et adnék neki, azt is Penn miatt (ő viszont majdnem minden filmjében király, ez nem Eastwood érdeme :)).

Én sokkal többre becsülöm Mr. Eastwood szinészi teljesítményét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát engem a Titokzatos folyó teljesen lebilincselt... és annyira átéltem, hogy amikor Tim Robbins karakterét kiviszik a folyóhoz a végén, alig birtam megülni a seggemen :evil: De egyébként aláirom: tényleg lassú film. Megértem ha valakinek nem jön be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg: mennyire látszott, hogy utolag bele-belenyultak? Milyen volt az autós-üldözés?  :)

 

Nem láttam az eredeti verziót. Az effektek belesimulnak a filmbe, csak a monumentalitásuk mondatja velem, hogy most készültek. :evil: Az autós üldözés egész jó, bár sok akció nincs benne. THX menekül, a robotok pedig tisztes távolságból követik őt. Persze azért ebbe is sikerült csempészni egy kis feszültséget. De majd meglátod. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hazugsággyáros - Egész jó kis film.  

Ami kicsit furcsa volt a filmben, hogy hiányzott belőle a konkluzió vagy az, hogy állást foglaljon valami vagy valaki mellett. Végig az volt az érzésem, hogy miközben megkedvelteti a lebuktatást sürgető főszerkesztőt, közben a csaló újságirót is igyekszik szimpatikusnak bemutatni... hmm...

 

Jó kis film nem vitás. Nekem egész végig, Kapj el, Tudsz feelingje van, de én tudtam miről szól, már mielőtt beültem elé, így azt is vártam.

Szerintem a film egyértelműen állást foglal Hayden karaktere mellett. Legalábbis nekem úgy jött le. Az új főszerkesztő már-már olyan szemét Haydennel(, persze az előző szerkesztőt ismerve, az sem tetszett, ahogy benyomták a régi pasas helyett), hogy szerintem utálni való. Peter Sarsgard egyébként nagyon jó kis színész, én bírom. Semmi extrát nem nyújt, de mégis olyan jól megfogja a kis "iparos" karaktereket, hogy ez teszi zseniálissá.

 

Nekem nagyon bejött a film, persze nem az belőle a konklúzió, hogy mindenki nyugodtan hazudjon, hanem szerintem az, hogy mindenki legyen egy kicsit talpra esett. Végülis Senkinek nem ártott a főszereplő. (Én ugyanezt vallom a Kapj el ha tudszra, amíg Bankoktól lop és nem öreg néniktől addig ok)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Clint Eastwood egy külön történet.

 

Addig nekem semmi bajom nem volt vele, míg lövöldözős Western hős volt.

Rendezett, ok ki kell mindent próbálni.

De, hogy rendezzen és játszon a filmbe, a kettő együtt már nem megy. Egyik olyan filmje sem jött be amit rendezett és szerepelt benne.

Titokzatos folyóban ha jól emlékszem nem játszott.

Én Sean Penn-től sem vagyok elájulva általában, de ebben a filmben meggyőző, kiemelkedő.

Láttam egyszer egy filmjét, amiben röhögni való volt, Robert De Niroval Szökésben lévő gyilkosok voltak, és beálltak papnak. Volna mit Tanulnia De Nirotól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam az Isten városát, a Titokzatos folyót, és a Hazugsággyárost is. Mindhárom film tetszett, így én is ajánlanám annak, aki még nem látta őket.

Az Isten városa szereplői nem is mindnyájan színészek, vannak, akik az utcáról jött emberek, és úgy játszottak a filmben. Brutális és iszonyú film, erősebb idegzetűeknek. A rendező azóta megkapta első USA-beli munkáját, kiváncsi leszek rá, vajon mit sikerül összehoznia az Államokban. Kicsit tartok tőle.

A Titokzatos folyó tényleg lassúnak tűnik, de az a nagy érdeme, hogy ennek ellenére képes lekötni a figyelmet. Mert nagyon jó film.

A Hazugsággyáros is oké, de az előző kettő nekem jobban bejött.

 

Néhány hete lejárt téma, de visszatérek rá.

Újabb filmek jutottak eszembe, melyekben szerepelt C.Bale: 2020 a tűz birodalma (nyár elején láttam is a tévében), Egy hölgy arcképe (kb. másfél hét múlva lesz a tv2-n), láttam, de nem emlékszem a fickóra a filmből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a neten, hogy szeptember elején kijön a Gladiátor újabb dvd verziója.

Egy lemezen a film lesz 15 perccel bővítve, szikronnal. Két lemezen pedig az extrák töménytelen mennyiségben. És mindezt 5000 Ft-ért, ha minden igaz.

Írt dvd-n kaptam egyszer meg, de talán ebben a változatban meg fogom venni. Egyik kedvenc filmem. Nem baj, hogy történelmileg nem állja meg a helyét, ennél a filmnél ez valahogy nem zavar.

 

Azt is olvastam, hogy a The island azért bukott meg Amerikában, mert a két főszereplő, Ewan és Scarlett Johansson nem nagy sztárok. Hogy erre fogni egy bukást!! Pedig állítólag jó a film. Nálunk két hét múlva kezdik vetíteni, majd meglátjuk, milyen lesz. Mindenesetre előbb nézek meg egy olyan filmet, amiben Ewan szerepel, mint mondjuk Brad Pitt, de hát ez ízlés kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az origon én is olvastam. Az a baj, hogy sokan csak Obi wan Kenobiként azonosítják Ewan-t, pedig ott volt a Transpotting, Moulin Rouge, Black Hawk Down, Nagy hal meg a Pokolba a szerelemmel. Hát nem tudom, de ezek anno nem voltak kis kaliberű filmek. Johanssent én az Elveszett jelenségből ismertem meg, és nem akarok nagy baromságot mondani, de az ő alakítását akkor nem jelölték valami díjra? :(

Én mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok a filmre. :D

 

ui: Én úgyanúgy megnézem Brad Pitt filmjeit is, mert nálam a filmjei többsége nyerő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A netre meg kikerült Guy Ritchie legújabb filmjének, a Revolvernek a teasere. Remélem tud majd újat nyújtani a két nagyszerű filmje után, és nem egy nagy csalódás lesz.

Mindenesetre Jason Statham furcsa hosszú hajjal. :(

http://www.trailerdownload.net/showItem.ph...p?trailerId=103

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az origon én is olvastam. Az a baj, hogy sokan csak Obi wan Kenobiként azonosítják Ewan-t, pedig ott volt a Transpotting, Moulin Rouge, Black Hawk Down, Nagy hal meg a Pokolba a szerelemmel. Hát nem tudom, de ezek anno nem voltak kis kaliberű filmek. Johanssent én az Elveszett jelenségből ismertem meg, és nem akarok nagy baromságot mondani, de az ő alakítását akkor nem jelölték valami díjra? :(

Én mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok a filmre. :D

 

ui: Én úgyanúgy megnézem Brad Pitt filmjeit is, mert nálam a filmjei többsége nyerő. :)

 

Ewan ezen filmjei nem a legkisebb, ismeretlenek közül valók. Mindet láttam, és csak a Pokolba a szerelemmel nem tetszett. A többi mind remek film. És nem csak szerintem. Őt a nagy sztár kategóriába simán be lehet sorolni. De lehet, hogy a tengerentúliak nem így vannak vele, vagy az a baj, hogy ő európai?

Az Elveszett jelentéssel kapcsolatban csak a Golden Globe és Oscar jelölések rémlenek, de az utóbbin Johanssent nem jelölték, a Globe-on talán igen. Meg a Leány gyöngy fülbevalóval című filmért is.

A filmet én is megnézem valamikor szeptemberben.

Brad Pitt filmjeivel úgy általában semmi bajom, sem vele (de nem egy kedvenc), de ha csak a játszó színészek neve alapján néznék filmet (ami csak Ed Norton esetében történik meg nálam), inkább Ewant választom, mint őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ewan McGregor, Scarlett Johansson jó kis színészek.

Scarlett Johansson-t én az Amerikai rapszódiából ismerem ott még kislány volt, ez a film magyarokról szól és a Pesti jelentek televannak hibákkal. Pl a 47-es a Budán a parlamenttel szemben megy el., aztán a Szabadság híd, és mosani Bp várostérképpel mászkál a csaj, pedig 50-es években játszódik.

Az elveszett jelentés nagyon nem jött be. De egyébként jó filmjei vannak a színésznőnek.

 

Ewan meg a kedvencem nincs mit ragozni rajta, imádom az összes filmjét. Megint énekelni fog, Sunset Boulevard film változatában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elveszett jelentés nagyon nem jött be. De egyébként jó filmjei vannak a színésznőnek.

Ewan meg a kedvencem nincs mit ragozni rajta, imádom az összes filmjét. Megint énekelni fog, Sunset Boulevard film változatában.

 

Az Elveszett jelentés nekem sem tetszett, azon kívül csak a Suttogóban láttam.

Nem is tudtam, hogy Ewan ismét énekel majd. A Sunset Boulevard zenésen nem ugyanaz, mint a régi fekete-fehér B. Wilder film, csak éppen az prózában volt? Nekem az rémlik. Az egy jó kis film.

Ewantól a másik kedvenc filmem a Moulin Rouge. Isteni film. Megvan mindkét filmzene cd-je otthon. Nem számít, hogy nem képzett énekes, nagyon szeretem a hangját, és azt is, ahogy énekel. Jó hallgatni. Meg őt is nézni abban a szerepben. Valósággal sziporkázik. Annak idején az Európai Filmakadémia díjjal jutalmazta az alakítását, a legjobb nem európai filmben nyújtott színészi teljesítményért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.