Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Igen a franciákat nem nagyon szeretik dijazni odaát, de most helyesen tették, hogy ezen változtattak :P

Igen, egyetértek :lol:

Egyébként volt egyáltalán amerikai díjazott? Tilda Swinton hova valósi? Nem tudom, pedig már olvastam róla valamennyit, meg láttam is pár filmben.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajna éppen ez az Bomarr, hogy a réteg filmek nyernek. A nem vénnek való vidék pedig nem egy nagy blockbuster. Most majd szerintem csakis a gálának köszönhetően fog nézőket vonzani Európában.

Azt meg nem is értem, hogy miért mondod azt, hogy nincs sikeres közönségfilm. Elég lenne vetni egy pillantást a bevételi listákra.

A bevételi lista meg egy film minősége között sokszor nagyok a különbségek. Hiába ér el valami nagy anyagi sikert, tetszik az embereknek, jót szórakoznak rajta, kikapcsolja őket, attól még nem biztos, hogy az maradandó alkotás is.

Jól írja Bomarr, amit ír az Oscar szerepéről :P Még ha nem mindig tudja teljesíteni a feladatát, akkor is valami ilyesmi miatt (is) van :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szóval se mondtam, hogy nem készülnek sikeres közönségfilmek :P

 

Ha pedig az Oscar miatt többen ülnek be a "No country..."-ra már megérte dijazni :lol: Az Oscar feladata szerintem pont az lenne, hogy az értékes és jó filmeket dijazzák. Most ugy érzem idén teljesitették ezt a feladatot.

A jelen győztesről nem tudok érdemben nyilatkozni, mer még nem láttam. De amúgy sem az Oscar díjazottak villanyoznak fel. Lehet valami értékes az akadémiai tagoknak és lehet ami nem...de ugyanakkor sokszor a véleményük nem egyezik a mozilátogató közönséggel. Sőt mi több, sokszor néhány díj a fenékkörbenyalás felé közelít. Sokszor a közönség szerint iszonyú gyengének tartott filmeket díjaznak, de valami oknál fogva nekik megéri jutalmazni Oscarral. Nem hiába határolódnak el neves rendezők a gálától. Szóval én nem tartom sokra a gálát, inkább a személyes tapasztalatomnak adok :P

Annyi biztos, hogy a vizuális effektekért és a hangvágásért jatalmazottban nagyot csalódtam. A Transformersre tettem volna a voksom, és ha jövőre nem a Cloverfield kapja akkor megint tuti csalódott leszek. Node ez is ez szubjektív vélemény és latolgatás. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bevételi lista meg egy film minősége között sokszor nagyok a különbségek. Hiába ér el valami nagy anyagi sikert, tetszik az embereknek, jót szórakoznak rajta, kikapcsolja őket, attól még nem biztos, hogy az maradandó alkotás is.

Jól írja Bomarr, amit ír az Oscar szerepéről :P Még ha nem mindig tudja teljesíteni a feladatát, akkor is valami ilyesmi miatt (is) van :lol:

Igazad van szívem, de az Oscar se egy garancia. Beszélni lehet, hogy beszélnek róla, de az igazi nyertesek azok a filmek melyek tejeltek a pénztáraknál. Az, hogy milyen a minősége és milyen maradandóságot alkot az meg más tészta. Egy film nem mindenkinek tetszhet. Sokszor egy moziban gyengén muzsikáló filmből lesznek a legendák ( pl Equilibrium) és még Oscar se kellett hozzá, csak némi érési időszak amíg sok-sok ember rákattan. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat Daniel Day-Lewis ügyben mindenkinek, valahogy eddig kimaradtak a filmjei.A New York bandáit már régóta terveztem megnézni, csak mostanában túl sok filmet kellett bepótolnom. :P

No ezt a filmet nemrég szereztem meg és én is kíváncsi vagyok rá. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se vagyok hasraesve az Oscartól... pont azért hangsúlyoztam, hogy ezt az ideit másnak érzem, mert végre jó filmeknek adtak dijakat. De nem mindig volt ez igy és pl. a '80-as évek végén pont azért nem nézte senki semmibe az Oscart mert olyan köldöknézős müvészfilmeket dijaztak, ami senkit nem érdekelt. Azóta ők is rájöttek, hogy csak ugy maradhat meg a dij értéke, ha valamennyire együtt mozognak a közönség-igénnyel... ez néhol ugyan okozott pár kisiklást (Spiderman 2-nek vizuális Oscar? Vicc!), ám összességében újabban nagy marhaságokat nem szoktak lépni. (Egyébként ha már a közönség véleménye: a "No country..." az összes exit poll-on óriási eredményeket ért el... az imdb-n például 8.6!)

 

Amiért számomra speciál öröm, ha egy jó filmet dijaznak és amiért pl. nagyon tudtam volna örülni egy SW Oscarnak is: mert óriási presztizse van. Tényleg óriási! Nem attól lesz jó egy film, hogy dijat kap, de ha egy film dijat kap az félig-meddig máris bebocsátást jelent a halhatatlanok közé (nemtom ki emlékezne ma még a Ben-Hurra ha nem lapátol be 11 oscart). És jó amikor az embernek egy kedvenc filmje ilyesmiben részesül.

 

Arról egyébként nem igen hallottam, hogy neves rendezők elhatárolodnának a gálától... kik ezek a neves rendezők?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg a film éppen 8,5-ön áll a 37. helyen, arról persze nem sok szó esik, hogy a Vérző olaj megelőzi a maga 23. helyével, és a múlt héten, mikor felnéztem, szintén előbb szerepelt :P Nagyon kíváncsi vagyok arra a filmre :lol:

 

Sajna az Oscar-díjazottaktól én se esek sokszor hasra, mert volt már egy rakat számomra igencsak kérdőjeles döntésük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van szívem, de az Oscar se egy garancia. Beszélni lehet, hogy beszélnek róla, de az igazi nyertesek azok a filmek melyek tejeltek a pénztáraknál. Az, hogy milyen a minősége és milyen maradandóságot alkot az meg más tészta.

De melyik számít igazán? Mert elvégre a film is egy művészeti ág, és ha innen nézzük, akkor az igazi nyertesek a maradnadó, jó filmek :P Mert hiába a rövid távú anyagi siker, száz év múlva már nem biztos, hogy utalni fognak rá bárhol :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De melyik számít igazán? Mert elvégre a film is egy művészeti ág, és ha innen nézzük, akkor az igazi nyertesek a maradnadó, jó filmek :P Mert hiába a rövid távú anyagi siker, száz év múlva már nem biztos, hogy utalni fognak rá bárhol :lol:

Nem hinném, hogy sok Oscar díjas film oly maradandót alkotna, hogy az ember úgy érezné, hogy érdemes volt megnézni. A film nem csak művészeti ág, hanem szórakoztató ipar is. A pénz, a bevételi nyereség motiválja leginkább az új filmek megszületését. Lásd azt a sok folytatást amik jelenleg elárasztották a mozikat. Az, hogy melyik film volt jó, pedig a moziból kijövet dől el, amikor bólintunk, hogy igen, ezt érdemes volt megnézni, nem pedig holmi ereklye amit egy bizonyos rétegtől kapott a film.

Azzal meg mit ér el bármi is, hogy száz év múlva megemlíti valaki? Megemlékeznek róla oszt lehet, hogy a következő pillanatban már éppen befelé tartanak egy agyzsibbasztó blockbusterre, mert már az tűnik érdekesebbnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mindkettő :P De a művészet szerepel többnyire a díjátadókon, és nem a szórakoztatás :lol: Bár van, amikor nem így van :P

Arról még nem sok szó esett, hogy sok nem blockbuster, és nem Oscar-díjas film is maradandó, pl. a Harcosk klubja, és más hasonlók :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a bevételi adatok hidegen hagynak. Britney Spears sem válik a szememben jobb énekesnővé, mert x millió lemezt eladott, ahogy a Spiderman 2 óriási bevételei sem hatnak meg... ezeknek örüljenek a producerek.

 

Viszont aki érdekelnek a bevételi adatok: ismert tény, hogy az Oscarral jutalmazott filmek bevételei megnőnek a dijazás után. Plusz általában a dijazott témákból érdemes számitani beinduló trendekre. Lásd a Schindler listáját, ami olyam témához nyult, amit addig olyan provokativnak tartottak, hogy mindenki messzire kerülte, aztán ahogy Spielberg remekműve megkapta a dijesőt hirtelen egy rakás film készült a témában (amelyeknek egy jó része bevalottan hasonló dijesős babérokra akart törni).

Plusz még egy trend: mivel az Oscarnak óriási presztizse van minden stúdió szeretne párat felmarkolni belőle, ezért támogatnak alacsony költségvetésü "jónak tünő" filmeket is, amiknek döntő többségét őszre időzitik, pont azért, hogy a dijszezon beindultáig ne feledkezzenek meg róluk az Akadémia tagok. És még lehetne erről hosszan beszélni... az Oscarnak óriási hatása van a filmvilágra :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg a film éppen 8,5-ön áll a 37. helyen, arról persze nem sok szó esik, hogy a Vérző olaj megelőzi a maga 23. helyével, és a múlt héten, mikor felnéztem, szintén előbb szerepelt :P Nagyon kíváncsi vagyok arra a filmre :lol:

Hát mostanában alig van olyan film ami nem 9.0-ról indulna az IMDB-n, a Rambo 4-nek is milyen nagy volt az átlaga a bemutatása idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az Oscar régóta csak az érdekeről és a pénzről szól. Az az igazság, hogy pofára megy még akkor is, ha most éppen nem úgy tűnt. Sajnos nem a minőség számít az esetek többségében, hanem a reklám és a lobbi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az Oscar régóta csak az érdekeről és a pénzről szól. Az az igazság, hogy pofára megy még akkor is, ha most éppen nem úgy tűnt. Sajnos nem a minőség számít az esetek többségében, hanem a reklám és a lobbi.

Az Akadémia-tagok megbecsült filmesek... rendezők, irók, maszkmesterek, operatőrök szinészek és is igy tovább (pont ettől olyan nagy az Oscar presztizse... hogy maguk az odaitélők is mind nagy májerek). A tagok szerte a világon élnek. Például Zsigmond Vilmos is tag és ő is szavaz a dijak kapcsán. Könnyen lehet, hogy van svindli, de azért nem hiszem, hogy az Oscar csak erről szólna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt te sem tagadhatod, hogy tényleg óriási a hatása a filmvilág nagy részében :cry:

Egyékbént máskor is vannak remek díjazottak, csak most szépen összejött minden.

Hm, esetleg lehetne olyan díjat is kitalálni mely a nézők véleményét veszi figyelembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze az új SW filmekkel tudok előhozakodni, mert az remek példa. A három új rész közül egyik sem kapott díjat! Legalább az egyik megérdemelt volna egy effektekért járó szobort. Mondjuk az EPIII. Akkor persze mindenki értetlenkedett, most meg már micsoda hozzáértők vannak a tagok között... Addig nem tudom értékelni egy olyan testület munkáját, akik pofára nem adnak díjakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Nos talán azt kéne megbecsülni, elvégre a filmek a nézőknek/nézőkhöz szólnak.

Egyébként asszem pont az MTV Movie Award volt az ahol a Transformers már a bemutatása elött dijazva volt... a dij neve pedig a "legjobb film, amit még be se mutattak" volt :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként asszem pont az MTV Movie Award volt az ahol a Transformers már a bemutatása elött dijazva volt... a dij neve pedig a "legjobb film, amit még be se mutattak" volt :D

Igen, utána is néztem kik voltak tavaly a díjazottak. :cry: De szerintem ha nem is a legjobb film volt az Oscar szerint, azért az effekteiért kijárt volna a jutalom a tisztelt akadémiai tagoktól is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az Oscarral úgy vagyok, mint a kritikákkal. Egy vélemény a sok közül, az átlagnál (jóval) nagyobb hatással.

A L'ecsónak örültem, én is annak adtam volna, ellenben az Arany iránytűt díjazni szerintem erősen vitatható. Nem rossz, de majdnem minden látványfilmet jobbnak vélek ebben az idényben (én is a Transformersnek drukkoltam mondjuk). A többi díjazottat sajnos még nem volt módomban látni, szóval passzolom őket, de a No Country for Old Menre kíváncsi vagyok már a trailer megtekintése óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként asszem pont az MTV Movie Award volt az ahol a Transformers már a bemutatása elött dijazva volt... a dij neve pedig a "legjobb film, amit még be se mutattak" volt :cry:

Jókat lehet szórakozni az egészen egyedi kategóriáin :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.