Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

The World's Fastest Indian (2005)

 

2665poster.jpg

 

Asszem még nem írtam erről... Pár hete láttam, most eszembe jutott megint. Nagyon klassz kis film ez! A történet Burt Munro-ról szól, aki egész életét Indian típusú kétkerekűjének fejlesztésére áldozta, majd elutazott az Egyesült Államokba, hogy megkisérelje beállítani a sebességi rekordot. A főszerepben az élő legenda, Anthony Hopkins, aki egy kedves, szerethető, de a végletekig elszánt emberként ábrázolja Munro-t. A Libertine-ről azt írtam, hogy Depp a vállán viszi a filmet - itt ugyanez igaz Hopkinsra, de ez nem baj, a nagy öreg ugyanis még mindig a legjobbak között van, Munro karaktere pedig saját elmondása szerint a kedvence az eddigi szerepei közül. Ez látszik is a filmen, Hopkins láthatóan végig nagyon élvezte a forgatást. Maga a film egy sajátos hangulatú, felemelő "feelgood" movie, helyenként nagyon szép képekkel, aranyos subplotokkal. A film első fele az utazás Új Zélandról az Államokba, a második fele pedig a verseny helyszínén történt eseményekkel foglalkozik. Nagyon szerethető film, igazi családi mozi! 9/10.

Szerkesztve: - yodamester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén megnéztem a Pirosszkát, ami nem volt rossz ugyan, de valami egetrengető se. Volt benne pár jó poén, és végülis aranyos volt. 10/7

 

Csak azt tudnám, hogy Piroska nagymamáját miért mint transzvesztitát állították be?? Legalábbis tudatalatt abszolút olyan volt. Még a szinkronhangja is Szombathy Gyula volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát emberek az X-men: The Last Stand-et nagyon lehúzzák eddig... Nekem már a második sem tetszett túlzottan (tegnap néztem meg), erre azt mondják, hogy annál sokkal gyengébb :)

 

McKellen ide vagy oda, azt hiszem kihagyom.

Akkor igazolódik a tétel, miszerint gyenge filmből is lehet jó trailert összevágni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha semmi nem jön közbe, jövő szerdán megyek Pestre, és megnézem saját szememmel. Nem tud eltántorítani a negatív kritika :) Majd írok róla pár sort.

Ja, írjon mindenképp :)

 

Én direkt elolvastam több kritikát is, mert nem voltam meggyőződve róla, hogy nekem ezt látnom kell. Aztán sikerült végérvényesen elvenniük a kedvemet :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, írjon mindenképp :)

 

Én direkt elolvastam több kritikát is, mert nem voltam meggyőződve róla, hogy nekem ezt látnom kell. Aztán sikerült végérvényesen elvenniük a kedvemet :)

Még mindig jobban áll ilyen szempontból, mint a De Fincsi Vót. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig jobban áll ilyen szempontból, mint a De Fincsi Vót. :D

Az mindenesetre biztosnak tűnik, hogy Nolan Batman Beginsét senki sem fogja egyhamar felülmúlni képregény adaptációk terén... Talán majd csak ő maga a 2008-as folytatással... Tyű, de messze van az :D

 

A Superman Returns-nek már a trailere is idegesít :D

 

Vékony lesz a nyári filmfelhozatal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap néztem meg az Over the Hedge-t, Bruce Willis szinkronhangjával a főszerepben! :D

Történetügyileg elég kis egyszerű, de nagyon aranyos mese. És volt benne pár olyan poén hogy a hasamat fogtam a röhögéstől.

Szerencsére -nálam legalábbis- bőven átlépett az egyszer megnézendő filmek kategóriájából! Kíváncsi leszek a szinkronos verzióra. Aki szerette a Madagascart és tudja nézze meg. :D

 

http://www.kepfeltoltes.hu/060525/Over_the...ltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Da Vinci kód nekem sem tetszett annyira, mivel tudom hogy azoknak akik nem olvasták a könyvet, nagyon tömör. Én értettem az egészet, és persze feltüntek a változtatások is, amiből volt egy pár.

De ami tetszett hogy annyira pörgős volt - még ha ezzel meg sem magyaráztak pár dolgot - hogy pillanatoknak tűnt az a két és fél óra.

A színészek zseniálisak voltak. Viszont a csajszi nem tűnt hitelesnek.

Összességében sztem még meg fogom nézni legalább egyszer, de nem fog bekerülni a kedvenc filmjeim közé, akármilyen jó is a könyv.

 

Az X-men-t meg azért várjuk csak ki! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, írjon mindenképp :D

 

Én direkt elolvastam több kritikát is, mert nem voltam meggyőződve róla, hogy nekem ezt látnom kell. Aztán sikerült végérvényesen elvenniük a kedvemet :D

Én inkább kihagyom a kritikákat :D

Ma reggel egyedül az origo cannes-i tudósításában írt két mondatot olvastam, abban nem húzták le olyan veszettül, de majd jön a normál kritikájuk, amit valószínűleg szintén kihagyok. Ellenben nem ülök be rá nagy várakozásokkal (már ami a történetet illeti) :D

 

Egyébként más érdekességek is voltak abban a hírben, pl. Woody Allen McGregorral forgat, és Natalie Portman Wong Kar Wai filmben fog játszani :D Vajon tényleg így lesz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az mindenesetre biztosnak tűnik, hogy Nolan Batman Beginsét senki sem fogja egyhamar felülmúlni képregény adaptációk terén... Talán majd csak ő maga a 2008-as folytatással... Tyű, de messze van az :D

 

A Superman Returns-nek már a trailere is idegesít :D

 

Vékony lesz a nyári filmfelhozatal.

Esetleg Sin City 2, ami előbb jön. Superman trailert láttam már, de valahogy nem tudott feldobni.

Valóban nem tűnik túl jónak a nyári filmfelhozatal bizonyos szempontból. Csak az tudna valamit lendíteni rajta, ha remek kisebb filmeket mutatnának be, ha már blockbuster szempontból gyenge lesz. Egész nyárra csak a kalózos filmet szúrtam ki magamnak eddig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként más érdekességek is voltak abban a hírben, pl. Woody Allen McGregorral forgat, és Natalie Portman Wong Kar Wai filmben fog játszani :D Vajon tényleg így lesz? :D

Igen, most készül Kar-Wai első angol nyelvű filmje. Főszerepben Norah Jones énekesnő... Mellékszerepekben a kis Natalie :D , Jude Law és Rachel Weisz... A címe My Blueberry Nights. Wongot ismerve nem kevés romantikus töltet várható a filmben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ami tetszett hogy annyira pörgős volt - még ha ezzel meg sem magyaráztak pár dolgot - hogy pillanatoknak tűnt az a két és fél óra.

A színészek zseniálisak voltak. Viszont a csajszi nem tűnt hitelesnek.

Pörgősnek pörgős volt, csak emiatt nem haragszom rá annyira. No meg a zenéje miatt :D

Nekem Tom Hanks sem jött be, ő ennél sokkal többet tud, igaz, hogy a film nem is engedett neki túl nagy teret. És Molina sem volt a topon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A címe My Blueberry Nights. Wongot ismerve nem kevés romantikus töltet várható a filmben :D

:D Éppen most járok a 2046 közepén (nem tudtam még végignézni :D ), de tetszik. Nem lesz a kedvencem, annyira nem tudott megfogni, de jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg Sin City 2, ami előbb jön. Superman trailert láttam már, de valahogy nem tudott feldobni.

Valóban nem tűnik túl jónak a nyári filmfelhozatal bizonyos szempontból. Csak az tudna valamit lendíteni rajta, ha remek kisebb filmeket mutatnának be, ha már blockbuster szempontból gyenge lesz. Egész nyárra csak a kalózos filmet szúrtam ki magamnak eddig :D

A kalózok azért érdekel engem is :D

 

Nyáron mutatják be az egyébként márciusra igért új Terry Gilliam filmet is, na azt semmi pénzért nem hagynám ki. De ezeken kívül nem tudom, hogy mire lenne érdemes beülni :D

 

Sin City 2 jövőre jön, az igaz, és biztos hozni fogja az első rész szintjét... De a Begins nálam még az első Sin Cityt is veri.

A Sin City harmadik nézésre már inkább úgy jött le, hogy érdekes stílustanulmány, de filmként nem igazán erős. A Batman Begins viszont tökéletes minden szempontól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.