Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én azon szoktam elkondolkozni hogy mekkora katasztrófa ha két galaxis összeütközzik. Milliárdnyi naprendszerek semmisülnek meg. Képzeljétek el hogy, ott álltok a szabad ég alatt, a rádióban bemondják hogy egy ütközés egy másik bolygóval/nappal/aszteroidával elkerülhetetlen, és nézitek ahogy a másik égitest egyre nagyobb és nagyobb lesz az égen, vártok teheteltlenül, talán még a látványban is csodálkoztok és akkor BUMM. The story of Earth is ends here.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy egy ütközés valójában ütközést jelent. Persze a katasztrófális helyzetek így is biztosra vehetőek ha valahol élet is van. Elég ha csupán két égitest kilendíti egymást a megszokott pályájukról :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell nekem ugrani egyből. :cool:

Te kezdtél el rögtön vádaskodni, hogy mire nincs időnk :D Megint előállt annak tipikus esete, hogy ami neked fontos, az másnak is legyen az :D De nem így van, számomra vannak fontosabbak is ennél :D

 

Vagy pl. olyan jó érzés nyári estén kiállni a szabadba, persze nem egy nagyvárosban, hanem a természetben valahol, ahol nincsen más fény, csak a csillagoké, és arra gondolni, hogy a Föld is csak egy apró pontja az univerzumnak, és mégis milyen nagy csoda, hogy létrejött rajta az élet. Meg hogy lehet, hogy valaki más is éppen most néz szembe velem valahol messze, és ugyanerre gondol. :D

Szerintem ennek kb. minden embernél meg kellene, hogy legyen párszor az életében :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te kezdtél el rögtön vádaskodni, hogy mire nincs időnk :cool: Megint előállt annak tipikus esete, hogy ami neked fontos, az másnak is legyen az :D De nem így van, számomra vannak fontosabbak is ennél :D
Amiket itt leírtál abból egy szó se igaz. Már megint képzelegsz de ezt már megszokhattuk. Ki vádaskodott? Ki mondta, hogy ami nekem fontos az másnak is legyen az? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeken én is szoktam gondolkozni, hogy hogyan keletkezet az általunk ismert univerzum. Sokszor visszagondolok a nyári napokra, amikor 1-1 késő estéig elnyúlt foci meccs után felnézek az égre, és csak gondolkozok. Sokszor, félelem tölt el, hogy milyen kicsi lények vagyunk. Egyáltalán a Földön kívűl van-e számunkra más otthon. Bár utána az is eszembe jut, hogy nem kéne felélni a mi kis sárgolyóbisunkat, biztos, ami biztos módon - bár lassan kezd a témától elkerekedni ez a hozzászólás, így be is fejezem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Obama leállítaná a Hold-programot

 

A NASA alapvető változások [1] elé néz. A legfontosabb pont a költségvetésben, hogy egyetlen dollárt sem kap az új Holdra szállást, a Hold-bázis felépítését, és az ehhez szükséges űrjárművek kifejlesztését magába foglaló Constellation program. Ezt a projektet George W. Bush jelentette be a Columbia űrrepülőgép katasztrófája után, és több évtizedre meghatározta volna a NASA stratégiáját... :):D

http://index.hu/tudomany/urkutatas/2010/01...i_hold-program/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd Kína eljut oda. Vagy az sem, mert valami miatt tiltott terület a Hold. Kicsit unalmas már ez a sok csiki-csuki.
Nem prioritás. A hadsereg költségvetése vajon mennyi lehet? Abból ötször megjárhatnánk a Mars-Föld utat. Abból kellene nyirbálni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából egyetértek azzal, hogy most nem megyünk a Holdra. A Földön van elég gond ahhoz, hogy ne erre menjenek el most dollármilliók. Tudom, hogy fontos a kutatás, de talán nem ennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a dollármilliókon múlik. Az amcsik vagy összejátszanak Kínával, vagy Kína se tart még ott, hogy a Holdra menjenek. A hatvanas években is elkölthették volna másra azt a pénzt ha akarták volna :P Csak akkor ott volt a versengés.

A Földet meg hamarosan úgyis kinőjük, szóval ideje lenne valami hosszú távú terveket szőni itten a más bolygók felé történő kutatásokkal. Persze egy "népírtással" minden megoldható. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Miért van az, hogy azt hisszük, hogy csak olyan lény létezhet rajtunk kivül, ami olyan mint a mienk?

 

Miért kéne mindenáron lélegezni egy lénynek? Miért kéne agyának lennie?

 

Képzeljetek el egy olyan lényt, amit nem lehet elképzelni. Ha elég sokat gondolkodsz rajta, elég sok minden érdekes juthat az eszedbe :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...
Valaki már kiment megnézni a perseidákat? Én voltam a kertben, tök sötétségben, és hallgattam a Mass Effect 2 OST-ját (pl. New Worlds). Nagyon jó volt. Lehet, h felkelek hajnalban.
Én sajnos aludtam, de asszem felhős is volt erre az ég. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Gépek lehetnek majd az elsőként megtalált földönkívüliek :(

http://www.origo.hu/tudomany/20100824-seti...a-is-lehet.html

Stargate-SG-1-replicator.jpg

 

A kutató szerint röviddel azután, hogy egy civilizáció eljut a rádiókommunikációig, mesterséges intelligenciát fejleszt ki. Az emberiség ezt akár ebben az évszázadban elérheti. A mesterséges intelligenciának aztán saját evolúciója indulhat el, és benépesíthet olyan világokat, amelyek biológiai lények számára nem lakhatóak - sőt valószínű, hogy több az ilyen világ. Shostak szerint a mesterséges intelligenciát olyan helyen kellene keresni, ahol anyagból és energiából is bőven van utánpótlás, ezért a SETI teleszkópjaival a forró, fiatal csillagok környezetét is érdemes lenne vizsgálni.

Ezzel nagyon megnőhet a potenciális célpontok száma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.