Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Újra egy olyan hír, melyet évenként olvas az ember :) Mondjuk biztos vannak olyanok akiknek minden hír újdonság.

Én kíváncsian várom amikor valami olyan hírt tesznek közé, ami nem a néphülyítésen alapszik. De le merném fogadni, hogy majd a következő ilyen "volumenű" hír az lesz, hogy " Felfedezték, mégis tágul az Univerzum!".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az egyházak nem örülnek Hawking új univerzumának

Stephen Hawking professzor szerint nincs helye Istennek az univerzum keletkezésének elméleteiben.

http://www.sg.hu/cikkek/76814/az_egyhazak_...j_univerzumanak

 

Szerintem meg van helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istenben hinni, mármint abban a formában ahogy azt régen tették, ma a legnagyobb hülyeség a világon. Csak akkor van értelme, ha valakinek ez erőt és hitet ad valamihez. De már az is gáz, hogy mástól várjuk a megváltást és erőt olyan dolgokhoz, amit magunknak kellene megoldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha te Istent számításokkal akarod igazolni az elég gáz. Azt érezni kell.
Csak érzed a difit. Az egyik oldal könyvek százait írja tudományos tényekkel alátámasztva, a másik meg érzi hogy igaza van és kész nincs apelláta.

Jó nem akarok ebbe belemenni mert annak sosincs jó vége, de azért ez akkor is vicces.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istenben hinni, mármint abban a formában ahogy azt régen tették, ma a legnagyobb hülyeség a világon. Csak akkor van értelme, ha valakinek ez erőt és hitet ad valamihez. De már az is gáz, hogy mástól várjuk a megváltást és erőt olyan dolgokhoz, amit magunknak kellene megoldani.

A Gyilkos számokban volt, de baromi jó vicc, és van benne igazság a hit kérdésre. Árvíz van, öreg ül a ház tetején. Arra megy egy hajó.

- Jöjjön, bácsi, kimentjük!

- Nem, én maradok, majd isten megment.

A hajó elmegy, a vízszint meg csak emelkedik. Nemsokára jön egy újabb hajó.

- Jöjjön, bácsi, kimentjük!

- Engem nem kell, majd isten megment.

A hajó elmegy, a víz továbbra is emelkedik. Jön egy helikopter, lekiabál a pilóta:

- Jöjjön bácsi, megmentjük!

- Nem kell! Engem isten majd megment!

A helikopter elmegy. Pár perc múlva a víz eléri a háztetőt és a bácsi megfullad. Istenhez érve reklamál:

- Uram, én mindig hittem benned. Imádkoztam hozzád. Rendesen jártam templomba és a Biblia szerint éltem. Miért nem mentettél meg?

- Cseszd meg, mégis mit vártál? Küldtem érted két hajót és egy helikoptert!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó, beleköthetek Dzséjtbe most :rock:

Isten nagy betű, mivel nálunk ez a neve, te meg az utolsó előfordulásán kívül mindenhol kis betűvel írtad. Kis betűvel akkor kell írni az istent, ha mint köznévre gondolsz. Pl. a viz istene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istenben hinni, mármint abban a formában ahogy azt régen tették, ma a legnagyobb hülyeség a világon. Csak akkor van értelme, ha valakinek ez erőt és hitet ad valamihez. De már az is gáz, hogy mástól várjuk a megváltást és erőt olyan dolgokhoz, amit magunknak kellene megoldani.

 

Csakhogy van rá igazolás, hogy létezik. Persze nem abban a formában, ahogy a középkorban imádták, meg ma a Hit Gyüliben gondolják. Tudniillik Isten te vagy és Mindenki.m Gondolj arra az életedben, mikor azt hiotted véletlen volt valami. Na hát az nem véletlen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit off, de ha már téma. A mi papunk kb. 20 éve mondta, hogy azért a Biblia sem egy szó szerinti sztori, inkább metaforikus, stb. A tudomány simán meglehet a hittel párhuzamosan, Einstein is hitt Istenben, pedig ő igazán nem egy mezei tudós volt :rock: Csak az nem jön össze, hogy Isten 6 nap alatt teremtette a világot, és más hasonlók, de attól még létezhet egy felsőbb hatalom (bár én ebben messze nem hiszek, de ez legyen az én bajom), csak nem úgy, ahogy a régen élt emberek hitték. Mondhatjuk úgy is, hogy a vallás elavult, a hit nem :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak érzed a difit. Az egyik oldal könyvek százait írja tudományos tényekkel alátámasztva, a másik meg érzi hogy igaza van és kész nincs apelláta.

Jó nem akarok ebbe belemenni mert annak sosincs jó vége, de azért ez akkor is vicces.

 

 

Neked vicces mert még gyerek vagy ehhez. 20 év múlva érteni fogod. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked vicces mert még gyerek vagy ehhez. 20 év múlva érteni fogod. :rock:
Ilyen kijelentések után asszem jogdíjat fogok követelni :):hmm: Kicsit furcsán is érzem magam, hogy kimaradva a "buliból" a gondolataimat olvasom vissza más szájából. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenki másképp vélekedik erről a kérdésről, én például azt mondom hogy az ember sokmindent nem ért meg, és amit nem ért arra keres egy magyarázatot, azaz teremt egy mindenhatót, egy istent.

Tipikus példa hogy az egyiptomiak nem értették hogy a Nap hogyan képes mindig felkelni és lenyugodni, ezért a Napot egy istenhez kötötték(amit ugye mostmár tudunk hogy nem így van).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki szerint nincsen aszerint, hogyan lett a SEMMIből valami? (Mármint az ősrobbanásnál is valaminek fel kellett robbania...)

És hogyan lett egyszercsak élet? Hol az a határ amikor azt mondod ez már él, és hol van az ahol azt mondod ez még nem él?

 

Éppen ma a "kedvenc" ( :rock: ) tanárom olvasott fel hasonlóról Szentgyörgyi Alberttől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenki másképp vélekedik erről a kérdésről, én például azt mondom hogy az ember sokmindent nem ért meg, és amit nem ért arra keres egy magyarázatot, azaz teremt egy mindenhatót, egy istent.

Tipikus példa hogy az egyiptomiak nem értették hogy a Nap hogyan képes mindig felkelni és lenyugodni, ezért a Napot egy istenhez kötötték(amit ugye mostmár tudunk hogy nem így van).

 

 

Ja csak a mai kölkök, mint Obi1 azt hiszik hogy ők hozták létre a világot. De amikor szembesülnek valamivel akkor azt hiszik a véletlen műve meg a fejlődés Amerika, és az ember milyen okostóni, aztán a természet 10 ms alatt porig alázza a nagy emberi technikát bizonyítva mennyit ér a tudományunk. Hát semmit. Namost ezt 20 év alatt nem érzi meg mert plazmatv-t lát de 20 év után rájön mennyire porszemek vagyunk mi a nagy technikánkkal a Föld dolgaihoz képest.

 

Oldie: Utalom a jogdíjat egy héten belül. :rock::hmm::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki szerint nincsen aszerint, hogyan lett a SEMMIből valami? (Mármint az ősrobbanásnál is valaminek fel kellett robbania...)

És hogyan lett egyszercsak élet? Hol az a határ amikor azt mondod ez már él, és hol van az ahol azt mondod ez még nem él?

 

Éppen ma a "kedvenc" ( :rock: ) tanárom olvasott fel hasonlóról Szentgyörgyi Alberttől.

 

Pontosan. Szerintük mindenre van racionális magyarázat. Pedig nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai kölkök nagy százaléka, maradjunk annyiban.

 

Mert én is mai kölyöknek számítok a 16 évemmel, (ha nem holnapinak :rock:) és egyházi sulibba járok, ahol a többi mai kölyök is úgy vélekedik mint én.

 

Mondjuk ami egy állami suliban megy az szerintem elég botrányos.... (És egy kicsi köze sincsen a csillagászthoz. :hmm:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai kölkök nagy százaléka, maradjunk annyiban.

 

Mert én is mai kölyöknek számítok a 16 évemmel, (ha nem holnapinak :rock:) és egyházi sulibba járok, ahol a többi mai kölyök is úgy vélekedik mint én.

 

Mondjuk ami egy állami suliban megy az szerintem elég botrányos.... (És egy kicsi köze sincsen a csillagászthoz. :hmm:)

 

Az a gáz, hogy amikor már látják, hogy a tudomány csődöt mondott, akkor is csak szajkóznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cikkben azt írják, hogy Hawking szerint az ősrobbanás a fizika törvényiből levezethető. De kérdem én, a fizika törvényeit ki hozta létre? Mert szerintem simán összeegyeztethető a vallással. Hiszen ha Isten alkotott mindent, a szabályokat is ő fektette le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki szerint nincsen aszerint, hogyan lett a SEMMIből valami? (Mármint az ősrobbanásnál is valaminek fel kellett robbania...)

És hogyan lett egyszercsak élet? Hol az a határ amikor azt mondod ez már él, és hol van az ahol azt mondod ez még nem él?

Mivel az ősrobbanásról nem tudunk sokat /nem értjük, megpróbáljuk belemagyarázni Istent, pont mint a középkorban a papok napfogyatkozásokat úgy "adták elő" hogy Isten dühös.

Az élet megjelenése meg megmagyarázható kémiai reakciókkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gáz, hogy amikor már látják, hogy a tudomány csődöt mondott, akkor is csak szajkóznak.

Mert azt sem értik meg, amit a tudomány állít, csak jobban hisznek egy híres tudósnak a mai korból, mint egy tanítónak(ne adj Isten magának az Isten fiának), akik évszázadokkal régebben éltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cikkben azt írják, hogy Hawking szerint az ősrobbanás a fizika törvényiből levezethető. De kérdem én, a fizika törvényeit ki hozta létre? Mert szerintem simán összeegyeztethető a vallással. Hiszen ha Isten alkotott mindent, a szabályokat is ő fektette le.
Csak egy kis helyreigazítás. Isten nem vallást képvisel, hanem hitet. :rock: A vallást az Istenhitből vezetik le a nagyokosok. :hmm:

Nah, késő van ennek a lebontására.... Csak kicsit csípte a szemem ez az egész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, attól mert fiatal vagyok még nem jelenti azt hogy kevesebbet értek a világból. Ennyi erővel adjak igazat a kocsmatöltelék Józsi bácsinak is, csak azért mert ő 60 évvel többet élt mint én?

Aki szerint nincsen aszerint, hogyan lett a SEMMIből valami? (Mármint az ősrobbanásnál is valaminek fel kellett robbania...)

És hogyan lett egyszercsak élet? Hol az a határ amikor azt mondod ez már él, és hol van az ahol azt mondod ez még nem él?

Én meg megkérdezem akkor: Hogy lett a SEMMIből Isten? Ha szerinted olyan elképzelhetetlen az hogy valami egyszer csak létrejött, akkor várom magyarázatot hogy Isten vajon honnan származik.

És attól hogy nem tudod hogy miként jött létre az élet, még nem jelenti azt hogy a tudósok nem tudják a keletkezés közel teljes történetét leírni. Most másoljam be az egész könyvet arról hogy miként alakult ki az élet az Univerzumban?

 

De amikor szembesülnek valamivel akkor azt hiszik a véletlen műve meg a fejlődés Amerika, és az ember milyen okostóni, aztán a természet 10 ms alatt porig alázza a nagy emberi technikát bizonyítva mennyit ér a tudományunk. Hát semmit. Namost ezt 20 év alatt nem érzi meg mert plazmatv-t lát de 20 év után rájön mennyire porszemek vagyunk mi a nagy technikánkkal a Föld dolgaihoz képest.
Ácsi, mi a fene köze van a természet erejének ahhoz hogy most létezik Isten vagy sem? Komolyan azt hiszed hogy a tudomány, pont a tudomány mond ellent ennek?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... Erről még nem hallottam... Esetleg valami cikk?

Én kémiából és biológoából emelten fogok éretségizni és azt tanultam hogy van két koma (akiknek a neve nem fog eszembejutni) akik rekonstruálták az őslégkört és az ősóceánt majd elektromosan stimulálták(ugye a villámokat szimulálták) aminek hatására az ősóceánban fehérjék és ősbaktériumok képződtek.

 

Szerrk.: itt a cikk http://hu.wikipedia.org/wiki/Miller%E2%80%...3%ADs%C3%A9rlet és javítom magam mert nem ősbaktériumok hanem csak az alkotórészeik képződtek

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg megkérdezem akkor: Hogy lett a SEMMIből Isten? Ha szerinted olyan elképzelhetetlen az hogy valami egyszer csak létrejött, akkor várom magyarázatot hogy Isten vajon honnan származik.

Ez az amit te nem tudsz fölfogni. Isten nem származik sehonnan, hanem mindig volt és mindig lesz. Ő felette áll az egész univerzumnak, mivel azt is ő hozta létre, minden fizikai szabályával együtt,tehát rá nem vonatkoznak azok, ezért se képes felfogni az ember a végtelenségét, mert mi csak azt tudjuk, amit ebben a világban tapasztalunk, érzékelünk, az itt működő törvényeket szabályokat megérthetjük, de azt ami túl van ezen a világon azt már nem, hiába próbájuk megcáfolni annak lété az itteni tapasztalatainkra alapozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.