Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Itt most kellemes 27 fok van, ekörül is fog majd itt alakulni a napokban.

 

Más: Szomszédunknak van 2 kutyájuk, nappal kussban vannak, de este, mintha fel lennének húzva pontban 9:40kor (néha-néha +- 10 perc) elkezdenek ugatni hajnalig és mivel ez már 1 éve megy naponta esténként, szembe szomszédunk már annyira kiakadt ezen, hogy fel akarja jelenteni a szomszédot. Most őszintén. Mit tudnának csinálni? Megbüntetik őket 10.000-re csendháborításért de attól még a kutyák ugyan úgy ugatni fognak :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt most kellemes 27 fok van, ekörül is fog majd itt alakulni a napokban.

 

Más: Szomszédunknak van 2 kutyájuk, nappal kussban vannak, de este, mintha fel lennének húzva pontban 9:40kor (néha-néha +- 10 perc) elkezdenek ugatni hajnalig és mivel ez már 1 éve megy naponta esténként, szembe szomszédunk már annyira kiakadt ezen, hogy fel akarja jelenteni a szomszédot. Most őszintén. Mit tudnának csinálni? Megbüntetik őket 10.000-re csendháborításért de attól még a kutyák ugyan úgy ugatni fognak :D

 

 

Ajánlanám a shotit a szomszédnak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az érzésem, hogy néhány "okos" összekeveri a valóságot a Jurassic Parkkal.

 

Ja kicsit sokat nézték. Most az nekünk miért jó ha dínók élnek újra a földön? Ha már a természet így alakította hogy tűnjenek el akkor ne hozzák vissza őket, így is elvan b*szva már a természet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja kicsit sokat nézték. Most az nekünk miért jó ha dínók élnek újra a földön? Ha már a természet így alakította hogy tűnjenek el akkor ne hozzák vissza őket, így is elvan b*szva már a természet.

 

Szerinted ezt a genetikusok nem tudják? Csak azért végeznek ilyen kísérleteket, hogy többet megtudjunk az evolúcióról. Azért nem kéne a valóságot egy hollywoodi kalandfilmmel összehasonlítani... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted ezt a genetikusok nem tudják? Csak azért végeznek ilyen kísérleteket, hogy többet megtudjunk az evolúcióról. Azért nem kéne a valóságot egy hollywoodi kalandfilmmel összehasonlítani... ;)

 

Jó csak amilyen gyökér emberek élnek még valamelyiknek eszébe jutna hogy: "Hé Charlie, ha már tudunk dinókat csinálni, akkor hozzunk már létre olyan dínó parkot mint abban az izéban... Jurassic Parkban volt!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó csak amilyen gyökér emberek élnek még valamelyiknek eszébe jutna hogy: "Hé Charlie, ha már tudunk dinókat csinálni, akkor hozzunk már létre olyan dínó parkot mint abban az izéban... Jurassic Parkban volt!"

 

Ha valaki tudós, méghozzá olyan, aki ilyen dolgokra rá tud jönni, az feltételez valamilyen szintű intelligenciát, nem?

 

Van egy ötletem: ne az átlagemberekre gondolj, ha tudóst emlegetsz, hanem mondjuk SimonZ-re(ő ugyanis biológus). Róla el tudnál képzelni ilyesmit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki tudós, méghozzá olyan, aki ilyen dolgokra rá tud jönni, az feltételez valamilyen szintű intelligenciát, nem?

 

Van egy ötletem: ne az átlagemberekre gondolj, ha tudóst emlegetsz, hanem mondjuk SimonZ-re(ő ugyanis biológus). Róla el tudnál képzelni ilyesmit?

 

Persze hogy nem csak kis eszme futtatás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó értem én, csak nem kicsit elegem van abból, hogy a közhiedelem szerint a tudósok/kutatók az egyik legfelelőtlenebb, legmegbízhatatlanabb bagázs. Nem értem, honnan ered ez.

Ne mondd, hogy a cikk alapján nem a JP trilógia jutott eszedbe. :D

Persze nyilván az evolúció tanulmányozása a cél, nem egy "Dinó-állatkert" létrehozása, de nem is írtam komolyan. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó értem én, csak nem kicsit elegem van abból, hogy a közhiedelem szerint a tudósok/kutatók az egyik legfelelőtlenebb, legmegbízhatatlanabb bagázs. Nem értem, honnan ered ez.

 

Szerintem onnan hogy sok filmet nézek amiben tudósok okozzák a pusztítást mint sok zombi filmben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt nem arról van szó, hogy a tudósok mindent tönkre tesznek. Hanem arról, hogy vannak olyan emberek

akiknek van annyi pénzük, hogy a saját hasznukra fordítsák a dolgok menetét. Jelen esetben a kísérleteket.

Gondoljatok bele, van egy JP rajongó, aki nagyon gazdag, és ő azt hiszi, hogy sok pénzből létre hozhatja azt

amit a filmben akartak. Ami persze be fuccsolt, ugyanis a természet utat tört magának. Persze az emberünk

azt is hiszi, hogy ez vele nem fog előfordulni, mert az csak egy film, ez meg a valóság.

Így innentől már egyenes út vezet oda, ami aligha lesz hű de faxa! Jöhetnek természetesen azon kijelentések,

hogy " Ez hülyeség! Ugyan mégis ki vállalná? Úgy sem engednék, senkinek sem lenne érdeke! " de erre én

csak annyit tudok válaszolni, hogy a világ látott már épp elég olyan esetet, amikor érdektelen és igyiót

ötletek születtek meg sok pénzből, melyeknek semmi hasznuk sem volt, de mégis megszülettek.

Meg persze az ember elég ökör tud lenni ahhoz, hogy a saját lábára hugyozzon!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mondj egypár példát.

Például kezdetben az atomot tanulmányozásra akarták használni, aztán ahogy annak lenni kellett

voltak emberek akik ebben mást is láttak és másra akarták használni. Bár ez valóban egy remek ötlet,

de erődemonstrálás miatt fegyvernek használni már igyiótizmus. Vagy ott van a dohányzásra használatos

elektromos cigi, ami biztos jó, de mégis alig használják, ezért felesleges volt megalkotni. Vagy ott vannak

a hibrid autók, ami bár végül is megint csak jó kitalálás, de annyira drága, hogy olyan fizetésből mint

amilyen apunak van, képtelenség lenne venni. Így csak azoknak jut hibrid autó akik elvannak látva pénzel.

Tehát ha az árat nézzük, akkor igyiótaság volt kitalálni, de ha a tulajdonságait, akkor jó ötlet.

Vagy ott van egy rövid karriert be futott, repülő csoda, melyet mennyire bálványoztak, azt az első

baleset után az egész projektet leállították. Ez nem más, mint a léghajó. Ezért gondolom azt, hogy nem

kellene újabb ilyen pénzügyi igyiótaságokat kitalálni. Költhetnék ezen hatalmas pénzeket másra is!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na holnap eljő a nagy nap. Pótvizsga reggel 9kor. Már most izgulok. Biztonság kedvéért kis keresztet viszek magammal, ne azon múljon :D

Ne izgulj, bár én nem mentem át, de ez semmit sem jelent! Te okos vagy, és neked sikerülni fog! Szorítok! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne izgulj, bár én nem mentem át, de ez semmit sem jelent! Te okos vagy, és neked sikerülni fog! Szorítok! :)

 

Köszi :). Ez az hogy nem vagyok hülye, csak matekhoz vagyok blöd de ahhoz nagyon. Amúgy kb hány feladatra számítsak? 10-11?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :). Ez az hogy nem vagyok hülye, csak matekhoz vagyok blöd de ahhoz nagyon. Amúgy kb hány feladatra számítsak? 10-11?

Hát nekem, olyan 3-4 oldalas feladat sort adtak, melyben az egész évben tanultak voltak feltüntetve.

Ezeknél kellett volna a 20%-t elérni, ami szerény agyi képességeim miatt nem igen ment, ezután

jött a szóbeli, mely szintén kudarc lett, és így újra jártam a 11-t. De most visszanézve, nem is volt ez annyira

rossz, hisz így az évfolyamot, jobb osztályzatokkal végeztem el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem, olyan 3-4 oldalas feladat sort adtak, melyben az egész évben tanultak voltak feltüntetve.

Ezeknél kellett volna a 20%-t elérni, ami szerény agyi képességeim miatt nem igen ment, ezután

jött a szóbeli, mely szintén kudarc lett, és így újra jártam a 11-t. De most visszanézve, nem is volt ez annyira

rossz, hisz így az évfolyamot, jobb osztályzatokkal végeztem el. :D

 

Hát az elég sok, és azt 60 perc alatt :S

 

Bár amit én találtam neten gyakorlásképp kinyomtatva az is 3 oldal volt, 26 feladattal :D

Na majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :). Ez az hogy nem vagyok hülye, csak matekhoz vagyok blöd de ahhoz nagyon. Amúgy kb hány feladatra számítsak? 10-11?

Sok sikert! Az Erő veled lesz! :D

Én érettségin voltam így matekkal, hogy biztos nem jön össze. Világ életemben utáltam ezt a tantárgyat, ebből kifolyólag nem is voltam a legjobb belőle. Viszont meglepetésemre kis híján pedig majdnem összejött a 3-as, de nálam az a 2-es is felért egy csillagos ötössel. :D

Úgyhogy menni fog neked is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok sikert! Az Erő veled lesz! :D

Én érettségin voltam így matekkal, hogy biztos nem jön össze. Világ életemben utáltam ezt a tantárgyat, ebből kifolyólag nem is voltam a legjobb belőle. Viszont meglepetésemre kis híján pedig majdnem összejött a 3-as, de nálam az a 2-es is felért egy csillagos ötössel. :D

Úgyhogy menni fog neked is. :)

 

Köszi neked is. Remélem én is így leszek :D

 

Korep tanárom szerint át kell hogy menjek, ő látja is hogy tudom e vagy sem szóval meglátjuk :D . Csak az a gáz hogy ha izgulok akkor elbaltázom az egészet.

 

Tényleg lenne erő mennyivel egyszerűbb lenne. Odamennék tanárhoz: És most átengedsz matekból! És akkor meg is van :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ott van a dohányzásra használatos

elektromos cigi, ami biztos jó, de mégis alig használják, ezért felesleges volt megalkotni.

Egyébként nagyon jópofa ez az elektromos cigi, ismerősöm használja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például kezdetben az atomot tanulmányozásra akarták használni,...

 

Tudod, annak idején azt mondták, lehetetlen levegőnél nehezebb repülő szerkezetet létrehozni. Ha pár lelkes amatőr nem látott volna fantáziát a dologban, talán még mindig léghajókkal furikáznánk. Sajnos nem tudjuk, mit hoz a jövő, ezért kell kísérletezni. Nem tudhatod, mi válik be, és mi nem. Magad mondtad, hogy ezek mind remek ötletek – akkor is úgy gondolták, hát persze, hogy pénzt költöttek rá. A tudomány úgy halad előre, hogy folyamatosan új dolgokat találunk ki: kísérletezünk, s ennek velejárója, hogy néha zsákutcába futunk. De haladunk. Ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, fikarcnyit sem fejlődne a technika. És még valami: van, ami ma használhatatlannak tűnik, de a jövőben nagyon értékesnek bizonyulhat.

 

Apróság, de szúrja a szemem: helyesen „idióta”, és „idiotizmus”. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.