Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na tessék! Előbb az volt még a baj, hogy nem reagálok a hozzászólásokra :D:P

Gyerekek, valami kézzel fogható koncepciót tessék ez ügyben kitalálni, mert így állandó "támadásoknak" leszek kitéve. :P

Elég furcsán értelmezed a hozzászólásokat. :P Szerinted amit én írtam abból az következik, hogy mindig mindenre válaszoltál? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos tök jó lenne egy politikai topic, de látjátok, már abból is vita alakult ki hogy most akkor nyíljon-e egyáltalán egy ilyen. Bele se merek már gondolni hogy mi folyna abban a topicban..

Figy, mutass rá egy topicra ahol nem alakult ki vita eddig? :D ( persze itt most a jó értelembe vett vitára gondolok)

Másrészről meg nem ez a dolog formálja az adott témában győkeret verő véleményeket? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos tök jó lenne egy politikai topic, de látjátok, már abból is vita alakult ki hogy most akkor nyíljon-e egyáltalán egy ilyen. Bele se merek már gondolni hogy mi folyna abban a topicban..

Itt a vita súlypontja nem azon volt, hogy nyiljon-e új topic, hanem hogy a meglévők maradjanak úgy ahogy arról már korábban megállapodtunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bakker, megjövök és azt látom, hogy egymást ütitek baromságok miatt. Hagyjátok abba! Ne süllyedjünk le más fórumok szintjére! Nagyjából sejtjük, hogy ki hova mikor és miért, de nem ez alapján kell itélni, nézzük inkább az embert magát, főleg úgy, hogy többször találkoztunk már személyesen. Hehe, mondom én, akit le nácihungaristafasisztáztak, csak, mert rovásos pólóban mászkáltam.

 

Irtam egy kis szösszenetet a múlt hetemről, de most olyan rossz szájizzel teszem be ide.

 

Spoiler:

Szösszenet a terepi munka előnyeiről, hátrányairól, s az elmulandott hét bújairól és vigadalmairól.

A Mecske lankái közt terüle el a legfontosabb természetvédelmi kategóriát élvező területek egyike, a Köszegi-forrás

 

erdőrezervátum. Legértékesebb területei a bükkös és a gyertyányos tölgyes részek, meyekhez hasonlóan idill tájak tán

 

Tündérországban honolnak. Tehát itt terveztünk kutatásokat végezni én és még sokan, Gergő, oldalbordája Zsuzska, Márió,

 

knek szülő városában a menza felér a pesti Gundel étterem vagy a Kárpátia kávéház konyhájával, Dani, akinek az

 

albérletében a wc vörösre van festve és nem szarva és még sokan mások, akiket az igényesség és a a memória hiányában

 

kihagyok a felsorolásból.

 

Egy kora hajnali pénteki órában találkoztunk Zsuzskával és kibuszoztunk Árpád tetőre, onnét pedig cirka egyórás baktatás

 

után megérkeztünk a rezervátum területére. Itt nem untatom az olvasókat olyan unalmas dolgokkal, mint az útközbeni reggeli,

 

a gyors növény ismereti vizsgáztatás, melyen megbuktunk, a gumicukorkák közös imádata stb. Megérkezett Kata is, így

 

elkezdtük a mintavételt a kijelölt és megtalált pontból, szépen haladtunk, mikor befutott Gergő és hatalmas gps készülékkel

 

rohangáló barátja is. Itt nem volt kecmec, a következő öt órában magyarázás, a tanultak és a módszerek ismétlése zajlott.

 

Néha halkan, néha olaszosan élénken. Gergő barátja, szegény elunta a dolgot és elaludt egy kidőlt fa tövében. Az ismétlés

 

után, közben és alatt gyönyörűen befelhősödött, dörgött, de nekiálltunk a következő pontnak. Meglepődtünk a kidőlt, önmagát

 

gémeskútnak képzelő fán, a hatalmas bükökön, majd a szakadó esőn. Hazafelé kocsival mentünk, illetve vittek minket. Anyira

 

"dézsa vü" érzésem volt. Ugyanis jó féle cigányzenére drifteltünk a szerpentineken hazafelé, mintha otthon lettem volna.

 

Tényleg jó banda latinos balkános zenét nyomtak igényesen.

Másnap nem csak, hanem öt pontot csináltunk meg! Volt pár mókás dolog, illetve egy, a fákat alaktani kategóriák szerint

 

osztályozzuk, nos volt egy bükk, aki sehogy sem illett A kis rebellis pofátlanul két sokak szerint mellekkre nagyon hasonlító

 

dudorral rendelkezett,hosszas tanakodás után úgy döntött kompániánk, hogy a bögyös bükk alkategóriát nem vesszük bele a

 

módszertanba. Hasonlóan Márió által kitalált egyenes, mint a ferde lófasz formakategóriához.

Harmadnap is haladtunk, bár volt pár esemény, ami némi mulatsággal szolált, majd néhány melyek sirni valóak voltak.

 

Lerobbant a kocsi, a mediterrán hangulatú viták ismét kitörtek, kétszer bevertem a fejem a busz kapaszkodóba sajnos. Viszont

 

nekem sikerült a túrista útra kisdolgozni, egy pár túrista szeme láttára. Az úgy volt, hogy elhelyezkedtem egy terebélyes bökk

 

mögé, ahol volt egy kis csapás, nem gondoltam volna hogy az az ösvény a túrista út. Szóval nekiálltam, majd láttam, hogy jön

 

két ember, nos már késő volt abba hagyni, igy ők csodálkozó arccal, dermedten álltek. Dolgom végeztével

 

visszasompolyogtam társamhoz, ki sikitós röhögésben tört ki mikor elmeséltem az eseményeket. Délután elindultunk Mánfára,

 

ahol a megállóval szembeni kocsmában isteni föccsött lehet venni, inni, majd még egyet és igy tovább. Este a flekenben

 

ettünk, Pécs legjobb étterme, remek a koszt, kis ár, nagy adag, szintén finom fröccs.

Negyednap vagy ötöd, nem tudom összefolynak az emlékek.........

Miután a fél Cataflan elmulasztotta a fájdalmaimat, amik rám törtek és félórát fetrengtem egy farönkön, utána hála a

 

gyógyszernek, olyan pompás hangulatom kerekedett. Mintha spicces lettem volna, öröm igy dolgozni.

Tehát az egyik legszebb környéken mértünk óriás bükkök, szakadék, kis patak, madár fütty stb. Találtunk egy havasi cincért,

 

szigorúan védett, mértünk negyven-ötven méter magas, közel 300 éves fákat, csúszunk a szakadék sáros talaján, ráadásul a

 

gatyám is kisakadt. Ráadásul haza felé beleestem a mocsárba. Úgy nézett ki nadrágom ülepe, mintha hasmenésem lett volna.

 

Se baj szakadt gatyában, szarosnak tűnő fenékkel, ami sáros volt csak, mint egy vérbeli csöves, szimatszatyorral az oldalon,

 

csurom vizesre izzadva érdemes átkelni a belváros egyetlen sétáló utcáján.

Teltek múltak a napok, haladtunk a munkával, úgy, ahogy a magunk módján. Hajnalban keltünk, hulla fárdtan értünk haza és

 

rogytunk az ágyba. Épp egy kómás hajnalon baktattunk az erő felé. Eme haldoklós hajnalokon szokásunkká vállt a

 

zenehallgatás. Ez volt a baj, épp elmerültem A mámoros éjji vágta cimű számban, és nem vettem észre a mögöttem füttyögő

 

bicajost. Tehát császkáltam az útközepén, majd kilptem oldalra és elütötem az épp engem kerülgető bringást. Kaptam egy

 

heveny infarktust, szerintem ő is. Készültem, arra, hogyha kikászálódik a bokorból, minimum leorditja a hajamat vagy

 

megkerget. Csodák csodája egyik sem történt. Megkérdezte, hogy kislány ugye nem esett bajod? Kerestem az állam, mert

 

eddig nem ezt tapasztaltam, országunkban a normális ember ritka, mint a fehér holló vagy a fekete gólya. Beszéltünk pár szót,

 

majd tovább tekert. Este tükörbe néztem és rájöttem, hogy tényleg hasonlitok harisnyás pippire csak military kiadásban.

 

Lassan betöltöm a két iksz plusz egy vonást és még mindig tizenötnek néznek. Találkoztunk egy ritka jó fej gombásszal is.

 

Elteltek a napok, jött a hétvége.

Zsuzskával keztünk neki a 39 pontnak. Nem tördtünk azzal, hogy A. Szilárd szerint az évezred vihara közelit ehhez az

 

aprócska medencéhez itt Európa szivében. Gyün az apokalipszis, jégvihar, rabló mongol istennyila fog zúgni felettünk.

 

Haladtunk úgy ahogy, majd migrénem lett, akkor nem haladtunk még úgy se! Sőt mindent elfelejtettem, hülyeségeket

 

mondtam. Ekkor születtet a nap beszólása is. Vagy három óra után nagyjából fél kettőkor Zsuzska megkérdezte, hogy ugye

 

nincs még dél. Aztán leszakadt az ég, vagyis az eső. A fák recsegtek ropogtak, hajladoztak, mi meg menekültünk. Az

 

erdőmelletti kulcsos házat kivettük arra az éjszakára. A legmozgalmasabb órák következtek. Találkoztunk egy nagy pelével,

 

nevéhez mérten hatalmas állat. Fél hörcsögnyi, öklömnyi szemmekkel bizarr éjjeli manóra hasonlitó kis aranyos lény. Aztán

 

aludtunk, majd megnéztük, hogy a szomszéd gyönyörű érett sárgabarckjaiból tudunk e lopni. Nem, mert szöges drót volt a

 

kerités fölött. Elméletileg esti szalonna sütés volt tervbe véve, de az eső miatt elmaradt. Gond egy szál se, mivel a bent lévő

 

elektromos grillt beizitottuk, Gergő nyársat faragott, szigorúan az amareikából betelepült invaziv akácfa ágaiból. Feltüzdeltük

 

szallonnával, hagymával, kolbászkákkal, finom lett. Utána csináltunk fatányéros is, ilyen diszitést még a Hiltonban sem tesznek

 

tányérra, képeket lásd. késöbb. Utána végtelen amőba csata kezdődött, Zsuzska második mondása itt hangzot el.,

 

megpróbálok igazságosan szemét lenni.

Reggel korai kelés, haladás. Meg kell állapítsam, hogy ennek az erdőnek nagyon sok szép része van. Munka után rohanás

 

Mánfára, közben bugyogóforrás nézés, átkelés a mocsáron. Kivételesen nem estem bele, bár minden páratlan napon

 

szokásom volt. Utána fröccs, busz várás, majd este rohanás az utolsó ic vonathoz. Itt volt egy nagyon rossz élményem. A

 

plázán keresztül baktattunk, mikor látjuk, hogy két indopannon allélokkal rendelkező srác megfog egy vöröskeresztes pénzes

 

urnát és ellopja, a biztonságiak utána. A vonaton csicsika, majd megérkezés haza, ahol azzal fogadtak, hogy a 70 kiló

 

barackból pálinka lesz. Kell ennél jobb hír?!

 

Nagyon élveztem ezt a hetet, bár sokszor volt, mindjártmegőrülök pilanatom, az ok változó volt.

 

Egyéb beszólások:

Egyenes, mint a ferde lófasz.

A lyme kóros kullancs csípése kokárdásodik, de nem piros fehér zöld.

Ez a nyálka gomba olyan, mint a vattacukor.

Nagyanyám szerint ez erdőben huligánok vannak.

Az Árkád pláza egyetlen előnye a légkondi, amig átmegyek rajta lehülök.

A természetes fájdalomra nem kell gyógyszer.

Ez az odú olyan, mint egy pina. Szent ég, látszik, hogy egy ideje nincs barátnőd.

 

Pozitiv dolgok

Talált róka gomba és vargánya

havasi cincér

jó vacsi a flekkenben

fröccs

üde erdő

nagy pele

első osztályú társaság

Negativ dolgok

elütöt vakond

sok szúnyog

a legváratlanabb helyekre férkőző kullancsok

meleg

hideg

 

Aki nem hiszi, annak utána járok! :D Képek a következőben. Visszaolvasva nem is lett az igazi.

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húgi drága, túlreagálod a dolgokat, ennél vérmesebb hsz-ek mentek a TCW topicjaiba, hogy "miért nem tetszett amikor pedig igenis" , "Az nem úgy van, hanem én tudom jobban" satöbö. :P

 

A rovásos polód meg még semmi Han Solo uniformisához képest ami ugye büntetendő lett. :D

 

Beszámoló jó, bár kissé vehemens és kapkodó. :P

Biztos tök jó lehetet a negatív dolgok ellenére is :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húgi drága, túlreagálod a dolgokat, ennél vérmesebb hsz-ek mentek a TCW topicjaiba, hogy "miért nem tetszett amikor pedig igenis" , "Az nem úgy van, hanem én tudom jobban" satöbö. :P

MA este nem tudlak követni. Mi van a TCW topikjába? :D Vagy ez vicc volt? Annak ölég gyenge. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MA este nem tudlak követni. Mi van a TCW topikjába? :D Vagy ez vicc volt? Annak ölég gyenge. :P

Semmi különös, csak Orki félreértette a dolgokat. :P Szegény azt hitte, hogy vérmesen egymásnak estünk. Erre írtam, hogy ennél jóval hevesebb viták/véleményezések mennek pl a TCW topicjaiban egyes mozzanatokról. :P Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy tünt!!!!!!!!

Bár alacsony a vérnyomásom, ma mértem 67/102, ha lenne politikai topik biztos beállna a normális szintre, de NE!

Nem akarom, hogy általam értelmesnek és kedvesnek tartott emberek sárdobáljanak, büdöskomcsizzák vagy rohadtnácizzák a másikat, mert ezek a topikok idáig fajulnak. Nem értünk meg rá, ill. a nemzet, hogy kulturáltan beszéljünk ilyen témákról.

 

Ja kapkodós lett, mert felidegesdtem, mikor elolvastam az utolsó két oldalt. A képek jobbak lesznek, de azt majd holnap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is hoztam a döntésem ezzel kapcsolatban. A jövőben semmiféle politikai megnyilvánulást nem fogok elfogadni a fórumon. Gondolom nem kell részletezni mit értek politika alatt? Figyelmeztetés nélkül törölni fogom az ilyen hozzászólásokat, és a rájuk esetleg beérkezett reakciókat is. Nem leszek tekintettel senkire sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtam, hogy értetlenkedni fogsz ezért gyűjtögettem kicsit.

 

Nem tudom, hogy még meddig mernek elmenni, de az tuti, hogy attól elvenni akinek amúgy sincs semmi, az nem válságkezelés hanem aljasság. Még van tíz hónapuk arra, hogy nincstelenné tegyék a nemzetet. És a szomorú az, hogy még van az a ( igaz, elenyésző) százalék mely még mindig hisz nekik és csakis az ő kedvükért képes lenne még a kezét-lábát is odaadni, mert azt mondják nekik, hogy csak úgy maradhat az ég kék, a fű meg zöld.
Persze, hogy nem újdonság, csak most még tesznek rá (erre) is egy lapáttal, ha már sántít hagyj bénuljon meg teljesen jeligével. A következő "elitgárda" döntéseibe meg szerintem ember nincs aki belelátna, de hagyj ne kelljen megelégedni azzal ami jelenleg van :D
Nah újabb remek hír! OEP beszüntette a sztomazsák támogatását, limitálta a darabszámát is. Ezek után a vastagbélrákosok a saját zsebeikbe sz*rhatnak! ÉLJEN!

 

Az ilyenek, és innentől felfelé. Remélem most már értjük egymást. Tovább nem akarok ezzel foglalkozni, mert holnap munka van és talán ki kellene pihenni magam. Remélem sikerül betartani ezt a nem túl nagy igényű kérést.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az én véleményem erről.NEM a politikára ezen fórumon.Pedig érdekel a téma, foglalkozom is vele, napi szinten tájékozódok felőle.Régebben nem igazán értettem vajon miért ne lehetne egy ilyen topic?Akit érdekel az vitázik akit nem az nem nézi meg a topicot.

De történt valami azóta.Mégpedig a múlt szombati tali.Én úgy gondolom, hogy az egy fordulópont volt a fórumtagok kapcsolatában.Annyira össze voltunk kovácsolva, annyira együtt gondolkoztunk, annyira szép volt az egész, hogy ebbe nem szabad belerondítani a politikának.Azóta értettem meg amit Ody írt, hogy ide nem kell, úgyis az egész életünket átszövi.Teljesen mindegy ki milyen beállítottságú lényeg az SW szeretete.

Tettem én is dolgokat írtam itt csúnyákat(nem csak politikai okokból), és nem vagyok rá büszke.Engem ez a szombati tali teljesen helyretett.Ezen fórumon soha semmilyen körülmények között nem fogok politizálni.Elég volt.Ugyanakkor úgy gondolom, hogy meg kell tisztelnünk fórumtársainkat azzal, hogy kivánságuknak eleget téve is mellőzük az ilyen témákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ácsi. Te ledegralálásról beszélsz én meg sima forrásokat jelöltem meg. Aki tájékozatlan az tájékozatlan, ezt kár szépíteni.

Na figy, aranyom. Te ki se mozdulsz a négy fal közül, a net meg a tévé a forrásod, én meg egy olyan cégnél melózok (nem is beszélve arról, hogy nem takarító vagyok), ahol sok minden előfordul, és elnézést, hogy megfelelő forrásnak tartom, ha a TB nyilatkozik a kollégáknak, meg a szakmai cikkeket, stb. Mi a fenének kell neked forrásokat megnevezni? SimonZ persze kapásból tudja, hogy mi a helyzet, benned meg fel sem merül. Hát köszi szépen.

Nem akartam elvinni eddig ezt a vitát, de ez már totál kivágta a biztosítékot :D Nem szándékozom azon versenyezni, hogy ki a tájékozottabb, és miben :P:P

Ott a pont a többieknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irtam egy kis szösszenetet a múlt hetemről, de most olyan rossz szájizzel teszem be ide.

Köszi a beszámolót :D

 

Meg is hoztam a döntésem ezzel kapcsolatban. A jövőben semmiféle politikai megnyilvánulást nem fogok elfogadni a fórumon. Gondolom nem kell részletezni mit értek politika alatt? Figyelmeztetés nélkül törölni fogom az ilyen hozzászólásokat, és a rájuk esetleg beérkezett reakciókat is. Nem leszek tekintettel senkire sem.

Bocsi, remélem, amit lentebb írtam, nem törlöd ki, egyrészt mert már nem közélet, hanem egy engem eléggé sértő megnyilvánulás, ami mellett nem mehetek el reagálás nélkül, de ez volt részemről az utolsó. És elnézést, hogy nem egy hsz-be írtam, de mikor megláttam, nagyon megharagudtam :P Nem fogom priviben, mert itt hangzott el, azért írtam inkább ide.

Egyébként jogos, hogy ilyeneket ne írjunk, mert már kezdett nekem is sok lenni, mennyi ilyen jellegű hsz született itt :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jöjjenek a képek.

 

Növények, gombák.

Nyálka gomba.

IM006482.JPG

Talán őzláb??

IM006195.JPG

A szömörcsög

IM006441.JPG

Harangvirág

IM006464.JPG

 

Tájak, részletek

Bükkös

IM006470.JPG

Egy kis szakadék

IM006210.JPG

A volt starnd öltözője.

IM006279.JPG

IM006386.JPG

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na figy, aranyom. Te ki se mozdulsz a négy fal közül, a net meg a tévé a forrásod, én meg egy olyan cégnél melózok (nem is beszélve arról, hogy nem takarító vagyok), ahol sok minden előfordul, és elnézést, hogy megfelelő forrásnak tartom, ha a TB nyilatkozik a kollégáknak, meg a szakmai cikkeket, stb. Mi a fenének kell neked forrásokat megnevezni? SimonZ persze kapásból tudja, hogy mi a helyzet, benned meg fel sem merül. Hát köszi szépen.

Nem akartam elvinni eddig ezt a vitát, de ez már totál kivágta a biztosítékot :D Nem szándékozom azon versenyezni, hogy ki a tájékozottabb, és miben :P:P

Ott a pont a többieknél.

Na figyi életem. Anno leírtam egy ilyet:

 

"Érdekes sarkalatos pontokat emeltél ki, anélkül, hogy a sorok közt olvastál volna. Én egyáltalán nem cáfoltalak meg, csak kiegészítettem azzal amit a hírekben mondtak, oknyomozói műsorokban feltárnak. Te bevallottan ezeket nem olvasod, nézed, hanem szóbeszédre(?) hagyatkozol, szóval ha mindenben nem is de azért informáltabb hagyj legyek már. "

 

Erre te:

 

"Jah, akkor írd le máskor világosan, ami állítólag a sorok között van. Te meg másik végletet írsz, szóval Te se vagy jobb nálam, bármennyire is szeretnéd.

Nem szóbeszédre adok "

 

Itt szerintem mi ezt lezártuk.

 

Másrészről úgy beszélsz mintha én nem ugyanolyan helyen melóztam volna mint te. :P

De nem is értem, hogy fajult el eddig, mert szerintem nem kell ahhoz Közlöny, hogy belássuk egy sztómazacskó elvonás nem a világgazdasági válságot hívatott kezelni, hanem egy emberéletet jobban tönkretenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.