Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én ezeket a plázacicákat utálom meg a rossz gyerekeket, meg akik nem adják át a helyet.

Én meg alapvetően az egész utazóközönséget. Azt szeretem, ha alig vannak. Emiatt hajlandó voltam olykor korábban iskolába menni, mint kellett volna. Aztán rájöttem, hogy ha később megyek, akkor kevesen lesznek, mert a nagyja úgyis időben akar suliba érni, nekem meg mit számít az a tíz perc minusz? :) Ez persze a tanárok tetszését kevésbé nyerte el, de hát istenem, nem ők utaztak másik megyébe, hanem én :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ki fogja vezetni? :)

Így hát a kismama le tudott ülni én meg álltam a buszon fekvőgipszel :)

 

Volt olyan, hogy felszálltam a metróra, gyerek törülközőben a kezemben, nem kicsit véresen, mert előtte hasította fel. Rohantam vele kórházba. Senki nem állt fel, igaz, fel sem néztek. Hát én elüvöltöttem magam, h valaki adja már át a helyet. Na ekkor feléledtek. Leültem. Akkor volt egy csaj, aki mellettünk állt, és meglátta a vért. Egy tanulmány volt a feje! :) (Molcsi megúszta egy kapoccsal)

 

Fogason meg volt, hogy mámika versenylovat megszégyenítő gyorsasággal vágtatott, hogy elérje, és mikor beért, egy pillanat alatt átalakult görnyedt őreganyámmá, és úgy ment, mint aki két lépést sem tud tenni anélkü hogy leülne. Ettől is kiütéseket tudok kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogason meg volt, hogy mámika versenylovat megszégyenítő gyorsasággal vágtatott, hogy elérje, és mikor beért, egy pillanat alatt átalakult görnyedt őreganyámmá, és úgy ment, mint aki két lépést sem tud tenni anélkü hogy leülne. Ettől is kiütéseket tudok kapni.

Ilyen díszpintyet én is láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, a vén szatyrok ha már szóba kerültek.

Metró....

A vén örömlánya el nem állna az útból amikor te éppen leszállnál. Még ki se nyilik teljes az ajtó, máris bent van és ezerrel teper az üres helyek felé, még ha az a szerelvény túlsó felén is van. :)

Néhány ilyenbe úúúúgy belerúgnék! :)

No meg amikor buszon a fejednek tolják a hasukat, ha nem adod át éppen a helyed, pedig nincs is rászorulva. Egész nap úgyis csak otthon ülnek. Akkor még suliba jártam jó húsz kilós táskával és gyakran rohanni kellett a buszhoz vagy vonathoz. Uh, de sokszor felb*szták az agyam, de nem csak az enyémet hál isten. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, a vén szatyrok ha már szóba kerültek.

Nekem velük a legrosszabb tapasztalatom a boltban volt. Kasszában voltam általában. Az idősek az esetek kilencven százalékában ott hisztiztek, hogy miért nem engedik őket előre?! Volt, aki rendszeresen beállt előre, bocsánat, előretolakodott, és megsértődött, mikor annak adtam igazat, aki rendesen a sorban állt. Jött a hiszti, hogy ő siet. Ekkor előreengedik. erre ott bénázik 10 percet a kasszánál, nem találja a tárcáját, a szatyrát. Mikor végez, akkor meg odamegy a kolléganőmhöz érdeklődni, és még negyed órát eltölt a boltban.

A másik része meg a plázacica, aki angolos kiejtéssel megkérdezi: Unájkumuk van? Utána meg kér Evet(nem, nem ív-nek ejtve!). De volt olyan is, aki megkérdezte, mi a különbség a kétdarabos, és a négydarabos Mach3 pengék között. Azt is gyakran Maccs-nak ejtették, néha még pasik is! Hangsebességről egyik sem hallott ezek szerint! :)

 

Szóval nekem a gyed és gyes egy kész felüdülés volt a sok drága vevő után! :)

Pedig igyekszem vevőközpontú lenni, de néha annyira lekezelőek. Egy kolléganőmmel közölte a kedves vevő, hogy azért van h kinyalja a p***ját, a másik meg ugyanezzel közölte, hogy mit képzel, ő csak egy cseléd!

Na ezeket úgy beállítanám a kasszába, csak egy órára!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki segítséget akar kérni, kopogtassa meg a vállam.

Szerintem sokan félnének ehhez folyamodni, ismerve a mai embereket, én legalább is inkább próbálnám megoldani magam, mint hogy valaki olyan pofával nézzen vissza rám, hogy tűnjek már a fenébe innen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki segítséget akar kérni, kopogtassa meg a vállam.

 

Sajnos nem csak erről van szó. Múltkor két fiatal, tizenhat-tizenhét körüli srác állt mellettem a buszmegálóben. Pontosabban nagyjából egyszerre értünk oda, és a túloldalra igyekeztünk. Rajtuk fülhallgató, ment a zene. Épp a busz jött, és megállt, hogy átengedjen minket. Én óvatosan mentem, mert gyakran kicsapnak a busz mögül az autósok. Most is hallottam, h jön valami. De a két srác nem, és mentek volna át. Az előrébb lévőt épp időben rántottam vissza. Először mérges volt, de elsápadt, hogy az autó pár centivel előtte száguldott át. Szerintem sem ítélendő el a zenehallgatás, de sajna veszélyes is lehet.

Azt meg, amit Tinka írt, magam is tapasztaltam már, ha zenét hallgat valaki, gyakran - de természetesen nem mindegyik - szinte sértésnek veszi, ha meg merem kérni, álljon picit arrébb, mert leszállnék, vagy megkérdem, melyik megálló jön.

 

Kutyusossal hasonló a véleményem, mint írtam lejebb. Nem az állat tehet róla. Ilyennek nem is kéne sztem. Csak divatból van vele, állat és divat pedig szerintem nem összeilleszthető fogalmak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sokan félnének ehhez folyamodni, ismerve a mai embereket, én legalább is inkább próbálnám megoldani magam, mint hogy valaki olyan pofával nézzen vissza rám, hogy tűnjek már a fenébe innen :oops:
Ez attól is függ, kiről van szó. :) Engem pl. nyugodtan figyelmeztethetnél. :) Más kérdés, hogy én tényleg ritkán hallgatok zenét utazás közben. Egyszer próbáltam a metrón, de olyan hangos volt, hogy a zenét semmilyen hangosítás mellett sem hallottam, busszal meg nagyon rövid a menetidő.

 

Az utazóközönség meg olyan, amilyen. Én mindennap BKV-val járok már sok-sok éve, és olyan durva dolgok, amiket írtatok, igen ritkán fordultak elő. Van olyan ismerősöm, aki undorodik az egésztől, ezért jár autóval inkább. Én viszont sokkal kisebb gondnak érzem a többi embert elviselni egy tömegközlekedési járművön, mint dugóban ácsorogni reggel és este. Néha rákényszerültem autóval bemenni a városba, és tiszta ideg voltam attól, hogy nem tudok haladni a sorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj, hogy hiába nem függ össze a valós okosság/szaktudás az iskolai végzettséggel, a toszott fejű munkáltatók mégis azt kérik számon, így lehetnek magas pozícióban hozzá nem értő, buta egyetemistát és gürizhetnek éhbérét, vagy próbálnak keresni munkát a kiváló szakembernek számító, pengeeszű szakmunkás vizsgával rendelkező emberek. És ez piszok nagy baj. Végzettség és nem tudás alapján válogatják az embereket.
Ez teljesen igaz. Azért is van, amit Donát említ, hogy a közgazdasági felsőoktatásban (nekem is innen vannak tapasztalataim) tanuló diákok többsége valójában tök hülye. Végigmagolja a középiskolát, aztán ír egy jó felvételit, aztán meg valahogy végigbukdácsolja a 3-5 évet. Széles látókör? Ja, hogy hol milyen buli van... Aztán meg sorra nyeri el utána a jó állásokat a végzettségével. Egy dolog pozitívum ebben, hogy emberélet nem függ tőle legalább...

De azért a munkaadók sem hülyék. :) Lehet, hogy felveszik, de ha nem szedi össze magát és tesz le valami értelmeset az asztalra, akkor nem sokáig fogja húzni. Nálunk is volt 2 éve egy nagy létszámfelvételi hullám (még a gazdasági fellendülés régi szép korszakában), és a főnökeim a jelöltekkel komolyan elbeszélgettek szakmai dolgokról, gyakorlati kérdésekkel egybekötve. És nagyon sokan elvéreztek ebben a stádiumban, pedig elég lett volna csak logikusan végiggondolni a témát.

Viszont sajnos az igaz, hogy a végzettség nem elégséges, de szükséges dolog egy jó álláshoz. :oops:

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utazóközönség meg olyan, amilyen. Én mindennap BKV-val járok már sok-sok éve, és olyan durva dolgok, amiket írtatok, igen ritkán fordultak elő. Van olyan ismerősöm, aki undorodik az egésztől, ezért jár autóval inkább.

 

Ez valahol tényleg emberfüggő. Boltban dolgoztam, így is emberundorom volt néha, ezután meg jött a tömegközlekedés. Brr! :oops:

Érdekes, hogy ugyanakkor szeretek társasággal összejönni - mozizás, társasjáték, vagy akár buszos kirándulás - ilyenkor emberundor elfújva.

Szerencsére boltban is ritkán jön elő, de van ismerősöm, aki tömegiszonyos, és ő emiatt tényleg inkább az autót választja, ha teheti.

Tolerancia kérdése, szerencsére kisgyerekkel jobb tapasztalataim vannak már, mint pocisan volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Szerintem a zenehallgatás nem elítélendő, pláne nem ilyen körülmények között a buszon. Ha valaki segítséget akar kérni, kopogtassa meg a vállam.
Hát én ilyen körülmények között már pedig elítélem. Lásd Márti mit írt. Balesetveszélyes. Hallgassa otthon, de ne forgalomban, zsúfolt helyeken amikor bármely pillanatban bármerről érheti valami olyan inger amit nem tud kezelni, mert dübörög az a sz*r a fülében.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tolerancia kérdése, szerencsére kisgyerekkel jobb tapasztalataim vannak már, mint pocisan volt. :oops:
Nekem szerencsére csak jó tapasztalataim vannak ezen a téren. :) Mindenki mindig nagyon segítőkész volt, még kérnem sem kellett segítséget - tán egy-két kivételtől eltekintve, amikor a babakocsit kellett az aluljáróból felcipelni a földszintre, és magától nem akadt jelentkező. De a leggaládabb próbatétel mindig a régi 6-os villamosra felszállás volt babakocsival, az még segítséggel is nehéz volt, olyan meredek volt a lépcső és szűk az ajtó. A combino-kkal ez már nem probléma. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na pont ezért ugrom most majd neki a boltvezetőinek.

 

Sajna csak felét akarják a szabimnak kiadni, de úgy, hogy írjam alá, hogy a másik felét is kivettem. Vagyis a fele szabim "lenyelik". Nekem meg gyerek mellett igenis kell, és jár is a szabi. De ehhez munkahelyet kell váltsak. Szép, mi?

Sok sikert hozzá :)

Ez aztán az eljárás :oops: Nálunk is vannak megkötések szabi terén, de legalább nem nyelik le. Ha nem tudtad kivenni, akkor igen, de az már nem mindig a munkáltatón múlik. Nálunk azért nem áll le az élet, ha valaki mondjuk kettesével kiveszegeti, ha már több nagyobb volumenű szabira nem is megy el.

 

Ez attól is függ, kiről van szó. :P Engem pl. nyugodtan figyelmeztethetnél. :)

 

Az utazóközönség meg olyan, amilyen. Én mindennap BKV-val járok már sok-sok éve, és olyan durva dolgok, amiket írtatok, igen ritkán fordultak elő.

Sajnos nem mindig látszik valakin, hogy segítőkész-e :D Én legalább is nem tudom megállapítani, de ha oda kerülnék, akkor igyekszem majd szétnézni, hogy van-e szimpi emberke a közelben.

Nem igazán szoktam velük törődni én sem, szóval engem még nem ért atrocitás. De helyet már én is adtam át villamoson, ahol senki más nem akart felállni.

 

Nálunk is volt 2 éve egy nagy létszámfelvételi hullám (még a gazdasági fellendülés régi szép korszakában), és a főnökeim a jelöltekkel komolyan elbeszélgettek szakmai dolgokról, gyakorlati kérdésekkel egybekötve. És nagyon sokan elvéreztek ebben a stádiumban, pedig elég lett volna csak logikusan végiggondolni a témát.

Viszont sajnos az igaz, hogy a végzettség nem elégséges, de szükséges dolog egy jó álláshoz. :P

Én is megtapasztaltam már, hogy sok helyen rákérdeznek szakmai tudásra, pl. egy helyen több oldalas kérdőívet töltettek ki könyvelésből. Remek hely lett volna, ha könyvelő vagyok és nem pénzügyes, mert így sajnos csak a tesztnél véreztem el :D Sajnos tudom is, hogy csak azon múlt volna az új melóhely akkor.

Mindenképpen kell a jó végzettség ahhoz, hogy legalább behívjanak elbeszélgetésre.

 

Szakember egy szál se, szakmunkás főleg, mindenki meg akarja úszni a kétkezi melót. Rá kéne már világítani az embereket, hogy közgazdászokból, jogászokból már tele vagyunk, viszont nincsenek hegesztők, lakatosok, ápolók, ésatöbbi. Egy időre én tutti bezárnám az egyetemeket.

Ezzel csak az a baj, hogy egy több ésszel, tanulási képességgel megáldott nő nem fog elmenni ápolónőnek :P Mivel a szakember hiány leginkább a tipikusan férfi munkákban van, fodrászból meg hasonlókból van elég. Én is átképezném magam, ha tudnám, hogy egy jól kereső szakmám lesz utána, amiben találnék is magamnak munkát.

 

De a leggaládabb próbatétel mindig a régi 6-os villamosra felszállás volt babakocsival, az még segítséggel is nehéz volt, olyan meredek volt a lépcső és szűk az ajtó. A combino-kkal ez már nem probléma. :P

Legalább ez az előnyük megvan ezeknek a combinoknak, mivel egyébiránt kevesebb a hely rajtuk, mint a régi villamosokon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én ilyen körülmények között már pedig elítélem. Lásd Márti mit írt. Balesetveszélyes. Hallgassa otthon, de ne forgalomban, zsúfolt helyeken amikor bármely pillanatban bármerről érheti valami olyan inger amit nem tud kezelni, mert dübörög az a sz*r a fülében.

 

Akkor ítéld. Én tuti minden lelkiismeret furdalás nélkül fogok zenét hallgatni a vonaton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elítélni mert valaki zenét hallgat, ilyenről se hallottam még. Én el nem tudom képzelni azt hogy az órás utazásokat zene nélkül bírjam ki.. Az én felelősségem ha elüt miatta az autó, mondjuk én ha megyek át az úttesten meg ilyenek mindig leállítom a zenét. Biztos ami biztos. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elítélni mert valaki zenét hallgat, ilyenről se hallottam még. Én el nem tudom képzelni azt hogy az órás utazásokat zene nélkül bírjam ki.. Az én felelősségem ha elüt miatta az autó, mondjuk én ha megyek át az úttesten meg ilyenek mindig leállítom a zenét. Biztos ami biztos. :)

És az is a tied, ha valaki meghal a kocsiban? Tudod milyen érzés, ha a hülyeséged miatt valaki meghal? Elárulom, én tudom. 15 évesen az úttest közepén rámszóltak, mert mentem előre, és jött egy autó. Megijedtem, visszafutottam. Neki egy motorosnak. Nem volt rajta bukósisak, fejre esett. 3 hét múlva halt meg. Én meg végigjártam két tárgyalást. Ha tehetem, mindenkit figyelmeztetek, hogy neki NE kelljen ilyennel együttélnie.

És nem hallgattam zenét, csak osztálytársakkal mentem. Hozzáteszem, ha nem kiabálnak rám, valszeg átérek. De sajnos egyik HA sem történt meg, amit utólag végigrágtam. :oops:

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy időre én tutti bezárnám az egyetemeket.

 

:oops: Te se hallottál még a tudásalapú társadalomról, az biztos. Oldie, hogy a f*nébe lehet ennyire végletekben gondolkodni?! Bezárni az egyetemeket, miről beszélsz, jó ember? Nem arról van szó, hogy nincs szükség szakemberekre, hanem arról, hogy nincs szükség ennyire. Össze kell vonni néhány egyetemet, be kell zárni megint párat, és csak a nívósakat meghagyni, továbbá bevezetni a tandíjat, aminek a támogatását tanulmányi átlaghoz és rászorultsági alapon kell finanszírozni.

 

A végletes "shotit a fejéhez" féle szélsőséges megoldások max csak net előtt, elképzelve tűnik jónak, a szélsőségességgel soha sem mentünk még jó irányba mióta világ a világ.

 

Dzséjt: Igen, ez sajnos abból az információs asszimetriából ered, hogy az előtted álló munkáltató nem tud semmit arról, hogy ki mennyire kompetens. Mivel mindenkivel személyesen elbeszélgetni baromi költséges, kénytelen valamilyen szűrőt alkalmazni, más kérdés, hogy erre mi a legoptimálisabb megoldás. A go és drop errort kell valahogy kiegyensúlyozni, azaz, hogy kevés legyen az olyan ember, akire a cégnek szüksége van, de nem veszik fel, és kevés legyen az olyan is, akire nincs szükség, de mégis felvettük. Jelenleg első körben erre a szűrésre az egyetemi végzettség szolgál, de ha tovább folytatódik a felhígulás, akkor szerintem már nem sokáig. Sokkal fontosabbak a kompetenciák, a felmérések, hogy adott szituban ki hogyan állja meg a helyét. Amúgy sosem gondolkodtál még egyetem elvégzésén? Vagy a középiskolai eredményeid túl... öhm... volatilisek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ítéld. Én tuti minden lelkiismeret furdalás nélkül fogok zenét hallgatni a vonaton.

Szerintem nem a vonaton való zenehallgatásra gondolt. Én sem arra. Sőt, a buszon ülős sem gond. De ha áll valaki, vagy megy, addig igazán ki lehet kapcsolni. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az is a tied, ha valaki meghal a kocsiban? Tudod milyen érzés, ha a hülyeséged miatt valaki meghal? Elárulom, én tudom. 15 évesen az úttest közepén rámszóltak, mert mentem előre, és jött egy autó. Megijedtem, visszafutottam. Neki egy motorosnak. Nem volt rajta bukósisak, fejre esett. 3 hét múlva halt meg. Én meg végigjártam két tárgyalást. Ha tehetem, mindenkit figyelmeztetek, hogy neki NE kelljen ilyennel együttélnie.
Ezt sajnos képtelenek felfogni, mert velük még ilyen nem történt. Bár Obi azt írta, hogy ő addig kikapcsolja a lejátszót. De még a járdán is bármikor történhet hasonló, nem kell hozzá se autó, se motor.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az is a tied, ha valaki meghal a kocsiban? Tudod milyen érzés, ha a hülyeséged miatt valaki meghal? Elárulom, én tudom. 15 évesen az úttest közepén rámszóltak, mert mentem előre, és jött egy autó. Megijedtem, visszafutottam. Neki egy motorosnak. Nem volt rajta bukósisak, fejre esett. 3 hét múlva halt meg. Én meg végigjártam két tárgyalást. Ha tehetem, mindenkit figyelmeztetek, hogy neki NE kelljen ilyennel együttélnie.

 

Tenel: Mikor piacra dobta a Sony az első Walkmant, mindenki attól félt, hogy a kutyának sem kell, mert ki akarna az utcán zenét hallgatni, plussz balesetveszélyes is.

 

Nos elárulom, hogy ez volt a Sony valaha volt legjobb vállalkozása. Mindenki imád az utcán zenét hallgatni, és a balesetek száma statisztikailag is elhanyagolható a Walkmanek és Mp3 lejátszók miatt. Miért? Mert az emberek jelentős része nem h*lye, és nem 100-on bömbölteti a hangerőt, hanem úgy, hogy mellette azért halljon is. Igen, mindjárt jön Oldie, és el kezd beszélni azokról a fiatalokról, akik százason bömböltetik (végletes gondolkodásmód rulez), de a többség nem ilyen. Én sem maxon hallgatom, hallom mellette, ha megszólítanak, vagy ha épp egy vonat közeledik felém, netán egy kocsi, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:oops: Te se hallottál még a tudásalapú társadalomról, az biztos. Oldie, hogy a f*nébe lehet ennyire végletekben gondolkodni?! Bezárni az egyetemeket, miről beszélsz, jó ember? Nem arról van szó, hogy nincs szükség szakemberekre, hanem arról, hogy nincs szükség ennyire. Össze kell vonni néhány egyetemet, be kell zárni megint párat, és csak a nívósakat meghagyni, továbbá bevezetni a tandíjat, aminek a támogatását tanulmányi átlaghoz és rászorultsági alapon kell finanszírozni.
Te se hallottál még arról, hogy a szakmunkás nem h*lye?????

Te próbáld inkább ne végletekbe értelmezni az irományaimat. Természetesen sarkítottam, de megvan erre a jó okom. Néha az ember nem azt írja le amit valójában gondol ( pl magam is az utolsó mondatoddal értek egyet, de ilyen nem lesz még egy darabig). Azt meg hagyjuk, hogy mit nevezünk szélsőségesnek, mert számomra azt, hogy azt sujkolják, hogy csak egyetemmel érhetsz el bármit is, nem kell szakmunkás. Meg kéne találni a tökéletes arányt. :)

A megoldások se szélsőségesnek, hanem radikálisnak kell lennie. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem maxon hallgatom, hallom mellette, ha megszólítanak, vagy ha épp egy vonat közeledik felém, netán egy kocsi, stb.

Donát, leírtam, miért mondom. Nem vitatom, hogy emiatt túlontúl is óvatos vagyok a közlekedésben.

Úgy néztem, te húsz felett vagy. De én elsősorban nem azokra gondolok, akik figyelnek másokra. A sok tizenéves gyerek nem érzi a veszélyt. Fent a fülükön, és mennek, nem néznek semerre. (és ők sem hülyék, max felelőtlenek)

A másik, nem érdekel, mekkora haszon van rajta. Korábbi téma: a cigin is rengeteg haszon van, de ugye bele lehet halni. Természetes nem állítom párhuzamba, csak a haszonról jutott eszembe! :oops:

Tehát én még mindig azt mondom, ülve, utazás közben igen. Gyaloglás közben inkább ne. Ugyanannyira veszélyes(lehet), mint kocsiban mobilozni. Ezer esetben nincs baleset. Az ezeregyedikben beüt.)

 

(hozzáteszem, nekem is vágyam mostanában kis zenehallgató cuccos, főleg, mikor gyerek alukál, hallgatnám. )

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te se hallottál még arról, hogy a szakmunkás nem h*lye?????

 

Persze, az írásaim pont azt tükrözik, hogy szerintem minden szakmunkás h*lye... Olvasd már el még kétszer legalább az írásaim, mielőtt reagálsz, mert úgy látszik, nehezedre esik értelmezni a szavaim. A tudásalapú társadalom alappillére a felsőfokú képzés. Nem az egyetlen, de az alappillére! Szerinted hogyan lennének orvosok felsőfokú képzés nélkül? Vagy hogyan lennének mérnökök? Tervezők? Jogászok? Ha bezárod az egyetemeket, akkor a felsőfokú képzést veszed el azoktól az emberektől, akiknek szüksége lenne rá.

 

És most javasolnám újraolvasni, amit írtam: néhányat valóban be kell zárni, a jobbakat meghagyni, aktívabban menedzselni a helyeket, azaz, hogy tényleg odavegyenek fel több hallgatót, amilyen szakra valóban szükség van, tandíj, (a lentebb leírt kitételekkel), és voilá: kevesebb lesz az egyetemista, azok lesznek egyetemisták, akikre valóban szükség lesz, ergo több lesz a szakmunkás, akikre szintén szükség van. Na most áruld már el kedves drága, okos, aranyos, Oldie, hogy honnan a f*néből sikerült leszűrnöd neked ebből azt, hogy szerintem a szakmunkás h*lye? Ha megmutatod ezt, (amit az első írásom óta igyekszel a szavaim mögé sulykolni), akkor adok neked egy üveg sört, amit ugye úgy se iszol meg míg a világ világ.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És box! :)

Annyira rossz, hogy néha így elértjük egymás írásait. Néha annyira szívesen látnám azt, akivel írásban épp beszélek. Mostanság próbálom kétszer is elolvasni a dolgokat, mielőtt válaszolok. Fogalmazás, az egy más tészta. Szerencsére rájönnek előbb-utóbb, hogy ami szívemen, az a számon... (persze nem írom le, hányszor kellett emiatt elnézést kérnem. :oops: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kérdeztem először :) Hol mondtam azt, hogy a szakmunkások h*lyék. Csak mutasd meg, hogy utaltam ilyenre, és jogosan kérdezted tőlem, hogy "hallottál már arról, hogy a szakmunkás nem h*lye".
Ott ahol a tudást az egyetemistáknak tituláltad. :) Elvégre te ezzel a kijelentéssel reagáltad le a némileg radikális véleményemet. :D Mintha a tudásalapot ezek az intézmények képeznék...pedig NEM! :)

 

 

Tenel Ka, nyugi, mi csak egy rekesz sör elfogyaszátsa utáni, vérbeli férfias társalgás közben vagyunk. :oops: Ezt így kell csinálni, nem pedig szépprózában :D:P :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.