Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Össze kell vonni néhány egyetemet, be kell zárni megint párat, és csak a nívósakat meghagyni, továbbá bevezetni a tandíjat, aminek a támogatását tanulmányi átlaghoz és rászorultsági alapon kell finanszírozni.

 

Amúgy sosem gondolkodtál még egyetem elvégzésén? Vagy a középiskolai eredményeid túl... öhm... volatilisek? :oops:

Csak tandíjat ne még pár évig, mert akkor cs*hetem a tovább tanulást, az is tuti. A rászorultsági alap meg aztán olyan, hogy attól még sok okos szegény nem tudna tovább tanulni. Az átlag lehet max. a megoldás, de az sem mindig jó. Igazából nincs teljesen megfelelő módszer.

No meg hagyjuk meg a nívós egyetemeket, ahol ugye nincs levelezőn állami finanszírozású szak, stb. és akkor hova lennének a később tovább tanulók?

 

Mert az emberek jelentős része nem h*lye, és nem 100-on bömbölteti a hangerőt, hanem úgy, hogy mellette azért halljon is.

Bicajozni én is úgy járok, hogy zenét hallgatok közben, mert egyébként marhára unalmas. Szerencsére olyan úton, ahol kevesen járnak, és legalább halkan megy a zene, mindent hallok, amit kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira rossz, hogy néha így elértjük egymás írásait.

Az a baj, hogy olyanok értik el egymás írásait, akik amúgy is totál mások, elég ellentétes személyiségek, így nehéz is belelátni a másik fejébe.

 

Ott ahol a tudást az egyetemistáknak tituláltad. :oops:

Szerintem olvasd el Donát írását az Amatőr írók topikban, ott kezdődött az egész, és ott aztán nem ilyet írt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olvasd el Donát írását az Amatőr írók topikban, ott kezdődött az egész, és ott aztán nem ilyet írt :oops:
Addig amíg ő is csak egy-egy szavamat, mondatomat emeli ki, addig magam is ezzel a módszerrel élnék. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss: A rászorultsági alap pont azt jelenti, hogy a valóban rászorultak kapnák a támogatást. Aki szegény, tehát az. Emellett kötném még az átlaghoz, tehát a felső 15-20%-nak elengedném a tandíjat, hiszen ők valóban tanulnak. Így a szegényeknek és a valóban jó szakembereknek nem kellene fizetni. Ja és a kettő nem zárná ki egymást. Az aki, rászorultsági alapon kap, az kaphatna átlag után is, ha okos, mert tudom, hogy szegény családból milyen nehéz kitörni.

 

Oldie: Ekkora marhaságot sehol sem írtam. Majd ha idézel, elfogadom, addig nincs sör :):oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel Ka, nyugi, mi csak egy rekesz sör elfogyaszátsa utáni, vérbeli férfias társalgás közben vagyunk. :) Ezt így kell csinálni, nem pedig szépprózában :D:P:)

Attól, hogy nem harapom le valaki fejét, még le lehet írni azt, hogy mit gondolok az írásáról! (abszolute általánosságban írtam)

 

Lassan kezede érezni itt az embereket, de még így sem fogom megállni, hogy ne ellenkezzek, ha úgy érzem. (Ortis eleinte örült is, hogy nem bólogatójános az asszonykája. Most már nem örül annyira! :oops: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy valamit lentebb kifelejtettem :oops:

Szerintem Dzséjt is tovább tudna tanulni egyetemen/fősulin, ha újra érettségizne két felvételi tárgyból (mondjuk egyik tuti a matek lenne), a felsőfokú szakirányú okj-ért szintén adnak plusz pontot, így aztán nem lenne érdekes, hogyan végzett a középsuliban. Ráadásul Veszprémben pl. van mérnök informatikus szak levelezőn állami finanszírozásban. Azért emlékszem rá, mert öcsémnek is nézegettük ezeket nem régiben. Szóval vannak ilyen lehetőségek is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Addig amíg ő is csak egy-egy szavamat, mondatomat emeli ki, addig magam is ezzel a módszerrel élnék. :)

Ez remek, így tökéletesen nem fogtok soha egyetértésre, vagy kompromisszumra jutni! :) Vagy a cél a vita? Akkor nem szóltam! (ez is lehet egy kellemes szombat délelőtti szórakozás, két harcias kakas között! :oops: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Oldie, csak annyit kéne írnod, hogy "Igazad van Donát, te sehol sem írtad, gondoltad, mondtad, hogy a szakmunkások h*lyék lennének, úgyhogy lapozzunk."

 

De mint a másik igazán beismerésére képtelen vagy, mint ember, szerintem ezt ki is hagyhatjuk, és lapozzunk.

 

"Te se hallottál még a tudásalapú társadalomról, az biztos."

 

Igen Oldie, ezt tudod mire írtam? Arra, hogy szerinted be kellene záratni az összes egyetemet (egy időre). Nem lehet bezáratni az összes egyetemet (semennyi időre sem!), mert a tudás alapú társadalom EGYIK alappillére (ahogy ezt szintén írtam). Ez olyan, mintha azt mondanád: kapcsoljuk le a páciens máját. Úgy is, a szíve meg az agya majd elintézi, hogy életben maradjon. Egy frászt! Az egyetemekre (a színvonalas, lentebb taglalt!) egyetemekre igen is szüksége van, mert ott lehet felsőfokú képzést szerezni.

 

 

Csak tudnám, hogy mi a fenéért akarsz te minden áron olyasmit látni a szavaim mögött, amit nem írtam. Talán kisebbségi komplexusban szenvedsz? :oops:

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Oldie, csak annyit kéne írnod, hogy "Igazad van Donát, te sehol sem írtad, gondoltad, mondtad, hogy a szakmunkások h*lyék lennének, úgyhogy lapozzunk."

 

De mint a másik igazán beismerésére képtelen vagy, mint ember, szerintem ezt ki is hagyhatjuk, és lapozzunk.

Donát, igazad van, sehol se irtad mondtad, hogy a szakmunkások h*lyék.

Ezekkel a szavakkal legalábbis. :)

Csupán a tudást nem ítélted meg ennek a rétegnek. :)

Szóval lapozzhatunk. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lapozzunk. :oops: A mondandóm úgy se jutott el a füledig illetve megoldásként úgyis egy véleményen voltunk. Csak én sarkítottam amit te halálos komoly dolognak véltél.
Donát azt mondja nem gondolt arra amit Te szeretnél bele látni. Én neki hiszek, hisz az ő gondolatait csak ő tudja referálni. De biztos voltál már úgy, hogy a saját gondolataidba mások mást láttak bele mint ami. Elég rossz érzés nem?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szakmunkások két részből tevődnek össze. A valóban hülyékből, és a lusta disznókból akiknek korábban minden fontosabb volt a tanulásnál. Az utóbbiba sorolom magam. :P
:P

Pedig milyen jó kis slágerszakmák voltak azokban az időkben. :oops: Aki nem a helyi Járműjavítoba ment melózni, az autószerelőnek jelentkezet, vagy valami könnyedebb ipari szakmunkásképzőbe mint pl én :) De kikérem magamnak, hogy h*lye lettem volna. :) Eszem ágában sem volt gimnáziumba menni, aztán egyetemre. Pénzt akartam keresni minnél hamarább. :)

Akkor még élt az a mondás, hogy az értelmiségi szülők meg proli szülők gyermekei...ésatöbbi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát azt mondja nem gondolt arra amit Te szeretnél bele látni. Én neki hiszek, hisz az ő gondolatait csak ő tudja referálni. De biztos voltál már úgy, hogy a saját gondolataidba mások mást láttak bele mint ami. Elég rossz érzés nem?
Akkor megpróbálnék érthetőbben fogalmazni. :oops: De az is biztos, hogy nem vennék komolynak minden sarkitott kijelentést a másiktól, főleg ha mellette ott van levezetve a mondandó lényege. :P Végeredményben ugyanazt valljuk lényegében ami az arányokat illeti a két képzési szak között húzódóan leledzik. Feleslegesen sok egyetemi férőhely van és kevés szakmunkás. Én leírtam egy radikális módszert ami persze cseppet sem jelenti az, hogy halál komolynak kéne venni, főleg, hogy ilyen meg se történhet. De még ez se jelentené azt, hogy ezzel a módszerrel hipp-hopp kihalna az értelmiségi szak, hiszen a már gyakorlatban lévők nem vállnának légneművé :) Szóval emiatt tényleg kár volt "kirohanást" rendeznie Donátnak, pánikhangulatba hoznia magát, hogy megszűnik a tudásbázis. :D

Manapság sajna amúgyis sok több diplomás munkanélküli kezd gyűlni. :S Aki meg kikerül az egyetemekről közgáz, jogász meg más szak birtokában alig talál munkát mert telítődés van. Sok a túljelentkezés, kevés a munkahely, illetve nem igénnyel a társadalom ennyi diplomást. Nem biztos, hogy az összes szakon, mert pl orvosból kevés van és tutti más helyekre is lenne kínálat, de a sláger ugye amivel meghülyítik a felvételizőket az a jogász kar főleg, hogy azzal majd hatalmas pénzeket fognak szakítani. :P

Jó kétkezi munkásember akiből pl egy szakmára kevés van, manapság már többet keres mint egy diplomás. Persze itt is érik hátrányok az embert, mert pl kevés gyár, feldolgozóüzem van El-Kurtisztánban. Aki teheti az meg sajnos megy ki külföldre kamatoztatni a szaktudását. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szakmunkások két részből tevődnek össze. A valóban hülyékből, és a lusta disznókból akiknek korábban minden fontosabb volt a tanulásnál.

Szerintem nem csak kettőből, ennél még árnyaltabb a helyzet :) Egyébiránt vannak nem egyetemista/főiskolás végzettségű nem szakmunkások is, elég nagy tömegben, róluk valahogy elfeledkeztünk közben, mert kiragadtunk két szélsőséget :oops: Lásd: én :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lent írt orvoshiánnyal is az a baj, hogy a képzettek száma még csak hagyján, ha utána lelépnek innen, megjegyzek totál jogosan is, mert nincs elismertségük anyagilag, sokszor még szakmailag sem. Az ő esetükben inkább nem a képzésen kéne változtatni, pl. a felvettek számával, hanem már a munkába állás, stb. körülményein, bár igazából nincs akkora rálátásom, csak amit olvasok róluk. Azt meg néha kevésnek érzem.

A másik probléma, amit Oldie is felvetett, az a több diploma. A sok fősulis/egyetemi férőhely ezt is hozza magával és ezt én is gondnak látom néha. Szerintem inkább egy szakmát kéne kitanulni, de azt jól.

No meg valóban aránytalan a különböző szakirányokban a férőhelyek száma, csak ezt is nehéz megítélni kívülről. Most írjam le én is, amit mások, hogy kevesebb bölcsész, és több mérnök képzés kellene, mert folyton ezt olvasom? Talán ez még igaz is. Viszont a gazdaságis szakokat ne bántsuk most, mert abban talán nincs is olyan nagy túlképzés, mint elsőre gondolnánk.

 

Amit még nagy hiányosságnak tartok a mai napig, és erről már beszéltünk is, az a nyelvtudás hiánya, és nagyon nehéz pénz nélkül tanulni. Szerintem erre a területre bőven ráférne az állami támogatás valamilyen úton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt hozzá tenném, hogy az én szakmunkásvizsgám bőven felér egy mai érettségivel.
Nekem mindkettő van és piszok nagy felkészülés kellett mindkettőhöz :oops:

 

 

Az orvosok dolgáról múltkor kihoztunk valami olyasmit, hogy meg kell őket becsülni rendesen, de ha még ezen felül is ki akarnak menni külföldre dolgozni, nyomban térítsék vissza a iskolait támogatást amit az állam nyújtott nekik. Olyan itt ne legyen, hogy a mi adónkból ők tanulnak, aztán meg a fizetésük után külföldön adóznak, az ottani államot támogatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Azért rohantam ki, mert amit írtál, az baromság volt. Ne sarkíts! Ne csúsztass! Ne uszíts! Az ilyen mondatok csak erre valók, mint a "Be kéne zárni minden egyetemet", naná, hogy ráugrok, hiszen ez őrültség.

 

Örülök, hogy a megoldásban egyetértünk, de felejtsd már el ezeket a szélsőségeket, amiket néha napján itt a fórumon képviselsz, mert ezek a "shotit nekik" kategória, ami soha nem vezet sehova, és csak net mögül tűnik "jó" megoldásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem csak erről van szó. Múltkor két fiatal, tizenhat-tizenhét körüli srác állt mellettem a buszmegálóben. Pontosabban nagyjából egyszerre értünk oda, és a túloldalra igyekeztünk. Rajtuk fülhallgató, ment a zene. Épp a busz jött, és megállt, hogy átengedjen minket. Én óvatosan mentem, mert gyakran kicsapnak a busz mögül az autósok. Most is hallottam, h jön valami. De a két srác nem, és mentek volna át. Az előrébb lévőt épp időben rántottam vissza. Először mérges volt, de elsápadt, hogy az autó pár centivel előtte száguldott át. Szerintem sem ítélendő el a zenehallgatás, de sajna veszélyes is lehet.

Én éppen emiatt szoktam csak fél fülön hallgatni a zenét, ha éppen gyaloglás közben hallgatok (ritka, de mikor sokat kell járkálnom, akkor érzem, muszáj, hogy éberen tartson valami). Úgy a zenét is hallom, meg a külvilágot is. Mondjuk eleve, ha megyek át az úton, akkor nem bebambulva lépek le a járdáról.

A vonaton és buszon meg általában beteszem mindkét fülest, pláne, ha már leültem és mondjuk mellém is ült már valaki. Buszon, ha éppen nem ül mellettem senki és megállunk, akkor viszont egyből kikapom az egyik füldugót.

 

Nem volt rajta bukósisak, fejre esett. 3 hét múlva halt meg.

Azért ezen a ponton a motoros is eléggé hibás volt. Sőt, meglátásom szerint, nagyobb hiba volt a részéről nem sisakot viselni egy olyan járművön, amin régen is erősen javallott volt, mint részedről visszafordulni, vagy a kiabáló részéről megszólalni. Az én rokonságomban is van egy ember (apám unokatestvére), aki azért halt meg, mert nem volt rajta sisak, mikor motorra ült. Persze ez valószínűleg hangyányit sem csillapítja az önvádat, melynek azért valóban van alapja, de akkor is, elsősorban a motoros felelős a saját haláláért, hiszen ő ült megfelelő biztonsági intézkedés nélkül egy olyan járműre, ami talán mindegyik járműnél életveszélyesebb.

 

Dzséjt: Igen, ez sajnos abból az információs asszimetriából ered, hogy az előtted álló munkáltató nem tud semmit arról, hogy ki mennyire kompetens. Mivel mindenkivel személyesen elbeszélgetni baromi költséges, kénytelen valamilyen szűrőt alkalmazni, más kérdés, hogy erre mi a legoptimálisabb megoldás. A go és drop errort kell valahogy kiegyensúlyozni, azaz, hogy kevés legyen az olyan ember, akire a cégnek szüksége van, de nem veszik fel, és kevés legyen az olyan is, akire nincs szükség, de mégis felvettük. Jelenleg első körben erre a szűrésre az egyetemi végzettség szolgál, de ha tovább folytatódik a felhígulás, akkor szerintem már nem sokáig. Sokkal fontosabbak a kompetenciák, a felmérések, hogy adott szituban ki hogyan állja meg a helyét. Amúgy sosem gondolkodtál még egyetem elvégzésén? Vagy a középiskolai eredményeid túl... öhm... volatilisek? :oops:

Ez igaz, de amíg nem is biztosítanak lehetőséget az alacsonyabb végzettségű, de talán értelmesebb embereknek, addig az egyensúly nem lesz meg. Itt ez a baj. Persze, előbb-utóbb rájönnek, hogy itt valami bibi van, de addig a fél ország éhen döglik.

Egyetemen még nem gondolkoztam, főiskolára ellenben már jelentkeztem is, csak addigi tanulmányi átlagomnak hála, egyetlen ponttal lemaradtam :) Később ennek örültem, mert akkor mentem Fehérvárra szak. suliba. Ott derült ki, hogy a fehérvári suli tartja karban annak a fősulinak a gépeit, amelybe jelentkeztem. Mondanom sem kell, a fősuli is ugyanazt adta, mint a fehérvári, csak az diploma képében. Na már most, milyen számtech. fősuli lehet az, aminek a diákjai képtelen karban tartani a suli gépeit, és 50 km-re lévő diákokat hívnak erre a célra? És állítólag e bizonyos főiskola a minőségi csoportba tartozott...

Ez elég kellemetlen képet festett számomra hazán felső oktatásáról, és azóta ingerenciám sem volt megpróbálni más szakirányt. Plusz, mivel mindig is a jó eszű, de lusta, lógós, linkeskedő diákok sorait erősítettem, ez lehet elég nagy hátrány lenne egy felsőbb oktatási intézményben :) De ki tudja, mit hoz a jövő, talán egyszer még én is visszaülök az iskolapadba. Kisebb csoda lesz, az fix, de megeshet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az orvosok dolgáról múltkor kihoztunk valami olyasmit, hogy meg kell őket becsülni rendesen, de ha még ezen felül is ki akarnak menni külföldre dolgozni, nyomban térítsék vissza a iskolait támogatást amit az állam nyújtott nekik. Olyan itt ne legyen, hogy a mi adónkból ők tanulnak, aztán meg a fizetésük után külföldön adóznak, az ottani államot támogatva.

Ezt az érintett két állam adóügyének kéne megbeszélnie egymással. Jó lenne, ha megtennék, egyébként. Ha van egy elhivatott orvos aki tényleg gyógyítási szándékkal végigküzdi magát az egyetemen, akkor tiszteljék már meg annyival, hogy egy héten nem 160 munkaóra és 80 túlóra jut neki, egy penészedő falú kórházban..... És ami a gyógyítókedvet a legjobban le tudja lohasztani: ha tudod, milyen gyógyszer kéne, csak nincs rá pénz. Hogy a műtétekről, ilyesmikről ne is szóljak..... ha egy egészségügyben nincs pénz, akkkor nem az orvos hibája, ha máshol próbálkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vonaton és buszon meg általában beteszem mindkét fülest, pláne, ha már leültem és mondjuk mellém is ült már valaki. Buszon, ha éppen nem ül mellettem senki és megállunk, akkor viszont egyből kikapom az egyik füldugót.

 

 

Azért ezen a ponton a motoros is eléggé hibás volt. Sőt, meglátásom szerint, nagyobb hiba volt a részéről nem sisakot viselni egy olyan járművön, amin régen is erősen javallott volt, mint részedről visszafordulni, vagy a kiabáló részéről megszólalni. Az én rokonságomban is van egy ember (apám unokatestvére), aki azért halt meg, mert nem volt rajta sisak, mikor motorra ült. Persze ez valószínűleg hangyányit sem csillapítja az önvádat, melynek azért valóban van alapja, de akkor is, elsősorban a motoros felelős a saját haláláért, hiszen ő ült megfelelő biztonsági intézkedés nélkül egy olyan járműre, ami talán mindegyik járműnél életveszélyesebb.

 

De ki tudja, mit hoz a jövő, talán egyszer még én is visszaülök az iskolapadba. Kisebb csoda lesz, az fix, de megeshet :)

 

Igen, ezért írtam, hogy ülve, utazás alatt semmi gond vele, ahogy meg te mész vele, azt már én is MAJDNEM biztonságosnak érzem. :D

 

Igen, mindezek miatt mentettek fel mindkétszer. Igazából a lelki dolgon túl vagyok, 20 éve volt. De akkor éppenséggel azon felül, hogy kiborított, ráment a sulim, és pár évig tengtem-lengtem. Hozzáteszem, ha épp nem akkor áll be a szüleim között a mosolyszünet, és kicsit ráérnek velem is beszélgetni, könnyebben feldolgozom. De nem így volt, magam kellett kimossam a trutyiból. :oops:

Ezt nem kívánom senkinek, és próbálom felhívni a srácok figyelmét, h óvatosan közlekedjenek. Még így is annyi baleset van.

 

Menjél, ha tudsz, nekem is van még tervem, de először legyen meg a boltvezető. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép kis vita. :oops:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy az egyetemeket is rendszabályozni kellene. Pár szaknál csökkenteni a létszámot, párnál növelni és nagyobb hangsúlyt adni neki. Gondolok itt a természettudományos szakokra. Alig vagyunk (Elte+BME), míg a nem messze lévő Corvinus csak úgy termeli ki a diplomás embereket.

 

A diplomás emberekre is szükség van, hisz ők nem 2 évet, hanem 3 vagy akár 5 évet ne adj isten 8 évet áldoznak a tanulmányokra, szemben a szakmunkásokkal vagy a szakképzett (OKJ-s) emberekkel.

Az, hogy ilyen kevés (jó) szakember van, az, hogy a szülők azt szeretnék, ha a gyermekük diplomás ember legyen, ne egy szakmunkás, mert akkor a szomszédok hogy néznek rájuk majd...

Gyerekkori jóbarátom asztalosnak ment és éppen ezért tapasztaltam már azt, hogy beszóltak neki/szülőknek, hogy mi van te tanulatlan stb. Míg hozzám odajönnek, hogy hogy megy az egyetem és hasonló jópofizás megy. Tehát az általános szemléletmódon is változtatni kellene, hogy nagyobb presztízse legyen a szakiskolákból kikerült embereknek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekkori jóbarátom asztalosnak ment és éppen ezért tapasztaltam már azt, hogy beszóltak neki/szülőknek, hogy mi van te tanulatlan stb. Míg hozzám odajönnek, hogy hogy megy az egyetem és hasonló jópofizás megy. Tehát az általános szemléletmódon is változtatni kellene, hogy nagyobb presztízse legyen a szakiskolákból kikerült embereknek...
A példáddal élve én az ilyen emberektől elvonnám az összes fabutort, de mellé még nyaklevest is kiosztanék, csak hogy szélsőséges legyek :oops: ( ami ugye radikális megoldás :) )
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy ilyen kevés (jó) szakember van, az, hogy a szülők azt szeretnék, ha a gyermekük diplomás ember legyen, ne egy szakmunkás, mert akkor a szomszédok hogy néznek rájuk majd...

Ne is mond, van nálunk egy kolléganő, akinek a lánya megbukott a matek érettségi írásbelijén, én ültem le vele tanulni a szóbelire, aztán végül az elnök talált még neki egy pontot, és mégsem kellett szóbeliznie, de az anyja főiskolára akarja küldeni (persze gazdasági szakra, mert az a jó) :) Holott olyan buta szegény, hogy csak na. Istenem, így született, de akkor anyuci legalább ne akarja megnyomorítani a gyereket fölösleges hercehurcákkal. Na persze a két unokatesó diplomás, szóval megy ott az irigység ezerrel.

Bizony, kéne a szakmunkásoknak is a megbecsülés, ezzel totál egyetértek. No meg a mentalitás.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehet matekból megbukni? :) 98%-os érettségit írtam belőle, a 2% is figyelmetlenségből adódott :D Jó, az emelt szintű azért már nehezebb volt belőle, azt nem tagadom, de nálunk még a leghülyébb matekos is aki sorra bukott meg belőle írt egy 3-ast belőle. Az érettségi egyik legkönyebb tantárgya volt nálam. Bár már maga az érettségi is egy vicc. :D Egyedül a magyar ami kicsit sz*patósabb a hülye fogalmazással :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehet matekból megbukni? :)

 

Bár már maga az érettségi is egy vicc. :D Egyedül a magyar ami kicsit sz*patósabb a hülye fogalmazással :P

Könnyen :P Húgom puskázott, csak azért nem bukott meg a matekon :D Látszik, hogy nem hasonlítunk egymásra :P Nem tudom, az enyém mennyi % lett, anno ilyen még nem volt, de ötöst kaptam rá, ez kész szerencse most, mert 100%-ot ér a felvételin :D

Ja, és én is figyelmetlen voltam, életemben először fordult elő, hogy log egyenletnél nem tettem kikötést, holott mennyire sulykolták belénk, hogy már ezért lehet két pontot kapni, és pofon egyszerű feladat :D

 

Utólag tényleg nem tűnik annyira gáz dolognak az érettségi, de akkor előtte bizony nem tűnt egyszerűnek, mindenki parázott. Azt mondogattuk, hogy annyi h*lyének sikerült már, miért pont nekünk ne menne? :D Á, a magyar nem is nehéz, csak legyen időd leírni a nehezen megfogalmazódott gondolatokat :P A matektól azért féltem, mert a tanárom mondta, ha már megkegyelmezett év végén, és ötöst kaptam, akkor az érettségin is szeretné ezt látni :D Milyen para volt már, hogy esetleg csalódna, mert egyébként a világ egyik legjobb tanárnője a mi exmatek tanárnőnk :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.