Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Phobos ez a történet nagyon vicces volt. Részvétem. Egyébként nekem a kutya a pulinál kezdődik, nem értem az ilyen zsebpatkányok létének okát?! Ez a torokra megy csak fel kell emelni tipus a legrosszabb.

Tegnap este tesómmal és barátommal elmentünk sörözni és a mögöttünk is egy hasonló életforma foglalt helyett. Nem tudom, lehet, hogy én vagyok túlérzékeny, de a félórás buszútat végig nyávogta a telefonjába. Ezzel kapcsolatban az a legviccesebb történetem, mikor Pécsett terepmunka után csapatostul bementünk a helyi árkádba vásárolni. Ott is hasonló emberek vegzálnak naphosszat, tehát a kutatótársakkal szépen kilógtunk a sorból. Mindenkin terepruha vagy gyakorló, bakancs, szépek voltunk. Sár volt, mi derékig sárosak voltunk, az egyik srác kilóméteres csíkot húztt maga után, ráadásul a 10-12 órás kemény munka után nem épp Alhmabra rózsáiként illatoztunk. Nálam íj volt, a tőrömet is elfelejtetem levenni, az egyik lánynál egy kis balta volt. Kedélyesen lóbálva masírozott legelől. törte az utat nekünk. Illetve nem kellett, mert félrehúzódtak és gonoszul néztek.

Kicsit sajnáltam őket, mi egésznap a természet lágy, ámbár kissé sáros ölén voltunk, friss levegőn, napfényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttünk a dokitól. A patikában otthagytam újabb 3300 Ft-ot. Vettem 2 doboz Zinnat antibiotikumot, egy orcsöppet, meg egy rinathiol köptetőt. És még a héten sem mehet bölcsibe. Remek.

Mondjuk nem is vinném így, szegénykém mikor nem lázas, akkor is nyűgős. :)

Első adag Zinnatot szépen lenyelte. Apja majd hoz mellé joghurtot is, bélflórája miatt - állítólag ez a cuccos hamar hasmenést csinál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem hamar "kinővi" ezt a nyavaját. :)

Én is. Szuper szórakozás egy ordító gyereket lefogni, és kiszívni a nóziját. napi négy-ötször.

A lakás meg átalakul patikáva. Kétféle lázcsillapító szirup, egy lázcsillapító kúp, torokfertőtlenítő oldat, orcsepp, köptető, antibiotikum.

Az jutott eszembe, hogy viszont a mai srácok mennyivel szerencsésebbek mint mondjuk én, nekem még összetörték a kalmopyrint, és azt kellett lenyeljem, esetleg feloldották kanál vízben, de az is keserű volt. Most meg őfőméltósága néha még válogathat is, milyen ízű legyen a gyógyszere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, nekünk rosszabb volt a helyzetünk, ráadásul én nem kaphattam kanalas orvosságot, mivel cukorral készült, így azt alapból ki kellett lőni.

Márti, nekem erős gyógyszer után volt hasfájásom, citromfűtea totál jó volt rá,megnyugtatta, bár nem ilyen nyugtató hatást szoktak rá írni. Gyomor meg bélrendszer fertőtlenítésre írják a mentateát. Mondjuk a joghurt is jó :) Csak azért írtam, ha esetleg van otthon, akkor ki lehet próbálni, bajt meg ezek nem csinálnak :) Vagyis a citromfű idegileg is nyugtat állítólag :o Igazából az orvost/gyógyszert nem pótolják, ha baj van, de segítenek kicsit :o

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húgi, kösz az ajánlást, "kivégeztem" a Csillagösvényent. :) Nagyszerű volt mind a négy rész, Bucsútól a Rongyos Gárdán át a magyar nyelv őstörténetéig. :)

Most a Háború a nemzet ellen van terítéken és mit ne mondjak, már az első része úgy kivágta az eddig tanult gazdaságtörténetet, hogy csak na :o Ezt kéne tanítaniuk a suliban, hogy gondókóggyanak is a gyerekek, ne csak magoljanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is. Szuper szórakozás egy ordító gyereket lefogni, és kiszívni a nóziját. napi négy-ötször.
Ezt ismerem, nálunk dupla kiadásban is volt. Együttérzek veled.

A sok gyógyszer meg nem jó, néha én is túlzásnak éreztem, ha az orvos mindenfélét felírt, aztán egy idő után kipróbáltam a homeopátiás dolgokat is, főleg amikor már kifelé jöttek a nyavalyákból, és pár dolog bevált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ismerem, nálunk dupla kiadásban is volt. Együttérzek veled.

A sok gyógyszer meg nem jó, néha én is túlzásnak éreztem, ha az orvos mindenfélét felírt, aztán egy idő után kipróbáltam a homeopátiás dolgokat is, főleg amikor már kifelé jöttek a nyavalyákból, és pár dolog bevált.

 

Igen, Rád gondoltam, hogy valójában nekem egy gyerekkel kell csak megcsinálni, de ahol több van?

Mikor segítettem egy családnál - nekik akkor még "csak" 7 gyerek volt, egyszer elkapta őket az influenza. Négyen estek ágynak, koruknál fogva más-más gyógyszert kaptak. Mikor beadtam őket, írtóra kellett figyeljek.

Most azt figyelem, mit reagál az antibioticumra, most kap először. Eddig semmi gáz, és nem is hiszem, h lesz, nincs családban gyógyszerérzékeny, és remélem, nem ő kezdi el...

Homeo cuccokat nem próbáltam, inkább a természetes cuccokat szeressem: méz, gyógynövényteák, ilyesmik. Ami jól bevált, az a balzsam, amit a Nolcsi hátára kenegetek esténként, kámforos, mentolos, és könnyebben elalszik, jobban szelel az orra, és kevesebbet köhög.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a homeopátiás orvos mondta még azt, hogy a gyereknek minden használ, amiben az anyja hisz. És tényleg így van. :)

Az ikrekkel meg sosem volt könnyű, de ha betegek voltak, utána én is az lettem... Annyira jó, hogy már nagyok, ki tudják fújni az orrukat, nem hányják össze össze az ágyat (elnézést a gyengébb idegzetűektől..), hanem kimennek, ha valami gond van, stb. Aranyos egy kisgyerek, de én örülök, hogy a kisgyerekes korszakon az az ilyenek miatt túl vagyunk. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

aztán egy idő után kipróbáltam a homeopátiás dolgokat is, főleg amikor már kifelé jöttek a nyavalyákból, és pár dolog bevált.

Én is próbáltam már ki homeopátiás szert, és csak jót mondhatok róla, bár az hányingerre való volt, ilyen betegségre még nem kellett vennem.

Érdemes kipróbálni, az antibiotikumoknál szervezetkímélőbbek, ha jól tudom, és nem tudom, hogyan, de használnak.

Ha már balzsam, kolléganők a mellre kent disznózsírban hisznek ;) De tényleg használ köhögésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húgi, kösz az ajánlást, "kivégeztem" a Csillagösvényent. :P Nagyszerű volt mind a négy rész, Bucsútól a Rongyos Gárdán át a magyar nyelv őstörténetéig. :P

Most a Háború a nemzet ellen van terítéken és mit ne mondjak, már az első része úgy kivágta az eddig tanult gazdaságtörténetet, hogy csak na :P Ezt kéne tanítaniuk a suliban, hogy gondókóggyanak is a gyerekek, ne csak magoljanak.

Mondtam, hogy jó a Csillagösvényen, szép, ígényes, nem soviniszta vagy csak egészséges mértékben. Nekem torrent kéne az utóbbi filmhez, egyébként mi is megnéztük családdal, aztán csak ültünk és néztünk, mint hal a szatyorban.

;):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is próbáltam már ki homeopátiás szert, és csak jót mondhatok róla, bár az hányingerre való volt, ilyen betegségre még nem kellett vennem.

Érdemes kipróbálni, az antibiotikumoknál szervezetkímélőbbek, ha jól tudom, és nem tudom, hogyan, de használnak.

Ha már balzsam, kolléganők a mellre kent disznózsírban hisznek ;) De tényleg használ köhögésre.

Csak ajánlani tudom a homeopatikus gyógyszereket, mint mindennél itt is fonztos a hit, ha hiszed, hogy használ, akkor fog is! ÉÁn a vizsga elött szoktam stresszoldót szedni és totál nyugis leszek tőle.

Plusz a gyögynövényes teákat, sajnos aranyárban vannak, de kisebb megfázásra, felfázásra. lázra jók.

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondtam, hogy jó a Csillagösvényen, szép, ígényes, nem soviniszta vagy csak egészséges mértékben. Nekem torrent kéne az utóbbi filmhez, egyébként mi is megnéztük családdal, aztán csak ültünk és néztünk, mint hal a szatyorban.

;):P

Spoiler:

Ncore-on fent van :P

Holnap majd folytatom a kövi három résszel, mert egy nap egy rész bőven elég. :P Gondolom újabb dogmafalak fognak lehullani :P Nem semmi, hogy hová jutott el a szívsebészünk :P De annak jobban örülök, hogy van olyan értelmiségi aki mer gondolkodni és magasról tesz az MTA-ra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz a gyögynövényes teákat, sajnos aranyárban vannak, de kisebb megfázásra, felfázásra. lázra jók.

Mit jelent az, hogy aranyárban? Csak párat tudok, de nem vészesek, na mondjuk a kertben terem citromfű meg csalán is, szóval ... :P

 

A homeopátiához tényleg kell, hogy az ember higgyen benne. Ha nem hisz benne, akkor ugyanis ki sem próbálja :P

Lehet, hogy nekem is azért használt? ;) Mivel nem vagyok egy hívő fajta, sose lehet tudni alapon próbáltam ki :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kolmilan, jinx! Szerintetek nehéz volt a mostani felvételi matekból?

Mert azt írják nehéz volt, de amit láttam és mondták is, hogy nem volt az

http://www.kisalfold.hu/belfold_hirek/mate...szulok/2137995/

http://www.mr1-kossuth.hu/hirek/itthon/tul...-felveteli.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, hogy megmenekülnek a Kutyakeszis tőzegtavak. :D

 

"HunHír.Hu

Nemcsak természetvédelmi, hanem várostörténeti szempontból is muzeális értéknek nevezte állásfoglalásában a Dunakeszi lápot a Magyar Tudományos Akadémia. Szinte hihetetlen, hogy általában az idegenek, meg a szomszédok érdekeit védő, a kamu finnugor származáselméletet biflázó tudományos műhely egy multival mert ujjat húzni."

 

Hihetetlen. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, hogy megmenekülnek a Kutyakeszis tőzegtavak. :o
A Class FM-ben foglalkoztak ezzel a múlt héten. Marha jó ötleteket mondtak, hogyan lehetne hasznosítani a lápot az Ósün-nek. Kisállatsimogató meg ilyenek. Amúgy az a láp, mint mondták az Ósün tulajdona :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Class FM-ben foglalkoztak ezzel a múlt héten. Marha jó ötleteket mondtak, hogyan lehetne hasznosítani a lápot az Ósün-nek. Kisállatsimogató meg ilyenek. Amúgy az a láp, mint mondták az Ósün tulajdona :D
Nem az ővé, hanem Földanyánké :D Az a helyzet, hogy anno az önkormányzati képviselőtestület, kakiért-pisiért vette meg ezeket a földeket, ahol most ipari parkok létesülnek. Gondolom érthető az összefüggés :o

 

Megvolt ma amúgy a második felvonás A Háború a nemzet ellen című filmből. Valahogy nem csodálom, hogy "csak" az Urániában adták le és nem teszem azt valamelyik multiplex moziban :)

 

Ezen felül, ma kaptam levelet a Nyugdíjfolyósítótól. Felfüggesztették ezt a rehab ellátásról szóló kérvényemet, mert állítólag idén még nem alkottak ehhez szükséges törvényt :D Ezek szerint a tavalyi csak egy éves időtartamra szólt :S De itt szerintem most kakiban vannak inkább és ki akarnak várni a választásokig. Csakhogy addig tízezrek nem fognak megélni semmiből, így én se. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet, hogy anno az önkormányzati képviselőtestület, kakiért-pisiért vette meg ezeket a földeket, ahol most ipari parkok létesülnek. Gondolom érthető az összefüggés :)
Ja-ja, valami ilyesmit is mondtak. Mindenesetre ígyis-úgyis lesz ott parkoló. :o

Állítólag már megkezdték az előkészületeket, és mire a bíróság elé kerülne az ügy, már Oldie bá is a régi tó helyére parkol :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja-ja, valami ilyesmit is mondtak. Mindenesetre ígyis-úgyis lesz ott parkoló. :o

Állítólag már megkezdték az előkészületeket, és mire a bíróság elé kerülne az ügy, már Oldie bá is a régi tó helyére parkol :)

Vagy maga a tó lesz parkoló.....és tele lesz luxusjachttal :D

 

Beszarás tényleg ez az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.