Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Amúgy pl Windows Vista frissítésnél mire érdemes figyelni amit ne töltsön le az az emberfia aki szoc ellátóhelyről szerezte be?
Arra, hogy egyáltalán ne frissítse :) Mert ilyenkor jópár adatát elküldi a számítógépnek a Microsofthoz, az meg elég ciki, ha látják, hogy szoc. ellátóhelyről vásárolt Winfost akarnak frissíteni :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra, hogy egyáltalán ne frissítse :) Mert ilyenkor jópár adatát elküldi a számítógépnek a Microsofthoz, az meg elég ciki, ha látják, hogy szoc. ellátóhelyről vásárolt Winfost akarnak frissíteni :P

 

Baromira nem látják mivel eredetinek érzékelik.A Windows nem frissitése meg számitástechnikai öngyilkosság.A lehető legfontosabb, hisz azzal jön le a befoltozott rés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a feliratot elég rosszul jeleníti meg (avi fájlokét), pedig az én szemem jó. Még nem találtam meg, hol lehet változtatni rajta.

 

Az eszközök menüben a beállitásokra kattintani majd a feliratok és osd-re.Ott mindent be lehet állítani a felirathoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eszközök menüben a beállitásokra kattintani majd a feliratok és osd-re.Ott mindent be lehet állítani a felirathoz.

Akkor majd letöltök egy másik verziót, mivel ebben nincs igazán felirat lehetőség, pedig tudom angolul a szót. Ugyanis ráadásnak még angol is, ami fenn van. Köszi, próbálkozom másikkal, hátha abban benne lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody:Állítsd vissza rendszert azelöttre mielött ezt kiírta.Majd a Windows frissitést úgy állítsd be ,hogy te ellenőrizd mit töltsön le.Amikor megkelenik a Windows Genuine(eredetíség), akkor vedd ki előle a pipát, hogy az nem kell és azt is kattintsd be, hogy nem kérsz infót a kihagyott frissitésekről.Ennyi és megszabadultál tőle.Én legalábbis így csináltam.
Köszi frenkie, de nem tudom pontosan mióta írja ezt ki. Azt se tudom, hogy kell visszaállítani a rendszert egy korábbi időpontra. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi frenkie, de nem tudom pontosan mióta írja ezt ki. Azt se tudom, hogy kell visszaállítani a rendszert egy korábbi időpontra. :)

 

 

Beírod a súgóba ezt "rendszer-visszaállítás".Ez kiad pár találatot és az egyik link odavezet.Különben valahol a vezérlőpult/rendszerben van, mivel már rég használtam xp-t pontosan nem tudom.Az időt meg saccold.Kb mondjuk tavaly október stb.Sajnos mádhogy nem lehet kiírtani.Vagy így vagy Windows újratelepítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beírod a súgóba ezt "rendszer-visszaállítás".Ez kiad pár találatot és az egyik link odavezet.Különben valahol a vezérlőpult/rendszerben van, mivel már rég használtam xp-t pontosan nem tudom.Az időt meg saccold.Kb mondjuk tavaly október stb.Sajnos mádhogy nem lehet kiírtani.Vagy így vagy Windows újratelepítés.
És ezzel a visszaállítással sok dolog elveszik a rendszerből?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rendszerből semmi.Mondhatom az, hogy nálam sose veszett el semmi.Tulajdonképpen csak a rendszerfile-okat állítja vissza.Nekem pl megmaradtak a telepítéseim.
Ok, köszi! Majd megpróbálom és beszámolok hogy sikerült. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie az alábbiakat találtam. Ezek közül melyik jó?

 

Rendszerállapot-adatok. A Biztonsági másolat segédprogrammal a rendszer alábbi összetevőinek biztonsági mentése és visszaállítása végezhető el:

 

Rendszerleíró adatbázis

COM+ osztályregisztrációs adatbázis

Rendszerindító fájlok, amelyek tartalmazzák a rendszerfájlokat

Tanúsítványszolgáltatások adatbázisa

Active Directory címtárszolgáltatás

SYSVOL könyvtár

Fürtszolgáltatás adatai

IIS metakönyvtár

Windows fájlvédelem alatt álló rendszerfájlok

A Biztonsági másolat segédprogram ezeket a rendszerösszetevőket együttesen rendszerállapot-adatoknak nevezi. A rendszerállapot-adatokat alkotó rendszerösszetevők a számítógép operációs rendszerétől és konfigurációjától függnek.

 

Windows XP Professional

A rendszerállapot-adatok csak a rendszerleíró adatbázist, a COM+ osztályregisztrációs adatbázist, a Windows fájlvédelem alatt álló fájlokat és a rendszerindító fájlokat foglalják magukban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy még egy ilyen:

 

A rendszerállapot-adatok visszaállítása

Nyissa meg a Biztonsági másolat segédprogramot.

Alapértelmezés szerint a Biztonságimásolat-készítő varázsló elindul, kivéve, ha le van tiltva.

 

A Biztonságimásolat-készítő varázslóban kattintson a Speciális üzemmód gombra.

Kattintson az Adathordozók visszaállítása és kezelése fülre, majd a Bontsa ki a kívánt adathordozót, majd jelölje be azoknak az elemeknek a jelölőnégyzetét, amelyeket vissza szeretne állítani listában jelölje be a Rendszerállapot elem melletti jelölőnégyzetet. E beállítás hatására a rendszer a többi kiválasztott adattal együtt visszaállítja a rendszerállapot-adatokat is.

Figyelmeztetés

 

Ha a rendszerállapot-adatok visszaállításakor nem ad meg egy új helyet az adatok visszaállításához, akkor a rendszer törli a számítógépen jelenleg tárolt rendszerállapot-adatokat, és lecseréli a biztonsági mentésben szereplő adatokkal. A rendszerállapot-adatok másik mappába történő visszaállításakor a rendszer csak a rendszerleírófájlokat, a SYSVOL könyvtárfájlokat, a fürtadatbázis-leíró fájlokat és a rendszerindító fájlokat állítja vissza a másik mappába. Másik mappába történő visszaállításkor a rendszer nem állítja vissza az Active Directory címtárszolgáltatás-adatbázist, a Tanúsítványszolgáltatások adatbázisát és a Komponensszolgáltatások osztályregisztrációs adatbázisát.

Megjegyzés

 

A fájlokat vagy mappákat csak a rendszergazdák vagy a biztonságimásolat-felelősök állíthatják vissza. Az engedélyekkel és a felhasználói jogokkal kapcsolatos további tudnivalókért kattintson a Kapcsolódó témakörök hivatkozásra.

A Biztonsági mentés program indításához mutasson a Start menü Programok, Kellékek majd Rendszereszközök pontjára, végül kattintson a Biztonsági mentés parancsra.

Szalagról történő visszaállítás esetén a visszaállítási művelet végrehajtása előtt frissíteni kell a lemezen tárolt katalógust. A katalógus frissítésével kapcsolatos további tudnivalókért kattintson a Kapcsolódó témakörök hivatkozásra.

Az Eszközök menü Visszaállító varázsló parancsával elindítható Visszaállító varázslóval is elvégezhető a rendszerállapot-adatok visszaállítása.

Tartományvezérlőn a rendszerállapot-adatok csak egy speciális csökkentett módban, az ún. Címtárszolgáltatások helyreállító módban állíthatók vissza. Ez lehetővé teszi a SYSVOL könyvtár és az Active Directory címtárszolgáltatás adatbázisának visszaállítását. A számítógép csökkentett módban való elindításával kapcsolatos tudnivalókért tanulmányozza a Kapcsolódó témaköröket.

A rendszerállapot-adatok csak a helyi számítógépen állíthatók vissza. A rendszerállapot-adatok távoli számítógépen nem állíthatók vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: írd be a futtasásba, hogy restore és ott a "rstrui"-t indísd el, vagy a Start/Minden program/kellékek/rendszereszközök-ben ott van a rendszer visszaállítás
Köszi Phobos! Nagyon egyszerűen ment a megtalálása. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOL!

 

"naptáron kattintson egy vastagon szedett dátumra"

 

Nincs naptár. :P

 

"ezen a listán kattintson egy visszaállítási pontra"

 

Üres a lista. :P

 

Nincs kanál. :P:)

 

Game Over.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kell lennie mert automatikus az egész.
Már aki nem törli őket, pl. én :) csak a helyet foglalják, nekem ne legyen automatikus. Néha gyártok egy mentési pontot, de a többire nincs szükségem, mint ahogy az eddigi 7 évben, míg saját gépem van, soha nem is használtam őket :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody biztos nem törölte ki őket, másrészt meg minimális helyet foglalnak.Ma már fillérekért kapsz nagy tárkapacitású vinyót(min 500 GB), aminek meg sem kottyan az a hely amit ez elfoglal.
Persze, csak engem idegesít, hogy ilyen is foglalja a helyet. Meg a sulis vírusok előszeretettel húzódnak meg ott :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rendszer-visszaállító csak az utóbbi öt nap visszaállópontjait listázza ki (nálam), de van ott olyan is, hogy régebbi pontok listázása.

Ez érdekes.Amikor xp-m volt nekem egész a telepítés kezdetéig voltak dátumok akár egy évre visszamenőleg is.

 

 

Phobos: Azt elfelejtettem leírni, hogy csak a c meghajtón kell engedélyezni a figyelést a többin felesleges, hisz azokon nincsenek rendszerfile-ok.Én mindíg kikapcsoltam a figyelést a többi meghajtón.Ezt a többieknek is javasolnám.Ezzel elkerülhető, hogy nagy galibát okozzon a rendszer-visszaállítás, hisz a c-re úgyem telepítünk semmi fontosat.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reszkessen a rutinpálya, nem tudok egyenesen menni! :D

Na jó, egyenesen még csak-csak, de hogy a kanyar azon az íven legyen ahol kéne, az még nagyon nem megy. Belerázódás folyamatban.

Erre most felrémlettek hasonló élményeim XY évvel ezelőttről. :D Semmi gond, ezt is meg lehet tanulni, hidd el. Nekem is sikerült. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb átlagom lett az idei, melyhez a legkevesebb ösztöndíj párosul! Megéri tanulni! Végülis zsiroskenyéren és hagymán sokiáig elélek.
Úgy emlékszem akad pár házi állatka is a szobátok környékén. Azt még tedd rá a kenyérre és nem csak táplálót, hanem még finomat is ehetsz :D

Amúgy grat. az ösztöndíjhoz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.