Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Látom meg vagy világosodva. :D Ez a jobbikos fajtának az ismérve. Ők mindent jobban tudnak és félre vannak értve. Na ja. Szerintem hagyjuk is ezt a dolgot, Te úgy látod én meg másképp. Ja és mitől rettegek? Az emberi butaságtól.

Egy jóbarátom elment egy gyűlésükre. Sőt, nem is egyre. 23 éves srác amúgy. Erősen egyet értett azzal, amit olvasott. programjuk, egyebek. Aztán mikor beszélgetni kezdett, akkor valahogy kezdett neki nem tetszeni. Azóta nem jár oda.

És valahogy ő is ezt a butaság dolgot emlegette. Meg valamit mondott még az elvakultságról.

De én béfejezem. Nem akarom Oldit megyőzni - na jó, kicsit igen - csak kicsit egyoldalúnak érzem az álláspontját, úgy általában. Az enyim is biztos egyoldalúnak érezhető gondolom az ő szemszögéből! ;)

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jóbarátom elment egy gyűlésükre. Sőt, nem is egyre. 23 éves srác amúgy. Erősen egyet értett azzal, amit olvasott. programjuk, egyebek. Aztán mikor beszélgetni kezdett, akkor valahogy kezdett neki nem tetszeni. Azóta nem jár oda.

És valahogy ő is ezt a butaság dolgot emlegette. Meg valamit mondott még az elvakultságról.

Én alapból nem szeretem a szélsőségeseket. Az indulatokra építenek, ami sose volt jó dolog.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én béfejezem. Nem akarom Oldit megyőzni - na jó, kicsit igen - csak kicsit egyoldalúnak érzem az álláspontját, úgy általában. Az enyim is biztos egyoldalúnak érezhető gondolom az ő szemszögéből! ;)
Őt biztos nem fogod meggyőzni az igazadról. :D De legalább mi egyetértünk ebben a témában. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, homokzsákok. Node se élelmiszer, se ruha.... Persze ne legyünk telhetetlenek ;) , node Magyarországról hasonló helyzetben kamionnyi gyógyszer meg élelmiszer megy ki. :D

 

 

Ody, egyetértünk, hasonlókat gondolok én is a másik oldalról. :D Egálba kerültünk :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, homokzsákok. Node se élelmiszer, se ruha.... Persze ne legyünk telhetetlenek ;) , node Magyarországról hasonló helyzetben kamionnyi gyógyszer meg élelmiszer megy ki. :D

 

Tuti? Csak mert idén nem csak nálunk, hanem pl. Németországban is óriási árvizek voltak. Méghozzá a miénknél egy picit durvább: egy csomó halálos áldozattal. Nem rémlik, hogy nagyon törtük volna magunkat... (ami egyébként ilyen esetben nem hiszem hogy elvárás... amikor mindenhol baj van, akkor érthető, ha a tartalékait mindenki a saját bajainak az orvoslására költi)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom Oldit megyőzni - na jó, kicsit igen - csak kicsit egyoldalúnak érzem az álláspontját, úgy általában. Az enyim is biztos egyoldalúnak érezhető gondolom az ő szemszögéből! :D
Nem, nem egyoldalú, hanem először is szemlélődő, majd analizáló és bizonyos igazságérzetet kereső....lennék. :D Meggyőzni ész érvekkel lehet, de ilyennel még nem találkoztam. ;) De én vevő vagyok véleménycserékre, pl mikor még sűrűn találkoztunk akkor pont egy balliberális beállítottságú haverral tudnunk jól eldumálni az aktuálpolitikáról :D És minő véletlen, sok dologban piszkosul egyezett a véleményünk. :D Elhivatottságot viszont sose érzek, mert bármikor bármi változhat ...no nem bennem ( túl vén f*sz vagyok már ahhoz) :P , hanem az irányzatban. Ha működik oks, ha nem, akkor nem oks. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti? Csak mert idén nem csak nálunk, hanem pl. Németországban is óriási árvizek voltak. Méghozzá a miénknél egy picit durvább: egy csomó halálos áldozattal. Nem rémlik, hogy nagyon törtük volna magunkat... (ami egyébként ilyen esetben nem hiszem hogy elvárás... amikor mindenhol baj van, akkor érthető, ha a tartalékait mindenki a saját bajainak az orvoslására költi)
Nagy általánosságban beszéltem. Persze, igazad van, most elég sok helyen volt gubanc az időjárással.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom meg vagy világosodva. :D Ez a jobbikos fajtának az ismérve. Ők mindent jobban tudnak és félre vannak értve. Na ja. Szerintem hagyjuk is ezt a dolgot, Te úgy látod én meg másképp. Ja és mitől rettegek? Az emberi butaságtól.

Heh, én is az vagyok, mégsem ezek az ismérveim. Remélem! ;)

Ma elhangzott alegbizarabb duma, amivel valah probálkoztak nálam.

Spoiler:

Mely visszaszorítja a szeretünk kóbor tündékkel fejet ráznit, amit egy rock bulin mondtak nekem és barátosnémnak, jóképű mötál arcok. A mondat pedig: Beszélgessünk az enzim szintézisről..... Aranyos nem?

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem egyoldalú, hanem először is szemlélődő, majd analizáló és bizonyos igazságérzetet kereső....lennék. :D:D

De idézni csak bizonyos helyekről szoktál! :D Ez sokat elárul(hat) :D Én is olvasgattam azokat, aztán visítva menekültem, mert egyoldalúnak, uszítónak éreztem, és hangulatkeltőnek. Egy-ill több problémára adnak borzasztó válaszokat, radikálisakat, amikkel sosem tudnék egyet érteni, még ha a problémát én is látom adott esetben. Én is elemezgetek, mostanában főleg gyerekvédelemmel kapcsolatban, Dajka mellett ezt is szívesen elvégezném. Ez pl egy borzasztóan elhanyagolt dolog itt nálunk. :D

Hjah, és beszélgetni, normál viszonyok mellett én is szeretek ezekről, csak sajna én is nagyon vehemensen védem a valós vagy vélt igazamat! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna sokan! De jó látni józanabbat is! ;) Kár h nem tudsz jönni kilencedikén! Rég láttalak már!

Sajnos most az egyetemen sok a dolog.

Most komolyan? Attól, hogy x-re yre vagy zre szavazok nem fog minden egy varázs ütésre megjavulni, hogy mondjam, nem fogja kivenni a pipettát a kezemből és csinálni helyettem a dolgomat, akkor meg minek hőbörögni.

 

Erről jut eszmbe, voltam egy Jobbikos Triannon megemlékezésen, alapvetően jó volt, bár a Himnuszig maradtam, mert az utána lévő program a pattogás a román követség elött lett volna. A versek tényleg jók voltak, föleg a kedvencemtől, József Attilától

Na mondom, azért mindennek van határa, péntek délután ötkor ki a fene van a román követségen? Eme tekintélyes tisztviselőknek péntek kettőkor zár a munkahely.Meg ennek nagyon sok értelme lenne így, jól felhúztam magam. Szájkarate van tettek kevésbbé!

 

Jav: Meggyalázom ékes, édes anyanyelvemet a helyesírásommal! Kazinczy ne haragudj, de Füllig Jimmy súgott.

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De idézni csak bizonyos helyekről szoktál! :D Ez sokat elárul(hat) :D Én is olvasgattam azokat, aztán visítva menekültem, mert egyoldalúnak, uszítónak éreztem, és hangulatkeltőnek. Egy-ill több problémára adnak borzasztó válaszokat, radikálisakat, amikkel sosem tudnék egyet érteni, még ha a problémát én is látom adott esetben. Én is elemezgetek, mostanában főleg gyerekvédelemmel kapcsolatban, Dajka mellett ezt is szívesen elvégezném. Ez pl egy borzasztóan elhanyagolt dolog itt nálunk. :D

Hjah, és beszélgetni, normál viszonyok mellett én is szeretek ezekről, csak sajna én is nagyon vehemensen védem a valós vagy vélt igazamat! ;)

Ki mit, mit akar belelátni, de persze sok függ az adott egyén elkeseredésétől és csalódottságától, hogy hogyan fogja fel azokat a dolgokat, melyeket lehet, hogy normális körülmények közt senki se fogalmazna meg. A legjobb az lenne ha nem kéne ilyenekkel foglalkozni egy híroldalnak sem, mert akkor tudjuk, hogy rend van, nincsenek kivételek, győz az igazság. :P De más oldalakkal ellentétben itt legalább beszélnek problémákról, feltárnak piszkos, korrupt ügyeket ésatöbbi. :P Ezt máshonnan nem tudhatod meg, mert ama oldalak bizonyos érdekképviseletekhez tartoznak akik így vagy úgy de sárosak az ügyekben. Ugye nem kell arról beszélnem, hogy a különböző médiacsatornák hová tartoznak, ki pénzeli őket pl ( párt szinten). De erről majd talán inkább személyesen, mert itt csak félreértés lesz ebből :D

 

Öööö azt a vehemens védekezést lehet úgy, hogy csillapító hatásként kisütsz pár palacsintát? :P:D :D

 

Gyereknevelés. Én pl épp minap tudtam meg, hogy ez a védőnődolog csak a mi hazánkban létezik. Tudom, hogy nem szereted őt, de épp Morvai Krisztina beszélt erről az EP-ben mivel ő már évek óta a női blabla-ért küzd meg jogvédő, meg házasságon belüli erőszak ellen agál ésatöbbi. Pedig szerintem fontos volna mindenhol, hogy egy képzett eü-s járjon ki a kismamákhoz. :D

Noh, gyereknevelésről ennyit a részemről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ahogy olvasom, a lentebb állitottakkal ellentétben a Magyar Honvédség is részt vesz a vörösiszapos területeken. Itt egy cikk:

 

http://www.honvedelem.hu/news/22272/fel-or...gott-az-iszapar

 

Pár részlet:

 

"[...]a katonák egész éjszaka, megállás nélkül dolgoztak. A csapat egy része Kolontáron, a többiek pedig Devecseren végezték a mentesítést: védőruhában mosták az utakat és a járműveket. A munka fáradtságos volt, hiszen nem egy helyen 25 ? 30 centiméter vastagon állt az iszap az utakon. A mosást vízzel végezték ? mondja az ezredes ?, az éjszaka során a nyolc köbméteres vízszállító autójukat csaknem huszonötször kellett megtölteniük. "

 

"Ráadásul édesanyja éppen otthon volt a katasztrófa idején, s csak késő estére derült ki, hogy súlyos sérüléseket szenvedett, s a katonai helikopterek Budapestre szállították."

 

"Szentesről, az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezredtől már el is indult két tehergépjármű, amelyekkel úgynevezett TMM hidakat hoznak a településre. Mindezt Tábi Levente mérnök őrnagytól, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság megbízott főmérnökétől tudjuk meg, aki az ideiglenes hidak lehelyezését jött előkészíteni."

 

És pár kép az ottani katonákról:

 

imageaspx6.jpg

 

imageaspxg.jpg

 

imageaspx5.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A németeknek is milyen jó lett, mert megdumálta őket egy osztrák festő. ;)

 

Nekem ez eddig a legnagyobb rejtély. Mármint hogy hihette el a lakosság azt az irgalmatlan ökörséget melyeket szónokolt? Tudniillik elovastam egy-két szösszenetét, és mondatonként vissza lehetne kérdezni hogy Alfi ugyan magyarázd már el ezt? Semmi logika nem volt benne csak fröcsögés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez eddig a legnagyobb rejtély. Mármint hogy hihette el a lakosság azt az irgalmatlan ökörséget melyeket szónokolt? Tudniillik elovastam egy-két szösszenetét, és mondatonként vissza lehetne kérdezni hogy Alfi ugyan magyarázd már el ezt? Semmi logika nem volt benne csak fröcsögés.
Amikor valami doksifilm megy róla én egyszerre szörnyülködök rajta és csodálom. Sztálinnal együtt a világ legmocskosabb alakjai közé tartozik, de egész egyszerűen hihetetlen ahogy össze tudta fogni a németeket. Ennyi embert csak megvezetéssel nem lehetett összekovácsolni.Persze voltak belső ellenségei, de mikor szónokolt az valami hihetetlen atmoszférikusan tudta tenni. És akkor még ott vannak azok a színes, saját felvételek melyeket a kastélyában vettek fel. Szerény, kissé visszahúzodó családfőként mászkált, gyerekekkel játszott vagy éppen a kutyájával......és mégis milliók ontották ki a vérüket miatta is. :S
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg az ember nem ab ovo viszolyog a fröcsögéstől.... talán a huszadik században kezdtünk lassan megtanulni védekezni ellene. Történelem-kedvelők, korrigáljatok!

 

Amit a Barikád írt, azt összefoglalom annyiban, hogy "Mi is ott vagyunk.". Amit a Honvédség írt, azt is összefoglalom: "Mi is ott vagyunk." Amit a Baptisták írnak: "Mi is segítünk.".

Nincs ebben semmi rossz, csak járjanak sikerrel. Amúgy én nem tervezek adakozni egy olyan esetben, amikor egyértelmű, hogy ki a felelős, csak le kell verni rajtuk a kártérítést. Persze, tegnapelőtt még épp csak repedezett a gát, meg nem is maró anyag, de azért nehogy már adományt gyűjtsünk helyettük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez eddig a legnagyobb rejtély. Mármint hogy hihette el a lakosság azt az irgalmatlan ökörséget melyeket szónokolt? Tudniillik elovastam egy-két szösszenetét, és mondatonként vissza lehetne kérdezni hogy Alfi ugyan magyarázd már el ezt? Semmi logika nem volt benne csak fröcsögés.

 

Azért a teljes lakosság nem hitte el. Legjobb eredménye Hitler pártjának demokratikus keretek között egy 38%-os győzelem volt. Mindezt úgy, hogy az ország gazdasági elitje felzárkozott mögötte és a válság közepén egy elképesztően drága kampányt nyomtak le. És akkor ezzel a 38%-al már kormányerő lehetett, ahol az egyik első dolga volt legnagyobb politikai ellenfeleinek -kommunisták- törvényen kivül helyezése a Reichstag felgyújtása után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a teljes lakosság nem hitte el. Legjobb eredménye Hitler pártjának demokratikus keretek között egy 38%-os győzelem volt. Mindezt úgy, hogy az ország gazdasági elitje felzárkozott mögötte és a válság közepén egy elképesztően drága kampányt nyomtak le. És akkor ezzel a 38%-al már kormányerő lehetett, ahol az egyik első dolga volt legnagyobb politikai ellenfeleinek -kommunisták- törvényen kivül helyezése a Reichstag felgyújtása után.

 

 

A 38 % az aki elment szavazni, de ki tudja hányan állhattak még mellé? Amikor mutatják a beszédeit hatalomra kerülése rengeteg ember van ott és látni rtajtuk hogy ímádják. Különben Oldie-nál lehet az igazság, hogy annyira szuggesztív lehetett(ezt vallják azok is akik kint voltak beszédein), hogy egyszerüen nem lehetett neki ellenállni.

De inkább számomra az rejtély hogy a beszédei tartalmát, hogy hihették el mikor nyilvánvaló marhaságok: Pl. hogy a zsidók alsóbbrendüek. Azért egy embernek már csak feltünne, hogy a szomszédom aki zsidó 10 éve barátom az hirtelen alsóbbrendü? Másnap meg már utálom. A háború idejére meg már olyan szintre süllyedtek az SS tagjai, hogy nem is embernek gondolták a zsidókat. Azaz viszonylag normális embereket hogyan lehet ennyire behülyíteni, hogy látja hogy ember a zsidó mégsem gondolja annak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább játssz azzal a gondolattal, hogy akárki ember elé állsz és azt mondod: mi ketten felsőbbrendűek vagyunk a többi embernél. Szerinted így tálalva már el akarja hinni? Szerintem a rasszizmusnak ez a lényege. Nem az, hogy "más alacsonyabbrendű nálam" hanem hogy "én vagyok a nagyonnagyfőnök". Ez meg a legáltalánosabb önámítás. És eltorzulva a legveszedelmesebb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs ebben semmi rossz, csak járjanak sikerrel. Amúgy én nem tervezek adakozni egy olyan esetben, amikor egyértelmű, hogy ki a felelős, csak le kell verni rajtuk a kártérítést. Persze, tegnapelőtt még épp csak repedezett a gát, meg nem is maró anyag, de azért nehogy már adományt gyűjtsünk helyettük.

Az a baj, hogy mire fizetnek, mire kiverik belőlük - már ha sikerül egyáltalán - addig ezek az emberek segítség nélkül nem bírnak talpra állni. Akinek elviszi a lakását az iszapos ár, annak most kell valami segítség, és nem amikor a cég fizeti a kártérítést.

Az meg, hogy ilyesmit nyilatkoznak... Várható volt, mert eddig csak a kárt kellett megtéríteni ilyen esetben - vagyis a házak felújítása, autók, stb. Most meg már a kárrendezés, helyreállítás is az ő saruk - vagyis adott esetben pl a talajcsere. Ami nem kis pénz.

Amúgy a vicc, hogy a hírekben bemondták, hogy volt valami ellenőrzés, és rendben voltak a dolgok. De a papírok háromszázezer köbméterről szóltak, ott meg vagy hétszáz-nyolcszázezer köbméter cucc volt. Persze védekeznek, de bízom benne, hogy nem ússzák meg a fizetést, kártérítést. Sajnos a halottakon ezzel sem tudnak segíteni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.