Ugrás a kommentre

Novellák


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok! Ezúttal két Myths & Fables novellát is hoztam. Az egyik a Bosszúszomjas hullámok, a másik A vándor címet kapta. Jó szórakozást hozzájuk!

 

Kis megjegyzés, sajnos a következő Csillagfény novellára várni kell majd, mert ez már elég erőteljesen a Viharfellegek után fog játszódni, a szóban forgó könyvet viszont még nem olvastam el, és szeretném elkerülni a spoilereket, amennyire lehet.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma egy újabb Köztársaság Fénykora novellával készültem :D

Nem Insider-es, hanem a hónap elején megjelent Life Day Treasury első novellája Cavan Scott tollából, ami magyarul az Egy coruscanti napforduló címet kapta.

 

Remélem tetszeni fog. Jó szórakozást hozzá! :)

 

Update: valóban le kellett volna írnom: a novella szabadon olvasható, a legtöbb idővonalon A Jedik fénye után teszik, de pár enyhe utalást leszámítva teljesen önálló alkotás.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a történetet bármikor ellehet olvasni a 2. hullám előtt. Az idővonalra beírtam, nagyjából a Jedik fénye/Fenyegető sötétség kettős utánra. Van egy mondat a novella elején, amely miatt pedig az IDW képregények elé raktam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Újabb Dark Legends novellával érkeztem a mai napon. Ez Az aranykalitka címet kapta. A történet ismét a Régi Köztársaság korába repít vissza minket, amikor is egy Sith nagyúr és a dathomiri éjnővérek akaszkodnak össze egymással.

Jó szórakozást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy a novellásköteteket lektronikusan szerezted be, vagy megvetted őket fizikálisan @kdani20?

Is-is. Az alapcsomag megvan, de sajnos egyik Target kiadást sem sikerült bezsebelnem még. A Myths kötet 3. kiadása (ami kifejezetten a Galaxy's Edge parkhoz készült), pedig közel esélytelen a parkon kívül. 

Szóval a Target és GE kiadások plusz történetei (összesen 6 Myths és 3 Dark Legends) elektronikusan vannak meg.

 

Miért kérded?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, kdani20 said:

Is-is. Az alapcsomag megvan, de sajnos egyik Target kiadást sem sikerült bezsebelnem még. A Myths kötet 3. kiadása (ami kifejezetten a Galaxy's Edge parkhoz készült), pedig közel esélytelen a parkon kívül. 

Szóval a Target és GE kiadások plusz történetei (összesen 6 Myths és 3 Dark Legends) elektronikusan vannak meg.

 

Miért kérded?

Csak kíváncsi voltam.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Elkészültem a következő Dark Legends novellával, ami egyben az utolsó a boltokba került verzióból. Szerencsére nem állunk meg majd itt, és az utolsó három történetet is hozom a következő hetekben. Most egy Sith úrnőről szóló történetet hoztam el, ami még az Exegollal is kapcsolatban van. A halhatatlanság titka. Jó szórakozást! :)

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Újabb novellával készültem mára. Ezúttal egy újabb Köztársaság Fénykora történetet hoztam, ami megjelenésben talán a legelső THR történet volt. Emiatt szabadon olvasható, a fő történetekre nem spoileres.

A Keserű termés-nek az idővonalakon nincs konkrét helye, de én valahova a Fenyegető sötétség után tenném.

Jó szórakozást, remélem tetszeni fog! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Sziasztok!

Elkészültem egy újabb novellával. Az ünnepi hangulat fokozása érdekében az Élet napi kincsestár következő történetét hoztam el nektek, ami A droidok reménysége címet kapta.

 

Ezzel a kis történettel kívánok kellemes ünnepeket, az Erő legyen mindenkivel!

 

Jövőre folyt. köv. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sziasztok!
Új év, új lehetőségek. :D

Ezúttal egy régi novellát hoztam, ami az Insider magazin 166. számában jelent meg még 2016-ban. Magyarul (és angolul is :) ) a TK-462 címet viseli, és egy rohamosztagos történetét ismerhetjük meg belőle.

Számomra azért is különleges ez a történet, mert anno ez volt az első novella, amit lefordítottam. Viszont ma már nem úgy fordítok, mint ’16-ban, így ideje volt kicsit átgyúrni a régit. :)

Jó szórakozást, remélem, tetszeni fog!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Újabb novellával készültem. A Myths & Fables következő történetét hoztam el, ami magyarul a Sziklatekintet címet kapta. 
A történet a Sithek aranykorában játszódik, a középpontjában pedig egy Sith-tanítvány, Ry Nymbis áll, aki Darth Caldoth mellett kezdi meg tanulmányait az Erő sötét oldalának ösvényén.

Remélem tetszeni fog, jó szórakozást! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!
Egy újabb újrafordítást hoztam mára az Insider magazinban megjelent A történelem vége c. novella formájában, Alexander Freed tollából.
Gyakorlatilag itt tényleg újrafordítás történt, a korábbi munkám mai fejjel nézve nem sikerült túl jól. :/

Remélem ezúttal élvezhetőbb lett, jó szórakozást hozzá! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A februári novellával zárul a Starlight címen futó projekt is, vagyis a novellák is záró akkordhoz érkeznek az első fázis végével. Viszont úgy tűnik, az Insidert nem fosztják meg újra a kiadási jogoktól. A márciusi Insider-es novella egy Jango és Zam Wessel történetet mesél majd el. Természetesen az új novellák esetén is számíthattok rám. Nem ígérem, hogy már azon a héten, de a lehető leghamarabb le fogom fordítani valamennyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok, újabb átdolgozással készültem. A Birodalom hangja került sorra. Minimálisan köthető a Katalizátor regényhez (14.5 fejezet). 

 

Remélem, tetszik, jó szórakozást hozzá! 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mára is egy újrafordítást hoztam, újra egy Alexander Freed novella képében. A helyszín Coruscant alsóbb szintjei, ahol egy testvérpár menekülni kényszerül a Birodalom elől, nem sokkal az Alderaan pusztulás után.

Íme az Ezer szinttel lejjebb.

 

Jó szórakozást! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!
Megint egy újrafordítást hoztam. Bár most inkább kettőt. :D A Penge-osztag eredetileg egy két részes novella volt, de én egyben tettem fel a két részt, amiben egy B-szárnyú vadászszázad történetét ismerhetjuk meg az endori csatában. Bár a perspektíva új, végig tudni, hol járunk a film eseményeit illetően.

 

Érdekesség, hogy a felvásárlást követően, ez a sztori volt az első, ami „kánon” címkével jelent meg. Illetve egy fordítói megjegyzés, eredetileg én a Penge század címet adtam a novellának, de mivel később A Birodalom vége c. könyvben így hivatkoznak rájuk, így a századból osztag lett.

 

LINK

Remélem, tetszik! Jó szórakozást! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő 4 Insider magazinban 4 új novellát kapunk, amik az idén 20 éves A klónok támadása c. filmben bemutatkozott karaktereket veszik majd alapul, és a Galactic Tales gyűjtőnevet kapták.
– A márciusi novella (S.T. Bende írja) egy Zam és Jango sztori lesz, „mielőtt a kapcsolatuk toxikussá nem vált”.
– Aztán Richard Dinnick egy Grievous tábornokról szóló történetet szállít majd, ahol a tábornok megpróbál megszerezni egy Jedi ereklyét (ez picit kilóg, mert Grievous nem szerepelt a filmben)
– George Mann novellája Dextert helyezi majd a főszerepbe, aki kimászik a pult mögül, hogy segítsen egy bajba jutott baráton.
– Végül pedig Rodney Barnes története fog jönni, amiben Windu és egy klónosztag lesz a főszereplő, akik egy halálos ellenfél nyomába erednek.

 

Természetesen mindegyik novellát hozom majd magyarul, amint lehet.

Viszont a héten nem lesz új novella, mert betegség miatt nem volt energiám, lehetőségem ezzel foglalkozni. Jövő héten viszont érkezik a következő THR novella, amin a betegség előtt már elkezdtem dolgozni (Viharfellegek ismerete elég hozzá, mint kiderült).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt hét betegség miatt kimaradt, de ma hoztam egy új novellát, ami a soron következő a Köztársaság Fénykora rövid történetei közül.
Magyarul A múlt hibái címet kapta.
A történet a Viharfellegek (és a Lopakodó árnyak) után játszódik, leginkább a felnőtt regény történetére vannak utalások.

A főszerepben ezúttal is Velko Jahen áll, akinek az élete felfordulni látszik, miután a múltjából valaki a Csillagfényre téved.

 

Remélem tetszik, jó szórakozást hozzá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!
Meghoztam a múltkori novella, A múlt hibái 2. részét.
Velko Jahen élete egy pillanat alatt felfordul, amikor régi ismerőse, Vane felbukkan a Csillagfény Jelzőállomáson, azonban Velko hamar rájön, hogy a férfi sokat változott, mióta utoljára találkoztak. És most nem ugyanazon az oldalon állnak…

 

Remélem, tetszik, jó szórakozást hozzá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Újabb régebbi novellát hoztam, ami a Célirány címet viseli. A novella a Sith nagyurak könyv kiegészítéseként funkcionál.

A regény 5. fejezetében utalnak rá, hogy nem volt zökkenőmentes a Sithek Ryloth felé tartó hiperűrutazása. Darth Vader és Darth Sidous nem várt problémába ütköznek az egyik birodalmi cirkáló fedélzetén, ami majnem az életüket követeli.

Eközben egy új karakter, Rae Sloane is itt debütált először.

 

Jó szórakozást!

 

Egy kis infó: időközben megjelent a legújabb Insider novella, ami nem a Köztársaság Fénykorában játszódik, hanem az előzmény-filmek idején. Sikerült megszereznem, így ha lesz időm foglalkozni fordítással, akkor azt szeretném hozni jövő héten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.