Ugrás a kommentre

Novellák


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok!

 

Ahogy ígértem, sikerült elhoznom a legújabb Insider novellát. Mint korábban írtam, a Csillagfény novellák lezárását követően új sorozat indult, ami a Galactic Tales alcímet viseli és A klónok támadása film 20 éves évfordulója miatt ezt az időszakot célozza meg. A négy novellából az első egy Zam Wesell történet lett, ami magyarul A Wesell-küldetés címet kapta. Zam olyan küldetést vállal, amit nem tud egyedül sikerre vinni, így kapcsolatba lép egy régi szövetségesével.

 

Jó szórakozást hozzá! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 3/20/2022 at 10:51 PM , kdani20 said:

Köszönöm :)

néha jó látni ilyen visszajelzést is, az egyes novellák látogatottsági mutatója... kiábrándítóan siralmas az oldalon. :|

Meg szoktad osztani a fórumon kívül máshol is a fordításaid? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Meg szoktad osztani a fórumon kívül máshol is a fordításaid? 

Leginkább moly-on. Máshol nem nagyon tudom a jogi sz*rságok miatt. Korábban próbáltam fb csoportokban, de onnan rendre törölni szokták valamiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 minutes ago, kdani20 said:

Leginkább moly-on. Máshol nem nagyon tudom a jogi sz*rságok miatt. Korábban próbáltam fb csoportokban, de onnan rendre törölni szokták valamiért.

Próbáltál beszélni a csoport adminokkal? Ők lehet tudnak pontosabb választ adni. 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Próbáltál beszélni a csoport adminokkal? Ők lehet tudnak pontosabb választ adni. 

Persze. Ahol próbáltam, abból 2 azt írta, hogy nem akarnak gondot a jogi dolgokat tekintve. 

Rixonnal is beszéltem, ő is úgy van vele, hogy a Szukits támogatásával elvileg nem támogathat olyan tartalmat, ami "kárt okoz a Disney-nek". Ezért kellett leszedni a novellákat swmedia-ról is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A röhej az, hogy ezek a novellák viszont más formában nem biztos, hogy megjelennek. Elvileg jön egy gyűjtemény, de mivel képeskönyv kategóriába sorolják, az a Kolibri felségterülete.

Amúgy is érdekes formátumot választottak. Ugyanis Legenda és Kánon novellákat vegyesen tettek bele 1 kötetbe (Vagyis 2-be, mert azóta megjelent a 2. rész is), és "Legends" felirattal a borítón pattintották ki a piacra. 

Eredetileg ennek lett volna a 3. része a Starlight, de az végül önállóan fog megjelenni, újabb,  direkt a kötethez írt novellák társaságában. Eddigi infók szerint ebben nem lesznek Legenda történetek. Kérdés, hogy a Kolibri mit fog leszűrni a Bátorságpróba eladásaiból. 

 

No, de mindegy is. Ez van. 

Azoknak, akiket érdekel, elérhető a dolog.

Pl.: a legújabb, múlt héten megjelent novellával.

A Wesell-küldetés

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!


Újabb novellával jelentkezem, ami újra az endori csatába visz minket, és egy újabb szemszögből, Rae Sloane admirális szemszögéből tárja elénk az eseményeket. A novellát – ami A hatalom eszközei magyar címet kapta –, Jason Fry írta a The Rise of the Empire gyűjteménykötetbe.

 

Emellett a héten készítettem egy amolyan főoldalt is a blogra, amin az eddig elérhető novellákat helyeztem el egy kezdetleges idővonalon. Erről az oldalról minden novella egyetlen kattintással elérhető, talán segít a könnyebb navigálásban is, illetve ahol lehetőség van rá, ott ismertettem az évszámokat is, így az időbeli elhelyezés is egyszerűbb.
Remélem ez az idővonal beváltja majd a hozzá fűzött reményeimet, és hasznosnak találjátok.

 

Az idővonal 

 

Jó szórakozást, várom a visszajelzéseket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Sziasztok!


Újabb novellával jelentkezem, ami újra az endori csatába visz minket, és egy újabb szemszögből, Rae Sloane admirális szemszögéből tárja elénk az eseményeket. A novellát – ami A hatalom eszközei magyar címet kapta –, Jason Fry írta a The Rise of the Empire gyűjteménykötetbe.

 

Emellett a héten készítettem egy amolyan főoldalt is a blogra, amin az eddig elérhető novellákat helyeztem el egy kezdetleges idővonalon. Erről az oldalról minden novella egyetlen kattintással elérhető, talán segít a könnyebb navigálásban is, illetve ahol lehetőség van rá, ott ismertettem az évszámokat is, így az időbeli elhelyezés is egyszerűbb.
Remélem ez az idővonal beváltja majd a hozzá fűzött reményeimet, és hasznosnak találjátok.

 

Az idővonal 

 

Jó szórakozást, várom a visszajelzéseket. :)

 

Szerintem nagyon jó lett, és nagyon átlátható is! :) Köszi!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Haladunk tovább az endori csatát követő történetekben. A Penge-osztag, és A hatalom eszközei után itt a Fordulópont.

 

A történet egy teljesen átlagos életet élő állampolgár, Gorlan Seba elbeszélése, akit egyik éjszaka egy birodalmi rohamosztag keres fel, hogy a segítségét kérjék egy szökési ügyben. A fegyencek a lázadás tagjai, akik bemenekültek a Radhiin található különleges erőbe, amit Gorlan második otthonának tekint. Ám a hajtóvadászat alatt történik valami, ami kihat a galaxis későbbi életére, és fordulópontot jelent az évek óta húzódó polgárháborúban.

 

Bár a novellát úgy hirdették, hogy az Utóhatás trilógia második részéhez kapcsolódik, szerintem ez csak marketing fogás volt. Sokkal inkább az első résszel van minimális átfedésben.

 

Remélem, tetszeni fog, jó szórakozást! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Újabb novellával haladunk tovább a post-endori történésekben.

 

Penge-osztag: A támadás órája

 

Túl vagyunk az endori csatán, a háború mégsem ér véget, a lázadás máris a következő feladatra összpontosít. Új célpontjuk a Malastare, ahová a Penge-osztagot – az endori csatában a Devastator elpusztításával bizonyított vadászgép századot – küldik. A küldetés során azonban Gina lehetőséget lát, hogy fokozza a Birodalom kárait, így magánakcióba kezd a közvetlen parancs ellenére.

 

A Penge-osztag: A támadás órája párhuzamosan halad a múlt heti Fordulópont, és az Utóhatás-trilógia első részével, de igazából én nem fedeztem fel komolyabb kapcsolódási pontokat.

 

Ez a novella esett át eddig a legnagyobb ráncfelvarráson, ezúttal még a címen is módosítottam egy kicsit a korábbihoz képest.

 

Remélem tetszeni fog, jó szórakozast hozzá! 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!
Újabb novellával folytatódik a poszt-Endor történet. Közeledünk a Jakkuhoz, de az Új Köztársaságnak még sok csatát kell megnyernie addig. Legutóbb a Penge-osztag egyik rajtaütése volt terítéken, most pedig a Széthullásban említés szintjén szereplő Előőrs osztag van soron.


A novella – ami magyarul A benned lévő fény címet kapta – az EA gondozásában megjelent Star Wars: Squadrons videojáték hivatalos előzménye, ami most először érhető el magyar nyelven.
A rövid történetet Joanna Berry írta, és eredeti nyelven bárki számára elérhető az EA hivatalos oldalán.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 hours ago, kdani20 said:

Sziasztok!
Újabb novellával folytatódik a poszt-Endor történet. Közeledünk a Jakkuhoz, de az Új Köztársaságnak még sok csatát kell megnyernie addig. Legutóbb a Penge-osztag egyik rajtaütése volt terítéken, most pedig a Széthullásban említés szintjén szereplő Előőrs osztag van soron.


A novella – ami magyarul A benned lévő fény címet kapta – az EA gondozásában megjelent Star Wars: Squadrons videojáték hivatalos előzménye, ami most először érhető el magyar nyelven.
A rövid történetet Joanna Berry írta, és eredeti nyelven bárki számára elérhető az EA hivatalos oldalán.

Elkezdtem olvasni, eddig nem sok novellát olvastam, de ez kifejezetten tetszik. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!
Újabb novellával készültem mára, ami a Számolj háromig címet kapta, és ami újfent egy Squadrons novella, csak ezúttal a Birodalom oldaláról mutatja be az endori csata utáni helyzetet két pilóta szemszögéből. Az egyikük, a sok csatát, és még több mechanikus implantátumot látott Shen, a másikuk egy fiatal nő, Havina Vonreg. Mindketten jelen voltak a Var-Shaa felett bekövetkezett újabb vereségnél, és épp egy birodalmi hordozón állomásoznak, amikor a hajót támadás éri egy közeli birodalmi állomásról. Shen és Vonreg menekülni kényszerülnek, és azonnal az állomás felé indulnak, ám ott olyan felfedezést tesznek, amire a legkevésbé sem számítottak…

 

A novellát ezúttal is Joanna Berry írta, és az Electronic Arts hivatalos weboldalára került fel. A történet a játék hivatalos előzménye, emiatt (nagyon nagyon felületesen) kapcsolódik az Alphabet osztag: Széthullás c. regényhez is.

Jó szórakozást! :)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!
SW-nap alkalmából kicsit előrébb hoztam a vasárnapra tervezett novellát.

 

Továbbra is az Endor utáni érában mozgunk, és egy újabb pilótás történettel megyünk tovább a történésekben. A Birodalom ereje jelentősen csökkent, de fontos helyszínek továbbra is az ő fennhatóságuk alá tartoznak. Ilyen a kuati hajógyár is, ami ellen az Új Köztársaság támadást indít. A flottában pedig a Penge-osztag is részt vesz, ezúttal Gina Moonsong vezetésével.

 

Íme a Penge-osztag: Kuat.

 

A novellát Mark S. Williams és David J. Williams írta, és minimálisan kapcsolódik az Utóhatás: Adósság c. regényhez.

 

Jó szórakozást hozzá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sziasztok!

Újabb novellát hoztam. Az Új Köztársaság és a Birodalom végső összecsapásához érkeztünk. A Jakku sivatagos bolygója felett ádáz harcok folynak, a két fél nem kíméli egymást. Az összecsapások középpontjában pedig ott a Penge-osztag, akik épp a hatalmas Ravager ellen küzdenek. Ám a dolgok nem a terv szerint alakulnak, Gina Moonsong elszakad a társaitól, és lezuhan, így egyedül kell boldogulnia a sivatag közepén.

 

Íme a: Penge-osztag: Jakku.

 

A novella az eddigiekhez képest szorosabban kapcsolódik A Birodalom vége c. regényhez, több a kapcsolódási pont.

 

Remélem tetszik, jó szórakozást!

 

Ui: Jövő héten az új klónháborús történet érkezik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Új novellát hoztam, ami a legutóbbi Insider magazinban jelent meg. A klónok támadása 20 éves évfordulója alkalmából új novellasorozat indult Galactic Tales alcímmel. 
A második novella Grievous tábornok egyik kalandját dolgozza fel a háború elejéről. A novella A lecke címet kapta magyarul.

 

Jó szórakozást hozzá, remélem, tetszeni fog!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Csak egy egyszerű ember vagyok, aki boldogulni próbál a galaxisban" :)

 

Komolyra fordítva, köszönöm, és nagyon szívesen teszem. 

Csak azt sajnálom, hogy nem jut el több emberhez, de elsősorban nem a számok miatt csinálom. :)

Viszont örülök, ha tetszik, amit csinálok. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Új Köztársaság Fénykora novellát hoztam mára. Az Árnyékfoszlányok a 3. hullám történeteit bővíti, egészen pontosan a Mission to Disaster gyermekkönyv történetét.

 

 

Ezúttal Ghal Tarpfen biztonsági főnök múltjából derülnek ki érdekes dolgok, amik komolyan befolyásolhatják a szülőbolygója történelmét, miután a titka rossz kezekbe kerül.

 

 

Remélem tetszik, jó szórakozást hozzá!

 

 

Ui.: idővonal szempontjából a novella a regény 20. fejezete után játszódik, amolyan 20,5. fejezetként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Új Köztársaság Fénykora novellát hoztam mára, ami egyben az utolsó is a jelenleg elérhető, érában játszódó novellák közül.

Az Árnyékfoszlányok 2. része a Mission to Disaster gyermekkönyv története után játszódik, és meglehetősen spoileres a regény cselekményét illetően.

 

Remélem tetszik, jó szórakozást hozzá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! 

 

Máris olvasható magyarul a héten megjelent új Galactic Tales novella, ami Az örökség címet kapta, és amit George Mann írt.


A történet Dexter éttermében játszódik, főszerepben a besalisk illetve egy miriali barátja, Servit, aki súlyos titkokat tud meg a családja múltját illetően. Olyan titkokat, amikre mások is áhítoznak, és amik egészen a Köztársaság Fénykorába vezetnek vissza, még a Jedik fénye előtti időkbe... ;)

 

Szinte biztos, hogy ez a belengetett "THR" történet a Köztársaság Fénykora 2. fázisában bővebben is ki lesz fejtve.

 

Jó szórakozást hozzá, remélem tetszeni fog!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sziasztok!

 

A héten sem volt időm új novellával foglalkozni, de egy régit elő tudtam szedni.

Itt a Száguldás átdolgozott/javított változata.

 

A novellában a Vérvonal c. regény egyik mellékszereplőjét, Greer Sonnelt ismerhetjük meg jobban, aki a barátai kíséretében benevez egy versenyre, amit a nagy Han Solo is szponzorál. A verseny tétje nagy, ugyanis a nyertesek közül válogatnak elit pilótákat az Öt Kard csapatába.

 

Remélem tetszik, jó szórakozást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!
Újabb régebbi munkát dolgoztam át, és elég jelentős ráncfelvarrást kapott a Csali című novella, Alan Dean Foster tollából.

 

 

A történet Az ébredő Erőben felbukkanó dowutin zsoldosról, Grummgarról szól, aki az Ithor dzsungelében készül vadászatra, ám a préda elejtéséhez csalira van szüksége. A vadászat azonban nem a tervei szerint alakul, és hamarosan egy rivális vadásszal is meggyűlik a baja.

 

A novella hivatalosan nem volt része „Az ébredő Erő hajnala” multimédia projektnek, de nagyjából ugyanannyira kapcsolódik a filmhez, mint azok a tartalmak, amik megkapták ezt a feliratot a borítójukon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sziasztok!

A múlt hét kihagyása után most egy extra hosszú novellával készültem el, ami anno a The Rise of the Empire gyűjteményes kötetben jelent meg a Sith nagyurak című regény folytatásaként, valamint az Új hajnal című regény és a Lázadók animációs sorozat előzményeként. (Ha hihetünk az idővonalaknak, akkor YE 14-ből).

 

A segélyszállítmány

 

A történet a fiatal Hera Syndulla egyik ifjúkori kalandját meséli el. A twi'lek kultúra a Birodalom célkeresztjébe kerül, Hera pedig mindent elkövet, hogy segítsen az idősebb twi'lek generációnak, ehhez még egy felbérelt banda sorai közé is beáll, hogy megfelelő gyógyszert szállítsanak a Rylothra.

 

Jó szórakozást, remélem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sziasztok! 

Új novellával érkeztem, ezúttal visszakanyarodva a Myths & Fables meseszerű elbeszéléseihez. 

 

A boszorkány és a vuki történetében egy kalózbandát ismerhetünk meg, akik a riválisok elől menekülve egy elhagyatott mocsárvilágon kötnek ki, ám ott olyan veszély les rájuk, amire legvadabb álmaik során se gondoltak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sziasztok!

Hoztam egy új novellát, ami zárja A klónok támadása évfordulójára indított Galaktikus történetek sorozatot. A Wesell-küldetés, Az örökség és A lecke után itt a Mace Windu mesterre fókuszáló új novella, a Fenyegetés a sötétségből.

 

A történet valamikor a klónháborúk idején játszódik, és Mace Windu egyik küldetését ismerhetjük meg belőle. A Jedi-mestert a Dinutu bolygóra küldik, hogy segítsen az ottani népnek egy kialakult helyzet megoldásában. Nem is sejti, hogy egy olyan új ellenféllel találja majd szembe magát, ami az árnyak közül indít támadást.

 

Jó szórakozást hozzá, remélem tetszeni fog!

 

A következő Insider számban George Mann története érkezik majd, amivel fejest is ugrunk a Köztársaság Fénykora 2. fázisába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sziasztok!

 

Hosszú kihagyás után végre elkészültem egy új novellával, ami az első a Köztársaság Fénykora második fázisának történetei közül. Ezt George Mann írta. Nem is szívesen írok mást, mindenkinek meghagynám a felfedezés lehetőségét. (Ha már erről szól a fázis is :D )

Talán még egy mondat: a Csillagfény után új helyszínen folytatódnak a történetek, ezúttal úgy tűnik, a Jedha lesz a novellák helyszíne.

 

Íme A Megvilágosodás meséi: Új kilátások első része.

 

Most még szabadabban fordítottam, mert el akartam hozni a történetet, de a hivatalos fordítások érkezésével elképzelhető, hogy bele fogok nyúlni a novellába, hogy ezúttal is a lehető legegységesebb magyar szöveg jöjjön létre.

 

Addig is jó szórakozást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sziasztok!

 

Útjára indul a Köztársaság Fénykora következő fázisa, ami az első előtt veszi fel a történet fonalát. A Csillagfény novellák zárását követően újabb helyszín következik, ami meglehetősen fontosnak tűnik az eljövendő történetek alapján, ez pedig a Jedha, azon belül pedig a Megvilágosodás nevű kantin.

 

Hőseink az első rész során megismerkednek egy hiperűr-kutatóval, aki kalandos történeteket mesél nekik kalózokról és egy Jediről. A történetnek azonban még nincs vége, de hogy mi történt ezúttal, az csak a novellából derül ki. ;)

 

A Megvilágosodás meséi: Új kilátások - Második rész

 

Jó szórakozást, remélem tetszeni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.