Ugrás a kommentre

Robbie Thompson: Star Wars - A célpont: Vader


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Robbie Thompson: Star Wars - A célpont: Vader
  • 2 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

A célpont: Vader

Bár a címben ott a Sötét nagyúr neve, de ez inkább egy Beilert Valance-ra és fejvadász társaira fókuszáló történet. Azt is mondhatnám, hogy ez a sztori volt a Fejvadászok képregénysorozat bevezetője. (Idén, 2021-ben remélhetőleg nálunk is elindul.) Nem kell semmi nagy durranásra számítani. Azt hiszem egyértelmű mindenki számára, hogy Vader túléli. Ez egyszerű akció sztori, mely inkább Beilert Valance-t mutatja be elsősorban. Az akciójelenetek szépek és látványosak. A történet nem túl csavaros, bár az író, Robbie Thompson próbálkozott pár fordulattal, de valahogy olyan kiszámíthatóak voltak. Sajnos érezhető a képregényen, hogy ez a történet azért is született meg, hogy a „kötelező” mennyiségű Vader füzet, vagy sztori meglegyen. Gondolom ki kellett elégíteni a Sötét nagyurat fetisizáló rétege is. Ez főleg azokban a jelenetekben érhető tetten, amikor Vader harcol, vagy éppen őt mutatják. Ezen képsorok többsége felesleges érzetet keltett bennem. Valance múltjába szép bepillantást nyerhetünk, megértjük miért olyan összetört a lelki világa. Beilert szíve sincs kőből, amit a sztori végső fordulata is jelez. Egy viszonylag jó szórakozást nyújt. Valance múltjának bemutatása miatt megkapja a négy csillagot tőlem. Egyébként nem túl nagy durranás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hasonlóna érzek, a Bounty Hunters nagyban erre épül. A Sötét Látomásoknál valamivel jobb, talán amiatt is mert Valance karaktere van a középpontban, viszont egyik képregény se különleges alkotás. Lehet azért is került bele Vader a címbe, hogy jobban boostolja az eladást, hiszen Valance neve nem annyira ismert mint Vader-é. Mindenesetre egyszer olvasható, és a rajzok szépek benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nekem mindig is egy szimpatikus eleme volt az új kánonnak, hogy még a mellékágak kevésbé fontos szereplőinek is igyekeznek kialakítani háttértörténetet. Itt is ilyesmiről volt szó Valance csapata kapcsán, viszont szerintem itt vissza is ütött a dolog. Elég lassan kezdett beindulni a történet, viszont félúton mintha a szerző rádöbbent volna, hogy mindjárt vége, és elkezdte felpörgetni az eseményeket. Így viszont nem lett minden világos, lehet, hogy csak én siklottam át felette, de akkor most a Rejtett Kéz volt a felelős Valance bolygójának a lerablásáért?

 

Ettől függetlenül egyébként egy korrekt képregény, 5-ből 4 csillag. Különösen tetszett az első fejezet, már korábban is beszéltem róla, hogy milyen jónak tartom Marc Laming Star Wars-os rajzait, remélem még viszontláthatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezt a történetet amolyan bevezetőnek éreztem a Fejvadászok képregény sorozathoz.

Igen, kvázi a back-door pilotja volt ez a mini annak a sorozatnak.

 

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Nekem mindig is egy szimpatikus eleme volt az új kánonnak, hogy még a mellékágak kevésbé fontos szereplőinek is igyekeznek kialakítani háttértörténetet. Itt is ilyesmiről volt szó Valance csapata kapcsán, viszont szerintem itt vissza is ütött a dolog. Elég lassan kezdett beindulni a történet, viszont félúton mintha a szerző rádöbbent volna, hogy mindjárt vége, és elkezdte felpörgetni az eseményeket. Így viszont nem lett minden világos, lehet, hogy csak én siklottam át felette, de akkor most a Rejtett Kéz volt a felelős Valance bolygójának a lerablásáért?

 

Ettől függetlenül egyébként egy korrekt képregény, 5-ből 4 csillag. Különösen tetszett az első fejezet, már korábban is beszéltem róla, hogy milyen jónak tartom Marc Laming Star Wars-os rajzait, remélem még viszontláthatjuk.

Jaja, ráfért volna még pár szám, jobban el tudták volna magyarázni a dolgokat.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.