Jump to content

Kiersten White: Padawan

Recommended Posts

A YA könyv 2022. július 26-án fog megérkezni Amerikában. :) A történet a Mester és tanítványa előtt játszódik.

star-wars-books-padawan.jpg

Obi-wan Kenobi jó padawan akar lenni. Méginkább a legjobb padawan. De ez egyre inkább lehetetlennek tűnik az új mesterével, Qui-Gon Jinnel. Obi-wan összes barátja kint van hogy igazi jedikké váljanak, küldetéseket kapnak amelynek következtében tapasztalatokat szereznek, addig ő még mindig a Coruscanton van, gyakorolja a vívási formákat és csendben meditál. Mióta Qui-gon régi mestere, Dooku elhagyta a Rendet, úgy érzi Qui-gon túl elfoglalt lett azzal, hogy újrakapcsolódjon az Erővel vagy vitába szálljon a Jedi Tanáccsal, ahelyett, hogy megfelelően kiképezze a padawanját.

Amikor Obi-wan végre valahára meggyőzi Qui-gont hogy vigye magával egy küldetésre, amely egy távoli bolygóra szól - amit egy régi Jedi fedezett fel - a mestere nem jelenik meg az indulásuk reggelén. Ezért Obi-wan impulzív viselkedést mutatva elindul saját maga. Megérkezvén a titokzatos, buja bolygóra, szembekerül egy csapat tinédzserrel, akik felügyelet nélkül téblábolnak - és mindegyikük kapcsolatban áll az Erővel. A Rend korlátaitól távol szabadon, Obi-wan csatlakozik a tinédzserekhez egy merész kalandra, de a padawan része megkérdőjelezi a tinédzserek Erőhöz való furcsa kapcsolatát, a körülöttük lévő bolygót és hogy mindez mit takar a jövőjére nézve. Obi-wan próbára teszi a Jedikhez és az Erőhöz való kapcsolatát ebben az izgalmas, mégis lelkes felfedezésben.

Edited by Bence1997

Egy kicsit elfelejtett darabnak tűnik a többi cím mellett, de ez is nagyon várós. Imádom Qui-gon és Obi-van párosát, már a Mester és tanítványa óta várom, hogy legyen róluk új regény.

Ha már egyszer átemelték Sirit a kánonba, akkor remélem itt fel fog bukkanni.

4 hours ago, Darth Revan9 said:

Egy kicsit elfelejtett darabnak tűnik a többi cím mellett, de ez is nagyon várós. Imádom Qui-gon és Obi-van párosát, már a Mester és tanítványa óta várom, hogy legyen róluk új regény.

Ha már egyszer átemelték Sirit a kánonba, akkor remélem itt fel fog bukkanni.

Viszont ez magyarul csak a Kolibri által jöhetne, mert ez Disney Lucasfilm Press-es regény.

17 perccel korábban, Iqvi írta:

Viszont ez magyarul csak a Kolibri által jöhetne, mert ez Disney Lucasfilm Press-es regény.

Nem, ez Young Adult könyv, amely a Szukits pályája. Ne keverd össze az ifjúsági (YA) és a gyermek (MG) jelöléseket. ;)

• Köszönöm 1
  • Tetszik 1

34 minutes ago, Bence1997 said:

Nem, ez Young Adult könyv, amely a Szukits pályája. Ne keverd össze az ifjúsági (YA) és a gyermek (MG) jelöléseket. ;)

Köszi, ezt nem tudtam. Akkor mégis jöhet majd. Jó kis átkötő regény lesz majd ez is.

10 hours ago, Darth Revan9 said:

Nem, mert YA kategória. Az összes eddigi YA Disney Lucasfilm Press-es.

Én ezt eddig nem is tudtam, azt hittem hogy mind az Adult-ot és a YA-t a Del Rey adja ki.

• 3 weeks later...

A Mester és Tanítványa megjelenése környékén többekben felmerült, hogy érdekes lenne egy olyan könyv, ami a fiatal jedik szemszögéből mutatja be a Jedi-Templomban zajló életet, a Harry Potter stílusához hasonlóan. Szerintem ez a könyv valami hasonlóval fog próbálkozni. Qui-Gon és Obi-Wan párosa sok izgalmas konfliktust tartogat, örülök, hogy ezt a Lucasfilmnél is felismerték. A leírás engem kicsit a Fenyegető Sötétségre emlékeztet, ami szintén nagyon tetszett.

• 3 months later...
1 órával korábban, Whill írta:

Nagyon jó borító. Akkor most már csak a Shadows of the Sith borítóját nem fedték fel. Nagyon várom ezt a könyvet, remélem azért még idén jön magyarul is. :)

Az talán még beleférhet. Az anyagnak időben meg kell érkeznie.