Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elkezdtem leszedni a BSG első 2 részét. Megnézem milyen, ha már ilyen sokan dicsérintek.

 

Heroes Spoilereket majd később, addig is másfajta Heroes Karrde-nak.

Isaac-hun teaser

Ez pedig Peter:

Peter teaser

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes 15

Ez sem volt rossz rész :) Szegény Claire, jobb lett volna neki anyuci nélkül. Szerintem Nathan sokkal tisztességesebb volna vele anyuci közbeiktatása nélkül. És most mindkettőre értem, mert Nathan anyucija sem volt szimpi, szerintem lesz még valami gixi a nő körül. Közben meg eszembe jutott, hogy Nathan talán nem is látta Claire-t, így fel sem ismerhette a mobilos képről. És fordítva. A Parkman-Jessica szál tetszett, kár, hogy előbbinek sült el rosszul a dolog, annyira sajnálom az ürgét :peace: Sylar meg egy zseni :D Peter meg hiányzott.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem leszedni a BSG első 2 részét. Megnézem milyen, ha már ilyen sokan dicsérintek.

A mini sorozat első két részét (ami a sori 3 órás bevezető filme), vagy a sori első két részét, ami nem igazán érthető a mini nélkül (kivéve, ha a '70-es évekbe készült BSG-t szeded le, ami nagy poén, mert a miniben a múzeumban az eredeti BSG cylonjait állították ki :peace: ).

Na, most aztán jól bekavarom szegényt :)

 

Szerintem, ha szereted az apokaliptikus hangulatú sorikat, amik teli vannak meglepetésekkel (szvsz a legjobb a 2. évad, ez a 3. elég lagymatag ahhoz képest, több volt a közepes rész, mint a remek), akkor tetszeni fog. De mindenképpen jó szórakozást hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes

Peter egy percre sem volt benne? lol. Hát mondjuk az előző szinte csak róla szólt, de akkor is. PArkman szál nagyonjó volt és tetszett a végén h Jessica Nathant kapta célpontul. Nem lesz könnyű menet.

Claire nagyon szív már egy ideje. Nathan tényleg találkozott volna vele, de hát anyuci köcsög és csak a pénz kell neki. A másik anyucija meg hamarosan összeroppan a sok törlés miatt. Reméljük nem.

Sylar tényleg zseni. Azt hittem felolvasztotta a csávót, csak a fejét hagyta meg a konyhában, de így sem volt rossz.

De tetszett ez a segítek szöveg megint. Valahogy SW feelingem volt, ahogy ugyanúgy megismétlődnek a dolgok. Kíváncsi leszek mire használja Sylar ezt a képességet. Vagy ezt csak azért mutatták hogy hozzáférhessen Suresh-hoz?

Hiro és Ando is jól megszívta. De az a szál megint nem ment előre semmit...vááá. Talán túl egyszerű lenne.

Az is érdekelne, hogy benne lesz-e egyáltalán Linderman ebben a soriban, vagy csak láthatatlan főgonosz lesz, aki a háttérből irányít. Eddig úgy tűnik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes

Szerintem Sylar csak kihasználta az adódó lehetőséget. Elvégre a fickó rögtön azzal fogadta, hogy ő-e Dr. Suresh. Erre Sylar igenezett, szerintem nem tudta, hogy Mohinder éppen oda készül, de lecsapott az alkalomra.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjátok mi van a Prison Break új részével? Nem találom Torrentspy.com-on... jött most kedden új rész egyáltalán?

 

Mondjuk akármit is írtatok, nekem a hosszúpuska még most sem működik...

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, eltudom, két verzióban is (UK és US verzió, de szerintem neked az UK-s kell, az megy a DVDripek alatt - meg a TVRipek alatt, ez az US verzió nem tudom, hol szól).

 

Szerk.: itt is van, az UK verzió. Ha kell az US-es is, akkor azt is fel tudom rakni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG 14

A heti rész nem volt túl rossz, de nem is volt kiemelkedő. Töltelék rész. Az az igazság, hogy nem tartom rossznak ezeket a töltelék részeket, mert hiába az izgalmas fővonalat szeretjük nézni, ezek a mellékesek bemutatják a túlélők egyéb bajait, átfogóbb képet kaphatunk a flottában élőkről és a lejátszodó folyamatokról. Részletesen megmutatják ezt a zárt világot. Ezért nem fölöslegesek, még ha nem is a legizgalmasabbak.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég szomorú! :D

 

Heroes

Végre én is megnéztem. Érdekes a történet, de ha globálisan nézzük, nem halad előre semmit. Húzzák az időt a második szezonra :D

 

elmaradt az e heti Prison Break.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyáltalán nem biztos. Egyáltalán miért pont a szappanoperákhoz hasonlítod? Mi alapján? A SG is megért már 10 évadot, és anyu szerint jó sorozat. Bár igazából Dzséjt tudna erről érdemben nyilatkozni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyáltalán nem biztos. Egyáltalán miért pont a szappanoperákhoz hasonlítod? Mi alapján? A SG is megért már 10 évadot, és anyu szerint jó sorozat. Bár igazából Dzséjt tudna erről érdemben nyilatkozni :D

Az SG meg a hozzás hasonló ST más tészta, bár talán a BSG fő témájához talán a Voyagernek van köze. Mindkét sorozat ugye a hazajutásról szól méghogyha a BSG vonalon kicsit más a kiinduló helyzet. Nade sokszor már a Voyager is nagyon mélypontra jutott mert az ötletek hirtelen kimerültek. De volt ilyen üresjárat az SG-ben is. És eddig nekem az Atlantis is üresjáratnak tűnik az SG-hez képest. :S

Nade itt most a BSG-ről van szó. :D Szerintem három évad bőven elég ahhoz, hogy egy pozitív élményekben maradandó alkotást nyújtson a nézőknek. Nem hinném, hogy a kiskétszázmilliomodik rész után is fent tudná tartani azt a szinvonalat amit elindított. Ezzel a "végtelenített" és szerintem felesleges negyedik évaddal simán harcba szálhatna a reteklub szappanoperáival.

Nade a próféta beszéljen belőled és valóban tudjon még újat mutatni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, itt az is kérdés, hogy mit tartunk szappanoperának. Nálam a téma az, ami miatt valamit annak tartok, nem pedig a hossza miatt :D

Egyébként meg hülye példát hoztam fel, az RTL-ről rögtön az eszembe jutott a Vészhelyzet, ami aztán már megy vagy 15 éve, mégis szeretem nézni, és nálam nem szappanopera kategória.

Persze a BSG sokkal speciálisabb, de még egy évadot megér a dolog. Ha az nem sikerül, akkor lőjék le. Azért reménykedem nagyon, mert szeretem nézni, és nem szívesen válnék meg tőle. Na jó, lehet nézni a régieket, de az nem ugyanaz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BSG-vel az a "baj", hogy ugye ismerjük a történet célját, ergó el kell jutni a Földig. A Vészhelyzet teljesen más tészta mert ott minden egyes epizódnak megvan a saját kis története és nem támaszt nagyobb követelményt a többi epizód elé. Ezt hívják a Szomszédokhoz cimű sorozathoz hasonlóan teleregénynek.

Nade a BSG-nek ott van a várva várt lényege, hogy a Galactika eljusson a Földre. Ezt ideállis esetben a jó karakterkidolgozással és szinte az állandó fokozott feszültséget fenntartva olyan egy-két évadot rá is lehetne szánni ha az együttesen olyan húsz-harminc részt kitesz. De ezek után már van egy határ amin már nem lehet túltenni és innen vagy tartanak egy színvonalat vagy véglegesen elmerül az érdektelenségbe a sorozat. Én nagyon remélem, hogy még van valami új az írók tarsolyában és ugyanez vonatkozik a Szőkésre is.

Szóval a lényeg az, hogy amely sorozat már az első epizodjában a végcélt állítja a nézők elé akkor tegyen is érte, hogy azt a kezdeti sikereikhez mérten folytatni tudják a végkifejletig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam arról, hogy a Földet a 3.évadban megtalálják. Vagy így lesz, vagy nem. Utána meg lesz más cél, mert a Föld megtalálása egy dolog, az, hogy a cylonok is meg akarják szerezni, az egy másik, és ebből azért még jó sztorikat is lehetne írni :D Szóval változhat az alapfelállás, amit nem tartok túl rossz ötletnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát van abban valami, amit Oldi mond. Az ilyen soriknak az a legnagyobb gondjuk, hogy húzzák, mint a fékcsíkot, aztán egyszer csak elfogy az ötlet. A BSG-ből szerintem még egy évad kiférne, amiben végül megtalálják a Földet és megoldják a Cylon kérdést. Ezzel le lehet zárni a történetet, nem kell szerintem sem tovább csavarni (bár ez attól is függ, mi vár rájuk a Földön, mert ha teszem azt ott van a bónusz kolónia, azzal még meg lehetne csűrni a dolgokat, hogy nem engedik oda őket, etc-etc. Vagy ne adj isten, minket találnak ott, vagyis a mai embereket). Minden esetre a BSG-nek elég nagy az esélye, hogy sokáig fusson, mert a Sci-Fi Chanell egyik húzóneve, és szüksége van rá, mert újabban rohadt szarul megy neki (minden sorozatának csökkent a nézettsége). Persze nem csoda, amilyen műsorpolitikát folytatnak. Szétbontották a szerecsés triót, SG1-SGA-BSG, az SG-ket fél úton fél évre abba hagyták, hogy a helyükön a BSG menjen egy elég szerencsétlen időpontban (ez azért is volt rossz, mert így a kanadai adón előbb adták le az SGA-t, és a britteknél, vagy hol - SkyOne - az SG-1 is hamarosan véget ér, így már mindenki látta a részeket, méghozzá HD minőségben, mire a Sci-Fi egyáltalán adni kezdi a második felet szokványos TV minőségben... így viszont a DVD-k rettenetesen késni fognak. Egyetlen előny, hogy nem lesz hosszú a szünet az SGA 3. és 4. évadja között annak, aki mégis a Sci-Fin nézi). Aztán átpakolták vasárnapra a BSG-t, szvsz még rosszabb helyre, ráadásul hébe-hóba különböző indokokkal heteket hagynak ki. És ez csak az a három sori, amit ismerek. Szóval, ha a Sci-Fi még nézőket akar, akkor nem a BSG-t fogja megszüntetni, sőt, a spin-off, azaz a Capricát is minnél előbb el akarja majd indítani.

Az SG az megint egy másik tészta, azt már az 5. évaddal leállították volna, de átvette a Sci-Fi Chanell, és az nyomatta tovább. Persze minden évad úgy végződött, hogy az volt az uccsó rész, de a Sci-Fi csak rendelt még egyet, és mindig sikerült mégy egy évadra leszerződtetni a színészeket (persze mindig több pénzért, míg a sori költségvetése fogyott, az elvárások meg nőttek, aztán még jött az Atlantis is). Aztán a 9. évaddal fogták fel újra úgy a sorit, hogy na akkor ez nem az uccsó évad, és így lett a 10. aminél már lendületből alá tudták iratni a szerződéseket a 11. évadra is a színészekkel, és ekkor a Sci-Fi beintett, nem kértek több SG-1-et. Ami egy részről nem baj, mert így az Atlantisra koncentrálhatnak, ami a 3. évaddal elindult egy elég jó irányba, és ha odaér, egy remek sori lesz belőle (amúgy az első évad volt kicsit üresjáratos, sok volt az SG-1-re hajazó rész, kevés a történeti elem, hasonlóan üres volt az SG-1 8. évadja). Szóval most az SG-1-et leállították akkor, amikor szerintem végre igazán be tudtak ujítani (már a 9. évad is nagyon jó volt, de a 10. még jobb), de az Atlantisban meg sikerült jól újítani. Idén 11. évad helyet meg lesz két mozifilm (egyik valszeg jó lesz, a másodikkal vannak fenntartásaim), lesz SGA 4. évad nagy változásokkal, és jövőre meg esélyes a harmadik SG sorozat (ha az SGA nem kap cancellt, márpedig, ha a sori sikeresen fejlődik, és az amcsi rajongók sem akadnak ki olyanon, hogy nem néznek egy részt meg, mert kedvenc - és immár halott - szereplőjük nevét nem említik, akkor megérhet még pár évadot).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.