Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A suliba ajánlót kell írni kedvenc tévéműsorunkról. Én ezt írtam:

 

 

Álmodtál már arról, hogy repülsz? Arról, hogy fent állsz egy szokványos New York-i ház tetején, és fentről szemléled az alattad nyüzsgő várost? Majd egy hirtelen pillanatban elrugaszkodsz, s érzed, amint a süvítő szél belekap a hajadba? és zuhansz, közben figyeled, ahogy a hasad alatt elterülő betonrengeteg egyre jobban kiszélesedik. S mikor már csak egy karnyújtásnyira esik tőled, becsukod a szemed felkészülve a becsapódásra. De nincs becsapódás. Egy emberöltőnyi idő múlva felnyitod szemhéjad, s látod, amint centiméterekre az utca flaszterétől lebegsz.

Emlékszel még az érzésre, amit ekkor éreztél? Tapintani tudod-e a félelmet, ami olyan élesen hatolt az agyadba, hogy képtelen voltál megmozdulni? Képes vagy előhívni azt a hitetlenséget, mely végül olyannyira nem tért napirendre megmenekülésed felett, hogy felriadtál álmodból? Eszedbe jut-e még az a csalódottság, amit akkor éreztél, mikor tudatosult benned, hogy mégsem vagy HŐS?

Csalódottság? furcsa ezt a szót kimondani. Mert őszintén, valaha belegondoltál már abba, mit is jelent Hősnek lenni? Talán ha képes vagy repülni, vagy le tudod festeni a jövőt, esetleg meg tudod hajlítani a teret, akkor azzá válsz? Egy különleges képesség tesz a világ megmentőjévé, vagy valami más? Valami, ami belül lakozik? Ha ez utóbbi, akkor jogos-e a csalódottság?

A Hősök nem csupán egy sorozat, amely hatásvadász elemekkel tucatnyi fiatal különleges helyzetét mutatja be? a Hősök nem csak egy látványos kalandsorozat. A Hősök válasz mindazok kérdéseire, akik álmukban legalább egyszer átélték a repülés s a kiválasztottság eufóriáját. Válasz azoknak, akik, ha csak óráknak tűnő percek (vagy perceknek tűnő órák?) erejéig is, de a világ megmentőinek érezhették magukat, de képtelenek voltak felmérni, mivel is jár ez.

Ám vigyázat! A sorozat nem idilli képzeleteink folytatása, nem egy eszményített álomvilág. A kérdéseinkre csattanós válaszokat kapunk, a betonon néha szétkenődik az arcunk, s előfordulhat, hogy a mind a tér, mind az idő kijátszik bennünket. Mert bár a mi álmainkban Hősnek lenni annyi, mint kényünkre-kedvünkre játszadozni a természettel, újságok címoldalain pózolni, s elesett (és természetesen gyönyörű!) hölgyek megmentésére sietni, a való világ, mint oly sokszor, most is meghazudtolja az emberi elgondolást, legyen az álom, vagy valóság.

Ez a sorozat nem legyőzhetetlen Hősökről szól, akik szintén elpusztíthatatlan ellenfeleikkel órákon át harcolva végül learatják a babérokat, hanem olyan hétköznapi, átlagos emberek felemelkedéséről, mint mi, egyszeri tévénézők. S alighanem ez az, ami igazán közel hozza számunkra a sorozatot, ez az, ami abban a hitben ringat minket, hogy valójában ébren álmodunk.

Mert bármennyire tagadjuk is, mindannyian Hősök szeretnénk lenni. Hősök, akik megmentik a világot. S milyen buta az ember? hisz mindannyian azok is vagyunk. Mert nem az tesz minket különlegessé, hogy képesek vagyunk repülni, vagy lefesteni a jövőt. Hanem az, hogy fel tudjuk áldozni magunkat másokért, s meg tudjuk őket menteni, ha igazán bajba vannak. Ráadásul nekünk még választásunk is van.

Csütörtök esténként Peteréknek erre még csak esélyük sincs. Mi mégis olyanok szeretnénk lenni, mint Ők. Hiszen végtére is, mindannyian emberek vagyunk ? mindig többet akarunk. S ez az, amire a sorozat igazán fel akarja hívni a figyelmünket.

 

Csabai Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első felén érződik Muhider vagy hogyishíjják azt az indiai fazon-nak a szavai

Dr. Mohinder Suresh (off: gondolj a gazdaságis karimra a hapanban, Mohindára, tőle kapta a nevét, erről meg tudod jegyezni on).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ezekben a percekben értem az Enterprise 3. évadának végére. Kegyetlen jó évad volt, sok fordulattal, még több akcióval és nem túlzás azt mondani, hogy mozifilm szintű effektekkel. A DS9 után ez a kedvenc Trek sorim már (pedig mennyire nem tetszett az első évad). Egyedül az uccsó rész uccsó pár perce nem jött be.

Hogy a ménkübe vannak mindenütt nácik (ezt az eredeti sori is eljátszotta egy részben, azt a részt be is tiltották sok helyen), és mi ez az új faj. Látszatra reman (Trek 10-ből a romulanok rokonfaja)? Archer hogyan élte túl? És egyáltalán, mi a túró folyik már megint itt? Azon túl, ez a Daniels nevű tücsök, igazán vehetné a fáradtságot, hogy ő is beavatkozik kicsit a dolgokba, mint transzdimenzionális "kollégái".

 

Holnap kezdem a 4. évadot (kár, hogy az uccsó :lol:). Két-három nap, aztán beérlek, Ody :P

Az AXN napi vagy heti kiadásban adja?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett Dzséjt! A legjobban kinéző Trek, az kétségtelen.

 

Ez az egész Xindi cucc nagyon jó volt, így az évad szinte teljesen erről szólt, pár rész csúszott be, amiben nem ezt a főtémát választották. Nekem nagyon bejött Trip és T'pol románca. :lol: A kérdéseidre választ kapsz a következő részből. :lol: Sren parancsnok amúgy a kedvencem! Imádom azt a karaktert!

A negyedik évad is nagyon tetszik nekem! Legalább olyan jónak tartom mint a harmadikat. Most a 14. résznél járok, és eddig hétvégenként adtak két részt. Most ahogy elnézem ráállnak a napi rendszerességű vetítésre. Remek. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az lesz a baj, hogy hamar véget ér :lol:

Ráadásul én a végét is tudom, és az nem tetszik nagyrészt.

 

Egen, ez a xindis dolog remekül volt felépítve. Az egész, a faj(ok), a kiterjedés, nagyon jó volt. És az is, hogy az egészet egy sokkal hatalmasabb összeesküvés szőtte be, mint ami elsőre látszott. Egyetlen bajom, hogy az Enterprise J-ből csak azt az egy folyosót és képet láttuk. Megnéztem vonla teeljes pompájában.

Shrant én is nagyon csípem, jó fej. És vele szépen alakítják ki azt, hogy végül az emberek és vulkániak mellett ők is bekerüljenek a Föderáció alapítói közé. Remélem Shran is ott lesz a Föderációs Karta aláírásánál. Azt már tudjuk, hogy Archer ott lesz (de még hogy :P).

 

Most ahogy elnézem ráállnak a napi rendszerességű vetítésre. Remek. :lol:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így meglepődhetsz majd a végén.

Amúgy, T'Polt egész megkedveltem. Sőt, mondhatni, Spock óta az első vulkáni, akit kedvelek, és most tekintsük el attól, hogy ő a legszebb vulkáni is, aki valaha megfordult Trekben :lol: Jó ötlet volt érzelmessé tenni, így kirí a szokásos, részemről megunt, fapofa vulkániak sorából.

Arra is kiváncsi vagyok, hogyan alakul majd Trip és T'Pol kapcsolata.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állati jó ez az Enterprise 4. évad. Már a 11 részt falom és tegnap kezdtem (holnap beérlek, Ody, az új részt már kidumálhatjuk :angry:). Nagyon szépen elvarják azt, amit az első évadban elszúrtak (vulkániak illogikussága, andoriaiak harciassága, még a klingonok más formája várat magára) és közben bevezettek sok jó dolgot, amit már a TOS-hoz köthetőek.

Tetszik, ahogy átalakították a hidat, pl van már rajta egy csomó idétlenül villogó led, mint a TOS-ban. Az Orion kalózok (Orion Szindikátus) megjelenése hatalmas volt, a TOS óta nem voltak sehol (illetve a DS9 foglalkozott velük két rész erejéig, de az orionokat nem láthattuk). Nagyszerű volt az eugenic szál is. Brent Spiner remekül játszott, ahogy néztem, egy pillanatra sem jutott eszembe, hogy ő játsza Datat, Lore-t és BeFore-t is, pedig hát végül is eme testvérpár apjának a nagyapját játszotta. Ráadásul ugyan ebben a részben még a Boteny Bay-t is megemlítették, illetve Khant, aki meg a Trek II főgonosza. Mesteri. És a végén még Data fogantatását is elhelyezték. Pazar. Aztán jött a vulcani szál, ami megint nagyszerű volt. Bár a vulkániak az emberek mellett a második legfontosabb Trek karakterek (hiszen anno a TOS-ban Spock volt az egyetlen idegen), ennyit egyik sorozatban sem foglalkoztak velük, a Vulcan bolygót is csak egy-egy snitt erejéig láthattuk egy-egy részben. Itt meg még az állatvilágból is megismerkedhettük egy példánnyal. Ráadásul, a szekta vezetője, T'Pau a TOS-ban is szerepel (bár már nem emlékszem, mit is csinál, de ugyan az a karakter. Érdekessége, hogy először így hívták volna T'Polt, ezzel képezve kapcsolt az Ent és a TOS között, de aztán kiderült, hogy akár hányszor szerepel a karakter a sorozatban, annyiszor kellett volna T'Pau kitalálójának jogdíjat fizetni. Ami azért gáz egy főszereplőnél, aki minden részben szerepel (és akkor még 150 egynéhány részesre volt tervezve a sorozat). Így lett T'Pauból T'Pol. De úgy tűnik, három részre csak ki tudták köhögni a jogdíjat.)

Forrest admirális halálát viszont sajnálom. De egyben ezzel a résszel elindították a sorozatot a Föderáció felé, hiszen a vulcaniak is helyre billentek, az andoriaiak megköszönhetik nekünk, hogy nem tört ki háború, így végül is a három alapító faj már békében van egymással.

A legjobb párbeszéd meg az volt, mikor a Katlanban T'Polt és Archert egy ragadozó állat felkergette a sziklákra:247

- Mennyi idő, mire ránk un? - Kérdi Archer a sehlatot bámulva.

- Napok, minimum. Nagyon kitartó teremtmények. Gyerekkoromban volt egy ilyen házikedvencem - teszi hozzá T'Pol.

- Volt egy ilyene? - Vág meglepett arcot Archer.

- Szelidített. Azok kisebbek.. egy picivel.

- Mennyire picivel? - Érdeklődik Archer szarkasztikusan.

- Magának is ott van Porthos - mondja T'Pol magyarázkodó hangnemmel.

- Porthos nem próbál megenni, ha kések a vacsorájával.

- A vulkáni gyerekek soha nem késnek a sehlatjuk vacsorájával.

- Azt el tudom hinni - mered Archer az alattuk morgó fenevadra.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Nagyon jó a SG 9. évadja. Talán az eddig egyik legjobb. Nincs olyan rész, hogy unalmas lenne. Az Ori nagyon jóó. Lehet jobban tetszik minta goauld. De azért a Baalos szál sem rossz. Már csak 3rész van vissza és jön a 10. évad. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, mondtam én :angry: Baalból mondjuk nekem kicsit sok volt, de azért őt is csípetem. Az uccsó rész meg nagyon jó, különösen az uccsó percek.

A 10. évad meg talán még jobb. Apropó, úgy tűnik az Atlantis 2. évad után az SG-1 10. évad fog következni, aztán az Atlantis 3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 10. évad meg talán még jobb. Apropó, úgy tűnik az Atlantis 2. évad után az SG-1 10. évad fog következni, aztán az Atlantis 3.

Akkor lehet h inkább megvárom a 10. évadot szinkronosan, ha már így néztem végig. :pfff:

De ha jobb a 10. mint a 9. akk tényleg nagyon zsír lehet. Gondolom az uccsó évadba bedobnak majd mindent. :pfff: Jól teszik. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most értem az Enterprise uccsó részéhez, mostantól már én is a tv szerint megyek. Mármint, a szerint, milyen gyorsan kerül fel a netre a mádzsár verzsön, mert sajna AXN Sci-fi az itt még nincs, csak AXN :P

Ez az uccsó hármas nagyon nagy volt. Vulcaniak, andoraiak, tellariták és emberek. Anyám, a Föderáció négy alapítófaja. És erre jöttek a romulanok, az ős ellenség, akikkel a történelem szerint két év múlva háborúba bonyolódik a Föld. Kár, hogy addig nem tartott ki a sorozat, pedig ezzel a hármas résszel tökéletes előfutára lehetett volna annak. Áh... milyen jó lett volna a 6-7 évadban az ember-romulan háború, mint a DS9-ban a Föderáció/Klingon/Romulan vs Domínium háború, három-négy vagy sok NX-el (legalább kettővel, apropó, remélem a Columbia még azért kifut a sorozatban), bár így is négy év egy elkészítése, de talán már a vulcaniak besegítenek és akkor nem kell négy év egy hajóra.

A másik, ami az egekbe dobta ezt a sorozatot, a Romulusz mutatása, valamint a két remán. Bakker, bár tudtam, hogy a Nemesis egy időben (és stúdióban) készült az Enterprise-sal (milyen jó lehetett, az NCC-1701-E USS Enterprise és az NX-01 Enterprise hídja egymás melletti díszletek voltak :P), de hogy bejátszák, hogy a Nemesisben debütáló új fajt bevágják az Entbe, hát erre nem számítottam. És ezzel egy huszárvágással megoldották azt is, korábban miért nem láttuk őket. Hát láttuk.

Most már csak arra vagyok kiváncsi, hogy mi lesz Trippel és T'Pollal. Szvsz Trip nem megy el, és remélem, összejön T'Pollal. Nagyon remélem. És már csak 10 rész :P

Ody! Az AXN specialitása az, hogy néha a szinkron elveszik? Úgy értem, néha egy-egy mondat közben a szereplők elnémulnak, de minden más hang megvan (az űrhajó hajtóművének búgása, a műszerek pittyegése), és a szereplők csak tátognak. Elég zavaró, és kiváncsi vagyok, hogy ez szinkron hiba (mert akkor nagy taps a készítőknek), vagy a ripek hibája.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy ennyire tetszik Dzséjt! Jó kis Star Trek prequel ez. :P

 

Amúgy amit említesz, az sajna szinkron hiba. Ma délután lesz az AXN-en az EP15, majd éjjel az EP16. Talán szombat este, de legkésőbb vasárnap tudom majd megnézni. Majd írok róla.

 

Trip meg nem mehet el!! Remélem T'Pol bevallja neki az érzéseit (:P) mert biztos, hogy ős is bukik a pasira.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hétvégénél előbb én sem tudom megnézni. Mondjuk a délutáni rész lehet, hogy estére már fenn lesz, de nem biztos.

A szinkronosoknak meg gratulálok. Ezt hogy lehet így elbaxni? És az HBO csinálja a szinkront, az ember azt hinné, hogy ennek a csatinak jó a szinkron stúdiója (eddig jó is volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a 15.-ik részt. Nekem mint laikusnak tetszett, Dzséjt neked mint szakértőnek mégjobban fog.

 

Kifutott a Columbia Trippel a fedélzeten! A klingonok kinézetére is magyarázat születik, de még milyen!!! :P
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyam, már alig várom.

Egyszer elmesélték nekem, milyen magyarázat született a klingonokra, de akkor nem is tetszett, meg már nem is emlékszem már rá. De minden máshogy néz ki írott formában, és más, mikor látjuk, hogyan zajlik, ki csinálta és miért. Szóval várom, hogy végre le lehessen tölteni.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.