Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én nagyon örülnék neki, ha lenne folytatása, de ha lesz, remélem nem a film irányába mennek el. Bár a Serenity vége azt sugallja, hogy újra visszatérnek a régi ösvényre (leszerelték az ágyút is a hajóról). Csakhát sajnos megöltek két remek karaktert (mondjuk Weddon egyszer azt nyilatkozta, hogy a filmben valójában csak az egyik főszereplő halt meg... hát én Bookról el tudom képzelni, hogy még visszatér, az az ürge egy kétlábon járó rejtély).

Mondjuk érdekes lenne úgy is a sori, hogy River a Serenity pilótája, mondjuk kiderülne, hogy Zoe terhes, Simon és Kaylee kapcsolata is boncolgatható lenne, na meg mehet a fedélzetre két újabb szereplő, hogy teljes legyen a 9 fő (a filmből szívesen látnám az ügynököt), hát vagy Book visszatérhet :lol:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, lehet, hogy egy "vérfrissítés" is jó irányba terelné az egész produkciót. Főleg ha a karaktereik valami újdonságot hozznának a sorozatba. Book atyánál még én is várakozó állásponton vagyok, elvégre tényleg jó lenne ha valamit megtudnánk a múltjáról :) Mindenestre a Firefly "galaxis" még rengeteg kalandot adhat a szereplőknek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre megjött közben az én kis kedvencem :):

 

DSC00894_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Gyorsan újra is néztem a sorozatot immáron harmadjára és még mindig fenomenális :D. Ebbe nem is mennék bele bővebben... ugyis árongtam már róla eleget itt a fórumon is (talán annyit, hogy továbbra is az utolsó részeket érzem a legerősebbnek). De inkább a kiadásról:

A manapság kijövő DVD-kiadások mellett valódi kurizumnak számit, hogy egyetlen reklámot, egyetlen 'Ne lopj!' reklámot vagy figyelmeztetést se kell végigszenvedni: csak berakja az ember és már ott is van a főmenüben (ellenpéldának ott van az 'Őrület torkában', ahol hat (!!!) elözetest kell végignézni mielött eljutna az ember a filmhez).

Kép: Most vettem életemben elöszőr TV-sorozatot, ugyhogy nem tudtam képminőségben mit várjak, de ha jelzőket kéne keresnem, akkor megint kénytelen lennék a szuperlativuszok háza táján körülnézni. Mivel HD-adásban is leadták a tengerentúlon, igy talán ez el is várható: pompás-szinvilág, tűéles kép, s persze egy pillanatra se 'hangyásodik'.

Hang: Van magyar szinkron, de csak egy pillanatra hallgattam bele és máris elment tőle a kedvem. Szerintem egész gyengére sikerült. A néhol feleslegesen patetikus forditással és a nem mindig klappoló hangokkal a sorozat legnagyobb erősségét a 'közvetlenséget' nyirják ki. De a magyar hang keverésénél a háttérzajok is eltüntek. Érdemes a harmadik rész elején váltogatni a sávokat: az angolban hallani az egész nyüzsgő tábort, mig a magyarban csak azt hogy két fazon beszélget.

De milyen mázli, hogy megvan a választás lehetősége: az angol ugyanis nagyon jól szól... kár hogy csak 2.0-s.

Extrák: Azt nem mondanám, hogy ne birtam volna ki többet, de szerencsére egész tisztességes lett a kiadvány ebből a szempontból is. Elöszőr is minden részt meglehet nézni történelmi segéd-anyagokkal is.

Ezek a plusz információk a képernyőn arany keretben jelennek meg... talán ismerős lehet a dolog a Narnia DVD-ről, de mig ott csak nagy ritkán és inkább csak a kisiskolások számára érdekes infók jelentek meg, addig itt térdig lehet tapicskolni a hasznos információkban. Van, hogy a szereplők szájából elhangzó nevek, helyszinek, események, kifejezések kerülnek bővebb taglalásra, máskor az aktuális eseményekről tudunk meg többet, illetve előfordul, hogy olyan sok az anyag, hogy ki se férne a képernyőre, ezért ilyenkor egy entert kell nyomni és egy külön oldalon olvasgathatunk. Például, amikor Caesar júliusnak nevezi el az egyik hónapot saját maga után, akkor a római naptár-rendszerről kapunk egy összefoglaló irást.

Vannak audiókommentárok is, amikbe még csak bele-belehallgattam. A rendező mellett a szinészek és egy történész is szót kap, de nem túlzottan érdekfeszitőek. Persze lehet, hogy csak nem jó részekbe hallgattam bele :).

Persze az igazi inyencséget a werkfilmek jelentik. Az első pár elég marketing-szagú igy már-már kezdtem volna legyinteni rájuk, amikor szerencsére belefutottam az érdekesebbekbe is. Húsz-húsz percben elemzik ki a két legbonyolultabb jelenetet: a gladiátor-harcot és a felvonulást. Szinte mindenki szóhoz jut: még a büszke római statiszták is, akik közül az egyik megvan róla győződve, hogy az egyik felmenője a légióban harcolt.

De az igazi csemege az összefoglaló werk, ami sajnos túl rövid. Csak bele-belepislantunk az egyes munkafázisokba, de jól látszik, hogy minden egyes készitőnek még rengeteg mesélni és mutatnivalója lenne. Például pár pillanat erejéig megmutatják, hogyan csinálták meg a nyilvános WC-ket és hogy milyen korhűre sikerült... óriási precizség, pedig egyetlen nyilvános WC-re se emlékszek a sorozatból, de talán pár pillanatra feltünt a kép sarkában.

Aztán, ahogy ezen végigrohantunk még megnézhetünk egy werket, amiben kifejezetten a sorozat történelemhűsége a tárgy. Szintén rendkivül érdekes és informativ darab (ráadásul mindegyik doku-film alatt van magyar felirat).

Külön öröm, hogy az extra-DVD elején felhivják a figyelmünket rá: ne felejtsük el jövő év elejétől az HBO-n követni a második évadot. Én biztos nem fogom :D

 

Összesen 7500 Ft-ot kostált, de ha beleveszem, hogy ezért 620 percnyi katarzis plusz majdnem két órás extra-tartalom járt, akkor egészen kevésnek tünik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar szinkronnal nézted? Egyébként elég egybefüggő a sorozat, tehát érdemes az első résztől nézni. Én másodjára az egyik haverommal néztem végig és az első négy-öt résznél még ő is csak bologatott, hogy nem rossz-nem rossz... aztán a végére ő is Róma fan lett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben a film végére csak gonosz birodalom lett a Szövetségből, abból a villámos bolygóból mégis nagy aréna lett és Malcolm hős lett.

Na igen, ezt sajnáltam is, mert nem éreztem illőnek a sorozathoz. Egyébként Malban van egy kis hős dolog, de nem ilyen fajta.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Book atyánál még én is várakozó állásponton vagyok, elvégre tényleg jó lenne ha valamit megtudnánk a múltjáról :)

Ja, vajon mitől kapták össze magukat azonnal a Szövetségiek, mikor Book haldoklott és ők operálták meg? Biztos volt valami koncepció, nem hiába rakták bele a filmbe, de idő előtt lőtték le a sorozatot, talán azért nem tudhattuk meg.

 

Skacok, vajon miért nem működik a spoiler gomb? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a Róma két része amit láttam, de nem csapott a földhöz (így utólag). :) Azért persze bevállalnám egyszer a teljes sorozatot. Unalmas óráimban pl...

Fenébe, elhozhattam volna a klubra a dvd-t. Igaz, hogy szinkronos, de legalább lett volna, és ráadásul asztalis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG SPOILER

A végére értem a második szezonnak. Nagyon jó kis részek voltak itt a végén. Nagyon tetszett a cylonos rész, amiben megszületik a gyerek. Sajnáltam szegény \"Sharont\", hogy elvették tőle. Igazából nem látom túl sok értelmét a dolognak, elvégre a gyerek életben van, csak másik anyánál. Ha a gyereket veszélyesnek érzik, akkor mi a frászért adják egy másik, a származásról mit sem tudó, ráadásul civil anyának? Komolyan nem látom értelmét. Na de Baltar Szőkéje sem semmi eset. Király, hogy neki meg a fickó jelenik meg ugyanúgy :) Most úgy áll a helyzet, hogy ha baja lesz neki meg Sharonnak (mindkettőnek), sajnálni fogom őket piszkosul. Huhúúú, megint mit csinált Adama. Ahhoz aztán kell tartás és nagyság, hogy valaki inkább feladja a választási csalást, mint hogy bevállalná a jó érdekében. Bár abban már megegyeztünk, hogy nagy ember az öreg. Csak attól az idétlen bajúsztól szabadulna meg :D De ez az utolsó rész nagyon átvágott engem, mert nem figyeltem, hogy milyen hosszú lesz, és jóval több volt, mint egy átlag rész. Vártam-vártam, hogy mikor érünk el végre a végéhez, amit anno tavasszal láttam már, hogy újra lássam a hosszú hajú szőkét (mint kiderült, ez Kara), a csajozós Baltart, stb. Igen, ez egy picit visszavett az utolsó két rész izgalmából, mert ismertem az utolsó pár percet. Van egy olyan furi érzésem, hogy Roslin \"tanárnő\" igazából nem is a választásokon veszített. Már mint ténylegesen ott, de mint ember, már előbb, mert ő az elveit részben feladta olyan célokért, amiket fontosnak tart az emberiség túlélése miatt, de ugyanakkor elfeledkezett alapvető emberi értékekről, mint pl. a szabadság, stb. Gondolok itt pl. az abortusztörvényre. Ma jön a folytatás, holnaptól meg én is várom a heti egy részt :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG harmadik szezon spoiler nélkül: első rész nem dobott fel, csak a felállás tisztázódik, a második kicsit jobb lett, de a harmadik és negyedik már nagyon jó volt :)

A webisode-ok nálam átlagon aluliak, semmi érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A webisode-ok engem sem dobtak fel, az első két rész meg érdekes volt (főleg Kara és Tigh részéről), engem is a harmadik és leginkább a negyedik ütött ki. Amit ott Adama művelt a Galacticával, az életbe nem jutott volna eszembe. Dehát nem is vagyok William Adama.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:


Nekem sem jutott volna eszembe még csak hasonló sem, ismét valami újat láttunk. Kara esete meg, mit mondjak, érdekes volt :) Teljesen azt hittem, hogy Casey tényleg az ő lánya, annyira hihető volt az egész.

Jó az új avatar :) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG S3E5: az egyik legnyomasztóbb rész volt ez az ötödik.

 

Zarek nagyot nőtt a szememben, hogy aztán vissza is zuhanjon. Sőt, egy kicsit Kara is. Igazából most jöttem rá, hogy mennyire csípem Gaetát, amikor komoly bajba került. Hogy az emberek mekkora hülyék tudnak lenni! A túlélésért küzdenek, és néha még akkor sem képesek túltenni magukat bosszún, stb. Lehet, hogy tényleg nem érdemlik meg a túlélést, ahogy Sharon is mondta :) Kissé világvégi hangulatom lett tőle, még jó, hogy Roslinnak helyén volt ismét az esze, és véget vetett a kivégzősdinek. Vajon Baltarral mit tesznek majd a cylonok? Mehet ki az űrbe?? Nem tudom, miért, de baromira hiányozna ez a lökött :)

 

Kudarmubat, hány rész van a Heroes-ból? Ma ötöt találtam, el is kezdtem tölteni, hátha bejön.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durva rész volt, szvsz morális szempontból a legdurvább.

 

 

Mindkét félnek igaza volt és egyiknek sem. Egészen a végéig nem is tudtam, ebből hogyan fognak kimászni. Dehát bebizonyosodott, hogy nem véletlen Roslin az elnök, legalább olyan nagyság, mint Adama. Aki mellesleg szerintem lazán szembeállt volna a flottával, ha Roslin rosszúl dönt. De nem ez lett. Nagy volt.

Gaetat mindig is csíptem, és most külön idegesített, hogy ez az ember tényleg mindent megtett, amit tudott, és nagyon nagy hasznára volt az ellenállásnak, és egyszerűen így hálálják meg. Gaeta nélkül csírájában bukott volna el az ellenállás. Karat meg kezdem kifejezetten utálni. Nem ment át szép dolgokon, de kezd túlságosan elborulni az agya. Ha visszakerül a Viperre, akkor abból lesz még gebasz. Viszont Lee elég keveset szerepelt, pedig az egyik, ami igazán érdekel, hogy őt most hova rakják. Lefokozzák, átveszi a Galactica parancsnoklását és akkor olyan lesz a felállás, hogy Adama mint admirális, azaz flottaparancsnok, aztán Lee mint hajóparancsnok és végül Halo vagy Tigh elsőtiszt. Bár Tigh inkább ne kerüljön vissza a posztjára. Az öreg teljesen kiégett, maradjon Halo.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG

Azzal, hogy elpusztult a Pegazus, jó néhány személyi kérdés felmerül. Sok posztra így két ember is van, vajon mi lesz a felállás? Lehet, hogy Lee nagyobb lefokozásban részesül. Nem is tudom, majd kiderül. Részemről inkább Adamától vártam valami olyat, amit Roslin csinált, de így is jó lett. Nem csinálhat mindig rendet az öreg. Tigh-jal tényleg nagy bajok vannak, nem kellene visszakerülnie az eddigi helyére. Adama elég gondterhelten nézett rá egyszer-kétszer. Lehet, hogy lesz még egy-két kör a témában.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(azt mondja meg valaki ez mikor lesz magyar TV-ben?)

A BSG? A TV2 hivatalos álláspontja most az, hogy ők biza csak egy sci-fit fognak adni továbbra is, és az a Stargate marad. Hátra van még az Atlantis első és második évadjából összesen 29 rész, és már bejelentették, hogy utánna jön az SG-1 10. évad, ami újabb 20 rész, és szvsz az Atlantis 3. évadját sem fogják akkor már kihagyni, ami megint 20 rész. Tehát ünnepnapokat, amikor nem adnak ilyen sorikat, nem számítva, előre láthatóan a TV2 a BSG 2. évadját majd úgy 69 hét múlva fogja adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BSG? A TV2 hivatalos álláspontja most az, hogy ők biza csak egy sci-fit fognak adni továbbra is, és az a Stargate marad.

előre láthatóan a TV2 a BSG 2. évadját majd úgy 69 hét múlva fogja adni.

Fene :) Na anyám sem fogja egyhamar megnézni a folytatásokat, max, ha leültetem a gép elé, addig is közvetítem a történéseket. Meg mások sem. Kár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várom az értékelést. :)

Bővebbet holnap, de már túl vagyok három részen :D

Nagyon-nagyon. A második rész közben jöttek haza anyámék, és észre sem vettem őket, annyira lekötött :D Néztem is, hogy ennél már csak a Prison Breaket töltik többen, szóval rákattantak az emberek, ami nem is csoda.

 

Jó lesz, ha nem ajánlgattok ennyi mindent, mert nem győzöm nézni őket. Na jó, ez a kettő (meg majd a Róma S2, ha jön), ja és az éppen most hallgatott Vészhelyzet még belefér (na ja, film közben fórumozni :) , le kéne szoknom erről, mert nem értem a film felét, most pl. új szereplők vannak a Vészhelyzetben, de lemaradtam arról, hogyan kerültek be a képbe).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bővebbet holnap, de már túl vagyok három részen :D

Nagyon-nagyon. A második rész közben jöttek haza anyámék, és észre sem vettem őket, annyira lekötött :D Néztem is, hogy ennél már csak a Prison Breaket töltik többen, szóval rákattantak az emberek, ami nem is csoda.

Kitárgyaljuk holnap. :D -de valamikor biztosan- :)

Én már megnéztem a 6. részt. Az is nagyon állat volt, de talán eddig az 5. tetszett a legjobban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.