Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

DW:

Talán kicsit korai lenne csalódásokról beszélni szerintem főleg hogy tudjuk hogy Moffat tudja mit csinál. Ha ebben az évadban nem lesz Trenz mezeje, se kapocs Clara és a CSend között, már pedig szerintem nem lesz, annak is biztos meg lesz az oka. Szerintem a köv évad végén lesz Matt "vége", addig azért még elég sok minden történhet. Bár én ahogy olvastam nem sok Csend-es részt láttam ebben az évadban. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz Clara-val. Néztem hogy az Oswin azt jelenti Isten barátja, az Oswald pedig Isten ereje...lehet hogy csak véletlen...lehet nem. :DUi: nekem is hiányzik már egy CSendes rész, de hogy csalódás lenne az évad? ugyan. :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a bajom főként, hogy eddig Moffatnál erőteljesebben volt jelen a főszál, mint egy halvány utalás egyetlen epizódban.

 

Hiszen hányszor jelent meg a repedés az ötödik évad alatt? Meg többször is elhangzik a "the silence will fall" mondat. Ugyanígy már előre megteremtették a pandorica rejtélyét. A hatodik évadban is erőteljesen jelen volt Amy terhessége, a Doktor haláláról ne is beszéljünk. Ami pláne egy erős kezdése volt a Csend sztorinak. Szóval végig fenn állt eddig két évadon át, hogy ha maga az adott epizód nem is foglalkozott vele, azért apróságok mindig el voltak rejtve itt-ott, voltak motívumok, amik jelezték, hogy a Doktor foglalkozik az üggyel, vagy hogy az eseményeknek valami közük van hozzá. Most hat epizód után kaptunk egy rejtélyt, meg egy epizódban halványan utaltak a Csendre. Klasz... Ja, és baromi sokat mondogatják, hogy "Doctor who?" Azért egy olyan felvezetés után, mint ami a hatodik évad zárásában volt, én többet vártam. Várok!

Amúgy ez az árnyékba húzódás kicsit vicces annak ismeretében, hogy azóta felrobbantott két űrhajót, egy bolygót, megmentett egy fajt a kihalástól, megakadályozott két Föld ellen irányuló inváziót és igen nagy ricsajjal lenullázta az angyalokat is... Elég zajos ahhoz képest, hogy az árnyékba akar húzódni. :)

 

 

Kudar: azt írtam, eddig! Nem azt, hogy az egész évad. És Bomarr is jövő időben, feltételes módban beszél. ;) Azért tudjunk már különbséget tenni szezon és fazon között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rajongói körökben egyébként elég sok kritikát kaptak, hogy az évtizedekig bevált jó kis epizódisztikusság után jött ez a massziv fő szálra való koncentrálás. Kicsit olyan mintha kipróbálnák, hogy mit szól a nagyérdemű, ha visszamennek a Russell érában tapasztalt felépitéshez.

 

Egyébként nekem önmagában a részek kifejezetten tetszenek. Az Asylum a kedvenc dalekos részem, a dinós az egyik legjobb felhőtlen móka volt és tetszenek azok is amik későbbre vanna igérve... Neil Gaiman újraértelmezi a cybermeneket? Ide vele! Szóval a magam részéről nagy csalódottságról nem tudok beszámolni, viszont komoly hiányérzetet hagyhat a Csend-szál félrelökése. Nem szeretném ha ez kellemetlen szájizt okozna, ezért drukkolok hogy ebben is tudjon villantani az évad.

Azt pedig azért szerintem lehetett sejteni hogy a Doktor elég sajátosan fogja értelmezni az árnyékba vonulást :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem jobban tetszik, hogy közben megy egy fő szál is, nem csak lazán kapcsolódó epizódokat kapunk. Persze nem kell túlzásba vinni a fő szálat, a sorozat jellegének nem kell drasztikusan változnia, de azért a fő szál adta plusz izgalom kifejezetten jól jön.

 

Egy nagyon pici hiányérzetem nekem is van a Csend-szál hanyagolása miatt. Viszont ezt egy kicsit betudom annak is, hogy az előző 6 évadot egymás után néztem, és nem volt annyira feltűnő, ha a fő szálról nem volt szó egy-két részen át (jó, tudom, egy-két rész azért mégsem öt). Persze tudatosan végiggondolva ez sem igaz, de ebbe már senki ne kössön bele :P

Az is eszembe jutott, hogy akár ebben az évadban semmi különösebbet nem kapunk Clarán kívül. Nem tudni, hogy mit szeretnének az 50. évfordulóval, elképzelhető, hogy arra tartogatnak valami olyat, ami miatt a mostani évadot "csak" kitöltik kalandokkal nagyobb főszál nélkül, így is hiányzik megint egy évad közben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rajongói körökben egyébként elég sok kritikát kaptak, hogy az évtizedekig bevált jó kis epizódisztikusság után jött ez a massziv fő szálra való koncentrálás. Kicsit olyan mintha kipróbálnák, hogy mit szól a nagyérdemű, ha visszamennek a Russell érában tapasztalt felépitéshez.

 

Egyébként nekem önmagában a részek kifejezetten tetszenek. Az Asylum a kedvenc dalekos részem, a dinós az egyik legjobb felhőtlen móka volt és tetszenek azok is amik későbbre vanna igérve... Neil Gaiman újraértelmezi a cybermeneket? Ide vele! Szóval a magam részéről nagy csalódottságról nem tudok beszámolni, viszont komoly hiányérzetet hagyhat a Csend-szál félrelökése. Nem szeretném ha ez kellemetlen szájizt okozna, ezért drukkolok hogy ebben is tudjon villantani az évad.

Azt pedig azért szerintem lehetett sejteni hogy a Doktor elég sajátosan fogja értelmezni az árnyékba vonulást :D

 

Nálam az Asylum, a Snowman és a New York azok, amikre azt mondom, ezeket igazán érdemes volt megnézni. A maradék három részemről átlag a köbön. Jó, nem rossz arány, ötven-ötven százalék, meg az sem baj, hogy a többi csak átlagos, tehát koránt sincs leírva az évad. De annak nem nagyon örülnék, ha visszatérnénk a Russell érába. Lehet epizódikus, az ellen semmi kifogásom, sőt, máig jobban szeretem az olyan sorozatokat, amik inkább epizódikusak (pláne újranézni jobb őket), de mellette azért fusson egy fő szál, amin lehet izgulni, agyalni. Moffat ezért csinálta jól eddig, ezt tetszik benne, hogy megtartotta a sorozat eredeti jellegét, miközben nem csak random jöttek egymás után a részek. Csalódnék, ha ez odaveszne. Persze, majd csak az évad végén lehet ezt megítélni. De eleddig van egy olyan érzésem, hogy most az ötvenedik buli miatt mindent félresöpörtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

 

Ami egy kicsit tompitotta a fő-szálnélküliséget idén az szerintem Amyék búcsúztatása. Most láthattuk milyenek azután, hogy a God Complexben kitetette őket a Doktor a TARDIS-ból és elkezdték élni a saját életüket.

Apropó ki mennyire spoileres a következő részek kapcsán? Akit érdekel tényleg csak pár szóban leirom egy újabb spoiler ablakban hogy milyen helyek jönnek a hetes évadban még (Claráról egyelőre nincs hir ugyhogy arról nem tudok irni)

 

 

6. rész - Bells of Saint John - Állitolag a jelenkori Londonban játszodó thrillerre lehet számítani, amiben egy vadiúj, ijesztő szörny is lesz.

7. rész - The Rings of Akhaten - A készitők úgy fogalmaztak: a Doktor állandóan beigéri az útitársainak a galaxis csodáit, de aztán csak mutáns szörnyekhez vezeti őket egy sötét csőben. Itt most állitolag megkapjuk a csodát és egy olyan idegen lények lakta bolygóra visznek minket, aminél epikusabbat még nem láttunk ebben a sorozatban.

8. rész - Cold War - Itt egy a hidegháború idején játszodó tengeralattjárós történetet kapunk. Állitolag egy klasszikus szörny tér vissza ebben a sztoriban.

9. rész - Phantoms of the Hex - Egy történelmi korban játszodó szellemtörténet. Ennél sokkal többet egyelőre nem tudni.

10. rész - Journey to the Center of the TARDIS - Ugye hogy már a cim is milyen baró? Utazunk a TARDIS központjába... többet fogunk látni az űrhajóból mint eddig bármikor. Remélem lesz olyan jó maga a rész mint amennyire ez az ötlet hangzik.

11. rész - Crimson Horror - Egy XIX. századi angol falucskában Sweetville-ben játszodik a történet, ahol az emberek titokzatos módon eltűnnek egy helyi gyár közelében. Nyilván nem teritőket gyártanak.

12. rész - The Last Cyberman - A sci-fi zseni Neil Gaiman, aki a Doctor's Wife-ot is irta (és agyon szorták érte dijakkal) visszatér, hogy újragondolja a cybermenek koncepcióját. A pletykák szerint sötét hangulatra és néhány groteszk fordulatra érdemes számítani.

13. rész - Évadzáró - Szinte semmit nem tudni róla. Állitolag visszatér a Snowmenben látott hármas (Vastra, Jenny, Strax). Vagy nem.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, egy kis kiegészítés:

 

 

8. rész - Cold War - A pletykákból és a címből ki lehet következtetni, hogy ezek a klasszkus szörnyek az Ice Warriorok lesznek.

10. rész - A részben fontos szerepet fog játszani az Eye of Harmony, amit először a Negyedik Doktor idején láttunk és kulcsfontosságú szerepe volt a '96-os Nyolcadik Doktoros filmben.

11. rész - Én úgy emlékszem, ebben tér vissza a Strax-Vastra-Jenny trió, de az infó forrására már nem nagyon emlékszem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harcás Stark gyerekek újraértelmezik a sorozat intróját :P:)

Season2 DvD egyik extrája lesz ez is többek közt :P

A három gyerek főszereplő már az első évados kiadványon is kapott egy külön audiokommentár sávot az egyik részhez. És már ott is énekeltek a főcim alatt... ez úgy látszik ilyen visszatérő vicc lesz a részükről. Ami engem ebben mondjuk meglep: hogy egy 13, egy 15 és egy 16 éves gyereket leültetnek egy ilyen -alapvetően felnőtteknek készült- sorozat elé, hogy kommentálják a látottakat.

Mondjuk pont az első évados kiadványból egyértelmű volt, hogy láttak minden részt és naprakészen követik a sorozatot.

 

Picit más ennek kapcsán: valszeg vasárnap jön majd a Trónok III. évad első nagy elözetese (ez még nem hivatalos, de mindig januárban jönnek ki a GoT elözetesekkel és általában valamilyen nagy HBO-s eseményhez igazitják márpedig kint az egyik legnagyobb hypeot kapott sorozatuk a Girls második évada most vasárnap kezdődik)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglátjuk, de 4. évadban voltak a sorozat legnagyobb arcai, kezdve Wilfreddel, nálam az öreg vitte a pálmát magasan :D

 

Én is így voltam... de változott ;).

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 7. évad

 

Én a magam részéről nagyon remélem, hogy semmi közük egymáshoz. A Doctor's Daughter szerintem messze az egyik legpocsékabb DW sztori és többek közt pont a lányának köszönhetően.

Egyébként a valaha készült egyik legjobb klasszik DW sztoriban, az 1979-es City of Death-ben volt egy hasonló eset: itt is volt egy "ipse" aki szétvolt szorodva a Földön különböző idősikokban. Annyi különbséggel hogy ő tudott a többi másolatáról. Kiváncsi vagyok hogy a mostani megoldás mennyire fog hasonlitani az ottanihoz, már ha egyáltalán.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, kicsit megtöröm a Doktor Trónok duó uralmát. Castle 5x9-10

 

A karácsonyi rész elég semmilyen volt, vagyis inkább újrahasznosított recept, ezért sem írtam róla korábban. Jött, látott, elfelejtett. Télapó gyilkosság hasonló mód már volt egy korábbi évadban. Kate újabb évődése meg kicsit sok volt így karácsonyra, bár a vége azért tetszett.

Az e heti rész viszont újra remek volt - két átlagos és egy gyenge epizód után kellett ez -, Castle hibbant exének behozatala jó ötlet volt, feldobta a dolgot. Talán lehetett volna egy kicsit több Kate-Meredith közös jelenet, de kárpótoltak a hiányukért az Espo-Ryan húzások. Szegény Castle, ilyen kettős két tűz közé esésben ritkán van része. Mondjuk most megint elbizonytalanították Beckettet, hála a jó égnek, már olyan régen volt bizonytalan a kapcsolatukban... Komolyan, ez a nő csak a munkában tud határozott lenni? Viszont, előjött Caslte apjának témája. Tavaly már pedzegették a témát ugye, hogy az apjának köze lehet a CIA-hoz, idén ráadásul lezárták Becks anyjának ügyét, látszólag pontot tettek a 3YK gyilkos ügyére is, szóval itt az idő elővenni Rick apját. Ezzel új rejtély mászhat a sorozatba. Van egy olyan érzésem, hogy az évad közepi dupla rész erről fog szólni (elvégre New York, majd a világ megmentése után már nincs hová fokozni ezeket a duplákat, ideje újra személyesebbé tenni, mint anno a második évadban :)).

 

 

Tegnap befejeztem a Terra Novát is, egy újabb remek sci-fi, amiért kár. :fuckoff: Nagyon hangulatos, kellemes, szerethető sorozat lehetett volna, és láthatóan kezdtek komolyodni a dolgok történet szintjén is. Tuti, hogy a második évad - hasonlóan a készítők korábbi sorozatához, a Star Trek: Deep Space Nine-hoz - már igen erős lett volna. De nem, töröljük az amúgy második legnézettebb sorozatunk, és reménykedjünk, hogy a másik két, amúgy nézettségben a közelébe sem érő sorozat majd megy tovább... Ja, hogy azok is törölve lettek? Akkor meg miért nem lehetett folytatni a Terra Novát? Annyira gáz, hogy nincs egy rendes olyan sci-fi, ami nem a mai korban, a mi világunkban játszódik, és csak azért sci-fi, mert van benne egy furcsa díszlet, vagy furcsa tárgy. És persze, ha végre elmennek valami távolabbi felé, akkor meg sötét, komor, érfelvágós. Hát vágja fel az ereit, akinek ez kell, de én szeretnék végre valami huzamosabb ideig futó olyan sci-fit, ami nem a mi világunkban játszódik és vidám. Na, a Terra Nova pont ilyen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap befejeztem a Terra Novát is, egy újabb remek sci-fi, amiért kár.

Én úgy hallottam, hogy pár kisebb csatorna még mindig gondolkozik azon, hogy megvegye és folytassa a sorit. Én szeretném, mert nekem is bejött. Kellemes, kalandos, családos, de főleg a nagy öreg miatt! :) Hatalmas volt itt is! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy hallottam, hogy pár kisebb csatorna még mindig gondolkozik azon, hogy megvegye és folytassa a sorit. Én szeretném, mert nekem is bejött. Kellemes, kalandos, családos, de főleg a nagy öreg miatt! :) Hatalmas volt itt is! :)

Igen, engem is főleg Taylor karaktere fogott meg, de azért Jim Shannon sem volt semmi. És persze Boylan, na az egy arc volt még. Szerintem belőle lett volna később az új Garak. :lol:

Örülnék, ha megvennék, kisebb költségvetéssel is simán futhatna, maximum nem lesz minden részben dinoszaurusz (amúgy is néha kicsit erőltetetten tették bele, miközben nem voltak olyan hűde áll-leejtőek az animációk). De eltelt már több, mint egy év a cancel óta, szerintem ha már valaki meg akarta volna venni, megvette volna. Ráadásul Jason O'Mara (Shannon), Allison Miller (Sky) és Landon Liboiron (Josh) is már új sorozatban vannak. Szóval innen már nem látok rá egy hangyányi esélyt sem. :(

 

Attól, hogy a Terra Nova első két része egyáltalán nem tetszett, még érdemes folytatni? Változik a hangulat/sztori, kevésbé lesznek idegesitőek a fiatal szereplők vagy minden nagyjából olyan marad amilyen az elején volt?

Nem, sőt, a srác még bicskanyitogatóbb lesz a folytatásban. A két leányzó viszont szerintem jól működnek és az utolsó két részre Josh esze is megjön. Mondanám, hogy érdemes, de ha az elején nem jöttek be a szereplők, akkor később sem fognak már, mert különösen nagy változás ebben az egy évadban nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 7. évad

 

Én a magam részéről nagyon remélem, hogy semmi közük egymáshoz. A Doctor's Daughter szerintem messze az egyik legpocsékabb DW sztori és többek közt pont a lányának köszönhetően.

Egyébként a valaha készült egyik legjobb klasszik DW sztoriban, az 1979-es City of Death-ben volt egy hasonló eset: itt is volt egy "ipse" aki szétvolt szorodva a Földön különböző idősikokban. Annyi különbséggel hogy ő tudott a többi másolatáról. Kiváncsi vagyok hogy a mostani megoldás mennyire fog hasonlitani az ottanihoz, már ha egyáltalán.

 

 

 

Nekem bejött az a rész, nálam a Doki karakteréhez jócskán hozzátett, mégjobban megszerettem utánna. Kezdeni is lehet a szállal valamit.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rUgAgfO-16s

 

Trónok Harca kicsit más feldolgozásban, marha jó.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.