Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bomarr,

szerinted ezen a képen

 

Bűzös látható? :para::shocked:

 

Szerintem tuti ő lesz az :)

 

Pildi: Örülök, hogy más is hasonló lelkesedéssel várja. A Kardok viharát én is újra elkezdtem olvasni :) Egyébként ami nagyon megragadott az előzetesben (könyvspoiler)

 

Eleve a tény, hogy elég sok Jaime-t látunk. Szerintem az ő szála egyértelműen a legerősebbek között van. És persze az a snitt, ahol torka-szakadtából üvölt! Épp vágják le a kardforgató kezét? Valószinüleg ez lesz az. Alig várom már, hogy ezután láthassam az esendő Jaime-t.

De ott van például az a snitt, ahol egy magányos "Mást" látunk egy erdőben. Talán ez az amikor Sam hőssé válik? Mindenesetre nagyon sokat és jót igér az a két beállítás. Meg úgy igazából az összes.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont egy csepp könnyet sem hullatnék azért, ha kihagynák.

Pedig ha ő nem lenne, akkor...

5-s könyv spoiler

 

Danny ette volna meg a mérgezett tücsköket. Aztán lehet bele is halt volna... :(

 

Én nem bánnám, ha szerepelne :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a spoilerben irtak áttestálhatók más karakterre is.

 

Szerintem nem baj ha egy-két szereplő kimarad. Most csak nézzük azokat az igazán fontos arcokat akik ebben az új évadban fognak először feltünni: Falon Túli Király és bandája (Orell, Giantsbane stb.), Tully család, Reed testvérek, Lobogó Nélküli Testvériség, a Töviskirálynő, Shireen Baratheon, a Bolton fattyú, a Viharvarjak, Daario, Missandei, a komplett astapori brancs... és nyilván nem emlitettem mindenkit.

És ugye a szereplők eddig se voltak éppen kevesen, ráadásul a későbbi évadok ezt még javában fokozzák majd a Martellekkel meg Euronékkal. Egy-két karakter-összevonás, kihagyás épp ezért szerintem nem árt. Az HBO GO-nak igy is kis enciklopédiát kell adnia a részek mellé, hogy akik nagy szüneteket hagynak a részek/évadok között azok se veszitsék el a fonalat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos új karakterekben nem lesz hiány :) És még így is mennyi új emberke fog színre lépni a trónok harcában.. :)

 

Óriási siker az új Trónok Harca előzetes, a youtube-on bő 24 óra alatt már majd 5 milliós megtekintésnél tart :o:o:psycho:

 

Magyar felirattal

3-as Könyvet olvasóknak érdekesség! Spoiler!

Halál jön mindenre és mindenkire

 

Mutatják Robb-ot :evil:

 

Ser Jorah: .... ha kardot adunk a kezébe

 

Jamie kardforgató kezét közben épp levágják

 

Az ilyen apróságok miatt szenzációs ez az előzetes!!!

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Örülök, hogy más is hasonló lelkesedéssel várja. A Kardok viharát én is újra elkezdtem olvasni :) Egyébként ami nagyon megragadott az előzetesben (könyvspoiler)

 

Eleve a tény, hogy elég sok Jaime-t látunk. Szerintem az ő szála egyértelműen a legerősebbek között van. És persze az a snitt, ahol torka-szakadtából üvölt! Épp vágják le a kardforgató kezét? Valószinüleg ez lesz az. Alig várom már, hogy ezután láthassam az esendő Jaime-t.

De ott van például az a snitt, ahol egy magányos "Mást" látunk egy erdőben. Talán ez az amikor Sam hőssé válik? Mindenesetre nagyon sokat és jót igér az a két beállítás. Meg úgy igazából az összes.

 

Az esendő Jaime-t már én is alig várom. :) Hihetetlen, ahogy az író ebből az önhitt és önző fickóból képes volt hihetően egy egészen más embert faragni pár fejezet alatt. Ez az egyik legerősebb szál innentől kezdve, és tőle most már nagyon sokat várok a történet végkifejletét tekintve is - nem kisebbítve persze Tyrion és Daenerys érdemeit sem, Jonról már nem is beszélve, (5. könyv spoiler)

akinek a halálában egyszerűen nem hiszek.

 

 

 

Mondjuk a spoilerben irtak áttestálhatók más karakterre is.

 

Szerintem nem baj ha egy-két szereplő kimarad. Most csak nézzük azokat az igazán fontos arcokat akik ebben az új évadban fognak először feltünni: Falon Túli Király és bandája (Orell, Giantsbane stb.), Tully család, Reed testvérek, Lobogó Nélküli Testvériség, a Töviskirálynő, Shireen Baratheon, a Bolton fattyú, a Viharvarjak, Daario, Missandei, a komplett astapori brancs... és nyilván nem emlitettem mindenkit.

És ugye a szereplők eddig se voltak éppen kevesen, ráadásul a későbbi évadok ezt még javában fokozzák majd a Martellekkel meg Euronékkal. Egy-két karakter-összevonás, kihagyás épp ezért szerintem nem árt. Az HBO GO-nak igy is kis enciklopédiát kell adnia a részek mellé, hogy akik nagy szüneteket hagynak a részek/évadok között azok se veszitsék el a fonalat :)

Valóban annyi a szereplő, hogy aki nem olvasta a könyveket, nehéz követnie mindenkit, ésszerű összevonások kifejezetten jól sülhetnek el ilyen szempontból. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már 10 milliós a nézettsége az új GoT előzetesnek, elképesztő :)

A világ legsikeresebb sorozata lesz a Walking Dead mellett :)

 

Amúgy szerintetek milyen cliffhangerrel érhet véget majd a 3. évad?

Könyv ismerőknek komoly spoilerek!

 

Joffrey halála? Hatásos lenne. Ki tette, mi lesz most? A nézők 99% csattintana egyet a végén legalább :D

Stannis megérkezik a sereggel?

Vagy ismét egy Danny záró képsor, ahogy Sárkánykirálnyővé választják, és mindenki leborul előtte? (mint az első évad végén valami hatásos zenei aláfestéssel)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Azt azért ne fejeltsük el, hogy minden sorozat évad

valamilyen természetfeletti jelenséggel zárult. I. évad végén megszületnek a sárkányok, a 2. évad végén megjelennek a Mások. Szerintem ezt a szokás az alkotók most is folytatják.

Akkor itt is valami fantasy szerű végszó lesz. Csak most gondolkodom, mivel lehetne ezt megoldani. Megjelennek a falnál az óriások és a mamutok mondjuk, Jon és Sam pedig kétségbeesett arcot vág..

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Pildi, 5. könyvhöz

 

Én sem hiszek Jon halálában, szóval nem halt meg és kész! :)

 

3. évad végéhez

 

Szerintem a Vörös Násszal ér véget az évad, de a záró képsorokat megjósolni sem tudom.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintetek milyen cliffhangerrel érhet véget majd a 3. évad?

Könyv ismerőknek komoly spoilerek!

 

Joffrey halála? Hatásos lenne. Ki tette, mi lesz most? A nézők 99% csattintana egyet a végén legalább :D

Stannis megérkezik a sereggel?

Vagy ismét egy Danny záró képsor, ahogy Sárkánykirálnyővé választják, és mindenki leborul előtte? (mint az első évad végén valami hatásos zenei aláfestéssel)

 

 

Ezen én is morfondiroztam

 

A Vörös Nász szinte biztos, hogy a kilencedik részben lesz, tehát azt kizárhatjuk mint záróképsort.

 

Joffrey halála - Ami mellette szól: A nézők a nyomaszó RW után egy picit fellélegezhetnek, hogy nem csak a Starkokra jár rá a rúd. Emellett alaposan felkeltené a kiváncsiságot a folytatás iránt. Ráadásul tuti, hogy az évad alatt folyamatosan téma lesz Joffrey esküvője. Kissé furán mutatna ha több mint egy évadig tartana tető alá hozni.

Ami ellene szól: Oberyn Martell csak a következő évadban fog megjelenni. Nélküle pedig még nincs értelme elkezdeni ezt a szálat. Másrészt egy személyes vélemény: én nem szeretném, ha a Vörös Nász drámáját máris felhigitanák a következő részben azzal, hogy jön a megnyugtató fordulat: azért a csúnyák is odavesznek. Legyen úgy vége ennek az évadnak, hogy az utolsó pillanatban is ott lebegjen a nagy WTF a levegőben, hogy akkor innen most hogyan tovább. Lássuk a tizes részben Tywint politikai pályája csúcsán, ahogy fölényesen beszámol Tyrionnak arról hogy milyen hasznos volt így lezárni az Öt Király Háborúját. És adja meg ez az alaphangulatot.

 

Stannis serege a Falnál - Túl korai. Az egyik showrunner mondta, hogy a negyedik évadban jön egy Feketevizi csatához mérhető ütközet, amit igyekeznek hasonló igényességgel filmre vinni. A Fal ostromán kivül itt nagyon más szóba se jöhet, úgyhogy ez a következő évad témája kell legyen. Bennem megfordult egyébként Ygritte halála, mint zárókép, de az meg már szerintem is túl sok lenne a rosszból. Annyira depis lenne a Vörös Nász után ezzel zárni az évadot, hogy valszeg annak már a nézőszám látná kárát.

 

Opció lehetne egyébként még Catelyn visszatérése is csak ott meg az a baj, hogy a következő évadban egyáltalán nem szerepelne, így meg nincs értelme (plusz ez is csak gyengitené a kilences rész erejét).

 

Sajnos igazán jó ötletem nincs, de itt egy opció: Balon Greyjoy halála. Valószinüleg egy "arcváltó" bérgyilkos ölte meg. Ezt hatásosan be lehetne mutatni. Persze messze nem lenne akkora katarzis mint Joffrey elpatkolása, de jelezné, hogy tovább bonyolodik a sztori (a négyes évadban a hirek szerint már látni fogjuk a Vas-szigeteki királyválasztást, aminek ez egyfajta introja lehetne).

 

A másik opció: Valar Morghulis. Arya kimondja a bűvös szavakat, amiket az elöző évadban halott és bosszúvágytól hajtva megindul Braavosba. Esetleg hogy meglegyen az epikus érzés: meglátja a braavosi titánt, látjuk messziről ahogy befut a hajó az óriási szobor alatt és The End. Jöhet a négyes évad.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merlin: vége az 5. évadnak és a sorozatnak is: Azt hiszem kevés sorozat okozatt ekkora pozitív csalódást, mint a Merlin. Annyira gagyinak tűnt, a képek és a promók alapján. Kb mint a korai dokik, de mint ott, itt is évadról évadra jobb lett. Minden. A látvány azt hiszem részről részre észrevehetően javult, ahogy a történetek is. Az elején, első két évadban rengeteg volt a filler rész, amiben csak poénkodtak és gyakorlatilag semmit nem haladt előre a történet, de még azokat is jó volt nézni, mert nagyon szórakoztató volt. Aztán kb a 3. évadnál elkezdtek komorodni a dolgok. Egyre sötétebbek lettek a részek, főleg az évadnyitók és zárók, de minél inkább haladtunk előre, annál több ilyen rész volt, és ezek nagyon nagyon jó részek voltak. Úgy hiszem az 5. évadra csúcsosodott ki a sorozat, és rettentően sajnálom hogy vége lett. Kicsit kapkodniuk kellett a végére, de még így sem volt annyira észrevehető, mert logikusan fel lett építve. Az évad erősen ki volt hegyezve a mindenki által ismert sztori végére, nem csoda hogy egyre darkosabb lett. Nem árulom el természetesen a végét, de annyit elmondhatok, hogy a végére azt hiszem megadja a sorozat amire mindenki végig vágyott és nem csak egy epic utolsó részt kapunk, de igazi drámát, tele érzelmekkel, amiben eddig sem volt hiány, de ezt nagyon jól megcsinálták. Persze ez a sorozat sosem a hatalmas CGIról volt híres, és a több ezer fős csatákról, vagy a mágus párbajokról, de így imádtam az egészet. Úgy hiszem méltó vége lett, és nagyon fog hiányozni az egész. Nem értem miért kaszálták el, ebben még volt bőven. De úgy hallom talán lesz valami spin off sorozata. Nem azt mondom, hogy nem volt hibája a sorozatnak, mert azért ennél több lehetőség lett volna benne, persze utólag okoskodni könnyű miután már elkaszálták. Pár dolgot biztos mindenki másképp csinált volna, én is, de arra kellett volna még pár évad, vagy inkább előbb elkezdeni a komolyabb szálakat, de akkor meg kimaradt volna az első 3 felhőtlenebb része.

Nem sok újat tudok leírni amit eddig ne írtam volna. Imádnivaló karakterek, remek humor, angol feeling, mágia, remekül felépített történet jellemzi, szóval aki akar egy remek sorit nézni, hát annak mindenképpen ajánlom. Az egész sorozatra én megadom a 8/10et. Lehet még a sorozatzáró hatása alatt vagyok, de nekem hiányozni fog.(nak)

 

merlin-finale-emrys.jpg?f0f9df

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy nem kaszálták el a sorozatot, sőt tervbe volt véve, hogy ennél jóval több évad lesz, de a szinészek közül néhány kulcsfigura, például az Artúrt játszó szinész ráuntak a szerepükre és jelezték, hogy kilépnének, ugyhogy inkább gyorsan pontot tettek a végére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy nem kaszálták el a sorozatot, sőt tervbe volt véve, hogy ennél jóval több évad lesz, de a szinészek közül néhány kulcsfigura, például az Artúrt játszó szinész ráuntak a szerepükre és jelezték, hogy kilépnének, ugyhogy inkább gyorsan pontot tettek a végére.

Igen én is olvastam ilyen, meg hogy ha lesz is spinoff, ő nem fog benne játszani, azért kicsit ez hálátlan, de ez van. Persze azt is olvastam, hogy alapból 5 évadra tervezték, szóval nehéz kitalálni mit is akartak valójában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami esetleg amellett szól, hogy ezt többre tervezték:

 

Nehéz elhinni, hogy az volt a koncepció, hogy még az utolsó elötti évad közepén se tudja senki, hogy Merlin varázsló (idáig ismerem, nem tudom mikor derül ki). Mondjuk ezt az alapszituációt szerintem eleve sikerült túl hosszúra húzniuk. Artúr érthetetlen módon úgy viszi mindig magával Merlint a kalandjaira, hogy közben azt hiszi hogy a harcra teljesen képtelen. Ez mondjuk két évadig oké, de ez így már szerintem nagyon sok volt. És felteszem legalább terv szintjén számoltak vele eredetileg hogy azért lesz majd pár rész/évad ahol már Merlin titkolózás nélkül lehet önmaga

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Pedig már megjósoltad előre, hogy ez lesz. :)

 

Igen, de amikor néztem annyira nem tudatosult bennem. Pedig korábban már tényleg előre borítékoltam, hogy ez lesz az idei duplában.

 

De azért amikor beléptek a szobába és megláttam a képeket Alexisről és feltűnt Hunt hajviselete, egyből leesett a tantusz, nem kellett megvárnom a nagy bejelentést. :)

 

 

Castle. Ezek után miért nem nyerek a lottón?

 

Tudtam, hogy Alexis volt a célpont, persze a felmenőt nem találtam el, se sebaj, végül is családban maradt a probléma forrása :hehe:

 

 

Rossza Castle-re gondoltál, de nem lőttél akkorát mellé, mint én. Mondjuk ha lottózol, azért az kellemetlen lenne, ha a nyerő számok melletti szomkat találnád el. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de amikor néztem annyira nem tudatosult bennem. Pedig korábban már tényleg előre borítékoltam, hogy ez lesz az idei duplában.

 

De azért amikor beléptek a szobába és megláttam a képeket Alexisről és feltűnt Hunt hajviselete, egyből leesett a tantusz, nem kellett megvárnom a nagy bejelentést. :)

 

 

Castle

 

 

]Én már akkor rájöttem, amikor előjött a fák közül az erdőben. :D Egyből beugrott a teóriád.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is morfondiroztam

Közben kikerültek a GoT 3-as évad epizódjainak a címei:

 

1 – Valar Dohaeris

2 – Dark Wings, Dark Words

3 – Walk of Punishment

4 – And Now His Watch is Ended

5 – Kissed by Fire

6 – Még ismeretlen

7 – The Bear and the Maiden Fair

8 – Még ismeretlen

9 – The Rains of Castamere

10 – Mhysa

 

Akkor tehát..

könyves utalások spoiler

 

Az utolsó rész Mhysa neve arra utal, hogy Astapor megadja magát Danny-nek. Akkor ott érnek véget a könyvben lévő történések..

Amit nagyon várok: az a 7-es epizód, ahol a Maci Laci megjelenik :D Valamint a 9-es epizód, elég egyértelmű, hogy a Vörös Nász lesz :cool:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kikerültek a GoT 3-as évad epizódjainak a címei:

 

1 – Valar Dohaeris

2 – Dark Wings, Dark Words

3 – Walk of Punishment

4 – And Now His Watch is Ended

5 – Kissed by Fire

6 – Még ismeretlen

7 – The Bear and the Maiden Fair

8 – Még ismeretlen

9 – The Rains of Castamere

10 – Mhysa

 

Akkor tehát..

könyves utalások spoiler

 

Az utolsó rész Mhysa neve arra utal, hogy Astapor megadja magát Danny-nek. Akkor ott érnek véget a könyvben lévő történések..

Amit nagyon várok: az a 7-es epizód, ahol a Maci Laci megjelenik :D Valamint a 9-es epizód, elég egyértelmű, hogy a Vörös Nász lesz :cool:

 

 

A Mhysa egy egészen konkrét jelentre utal, ami már Astapor után van: a yunkai rabszolgák fogadják ezzel Daeneryst. Ez utolsó jelenetnek se lenne rossz:

 

-Mhysa! - kiáltott felé egy barnabőrű férfi. A vállán egy kisgyermek ült, egy kislány és ő is ugyanezt a szót kiabált vékony hangocskáján: - Mhysa! Mhysa!

Dany Missandeire pillantott.

-Mit kiabálnak?

-Ez Ghis nyelve, a régi tiszta nyelv. Azt jelenti "anya".

Dany szoritást érzett a mellkasában. Soha nem hozhatok a világra élő gyermeket - emlékezett. A keze reszketett, ahogy felemelte. Talán mosolygott is. Bizonyára mert a férfi megint elvigyorodott és megint elkiáltotta magát, s most már mások is felkapták a kiáltást.

-Mhysa! - kiabálták - Mhysa! MHYSA! - Rámosolyogtak, a kezüket nyújtották felé, térdre vették magukat elötte - Maela! - orditották néhányan, mig mások azt kiáltozták: "Aellala, "Qathei" vagy "Tato", de bármilyen nyelven hangzott is el a szó, egyet jelentett: anya.

Anyának hívnak engem.

A kántálás egyre erősödött, terjedt, dagadt. Végül már olyan hangos volt, hogy megrémitette a lovát, a kanca hátrahökölt, felágaskodott, a fejét rázta és vadul csapkodott ezüstszürke farkával. Addig nőtt, hogy szinte Yunkai sárga falai is beleremegtek. A kapukon át percről percre több rabszolga özönlött ki, és ők is felkapták a kántálást. Már rohantak felé, lökdösödtek, felbuktak, igyekeztek megérinteni a kezét, próbálták megsimogatni lova sörényét, megcsókolni a lábát. Szerencsétlen vérlovagjai képtelenek voltak mindet távol tartani, és még Erős Belwas is kétségbeesetten morgott meg nyögdécselt. Ser Jorah nógatta hogy menjenek onnét, de Danynek eszébe jutott az álom amit a Halhatatlanok Házában látott.

-Nem bántanak - mondta neki - Ők a gyermekeim.

Nevetni kezdett, a lovába vágta a sarkát, és közéjük vetette magát. A csengettyük édes győzelemről daloltak a hajában. Előbb csak léptetett a lovával, majd ügetésre fogta, végül pedig lobogó hajfonattal vágtázni kezdett. A felszabaditott rabszolgák tömege szétvált elötte.

-Anya! - hallatszott száz, ezer, tizezer torokból - Anya! - zengték, az ujjaik végigsimitották a lábát, ahogy száguldott közöttük. - Anya! Anya! Anya!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kikerültek a GoT 3-as évad epizódjainak a címei:

 

1 – Valar Dohaeris

2 – Dark Wings, Dark Words

3 – Walk of Punishment

4 – And Now His Watch is Ended

5 – Kissed by Fire

6 – Még ismeretlen

7 – The Bear and the Maiden Fair

8 – Még ismeretlen

9 – The Rains of Castamere

10 – Mhysa

 

Nem volt valami Storms of Autumn vagy valami ilyesmi?

 

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.