Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Szinte biztos voltam benne. Már az gyanús volt, hogy kb. 1 hete írtam nekik levelet, hogy ezt és ezt hallottam, aztán rákérdeztem, hogy ebből mi igaz, és mi lesz az előfizetők már befizetett pénzével... azóta is válaszolnak. :roll:

Elég rossz lehet most az előfizetőknek. Remélem visszakapják a pénzüket legalább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Említettem, hogy nemrég írtam egy érdeklődő levelet a kiadónak. Közben megkaptam rá a választ:

 

"Tisztelt Érdeklődő!

 

Tájékoztatom Önt arról, hogy a Star Wars magyarországi kiadási joga új

céghez került. Az új cég ezidáig nem adott választ a lap folyattásának

feltételeiről.

Jogtulajdonosi engedély nélkül nem tudjuk megjelentetni.

 

Adoc-Semic Kft."

 

Az nem ígér sok jót, hogy az előfizetés megtérítésére nem adtak választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Most olvastam a képregényneten, hogy a Pókemberes előfizetők állítólag bukták a pénzüket. Nem tudom mi van a SW előfizetőkkel, de most nem lennék a helyükben. :(

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Ez a Dawn of the Jedi képregénysorozat nagyon jól hangzik. Kiváló gondolat megismerkedni a Jedi Rend eredetével.

 

Örülök, hogy lesz egy Knights of the Old Republic: War című mini is.

 

Dicséretes, hogy az EU-ben ennyire előtérbe kerültek a régi idők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Dawn of the Jedi képregénysorozat nagyon jól hangzik. Kiváló gondolat megismerkedni a Jedi Rend eredetével

Nem kicsit! :) Az ígéretek szerint ez a képregényhez semmihez sem hasonló, mint amit korábban eddig írtak a Star Wars világában és elég ránézni a borítóra, hogy igazat adjunk nekik. Valami elképesztően izgalmas és misztikus fantasy történettel állunk majd szemben. Ráadásul előkerülnek majd a rakaták is.

 

Bár a Knights Of The Old Republic: War nem tudom milyen megfontolásból jött létre. Úgy vélem, Zayne Carrick története úgy volt kerek, ahogy a Demonban véget ért. Gondolom ez fajta kedveskedés a rajongóknak, hiszen kifejezetten népszerű sorozat volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nem tudna valaki esetleg egy letöltési linket adni a Classic Star Wars: A Long Time Ago... gyűjteményes köteteinek 4.-5.-6.-7. részéhez? De nem pusztán olyat, ahol egész egyszerűen belepakolták a Marveles oldalakat, hanem az újra színezett, jó minőségben szkennelt kötetekre vagyok kíváncsi. Már mindenütt kerestem őket, de eddig csak az első 3-hoz sikerült hozzájutnom. Nagyon szépen megköszönném, ha esetleg valaki meg tudná nekem szerezni őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen van? Nem tudtam.

Oh... >.< Nemrég töltöttem le 14 gigányi képregényt és miközben rendezgettem őket észrevettem, hogy néhány kötet hiányzik. Egyébként a Classic Star Wars gyönyörű sorozat. A régi, Marveles egysoros napi képregényeket, amelyeket újságokban adtak le, itt össze vannak gyűjtve és kiszínezve. Hihetetlenül nosztalgikus és csodaszép füzetecskék. :) A Long Time Ago... Gyűjteményes kötetek pedig lényegében a régi Marvel Star Wars újraszínezett és felújított kiadásai. Sajnos csak 3 kötet van meg belőle. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kidolgoztam egy egész jó elméletet Asajj Ventress TCW-s és EU-s megjelenései között. Mivel a The Clone Wars egy T-canon mű, ezért természetesen őt mindenképp figyelembe vesszük. Tehát, Ventress dathomiriként született, de Talzin anyáék kénytelenek voltak őt odaadni Hal'Stednek, aki rabszolgaként nevelte őt a Rattatakon. A Rattatakon ugyanúgy dúltak a klánháborúk, ezért nem elképzelhetetlen, hogy a helyi hadurak kalózok szolgálatait is igénybe vették, így jönnek a képbe a weequayek. Ky Narec ugye felfedezte őt felnevelte, meghalt, szintén egy weequay támadás után, Ventress átállt a sötét oldalra. Új mestereként felkereste Dooku grófot, aki azt mondta hogy előbb bizonyítania kell, mielőtt a tanítványa lenne. Így hát Ventress kicsinálta a rattataki hadurakat és ezek tiszteletére kerültek fel rá a jellegzetes fekete tetoválásai, amik a TCW-ben ugye nincsenek fent. A Klón Háború egy szakaszában így tevékenykedett. Ahol rattatakinak hivatkoznak rá ott lehet arra kenni, hogy ott nőtt fel, olyan szokások szerint ráadásul a dathomiriak hasonlítanak is rájuk így senki nem vette észre a különbséget. Aztán amikor megvívott Anakinnal a Coruscanton a Dreadnaughts Of Rendlili végén, Akkor elég durva áramütést kapott, amely kiégette róla a tetkókat és megjelentek Ventress eredeti vonásai, amit a TCW-ben láthatunk. Vagyis... Upsz... Most jut eszembe, hogy az Obsessionban megint rajta vannak a csíkok a koponyáján. Áh, mindegy, legalább megpróbáltam. :)

 

Szerk.: Bár utólag meggondolva nagy valószínűséggel kinyírják Ventresst a TCW-ben, szóval erre még lehet alapozni. Esetleg. Csak most jut eszembe, hogy Ventressen csecsemőként nem voltak ilyen szürke foltok, mint a dathomirikon általában, az sokkal inkább tetkó. Áh, tényleg megpróbáltam in-universe magyarázatot találni, nem könnyű. >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért nagyon jó magyarázat. A tetkós dolog nem számít annyira.

Arra akartam alapozni, hogy amit most látunk Ventressen, az az eredeti bőrfelülete és ilyen a mintája. Kiskorában még nem volt, de idővel kifejlődött rajta, és amíg megcsinálta magára a rattataki tetkókat, akkor az egész fejét ilyen fehér fekete mintával tetoválta. És amikor olyan erős áramütés érte ez kiégett róla és újra látni az eredeti bőrszínét. Csak hogy sokkal valószínűbb, hogy a dathomirik is tetoválják magukat, fura lenne, ha ilyen lenne az eredeti mintájuk. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, amíg még friss az élmény, el kéne olvasnom az Uniont. :) Nekem megvan még egy ősrégi fordítás, amit már a fene tudja, honnan szereztem. Még nagyon-nagyon régen kiírtam ezeket a magyarra lefordított képregényeket az egyik volt osztálytársamnak, akinek a mai napig megvoltak. Sajnos csak az első két része volt meg magyarul, a maradék kettőt kénytelen leszek angolul elolvasni. Akit esetleg érdekel, annak itt van, fogyasszátok egészséggel. :)

 

Szerk.: De jó, nem engedi feltölteni, mert nincs engedélyem ilyen típusú fájlt feltölteni. :roll: Egyébként nagyon jópofa képregény, egyfajta Vision Of The Future epilógus.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, amíg még friss az élmény, el kéne olvasnom az Uniont. :) Nekem megvan még egy ősrégi fordítás, amit már a fene tudja, honnan szereztem. Még nagyon-nagyon régen kiírtam ezeket a magyarra lefordított képregényeket az egyik volt osztálytársamnak, akinek a mai napig megvoltak. Sajnos csak az első két része volt meg magyarul, a maradék kettőt kénytelen leszek angolul elolvasni. Akit esetleg érdekel, annak itt van, fogyasszátok egészséggel. :)

 

Szerk.: De jó, nem engedi feltölteni, mert nincs engedélyem ilyen típusú fájlt feltölteni. :roll: Egyébként nagyon jópofa képregény, egyfajta Vision Of The Future epilógus.

 

A teljes történetet magyarul elolvashatod és letöltheted az aronfy.fw.hu-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Union milyen jellegű képregény? Mit lehet tudni a sztoriról nagy vonalakban?

Luke Skywalker és Mara Jade esküvőjéről szól. Néhány önérzetes birodalmi, aki nem képes belenyugodni abba, hogy létrejött a béke és nincstelen nyomorulttá váltak tönkre akarják tenni, nagyvonalakban ennyi. De rengeteg karakter feltűnik, akiket korábban ismertünk. A gond csak az, hogy a rajzolás helyenként annyira egysíkú, hogy nehéz megállapítani ki kicsoda, mert tök ugyanúgy néznek ki, de lehet csak nekem tűnt így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke Skywalker és Mara Jade esküvőjéről szól. Néhány önérzetes birodalmi, aki nem képes belenyugodni abba, hogy létrejött a béke és nincstelen nyomorulttá váltak tönkre akarják tenni, nagyvonalakban ennyi. De rengeteg karakter feltűnik, akiket korábban ismertünk. A gond csak az, hogy a rajzolás helyenként annyira egysíkú, hogy nehéz megállapítani ki kicsoda, mert tök ugyanúgy néznek ki, de lehet csak nekem tűnt így.

Értem, kösz az infót. Ezek szerint, A jövő látomása után és A túlélők keresése előtt játszódik.

Letöltöttem, és néhol tényleg elég "érdekesek" a rajzok, de ha a sztori jó, akkor ennyi még belefér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, kösz az infót. Ezek szerint, A jövő látomása után és A túlélők keresése előtt játszódik.

Letöltöttem, és néhol tényleg elég "érdekesek" a rajzok, de ha a sztori jó, akkor ennyi még belefér.

Kicsit laza, meg néhol talán túl hétköznapi. Közvetlenül A Jövő Látomása után játszódik. Hangulatos, meg minden, de nem annyira emlékezetes darab azoknak, akik inkább az akciókért vannak oda. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.