Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom, de nekem a Clone wars témát boncolgató képregények, amik itthon is megjelentek, nagyon bejöttek. Vagy az egyik mostani, amiben kiderül, hogy miként váltak szükségessé a royal guardok, vagy hogy vált Palpi Naboo szenátorává, vagy honnan tudott ennyit a Jedikről:)

Kinek mi a véleménye róluk? :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem jelenleg a Republic és a Jedi képregények a kedvenceim, már csak azért, mert a klónhéborúk a kedvenc időszakom, és mellesleg magasan ebben vannak a legjobb rajzok.

Ezekhez foghatóak eddig csak a Sötét Erők Ébredése volt (az említett Dark Empire-nél viszont kevesebb szörnyűvel találkoztam).

Csak kár, hogy kihagytak a Republicokból "néhányat", illetve, hogy nem is fejezik be. De remélem, a Hálózsákon azért folytatódni fog a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klón háborúsoknak a minősége valami isteni. Nem tudom, hogy az Episode III képregényváltozatának megrajzolását miért nem bízták egy ilyen kaliberű illusztrátorra, mert szerintem pocsékra sikeredett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Csubakkáról szóló 4 részes sorozat a kedvencem. Tudom, hogy az egész csubi halála miatt íródott, de szerintem nagyon jók a rövid történetek benne, ahogy a különböző karakterek reagálnak a halálára.

 

Érdekesség:

- Az utolsó parancs képregényváltozatában ( Thrawn trilógi 3. része ) Leiáék szobájában van egy kép ami hasonlít Amidalára. ÁLLÍTÓLAG aki a képregényt rajzolta, ellátogatott az ep1 castingolására és így került bele a kép.

 

- Lucas olvasta a Dark Empire-t és tetszett neki, a megrajzolása szerinte művészi ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Lucas olvasta a Dark Empire-t és tetszett neki, a megrajzolása szerinte művészi  :o

 

hmm... ebben enyhén szólva sem értek egyet Lucassal... szerintem a rajzok is gázok benne

 

A Dark Empire a maga idejében nagyon sikeres volt. A megrajzolása egyre jobban tetszik, de azért szerintem is messze van a művészitől :o És a rajzok 90%-a zöld:

de.jpg

A legnagyobb probléma a storyjával ugye Palpatine visszatérése klónként, és ráadásul nem csak klónja Palpynak a főgonosz, hanem a szelleme is átszállt a klóntestbe. :) A jobb írók ( pl Zahn ) azért próbálták megmagyarázni részleteket, hogy az már nem volt az igazi Palpy stb., hogy ne ütközzön a Kiválasztott próféciájával a történet. A legjobb rész az egész képregényben az, amikor Palpatine visszamegy a Korribanra, meglátogatni a Sithek ősi sírjait, a Sith szellemek pedig ahelyet, hogy segítenének, rámutatnak, hogy Palpy ideje már lejárt és idelye, hogy csatlakozzon megboldogult társaihoz. :twisted: ( De Sidious persze az egyensúlyról tudomást nem véve megy tovább Birodalmat építeni... )

 

És mivel rájöttem hogyan lehet képet betenni ide, ittvan "Padme" Az utolsó parancsból:

tlc.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 90es években volt egy képregénysorozat, a Tales Of The Jedi, amely a Sith háborúkkal foglalkozott. Sajna 1 magyar képregényoldalról sem lehet letölteni az egyes számait. Esetleg valahonnan van link hozzájuk?

 

Nekem megvan az összes és több mint 350 Megabyte. Annyi tárhelyem nincsen, és elég sokáig is tartana feltölteni. De ha van DC++od...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enegm érdekelnének a képregények.Csak az a baj, hogy nem tudom milyenek vannak.Annyit tudok, hogy van egy Republic sorozat, ami a clone wars alatt játszódik.Jól tudom?2-öt olvastam belőle.Megtenné valaki, hogy leírja milyen sw képregényel vannak?Milyen sorozatok, azok mikor játszódnak, Magyarországon megjelent-e stb.Gyakorlatilag egy sw képregény összefoglalóra lennék kiváncsi, amelyek Magyarországon megjelentek.Mennyire folytonosak, lehet-e még kapni a régebbieket, ha igen hol.Vagy esetleg a neten fellelhetőek-e, magyarul.Aki ezt megteszi nekem meghívom minimum 3 sörre, vagy colára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enegm érdekelnének a képregények.Csak az a baj, hogy nem tudom milyenek vannak.Annyit tudok, hogy van egy Republic sorozat, ami a clone wars alatt játszódik.Jól tudom?2-öt olvastam belőle.Megtenné valaki, hogy leírja milyen sw képregényel vannak?Milyen sorozatok, azok mikor játszódnak, Magyarországon megjelent-e stb.Gyakorlatilag egy sw képregény összefoglalóra lennék kiváncsi, amelyek Magyarországon megjelentek.Mennyire folytonosak, lehet-e még kapni a régebbieket, ha igen hol.Vagy esetleg a neten fellelhetőek-e, magyarul.Aki ezt megteszi nekem meghívom minimum 3 sörre, vagy colára.

 

Az itthon megjelent 38/39-es számban volt egy jó összefoglaló róluk, de ha az nem elérhető számodra akkor az sw.hu-n is találsz listát/rövid ismertetőt a magyarul megjelent képregényekről:

képregény ismertető

 

A neten magyarul elérhető néhány képregény itt:

http://halozsak.tlof.hu

 

és itt:

http://www.kepregeny.net/

 

Az angolul megjelent összes ( Dark Horse által kiadott ) képregények listája/ismertető (persze angolul):

http://www.darkhorse.com/zones/starwars/timeline.php

 

Külföldön régebben a Marvel is adott ki elég sok képregényt, de azokba szerintem még ne ásd bele magadat :wink:

 

Rövid ismertető:

Az Old Republic Era-ban lévő képregények arról az időről szólnak amikor még tele volt a galaxis Sithekkel, és a nagy Sith-Jedi háborúk történeteit meséli el.

 

A Prequel Erában lévőek nagyrészt a filmek háttérszereplőiről szólnak ( főleg Jedikről ), kiemelten Quinlan Vos és :!: :!: Aayla Secura :!: :!:

 

A Classic körül játszódóak is hasonló szerepet töltenek be, sok story van a Zsiványkommandórol és jónéhány régi Marvelest is újra kiadtak feketefehéren vagy újraszínezve.

 

A New Republic/New Jedi Orderes képregények a ROTJ utáni időket mesélik el, sokhelyen összekapcsolódva az ekkor játszódó regényekkel. A leghíresebb/hírhettebb a Dark Empire ami magyarul is megjelent, ( palpyklón :lol: )

 

Az Infinities kategóriába a sokak által kedvelt "mi lenne ha.." történetek kerülnek, a filmek átírt változatai és a Tales sorozat ( ebből Mo.-n is sok megjelent SW mesék címmel )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Dark Horse tegnap bejelentette a jövő évi terveket. Két új sorozat indul:

- Rebellion- valszeg követi az Empire sorozat irányvonalát...

- És végre újra KOTOR képregények! Méghozzá a Mandaloriai háború utolsó évéről (legelábbis a kezdés)

 

borítók és rövid ismertető itt:

http://www.darkhorse.com/zones/starwars/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent a Tales 24-es száma, és ezzel vége az egész sorozatnak :lol:

Azt hittem, hogy ezért legalább lesz valami extra benne, de nincs :)

De azért a storyk jók. A Fett club szabályai még jobbak :)

De a legjobb az a Visasos story. A történet nem nagy szám, és a nagyrészét már ismerni lehet a KOTOR2-ből, de mégis nagyszerű (azért annyira nem, mint a 23-as számban lévő KOTORos történet ). A megrajzolása gyögyörű (fekete-fehér :!: ), és az utolsó oldal döbbenetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

500128040general.jpg

 

No megvettem az új képregényt. Elég vegyesek az érzéseim iránta. Egyre inkább úgy tünik nekem, hogy az "EU-k Grievousa" és az "ep.3 Grievousa" köszönő-viszonyban sincsenek egymással. Ebben a képregényben -akárcsak a többi EU-s műben- Grievous egy megállithatatlan vadállat, akinek egy jedi a fél fogára se elég. Nekem nagyon furcsa, hogy egy olyasvalaki, aki még csak nem is tud bánni az Erővel, ilyen lazán nyir ki képzett és harcedzett jediket. És ha Grievous ilyen hatékony, akkor Palpatine-nak egyáltalán mi szüksége volt Anakin-ra? A másik ami fura: a képregény rajz-technológiája. Ennél sokkal jobban és szebben megrajzolt pédányokat is láttam már. A DH-nál azért tudnak ennél többet is.

Ennek ellenére mint érdekesség elmegy. A Jedi Rend széthúzása érdekes ötlet... és az is bejött, hogy Z'meer mester úgy kezdte tanitani az új padawanját, hogy órákon át csak meditálnak :lol: Mindenesetre meg fogom venni a következő részt is. Kiváncsi vagyok mit fog csinálni Grivi az elkapott jedi padawanokkal és hogy hogyan fog elsülni a Grievous ellen szervezett "terror-akció"... bár van egy olyan érzésem, hogy nem fog nekik összejönni :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a képregényben van a Grievous származására utaló infó? Vagy az teljesen másik történet? :P

 

Ez teljesen más. Sokkal hosszabb... de nincs olyan igényesen megrajzolva (azt azért nem mondanám, hogy igénytelen :P )

A Grievous származásáról szóló történet a Visionaries-ban van, amit olyanok csináltak akik a ROTS-on is dolgoztak, annak tényleg igényes a megrajzolása :wink: ( aki A Grievousos részt rajzolta az mind a 3 prequel részen dolgozott ).

A mostani Grievousos képregénynek nekem se a storyja, se a megrajzolása nem jön be...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történet felett én majd akkor török pálcát, ha láttam a másik felét is. Egyelőre az első fele nem fogott meg. Grievous már megint terminator üzemmódban van, a Jedik meg furábbak, mint a filmben. A padawan új mestere példáúl úgy viselkedik, mintha egyáltalán nem akarná a padawant és lesz*rja mi lesz vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik nagyon elnéző vagyok... megnéztem a theforce.net-en lévő kritikát és ott a "prequel időszak leggyengébb képregényének" nevezték e művet...  :P

Ugylátszik a TFN-en már nem emlékeznek a Republic #27-re...

A történet felett én majd akkor török pálcát, ha láttam a másik felét is. Egyelőre az első fele nem fogott meg. Grievous már megint terminator üzemmódban van, a Jedik meg furábbak, mint a filmben. A padawan új mestere példáúl úgy viselkedik, mintha egyáltalán nem akarná a padawant és lesz*rja mi lesz vele.

A történet második fele is ugyanazt adja mint az első, a Jedik ott is természetellenesen viselkednek ( a tanács is :P ) , de legalább nem az a vége, hogy Grivy legyak mindenkit, hanem megizzasztják egy kcsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeken dolgok miatt nem érdekele az EU. :P

 

Pedig, mint érdekesség nem rossz... a képregények között is vannak egészen jók. A Darth Maul-os például iszonyatosan jó volt. Szivesen látnám viszont esetleg rajzfilm formájában :P (Egyébként a Clone Wars is EU... és a második szériája annak is egész szorakoztató ugyebár :P )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Annak örömére, hogy sikerült a gépemen tudnom az összes eddig megjelent SW képregényt, gondoltam elkezdem az alapoktól és elolvasom az első SW képregényt. Ezt még anno a Marvel csinálta és természetesen az ep.4-et dolgozza fel. Nos van benne egy-két furcsaság. Például jól láthatoan még azelött elkezdték csinálni mielött a film megkapta volna a végleges formáját, igy egy csomó tárgy/ szereplő inkább a látványtervekre hasonlit semmint a filmbeni megjelenésére. És érdekes módon akárcsak az új részeknél ez is tartalmazza a kivágott jeleneteket. Benne van az összes Biggs-es jelenet és figyelem: még a Jabbás rész is. Asszem ezt látnotok kell:

 

zzz-Marvel_Star_Wars_02-14.JPG

 

Igen, az a sárga rozmárfejü ott Jabba!!! Valoszinüleg ez még a korai terveket tükrözi... nem semmi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.