Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Most néztem mennyi minden megjelent már Amerikában. Elkezdték a Crimson Empire 3-at, azt a birodalmi kémről szóló sorozatot, egy újabb 5 részes sztori ért véget a Knight Errant-ban, befejezték a Qui-gon és Xanatos sztorit...

Kár, hogy nincs tovább nálunk. Mennyi mindent ki lehetne adni. Csak abban reménykedhetünk, hogy felkerülnek valahova.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúúú, nagyon jónak ígérkezik ez a Dawn Of The Jedi. Például kiderül, hogy a fénykard eredetileg rakata technológia. Ők Erőkardnak hívták. Lehet, hogy ennek is nyitok majd egy külön topikot, mint annak idején a Legacy esetén, bár még azt sem fejeztem be. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúúú, nagyon jónak ígérkezik ez a Dawn Of The Jedi. Például kiderül, hogy a fénykard eredetileg rakata technológia. Ők Erőkardnak hívták. Lehet, hogy ennek is nyitok majd egy külön topikot, mint annak idején a Legacy esetén, bár még azt sem fejeztem be. >.<

 

Muszáj mindenbe belekeverni a rakatákat? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúúú, nagyon jónak ígérkezik ez a Dawn Of The Jedi. Például kiderül, hogy a fénykard eredetileg rakata technológia. Ők Erőkardnak hívták. Lehet, hogy ennek is nyitok majd egy külön topikot, mint annak idején a Legacy esetén, bár még azt sem fejeztem be. >.<

Ez jó.

Az Ősi Idők tpoic alatt pon lehetne diskurálni erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap fejeztem be a KotOR képregényeket, és azt kell, hogy mondjam, nagyon elégedett vagyok! Minden szálat szépen elvarrtak, és az utolsó oldal, egyszerűen tökéletes lezárása a sztorinak.(A Legacy végében ellenben nagyon csalódtam, mert az nemhogy lezárta volna a sztorit, épp hogy elkezdett egy újat, amit ráadásul a War-ban is nyitva hagytak. )

A KotORnak is jön most egy War c. minije, amire nagyon kíváncsi vagyok, amolyan "utócsengésként. "

Összegezve a KotOR sorozatot: a változó minőségű sztorikat (a főszálak nagyon jók, a töltelékrészek nagyon uncsik) mindig megmenti a főszereplő gárda, akik a SW univerzum legszerethetőbb bandájává nőtte ki magát szememben. John Jackson Miller mesterien hidalta át a Tales of the Jedi képregénysorozat és a KOTOR videójáték közti időt. Ötvözi a két mű legjobb elemeit, kikacsint feléjük, de végig hű marad önmagához és sosem "másol".

Zayne Carrick kalandjait tehát mindenkinek szívből ajánlom, akik egy ízig-vérig SW-s önfeledt kalandra vágynak, ráadásul a valaha készült legjobb Star Wars videójáték hangulatával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap fejeztem be a KotOR képregényeket, és azt kell, hogy mondjam, nagyon elégedett vagyok! Minden szálat szépen elvarrtak, és az utolsó oldal, egyszerűen tökéletes lezárása a sztorinak.(A Legacy végében ellenben nagyon csalódtam, mert az nemhogy lezárta volna a sztorit, épp hogy elkezdett egy újat, amit ráadásul a War-ban is nyitva hagytak. )

A KotORnak is jön most egy War c. minije, amire nagyon kíváncsi vagyok, amolyan "utócsengésként. "

Összegezve a KotOR sorozatot: a változó minőségű sztorikat (a főszálak nagyon jók, a töltelékrészek nagyon uncsik) mindig megmenti a főszereplő gárda, akik a SW univerzum legszerethetőbb bandájává nőtte ki magát szememben. John Jackson Miller mesterien hidalta át a Tales of the Jedi képregénysorozat és a KOTOR videójáték közti időt. Ötvözi a két mű legjobb elemeit, kikacsint feléjük, de végig hű marad önmagához és sosem "másol".

Zayne Carrick kalandjait tehát mindenkinek szívből ajánlom, akik egy ízig-vérig SW-s önfeledt kalandra vágynak, ráadásul a valaha készült legjobb Star Wars videójáték hangulatával.

Ugye? Pont a szereplők viszik el a hátukon a cselekményt, mint a játék esetében is. :) A Vindication után úgy éreztem, mintha egy kicsit szétesett volna a történet, de a végén megdobták egy olyan fordulattal, hogy csak na.

 

Naja, a Legacy-tól én is elvártam volna a lezárást, pontot tehettek volna a Sithek történetének végére, felesleges lenne majd a jövőben még egy bőrt lehúzni róluk, bár úgy vélem, megteszik majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ütközne az EU-val, de ennek kivételesen örülnék, ugyanis az Obsession nem jött be. >.< Bár állítólag még nincs eldöntve, hogy mi lesz a sorsa, sok mindent szántak nekik az alkotók, az idei évadban még biztosan nem ér véget a története. :)

 

Nem feltétlenül. Lehet, hogy csak korábbra tennék kronológiailag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább nem nyitottam neki új topikot, mert már ez a topik is eléggé el van hanyagolva, ezért hogy egy kicsit fellendítsem a forgalmát, itt fogom ismertetni veletek a Dawn Of The Jedi című képregény történetét.

 

Dawn Of The Jedi: Force Storm, Part 1.

 

A történet 36.453 évvel a yavini csata előtt veszi kezdetét az Ando Prime havas világán, ahol láthatunk néhány életképet a helyi talid szerzetesrend, a Dai Benduk tagjainak életképéből. Megtudjuk, hogy az Adobi hegységben található egy Tho Yor nevű szentély, amiről a helyiek tudják, hogy nem idevalósi. Tudták, hogy számtalan titok és rejtély övezi ezt az épületet. Ezért hát a szerzetesek meditáltak, elmélkedtek, hallgattak a szívükre, az elméjükre és az érzéseikre. Egy napon azonban a Tho Yor megszólította őket, egy hívás volt, amelynek a Dai Benduk nem mondtak nemet, tudták, hogy a prófécia beteljesedik. Beléptek a Tho Yorba, amely felemelkedett, majd eltűnt a világűrben.

 

Hét másik bolygón is megtették ugyanezt a Tho Yorok, köztük a Kashyyykon is, ahol a wookiee harcosok védelmezték ezt az ősi, misztikus piramist. Az ádáz wookiee harcosok a Tho Yort hallva békére leltek, a Dathomir sámánjai az álmaikban és látomásaikban találkoztak a Tho Yorral, amely énekelt nekik. A dalt hallgatva harmóniára leltek. A Rylothon a twi'lek filozófusok elszántan kutatták a Tho Yorból állandó energiát eredetét, amikor a Tho Yor megszólalt és válaszoltak a hívásra, megvilágosodtak. A Manaanon a selkath tudósok tanulmányozták a Tho Yorokat, amikor az kinyitotta kapuit, rátaláltak a bölcsességre.

 

A nyolc Tho Yor számos világot meglátogatott, összegyűjtve mindazokat, akik hallották a hívást, majd a Tho Yorok a Mély Magba vették az irányt, hogy elérjék a végső úticéljukat, a Tython bolygót, ahol egy kilencedik, mindegyiknél nagyobb Tho Yor várta őket, érkezésükkor hatalmas viharok keletkeztek. Ezen a világon az utazók megérezték az energiát, ami körülveszi őket, ugyanazt a misztikus energiamezőt, ugyanazt az Erőt, amely a Tho Yorhoz hívta őket. Ezek az utazók eggyé váltak az Erőben, majd a különböző Tho Yorok elvitték őket az otthonukba ezen a különös világon. Ők lettek a tythoniak, akiknek élete az Erő körül forgott, meditációval és az Erő tanulmányozásával telt mindennapjuk. Megvizsgálva a Tython két holdját, az Ashla-t és a Bogant megismerték az Erő kettős természetét. (Az EU-ban egyébként az Ashla a világos oldal, a Bogan a sötét oldal ősi neve.)

 

Miután felismerték, hogy ha a világos és a sötét oldal nincs egyensúlyban, akkor a Tython különböző viharok és földrengések képében reagál erre, így a helyieknek kötelességgé vált az egyensúly fenntartása. Ők lettek a Jee'dai-k, amely a Dai Benduk nyelvén azt jelenti, hogy a misztikus középpont. A Je'daiik, miután ráleltek az egyensúlyra és megteremtettek egy békés világot, elkezdték építeni a civilizációjukat, hatalmas templomok és városok alakultak ki a Tho Yorok körül.

 

Azonban hamarosan rájöttek, hogy születnek olyanok is, akik nem képesek megérinteni az Erőt és nem válhatnak Je'daii-á. Miután Aurum Elveszett Városa elpusztult, világossá vált, hogy azok számára, akik nem képesek használni az Erőt, a Tython egy nagyon veszélyes hely. Ekkor mindazok a tythoniak, akik nem válhattak Je'daii-á, elhagyták a bolygót és benépesítették az Ashlát, a Bogant és a rendszer többi bolygóját. Hatalmas szomorúsággal járt ez, amely egy olyan seb a helyiek szemében, ami sosem gyógyult be. Azok, akik úgy születtek, hogy képesek használni az Erőt, természetesen visszavitték a Tythonra, ahol először Je'daii tanítvány, utazó, őrző végül mester lett belőle. Ekkor fogalmazódott meg az ősi Jedi Kódex.

 

A Je'daii-k gyermekei szétszóródtak a Tython rendszerben. A Tython napja felé utaztak és benépesítették a Sunspot, a Malterra, a Nox és a Krev Coeur bolygót. (Tudom, hogy a Sunspot szó szerint napfoltot jelent, de mivel egy bolygóról van szó, jobbnak találtam inkább nem lefordítani.) A Tythonon túl először a Kalimahr bolygón, a Tython rendszer ékkövén telepedtek meg, utána a Shikaakwán, a törvényen kívüli világon, majd az erdőkkel borított Ska Gora bolygó következett. Illetve az Obri és a Mawr gázóriások holdjai, sőt, még a legtávolabbi bolygóra, a fagyos Furies Gate-re is eljutottak. A Je'daii-k közbe léptek azokon a bolygókon, ahol szükség volt rájuk, vagy ha az Erő oda vezényelte őket. Az évszázadok alatt rejtélyes, olykor rettegett, legendás figurákká váltak a történelemben. Néhány esetben azonban a Je'daii-k gyermekei elidegenedtek az őseiktől. Ilyen volt Hadiya királynő is, a Shikaakwa zsarnok uralkodója, aki először egyesítette az alvilági bárókat a bolygóján majd a rabigája alá hajtotta a benépesített világokat. Büszkeségében kijelentette, hogy ő nem alárendeltje sem a Je'daii-knak, sem az Erő akaratának. Az ő akarata volt a legjelentősebb. Így tört ki a Zsarnok Háború. A Je'daii-k gyermekei visszatértek a Tythonra, hogy folytassák a háborút. A zsarnok seregei ugyan létszámfölényben voltak, de a Je'daii-k oldalán ott állt az Erő. A zsarnoki sereget legyőzték Kaleth-nél, a tudás templománál, Hadiya királynőt megölték, de minden győzelemnek ára van. Sok Je'daii harcos elesett abban a csatában és mégtöbben a zsarnoki seregben. Ezek a sebek a Je'daii-k és a gyermekeik között még begyógyulásra várnak.

 

"...Ez húsz évvel a születésetek előtt történt." Így fejezi be a történetet Ketu, az emberi fajhoz tartozó Je'daii mester, aki a két fiatal leendő Je'daii tanítványnak, a szintén ember fiúnak, Resinek és a devaroni lánynak, Harunnak mesélte el mindezt. Az ifjú Resi megjegyzi, hogy utálja Hadiya királynőt, erre Harun letorkolja, hogy az utálat rossz dolog, bizonytalanságában Ketu mester tanácsát kéri, aki azt mondja, hogy a harag és a gyűlölet elfogadható és megérthető érzések, viszont nem szabad, hogy ezek betöltsenek mindent, hiszen akkor kizökkennének az egyensúlyból. Ketu mester szerint még Hadiya királynő sem volt teljes egészében gonosz, elmagyarázza, hogy a sötétség is tartalmaz némi fényt, ahogy a fény is magában foglal némi sötétséget. Elkötelezni magukat az egyik oldal mellett rendkívüli veszélyekkel jár, erre a Tython maga tanította meg őket és a veszély mindig ott van.

 

Később a Tatooine bolygóra vethetünk némi pillantást, amely akkor még óriási óceánokkal borított virágzó civilizáció volt, mindaddig, amíg a Rakaták és az ő Végtelen Birodalmuk meg nem érkezett és rabszolgasorba nem taszították a kumumgah-kat, akik valószínűleg a jawák és a ghorfák, azaz a buckalakók ősei. Megismerhetjük az invázió egyik vezetőjét, Tul'kart és a szolgáját, Xesh-t, aki egy fekete páncélt visel, tanúi lehetünk, ahogy meggyilkolják az egyik foglyot, az egyik kumumgah megesküszik a Rakatáknak, hogy a kumumgah-k addig fogják folytatni a harcot, amíg a Rakaták örökre el nem takarodnak a Tatooine-ról. Megtorlásként ezt a kumumgah-t Tul'kar egy Erő villámmal kivégzi. Kiderül, hogy a Rakaták valójában az Erőre érzékenyeket keresik, Xesh pedig egy úgynevezett Erő Vadászkutya, akinek az a dolga, hogy felkutassa ezeket a teremtményeket.

 

Tanúi lehetünk, ahogy Tul'kar az Erő segítségével kivégzi Ore'munt, a Rakatát, aki parancsot továbbított Tul'kar felettesétől, Skal'nastól, arra hivatkozva, hogy jól tudja, hogy Ore'mun az ő kémje. Bár brutálisan meggyilkolta Ore'munt, Tul'kar engedelmeskedik a parancsnak, melyben visszarendelik őt a Byss-re, amely a Mély Magban található és a Rakaták itt alakították ki a központjukat. Az itt épült erődben találkozik Tul'kar Skal'nasszal a tróntermében és elég jól láthatóan Tul'kar nem nagyon tiszteli őt. Kiderül, hogy Skal'nas nem Tul'kar miatt rendelte őt vissza a Byssre, hanem sokkal inkább az ő vadászkutyájára, Xeshre volt kíváncsi. Ugyanis a saját vadászkutyája, Trill érzi, hogy valahol a Mély Magban található egy világ, amely az Erőben nagyon gazdag, azonban a Mély Mag anomáliái leárnyékolják az érzékeit és nem képes rájuk bukkanni. Skal'nas felteszi a kérdést Xeshnek, hogy valóban lehetetlen-e megtalálni ezt a helyet? Xesh erre azt feleli, hogy Trillnek valóban lehetetlen megtalálnia, erre Trill dühében rátámad Xesh-re. Aktiválják az Erő kardjaikat, azonban Xesh könnyedén legyőzi Trillt, de mielőtt még Xesh végezhetne vele, Skal'nas közbeavatkozik, ugyanis ha két Erő Vadászkutya kihívja egymást, annak meg vannak a szabályai és az nem ez, mert ha párbajra kerül a sor, azt az egész Végtelen Birodalom szeme láttára kell végrehajtani. Mielőtt Xesh válaszolhatna a kérdésre, Tul'kar emlékezteti Skal'nast, hogy ha Xesh megtalál egy bolygót, akkor az övé a jog a megszállására. Skal'nas ezzel tisztában van és ismételten felteszi a kérdést. Xesh ezúttal végre válaszol, miszerint könnyű szerrel meg tudja találni ezt a világot...

 

Vége az első résznek.

 

 

 

Kíváncsi leszek a véleményetekre, különösen Revanéra. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő. nagyszerű lesz ez a sorozat, tele új karakterekkel és egy csomó lehetőséggel. Elég kesze-kusza így elsőre, elég sok az infó, de meg lehet szokni.

Főleg Tatuin és lakóinak akkori kinézetét jó lenne látni. Remélem jó hosszú lesz ez a sorozat.

Regényben is lehetne valami ebből a témából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő. nagyszerű lesz ez a sorozat, tele új karakterekkel és egy csomó lehetőséggel. Elég kesze-kusza így elsőre, elég sok az infó, de meg lehet szokni.

Főleg Tatuin és lakóinak akkori kinézetét jó lenne látni. Remélem jó hosszú lesz ez a sorozat.

Regényben is lehetne valami ebből a témából.

Igaz, talán egy kicsit túl sok mindent akartak belezsúfolni az első részbe, ráadásul úgy, úgy, hogy nem tudhatjuk, hogy ezekből a történetszálakból később mire térnek majd vissza. Például nem tudom, hogy ezzel az egész Hadiya királynős, Zsarnok Háborús szállal mi volt a cél. Meg lehet hogy ez azért van, mert egy kicsit keveset tudok a Rakatákról, de nem igazán értem a motivációjukat, hogy ugyan miért vadásznak Erő érzékenyekre. A kumumgah-k pedig egyébként semmi extrák:

 

lonaikumumgah.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű történet, főleg, hogy erről a korszakról alig volt infó, így sok a lehetőség. Bár a az bekezdésben kissé belezavarodtam a nevekbe, de nem gond, jó lesz ez a történet. Az Erő érzékenyek vadászata szerintem abból ered, hogy ez az Erő érzékeny faj megakarja tartani a hatalmát. Főleg a Végtelen Birodalom nagyon befolyásos Erőhasználó pap kasztja. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább nem nyitottam neki új topikot, mert már ez a topik is eléggé el van hanyagolva, ezért hogy egy kicsit fellendítsem a forgalmát, itt fogom ismertetni veletek a Dawn Of The Jedi című képregény történetét.

Zanzásított változat nincs az ismertetőből? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam utána valaminek a történet kapcsán, amit nem értettem, méghozzá azt, hogy Tul'kar azt mondja, hogy ugyan érzi az Erőt, de egyúttal vak is benne és ez egy utalás valami különleges betegségre, amely megfertőzte a Rakatákat, ha jól emlékszem, a KotOR-ban is szóba került ez, hogy képtelenek látni az Erőn keresztül, gondolom ezért képzik ki az Erő Vadászkutyákat. Tudom, nagyon hülyén hangzik, de nem tudtam a Force Houndot jobban lefordítani. Talán esetleg vérebnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, gratula az összefoglalóhoz, nagyon jól sikerült, nekem meghozta a kedvemet a szériához. A rakaták már most visszataszítóak számomra :) Egyelőre nem tiszta minden, sok a kérdőjel,. de idővel minden értelmet fog nyerni. A legjobb ötletnek azt tartom, hogy az Erő két oldalának a neve, a Tython két holdjának elnevezéséből, az Ashlából és Boganból ered.

 

Nagyon jó, hogy lassan teljessé válik a Star Wars galaxis története. Durva belegondolni, hogy a mostani események mintegy 25-30 ezer évvel ezelőtt játszódnak a filmekhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen a dicséretet. :) Egyébként az én szememben is nagyon sokat csökkentek a Rakaták. Számomra mindig is ők voltak az Építők, az első igazán fejlett civilizáció, de az utóbbi időkben mintha egy kicsit leértékelődtek volna és egy egyszerű, a sötét oldalt használó, a Galaxis feletti uralomra törő Sith pótlékok lettek az EU-ban. Ezek után az Égiek sokkal érdekesebbé váltak számomra. A Tho Yorokról például semmilyen információt nem kapunk, hogy mik azok, vagy hogy miért gyűjtötték be az Erőre érzékenyeket is vitte el őket a Tythonra. Van egy olyan érzésem, hogy az Égiek építették. Habár ők elég régen eltűntek a Galaxis történelméből, az idővonalban elég korán járunk ahhoz, hogy derüljenek ki róluk információk.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az én szememben is nagyon sokat csökkentek a Rakaták. Számomra a Rakaták mindig is ők voltak az Építők, az első igazán fejlett civilizáció, de az utóbbi időkben mintha egy kicsit leértékelődtek volna és egy egyszerű, a sötét oldalt használó, a Galaxis feletti uralomra törő Sith pótlékok lettek az EU-ban.

 

Már a Kotor-ba kiderült, hogy a sötét oldalt használták és a Galaxist akarták uralni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rakatákról a Kotor idején még alig lehetett tudni valamit, és egyfajta misztikus homály lengte körül őket. Ebben a képregényben ez óhatatlanul el fog tűnni, de ez mindig így van, ha valami témakör vagy esetleg nép részletesebb feldolgozásra kerül (pl. most Darth Plagueis). Ilyenkor a legtöbben csalódnak, mert másképp képzelték el azokat, és az egészből a kevéske információra támaszkodva felépítették saját elképzeléseiket... pl. a rakatákról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rakatákról a Kotor idején még alig lehetett tudni valamit, és egyfajta misztikus homály lengte körül őket. Ebben a képregényben ez óhatatlanul el fog tűnni, de ez mindig így van, ha valami témakör vagy esetleg nép részletesebb feldolgozásra kerül (pl. most Darth Plagueis). Ilyenkor a legtöbben csalódnak, mert másképp képzelték el azokat, és az egészből a kevéske információra támaszkodva felépítették saját elképzeléseiket... pl. a rakatákról.

Nem is szeretem ezt az önző gondolkodásmódot. Darth Maulról mindenki azt hitte, hogy meghalt, na jó, ez egy más tészta, mondok másikat, Dooku és Anakin párbajánál mindenki azt hitte, hogy az utolsó találkozásuk a Geonosison volt, most, hogy ez megdőlt, vannak olyanok, akiknek ez nem tetszik, mindössze azért, mert az ő egyéni gondolataikon kívül semmit sem cáfoltak meg. Objektivitás nuku. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.