Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Remek, ez nagyszerű hír. Az Invasiont én azért nem szeretném, hogy lenne, mert nem tudom, hogy mennyire érthető a könyvek nélkül. Elnézve a TOR-regények népszerűségét, biztos, hogy az ősi korhoz kötődő képregények fognak tarolni a szavazáson. A Dawn of the Jedi még az USÁ-ban is nagyon új, így arra nem látok esélyt, hogy a közeljövőben kijöjjön Magyarországon. A Republic/Dark Times-nak én örülnék, a Birodalom első évei mindig is érdekeltek engem.

 

Azt nem tudod, hogy kb. mennyibe kerülne egy ilyen képregény?

Ezt még ők maguk se tudják. Ez sok mindentől függ. Jogdíj, vastagság, papírminőség. Én 2500-3000 közöttire tippelném a jelenleg piacon lévő vastagabb képregénykönyvek alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. És gondolom legalább olyan minőségi lesz a papír, mint a hasonló képregényköteteknél. A Semic anno elég rossz minőségű papírral adta ki Star Wars-képregényeit, sajnos...

 

Te egyébként, ha lehetséges, hogyan fogsz szavazni majd?

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. És gondolom legalább olyan minőségi lesz a papír, mint a hasonló képregényköteteknél. A Semic anno elég rossz minőségű papírral adta ki Star Wars-képregényeit, sajnos...

 

Te egyébként, ha lehetséges, hogyan fogsz szavazni majd?

Szerintem Dawn of the Jedi. Ha csak egyet lehetne választani akkor ez.

Egyébként nem becsülném alá ezen sorozatot se, többen is ajánlották a FB-on és máshol is láttam. Ha pedig felvilágosítjuk az embereket, hogy miről is szól ez a sorozat talán többen kedvet kapnak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Dawn of the Jedi egyik hátránya, hogy a "hardcore" rajongóknak szól, így talán kevesebben vennék meg. Én mindenképp az Old Republic szériát fogom ajánlani. Jó lenne kiadni az Exar Kun-féle háború történetét is. A másik az, hogy egy ilyen képregény vajon hány embernek szólna, tehát hasonlóan csekély réteg venné meg, mint a SW kultikus hajók és járműveket, vagy azért többen. Nem tudom, mekkora a hazai képregény-társadalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Exar Kun sztorikat is ajánlottam.

Egyébként még az sem biztos, hogy beválna a gyűjteményes kiadás gondolata. Megnéznek majd egyet csak náluk kapható formában. Ha sikeres lesz, folytatják, ha nem akkor ennyi volt a SW képregény Magyarországon. De akkor sincs semmi baj, ott lesznek a regények. A képregények egy részét meg felrakják netrre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolkodtam. Azt hiszem a Dawn of the Jedi-t is bele lehetne illeszteni a Régi Köztársaság képregényei kategóriába. Önmagában lehet, hogy mégse sok értelme lenne megszavaztatni. Amúgy is csak egy sztori van még belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukits-ék a kepregeny.net oldal látogatóinak véleményét is kikérték. A probléma, hogy ott nagyon sok a prequel utáló idióta. Olyan begyepesedett agyú h*lyék járnak oda, akik szerint csak az a SW amiben benne van Luke, Leia, Han, Vader,, csillagromboló. TIE vadász. Elvetik az összes olyan sztorit, legyen az Régi Köztársaságban, vagy éppen a jövőben játszódó Legacy. Nem mind ilyen, de sajnos nagyon sokan vannak. Nem lenne jó, ha prequel utálók véleménye kerülne döntően a mérlegre.

Arra szeretném kérni azokat, akik szeretik a más korszakokban játszódó képregényeket is, hogy regisztráljanak be és írjanak egy pár címet.

http://www.kepregeny.net/ujra-lesz-star-wars/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eldőlt, hogy mik lesznek a szavazás kategóriái:

The Old Repblic

Knight Errant

Dark Times

Blood Ties

Force Unleashed

Darth Vader and the Lost Command

 

A Dawn of the Jedi kimaradna, mert nincs belőle TPB verzió. A Knights of the Old Republic és a Shadows of the Empire is kimaradna a gyengébb rajzolás miatt és a KOTOR-ból már sok megjelent.

A szavazás első két vagy három helyezettje kerülne kiadásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eldőlt, hogy mik lesznek a szavazás kategóriái:

The Old Repblic

Knight Errant

Dark Times

Blood Ties

Force Unleashed

Darth Vader and the Lost Command

 

A Dawn of the Jedi kimaradna, mert nincs belőle TPB verzió. A Knights of the Old Republic és a Shadows of the Empire is kimaradna a gyengébb rajzolás miatt és a KOTOR-ból már sok megjelent.

A szavazás első két vagy három helyezettje kerülne kiadásra.

Akkor amondó vagyok, hogy Knight Errant vagy Dark Times, bár sokkal inkább utóbbi felé vonz a szívem, gyanítom, hogy a The Old Republic nyer majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor amondó vagyok, hogy Knight Errant vagy Dark Times, bár sokkal inkább utóbbi felé vonz a szívem, gyanítom, hogy a The Old Republic nyer majd.

Úgy láttam ,hogy olyan képregényeket szeretnének adni, amelyek most indultak el, lehetőleg az elejétől.

A Dawn of the Jedi csak azért marad még ki, mert nincs TPB-je. Szerintem még kihozhatják, ha bejön a tervük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Blood Ties egy baromi jó sorozat, mind történetre, mind megvalósítást tekintve, szerintem ő kapja a szavazatomat.

A fő témáján kívül nem sokat tudok róla. Talán még azt, hogy gyönyörűek a borítói.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írnom kellett egy kis ismertetőt mindegyikről.

Milyenek lettek szerintetek:

 

The Old Republic

A LucasArts és a BioWare új, népszerű videó játéka előtt játszódó képregények, időben Yavin előtt 3678 és 3643 között játszódnak. A Sith Birodalom visszatért az Ismeretlen Régiókból és szétzúzta a Galaxis békéjét. A képregény lapjain a Jedik, Sith-ek, katonák, fejvadászok, kémek hősies küzdelmének lehetünk tanúi. A sorozatból eddig 11 szám látott napvilágot, három történettel: Threat of Peace, Blood of the Empire, The Lost Suns.

 

Knight Errant

John Jackson Miller, az elmúlt idők egyik legnépszerűbb Star Wars képregényírója ebben az új sorozatban egy Kerra Holt nevezetű ifjú Jedi hölgyet állít a középpontban. 1032 évvel járunk a yavini csata előtt, a Galaxisban tombol az utolsó Jedi-Sith háború, melynek majd Darth Bane vet véget évtizedekkel később. Kerra a háború viharában elszigetelve kényszerül megvédeni az ártatlanokat a Sith-ektől. A népszerű sorozatból már két 5 részes történet megjelent 2010 óta, jelenleg a harmadik 5 részes sztori fut.

 

Dark Times

Beköszöntöttek a Sötét Idők. 19 évvel járunk a yavini csata előtt, véget ért a Klónok Háborúja, Palpatine épp hogy csak megdöntötte a Köztársaságot és kikiáltotta a Birodalmat. Az új Sith uralom első számú célpontjai a 66-os parancsot túlélő Jedik. A sorozat középpontjában menekülő Jedik mellett az Uhumele csempészhajó legénysége áll.

A 2006 óta futó sorozatban már három 5 részes izgalmas történet megjelent, jelenleg a negyedik fut. Magyarul az olvasók a Vektor 7. és 8. részében már találkozhattak a szériával.

 

Blood Ties

Ki ne ismerné a Star Wars univerzum két legnépszerűbb fejvadászát, Jango és Boba Fettet? Ez a sorozat az ő kalandjaikat mutatja be két idősíkra bontva. (Yavin előtt 22-ben és Yavin előtt 2.ben) A 2010-ben megjelent történetet először csak mini sorozatnak szánták, de akkora népszerűségre tett szert, hogy a folytatás mellett döntöttek. Sok rajongó tetszését elnyerte a képregény meghökkentően szép grafikája. Amerikában hamarosan jön a folytatás Boba Fett is Dead címmel.

 

The Force Unleashed

A Galaxis felbolydul Darth Vader titkos tanítványának ténykedése miatt. Olyan erők indulnak be, melyek elvezetnek a Birodalom elleni Lázadás kirobbantásához. Az epikus történetet hatalmas csaták és hősies küzdelmek jellemzik. Starkiller történetét különböző szereplők szemszögéből ismerhetjük meg. A népszerű videó játék második részének is elkészült már a képregény változata.

 

Darth Vader and the Lost Command

A 2011-ben megjelent 5 részes mini nem sokkal a Sith-ek bosszúja után játszódik, Yavin előtt 19-ben, párhuzamosan a Dark Times eseményeivel. A sztori középpontjában az ifjú Darth Vader áll. Még nem az a rettegett Sötét Nagyúr, akinek a klasszikus trilógia idején megismertük. Elméjében a soha be nem teljesült hitvesi boldogság és a megérdemelt dicsőség képei kísértenek. Mikor azonban nyoma vész egy csillagrombolónak, a fedélzeten Gavroche Tarkin admirálissal, Tarkin kormányzó fiával, a Császár őt küldi a körzetbe. A történet népszerűsége miatt a Dark Horse Comics folytatja Vader kalandjait a Sötét Idők Hajnalán, a Darth Vader and the Ghost Prison jelenleg fut Amerikában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ismertetők lettek!

 

A Knights of the Old Republic képregényekből szerintem elég volt egy időre, még akkor is, ha méltán népszerű éra. A regények kapcsán egyébként is el leszünk látva ebben a korszakban játszódó történetekkel is. A The Force Unleashed képregények pedig elérhetők elektronikus formában, így én a többi opció közül fogok választani. Valószínűleg a Dark Times-ra, ami a Vector ide vágó számai alapján nem tűnik rossznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fő témáján kívül nem sokat tudok róla. Talán még azt, hogy gyönyörűek a borítói.

 

Maguk a rajzok is belül nagyon szépek, méltóképpen kiadva iszonyat impozáns darab lenne belőle.

Ellenben a Darth Vader and the Lost Command rajzai kifejezetten nem tetszettek, ellenben mint történet nem rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én javaslatom a Dark Times és a Knight Errant.

 

szerk: egyébként tényleg nagyon jók az ismertetők. Több sorozatról csak most hallottam először.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. De ezt majd a szavazók eldöntik.

Remélem azért helyén lesz az eszük. >.< A Blood Ties egyre jobban érdekel. :) Belelestem, tényleg gyönyörűek a rajzai, ha egy ilyen megjelenne Magyarországon, biztosan sikeres lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem azért helyén lesz az eszük. >.< A Blood Ties egyre jobban érdekel. :) Belelestem, tényleg gyönyörűek a rajzai, ha egy ilyen megjelenne Magyarországon, biztosan sikeres lenne.

Elsőre nekem mind a 6 kéne, de aztán leszűkítettem a kört 3-ra. Knight Errant, Darth Vader és a Dark Times.

 

Jó hír lehet, hogy a tervezett képregények megjelenése nem fogja érinteni a regények megjelenését. Tehát a regények száma nem csökken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy a Semic legalább az Igazságtételt befejezte. Jó, hogy legalább nem ez a történetszál maradt félben.

Igen, bár így is ugráltak azért szépen a történetben. Emlékszem, hogy sokáig nem értettem, hova lett a Táborverő. Később kapcsoltam, hogy nálunk kihagynak több-kevesebb számot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, bár így is ugráltak azért szépen a történetben. Emlékszem, hogy sokáig nem értettem, hova lett a Táborverő. Később kapcsoltam, hogy nálunk kihagynak több-kevesebb számot.

Ez volt az átka a kéthavi megjelenésnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elindult a SW képregény szavazás. Ha rákattintotok a címekre akkor az ismertetőket olvashatjátok, illetve képek is vannak a művekből. Észrevettek, hogy az egyik TOR képregényhez tévedésből a Knights of the Old Republic került be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elindult a SW képregény szavazás. Ha rákattintotok a címekre akkor az ismertetőket olvashatjátok, illetve képek is vannak a művekből. Észrevettek, hogy az egyik TOR képregényhez tévedésből a Knights of the Old Republic került be.

Dark Timesra szavaztam, de látom hiába. A magyar Star Wars rajongói tábor jelenleg el van vakulva a TOR-ral és gondolkodás nélkül mindig arra szavaznak. Holott fogalmuk sincs arról, hogy a képregénysorozat elég gyenge. De sebaj, én azt is szívesen megveszem. A KotOR-os failt én is észrevettem, hát... Szerintem biztos vannak olyanok, akiknek ez fel sem fog tűnni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.