Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Fájó szívvel, de a Knight Errant mellett döntöttem, pedig a Dark Times és a Darth Vader and the Lost Command is érdekelne.

Még csak 22 szavazat érkezett be. Még megfordulhat az állás.

Nehéz volt dönteni. A Dark Times lehengerlő és egyedi hangulatú, szép rajzokkal, a Knight Errant is szép, bár a borítójából nem jönne le az embernek, a közelgő regény miatt pedig szerintem értelemszerű lenne azt kiadni. A The Old Republic úgy is csak három kötetes, mire kijönne a Knight Errant már lefutna, ha esetleg másodikként futna be, a szavazás jelenlegi állása szerint úgy tűnik van rá esély. (Még úgy is, hogy szerintem a TOR egy tucatképregény.) A Blood Ties gyönyörű, de mást nem tudok róla. A Darth Vader képregény pedig nagyon jó, állítólag, de a rajzolása kicsit gyenge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz volt dönteni. A Dark Times lehengerlő és egyedi hangulatú, szép rajzokkal, a Knight Errant is szép, bár a borítójából nem jönne le az embernek, a közelgő regény miatt pedig szerintem értelemszerű lenne azt kiadni. A The Old Republic úgy is csak három kötetes, mire kijönne a Knight Errant már lefutna, ha esetleg másodikként futna be, a szavazás jelenlegi állása szerint úgy tűnik van rá esély. (Még úgy is, hogy szerintem a TOR egy tucatképregény.) A Blood Ties gyönyörű, de mást nem tudok róla. A Darth Vader képregény pedig nagyon jó, állítólag, de a rajzolása kicsit gyenge.

A Dark Times felkúszott a 2. helyre. :) Sajnos Kerra sorozata viszont már csak a 3. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szavaztam, természetesen a Dark Times-ra. A KotOR érát is nagyon bírom, de Zayne-ék kalandjai és a jelenlegi könyvhullám mellett már picit soknak érzem. Örülnék, ha más korszakot is hagynának kibontakozni. Márpedig az Ep3-4 közti érában sok lehetőség van. Ha a 3 éves klónháborúról (melyből a sorozat csak nagyjából kettőt mutat be) ilyen remek sztorikat képesek alkotni, egy 19 éves korszakból mit lehetne kihozni? Egyedüli "akadályozó" tényező legfeljebb a történeti körülhatároltság (de ez a TCW-ben is adott), vagy az, hogy figyeljenek a már megjelent művekre (TFU, Sötét Nagyúr, Vektor ide vágó részei...)

Elég fölényesen vezet a KotOR, de jó lenne, ha a Dark Times 2. helye is érne azért valamit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos lehet, hogy Kerra kicsúszik a Top 3-ból. Sajnálom, de legalább a regény már biztos, hogy megjelenik.

Sőt, most már az utolsó előtti helyen vív holtversenyt a The Force Unleashed-el. De hogy a Blood Ties legyen az utolsó helyen? Azért hééé... A Dark Times masszívan a második, ennek örülök, Darth Vader is egész jól nyomja a harmadik helyen, mondjuk ezen nem lepődök meg. Kerra Holtot viszont durván alul értékelik sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnik a szavazás állapota kezd beállni. A The Old Republic és a Dark Times sorozatokból lesz valami, talán még a Vader képregényből is, de a többi nem jön ki nálunk. Ha csak nem változik drasztikusan az állás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnik a szavazás állapota kezd beállni. A The Old Republic és a Dark Times sorozatokból lesz valami, talán még a Vader képregényből is, de a többi nem jön ki nálunk. Ha csak nem változik drasztikusan az állás.

Azt hittem, csak a szavazás győztesét jelentetik meg. A többire is van esély?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez viszont már a fogyasztói hülyeség netovábbja.

 

Egyetértek. Ha nem a szavazáson múlna, hanem rajtam, akkor TOR-ból csak a Lost suns-t adnám ki, aztán a Knight Errant és Dark Times/ Darth Vader képregények váltanák egymást. Mindegy, legalább a prequel utáló, begyepesedett agyú csak a klasszikus trilógiát majmolóknak is csapás ez. Hisz a Dark Times és a Darth Vader képregény időben a Sith-ek bosszújához áll közelebb, így inkább a prequelhez köthető, nem pedig a klasszikushoz.

 

 

Azt hittem, csak a szavazás győztesét jelentetik meg. A többire is van esély?

 

Siker esetén az első és a második helyezett biztos jönne, esetleg még a harmadik is. De a próbaköteten múlik minden. Ha a Threat of Peace befuccsol, akkor nem lesz folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, azt hittem, jóval kevesebb embert érdekel a TFU. Bár én nagyon szeretem, sokak szerint elég gyengus a sztorija. Ezen kívül, megjelent már játék és regény formájában is, így furcsa, hogy jobban érdekli a népet, mint egy vadonatúj sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, azt hittem, jóval kevesebb embert érdekel a TFU. Bár én nagyon szeretem, sokak szerint elég gyengus a sztorija. Ezen kívül, megjelent már játék és regény formájában is, így furcsa, hogy jobban érdekli a népet, mint egy vadonatúj sztori.

Ezért érthetetlen számomra is. Ahogy a Knight Errant bukása is. John Jackson Miller könyörgöm, nem igaz, hogy ez nem jelent senkinek semmit! Egy Star Wars rajongói rétegnek, akik KotOR-t olvastak évekig... Szégyen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, azt hittem, jóval kevesebb embert érdekel a TFU. Bár én nagyon szeretem, sokak szerint elég gyengus a sztorija. Ezen kívül, megjelent már játék és regény formájában is, így furcsa, hogy jobban érdekli a népet, mint egy vadonatúj sztori.

 

Szerintem pont azért érdekel sokakat, mert már egy bejáratott brand a rajongótáboron belül, pedig - ahogy a fórumos példa is mutatja - az lenne a jó, ha minél több új történet lehetne elérhető magyarul. De az a fajta átlagrajongó, aki nem feltétlen néz utána a külföldi megjelenéseknek, nem biztos hogy tud mit kezdeni a többi címmel. Akármilyen fura is ez nekünk, másnak ez az alap.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan elég szép összefoglalót írt az adott sorozatokról, a szavazásnál bárki elolvashatja egy kattintással. De még a rajzok minőségét is meg lehet nézni. Némelyikről én se tudok többet, mint ami itt olvasható.

 

Lehet, hogy a többség tart az ismeretlen történetektől, ezért voksol a jól bevált, és általánosságban minimális negatív csalódást okozó KotOR-ra.

 

Ahogy elnézem, a Darth Vader and the Lost Command lassan beéri a Dark Times-t. Remélem, nem előzi le. Utóbbinak szerintem a grafikája is jóval minőségibb. A TFU pedig tör előre, már fej-fej mellett van a Blood Ties-al. A Knight Errant pedig úgy fest, nem sok embert érdekel, így kétlem, hogy később felhozná magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostani állás:

TOR: 39,57%

Knight Errant: 5,43%

Dark Times: 19,57%

Blood Ties: 8,15%

TFU: 7,61%

Darth Vader: 19,57%

 

Szerintem a Knight Errant azért bukhatott meg, mert a nő az elsődleges főszereplő.

A Dark Times és Vader képregény népszerűsége érthető.

Szerintem sikere esetén a TOR és a Dark Times elindul, ha befejezték a TOR-t 3 kiadvány után, jönnek a Vader képregények. Tehát az elkövetkezendő években képregény fronton szinte csak a Sötét Időkből lesznek történetek. Az ősi időkkel és a Régi Köztársaság képregényeitől pedig 3 kötet után búcsút mondhatunk.

Ebben az esetben viszont regényekben kéne kiadni a Régi Köztársaságban játszódó könyveket. Amúgy sincs túl sok, kivitelezhető lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár a Knight Errantért. Szerintem a bukása annak köszönhető, hogy a kor, amelyben a képregény játszódik, elég egyedülálló és ismeretlen.

Azért annyira nem. Kb olyan, mint a TOR korszaka és a Darth Bane trilógiából már a regény olvasók ismerhetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még van esély egy teljesen eltérő eredményre, bár a TOR elég fölényesen vezet. A TFU abból a szempontból pozitívum, hogy csak 2 részből áll, így ha ezeket esetleg kiadják és van további igény ezekre a képregényekre, akkor folytathatnák a megjelentetést a listában következő sorozattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, úgy látszik, a nagy többség inkább a jól bevált sztorik (TFU), elemek (Vader), érák (TOR) mellett van. Máskülönben nehéz elképzelni, hogy a TFU, - aminek a sztoriját kívülről tudom, de szerintem már az is, aki nem játszott a játékokkal - felkúszott a 4. helyre (de a Dark Times leelőzése is benne van a pakliban) és olyan kibontásra váró sztorikat utasított maga mögé, mint Kerra Holt vagy Boba Fett kalandjai. Ráadásul a TFU képregény mindkét része elektronikus formában is elérhető. Persze nem ugyanaz a papírt lapozni és érezni a friss képregény illatot ágyban fekve vagy akár buszon, bárhol máshol olvasni, mint a gép előtt görnyedve, de csak ennyi pluszért szerintem kár lenne kiadni. De ha a szavazás alapján erre van igény, akkor nyilván ki fogják adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TFU nem hiszem, hogy lesz, nem áll olyan jól. Ahogy sajnos Blood Ties sem, pedig az is nagyon jó.

De nem értem a TOR-ra szavazókat se. Nem látják, hogy így csak 3 kötet lesz, ami a Régi Köztársaságban játszódik? Én a helyükben már a Knight Errant-ot erősíteném. Jó a TOR is, de így csak 3 kötet lesz ebből a korszakból. Saját maguk alatt vágják a fát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem ez jól mutatja milyen korlátolt emberek járnak a képregeny.net-re. Beidézem:

 

"Komolyan mondom, itt mindenki meg van kattanva…!

Az öreg köztársaság vezet a baromi unalmas történeteivel?!?

Te jó Isten!!!

Mikor végre esély lehetne a Sötét időkre, de ami még nyálcsorgatóbb: Végre megismerhetnénk Vader gondolatait az új testében!!!

Ennyire ne legyetek már ostobák!

Ne hogy már évekig dög unalmas köztársasági történeteket kelljen olvasni!!!

Épp elég volt azt végigszenvedni az előző kiadó rossz – voltából…!

Emberek, ébresztő!!!

Darth Vader and the lost command: 100%!!!

De a Sötét idők is minimum annyi!!!

 

Amit viszont értékelek a Szukits – nál, hogy legalább az undorító Régi Köztársaság lovagjai és a Hagyaték még csak választható kategóriaként sem szerepel! :-)"

 

"Még valami…

 

Gondolkozzon el mindenki picit!

Miért is fogyott nagyon nehezen a Semic Csillagok Háborúja kiadása?

Mert évekig mást sem kaptunk mint Régi köztársaság történeteket…!

Bezzeg, ha Darth Vader korából származó történetek jöttek volna…!

Ha a Szukits elkezdi kiadni a három Régi köztársaság kötetet (Gondolom úgy, hogy évente adna ki egy – egy részt.), megint alig vennék az emberek, aztán a kiadó majd lazán úgy döntene, hogy minek adjak ki Csillagok Háborúja képregényt, ha senki nem veszi…

Aztán megint sírhat mindenki, hogy nincs ilyen képregény az országban…

Bezzeg ha Vader díszelegne a borítón mindenféle hót ismeretlen, idióta, unalmas, színes kardú (Holott Lucas elmondta nem egyszer, hogy a kardok színe vagy kék, vagy zöld, vagy piros… Oszt’ jóccakát! Egyedül Vindué lett lila, mert addig hízelgett a színész az alkotónak, hogy belement…) helyett, tuti, hogy kétszer – háromszor annyian vennék a lapokat!!!

Utána pedig a kiadó is látna fantáziát a folytatásban!!!

Komolyan mondom, sírni tudnék!

Ennyire ne legyen már mindenki Öreg köztársaság mániás!!!

Ébredjetek már fel! Ha azt adják ki, ugyanolyan biztos bukás lesz, mint a Semic – nél volt!

Ők sem tanultak belőle soha…!"

 

Ez már fájt! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.