Ugrás a kommentre

Luthen Rael


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Spoiler

Tényleg nem adta semmi jelét pedig. Van neki kyber kristálya. És? Sith holocronja is van. Civilben régiségkereskedő

A posztba pedig felesleges többet belelátni abba, ami: két jó barát találkozott, és az egyik viccesen üdvözölte a másikat

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, jedikatalina írta:

Viccelsz?))

Nem viccelek. Yoda leírta miért gondolom így. :) 

 

Spoiler

Luthen egy régiségkereskedő akinek rengeteg műtárgya van. Ebből akár az is következhetne, hogy sith, vagy egy nabooi nemes...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes feltételezés. Én abba még sose láttam bele ezt a dolgot, inkább egy ember önfeláldozását. Lehet, hogy ismert lovagokat, de továbbra is az a véleményem, hogy ő maga nem az. Őszintén megmondom nem is illene a karakter cselekedeteihez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a teória új nekem. Én sosem kötöttem össze a kettőt. Arról beszél, hogy a Birodalom legyőzése érdekében nem válogat az eszközökben, és ezzel saját magát, mint embert feláldozza. Mert kénytelen úgy tükörbe nézni, hogy olyan dolgokat tesz, amivel másoknak szenvedést okoz. Erről beszélnek Mon Mothmával is, utóbbi el is ítéli ezért. De Luthen arra játszik, hogy ha minél jobban szenved a nép, annál könnyebben tör majd ki felkelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ha olyan kaliberű Jedi volt mint Dooku, akkor el tudom képzelni, hogy "szembeköpi magát", és (volt) Jedi létére nem válogat az eszközökben. A 66-ossal szó szerint hátbadöfték a Rendet, ez okozhatott akár olyan törést benne, hogy ha ezek a játékszabályok, akkor ő is eszerint játszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Mondjuk ha olyan kaliberű Jedi volt mint Dooku, akkor el tudom képzelni, hogy "szembeköpi magát", és (volt) Jedi létére nem válogat az eszközökben. A 66-ossal szó szerint hátbadöfték a Rendet, ez okozhatott akár olyan törést benne, hogy ha ezek a játékszabályok, akkor ő is eszerint játszik.

Na jó, de Luthen embereket áldoz fel az ügy oltárán. Ez nagyon távol áll egy Jeditől még akkor is ha már nem a Rend tagja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na jó, de Luthen embereket áldoz fel az ügy oltárán. Ez nagyon távol áll egy Jeditől még akkor is ha már nem a Rend tagja.

És mi jobb egy Jedinek, embereket áldozni fel a harcban vagy semmit nem csinálni, csak nézni hogy szenvednek és halnak meg? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na jó, de Luthen embereket áldoz fel az ügy oltárán. Ez nagyon távol áll egy Jeditől még akkor is ha már nem a Rend tagja.

 

Az eddig látottak alapján én se adok sok esélyt neki, hogy Jedi volt, de olyan szempontból tetszene viszont, hogy látnánk egy olyat az eddigi pozitív karakterek után, akinek kicsit más a megközelítése, hogyan kellene a Birodalmat legyőzni. Amúgyis láttunk az Inkvizítorokon kívül más Jedit is a Sötét oldalra csábulni a 66-os után

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, jedikatalina írta:

És mi jobb egy Jedinek, embereket áldozni fel a harcban vagy semmit nem csinálni, csak nézni hogy szenvednek és halnak meg? 

Nem vall Jedire úgy feláldozni embereket, hogy megmenthetné őket. :) Amúgy érdekes lesz látni mi lesz ebből. De ha Jedi lesz, meghívlak egy kávéra. :D Bár úriember biztosra nem fogad. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, jedikatalina írta:

És mi jobb egy Jedinek, embereket áldozni fel a harcban vagy semmit nem csinálni, csak nézni hogy szenvednek és halnak meg? 

Yoda amúgy pont az utóbbit csinálta, amíg Luke meg nem kereste :lol:

Obi-Wan is egy darabig

 

De egyébként Saw Gerrera is hasonló kaliber, hogy nem válogat az eszközökben. Csak ő nem háttérfigura, hanem ténylegesen harcol a szó klasszikus értelmében. És ő sem volt Jedi sohasem.

 

Szóval a felsorolt dolgok igazából bármilyen emberre jellemzőek lehetnek, nem csak egy volt Jedire :)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy ekkora fordulatot nem egy, a sorozatban nem is szereplő színész feleségének az instagramm posztjából tudnánk meg, szóval ennyire érdemes ezt komolyan venni. ;) 

 

De, hogy azért belemenjek, én még semmi olyat nem láttam vagy hallottam Luthen Raeltől, ami csak feltételezné, hogy Jedi. Legfeljebb annyit lehetne elképzelni róla, hogy anno ismert Jedit, legalábbis van néhány műtárgya, ami hozzájuk köthető. Ám ezen a vonalon elindulva akár gungan is lehet, vagy Sith nagyúr, de akár Indiana Jones is, hiszen ilyen ereklyéi is vannak. Rááadásul gyűjteményének egy része megtalálható volt Drayden Vos hasonló kaliberű gyűjteményében is. Sőt, Draydennek nem csak Sith és Jedi holokronjai, hanem fénykardjai is voltak. Ettől még ő sem lett se Jedi, se Sith, de még csak Erőhasználó sem.

Az meg, hogy a módszerei radikálisak és mindent feláldozott a cél érdekében, hát ezek egyáltalán nem exkluzív Jedi tulajdonságok, elég csak megnézni Saw-t, aki a végére a fizikai és a lelki egészségét is az ügyért áldozta - és végül az életét is. De az RO-ban Cassian Andor is azt mondja, hogy rettenetes dolgokat tett az ügyért, ahogy a többiek is, akik a Zsivány Egyesben szolgáltak és haltak meg.

Meg eleve nehéz elhinni, hogy egy Jedi lovag Coruscanton bárki által szabadon látogatható műtárgykereskedést üzemeltetne anélkül, hogy ez a Birodalomnak, akiknek megvan az összes, a 66-os parancsot túlélt Jedi arcképe, feltűnne. A tatooine-i Mos Eilsey-ben egy kocsmában pletykálni kezdenek egy Jediről, másnap három inkvizítor koslat ott, de egy köpésre a Császári Palotától senkinek sem tűnik fel egy 20 éven át?

Mindezeken túl, a sorozat irányvonalába sem férne bele egy rejtőzködő Jedi lovag, hiszen mind a Rogue One, mind az Andor az egyszerű emberekről szól, nem a szuperhősökről. Nem véletlen kerülték ennyire a témát, még csak nem is említik a Jediket, miközben a lázadásban ez időtájt három is akad, ráadásul az egyik pont annak a hálózatnak az egyik vezető operatív tisztje, amit Rael felügyel.

 

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ahsoka vett talán a legtevékenyebben részt a lázadásban.

Mármint Ezra, Luke és Kanan után? :P :pill:

 

1 órával korábban, jedikatalina írta:

És mi jobb egy Jedinek, embereket áldozni fel a harcban vagy semmit nem csinálni, csak nézni hogy szenvednek és halnak meg? 

Attól függ, mi a végeredmény. Ugye Luke-nak pont ezt mondta Yoda az ep5-ben, hogy ha elmegy a Bespinre, talán megmentheti a barátait, de elpusztítja mindazt, amiért harcoltak és szenvedtek. A végeredmény meg az lett, hogy Hant egyáltalán nem sikerült megmenteni, Leiának pedig Luke-ot kellett megmentenie, miután elszenvedett egy komoly lelki és fizikai traumát. De ugye a klón háborúkban is nagyon jól jöttek ki abból, hogy magukra vállalták a harcot és a katonai vezetést. Senkit sem tudtak megmenteni, de legalább kiirtották őket és asszisztáltak a Birodalom létrejöttéhez.

Mindezeken túl, a Jedinek az a legjobb, ha senkit sem áldoz fel a harcban. Sőt mivel a béke őrei, így a legjobb, ha harc sincs, mert ugye ott már bukott a béke. Ez volt egyrészt az alapvető probléma náluk a klón háborúkban, hiszen ők nem katonák, hanem Jedi lovagok. És ilyen minősítésben ők nem hoztak ilyen áldozatokat, révén az a Sötét Oldalhoz vezet. Ilyen áldozatokat csak olyan tud hozni, akivel nincs ott az Erő és a Sötét Oldal kísértése. Kanan sem véletlen vonta ki magát a lázadás vezetése alól, sőt még a sejtnek sem ő volt a vezére.

Ahogy Yoda mondta a Rebels-ben, az számít, hogy a Jedi hogyan választja meg a győzelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mármint Ezra, Luke és Kanan után? :P :pill:

Az isten áldjon meg 6-7 gyerekkel, a régi Jedik közül, tehát Obi vagy Yoda kategóriás alakok közül. :P Yoda József azokat emlegette. Ezra értelemszerűen kiesik ahogy Luke is. Kanan meg nem volt még számottevő amikor lelépett. Szóval a régi Jedik közül Ahsoka volt leginkább jelen a lázadásban. :P 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokára még tudnám mondani, hogy de hisz ő már nem is volt Jedi akkor, csak polgár, de ezt inkább már nem írom le, hanem abbahagyom a szándékos és előre megfontolt szőrszálhasogató szívózást, még mielőtt teljesen kiidegellek. :evil: :death: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, nem tudtam hogy ez itt tényleg spoiler volt és most nem lesz olyan nagy meglepetés mikor a 2. évadban kiderülni fog hogy Luthen egy Jedi) Gondoltam, hogy ezt az elméletet mindenki ismeri, mert nagyon népszerű)

Szerkesztve: - jedikatalina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.