Ugrás a kommentre

Chapter 22: Guns for Hire


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Star Trek és egy kis Asimov egyveleg, végig ezt éreztem a résznél. Számomra is meglepő volt, hogy tetszett. Elolvastam az eddigi hozzászólásokat, véleményeket, nagyobbrészt egyetértek. Pár megjegyzés:

- Egyre több az idegen faj és ezzel együtt a maszkok is fejlődnek. Megfigyelhető volt hogy a hajó fedélzetén nem volt két egyforma quarren. Ha már itt tartunk, tetszett hogy utaltak az ősi mon calamari-quarren ellentétre. De a Plazir mézesmázos világában is számoljuk s faj képviseltette magát, kirívóbbnál kirívóbb öltözetben.

- Úgy érzem Groguval sokszor nem tudnak mit kezdeni a készítők, az aktuális cukiság faktoron túl. Most is hamar lepasszolták hogy szórakoztassa az uralkodópárt, így az epizód jelentős részében Din és Bo-Katan nyugodtan nyomozhatott.

- A plaziri élet bemutatása pazar volt. Az is nagyon örvendetes, hogy a Disney-kánon láthatóan nagyon sokat foglalkozik a droidok társadalmi státuszával és integrációjával. Ez most is jól visszaköszönt.

- Nekem ezek az élőszereplős mandalori közelharcok még mindig túl darabosak, esetlenek. Ez az animációs sorozatokban sokkal jobban működik, Maul és Pre Vizsla párharca számomra sokkal dinamikusabb, látványosabb volt. Ide tartozik, hogy a Sötétkard jogos tulajdonosának kérdése is huszárvágással meg lett oldva, ezt azért kibővíthették volna. Érzésem szerint Bo-Katan néhány jellemfejlődési szintet átlépve túl gyorsan vált pozitív karakterré. Én azért soha nem fogom feledni annak a falunak és lakosainak a felégetését...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Érzésem szerint Bo-Katan néhány jellemfejlődési szintet átlépve túl gyorsan vált pozitív karakterré. Én azért soha nem fogom feledni annak a falunak és lakosainak a felégetését...

Azt a korszakát az életének nyilván már ő is bánja. Bo-Katan gyakorlatilag onnantól kezdve pozitív karakter, hogy Maul színre lépett Mandalore vezetőjeként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg szerintem a változáshoz még hozzájárult az az apróság, hogy részint miatta halt meg a nővére. Ha ő és Pre Vizsla nem segítik hatalomra Mault, Satine-t sosem tudta volna meggyilkolni. Így eshetett meg, hogy már a TCW végén is pozitív karakterként szerepel, amit tovább vitt a Rebels, és most a The Mandalorian.

Elfeledni mondjuk én sem fogom azt, hogy valaha terrorista volt, de ha eleget vezekel emiatt, ha jóvá nem is teszi ezt a szememben, azért megenyhülök felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Néha jó nézni a hátteret és rádöbbenni, hogy a készítők olykor legalább annyira, ha nem jobban ismerik az SW-t, mint a rajongók. Sokunknak fura volt a szaladgáló B2-es szuper harci droid. Én azzal magyaráztam, hogy ezek nem ugyanolyan B2-es típusok, mint a filmekben - ami igaz, ezek tömzsibbek, masszívabbak és mindkét kezükön van lézerágyú, plusz egy-egy pengeszerű nyúlvány is. Meg vörösen izzó szemeket kaptak. Ugyanakkor, a filmek tükrében mégsem idegen tőlük a futás, és nem azért, mert másik típusba tartoznak. A filmekben is futnak, pár másodperc híján szó szerint az első megjelenésük pillanatától. Figyeljétek csak, hogy vágtatnak be az arénába! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.