Ugrás a kommentre

Chapter 22: Guns for Hire


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Rog írta:

 

Arra már totál nem emlékszem. Biztosabb hogy onnan vették. Plusz a játékban levő is eredhet onnan mivel a muvi hat évvel korábban jelent meg. Amúgy nekem az Én, a robot egyáltalán nem ugrott be a rész nézése közben.

És a novellagyűjtemény még régebbi. Sokkal. A holocsík felteszem Alex Proyas filmjének saját kis ötlete volt, már az is csak nyomokban tartalmazott dolgokat az eredeti novellákból. A csíkot átvehette a Mass Effect dlc, lehet. De robotika 3 törvénye és a módszer, hogy a droidokat egy helyzetbe kényszerítve vizsgálni kell, hogy "ki" az aki ellenszegül a programjának, az már novellák nyomozós módszereiben is ott volt. És lényegében ezt csinálja Din mikor a maga módján vizsgálódik. Rugdos finoman.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amit vártunk a kovácstól, eddig pont az ellenkezőjét tette, így most nem jósolnám meg mit lép majd ebben az esetben. :D 

Én sem. Azt emelem ki, hogy ez nem egy lezárt dolog.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem tudom... Woves nagyon lekicsinylően beszél Dinről, pedig elvileg Din a főnöke abban a percben. Vajon mit tettek volna, ha Djarin "meglengeti előttük a kardot" és parancsolni kezd nekik? 

Akkor az észérvek győzték meg őket :D, vagyis inkább a babona kompromisszumos érvek. Meg van ott egy vágás,...

Mindenképp egy zavar ébredt a társaságban, azzal, hogy DInhez került a kard, ez egy meghasonlás lehetett és azt várhatták Botól, hogy szerezze meg tőle. A kardot követik? A saját hitrendszereiket, ami lehet renoválásra szorul.

Azért nem hiszem, hogy Bo elhasal, mert látta a Mitoszauruszt, Din nem, jelentsen ez bármit és a kovács is támogatja. Nyilván fordulhat a kocka bármikor.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

És a novellagyűjtemény még régebbi. Sokkal.

 

Az már nem tudott kiesni. Azt nem sokkal a muvi megjelenése után tudtam meg. Csakis a muvira a csík miatt hivatkoztam. Azt Asimov művébe nem tudom beilleszteni. Attól persze még lehet benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Szisz írta:

Én sem. Azt emelem ki, hogy ez nem egy lezárt dolog.

Szerintem már nem lesz bolygatva, bár attól függ merre mennek az események.

 

20 perccel korábban, Szisz írta:

Akkor az észérvek győzték meg őket :D, vagyis inkább a babona kompromisszumos érvek.

Ennyi erővel Woves is kihívhatta volna Djarint a kardért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A vér helyett olajos lötty folyt az ereikben csöveikben, amikben nanodroidok szállítják az információt. :) Jó volt, hogy ezt így kibontották. Most már jobban érthető miért viselkednek úgy, mintha lennének érzelmeik. Azt a B2-est is úgy húzták ki a fiókból, mint egy embert a hullaházban. :lol:

Az a rész teljesen szürreális volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyeseket nagyon emlékeztetett a rész Taika Waititi stílusára, vagy még pontosabban a Thor:Ragnarökre. 

Engem nem, legalábbis nem jutott eszembe. De mivel Taika rendezett már Mandót, ez nem is kellene hogy bántás legyen. Talán csak a színes szagos dolgok miatt mondják. Hát pár embernek hiányzik a western, ahonnan ez indult. 

De nekünk saga rajongóknak az ilyen részek miatt a Mandó is jobban a nagy star warsban játszódik, nem egy elszigetelt eset a peremvidéken. Több évados kaland, a nagy dolgok is kicsiként kezdik. El kell jutni valahová, lehet, hogy sokak számára  megosztóak lesznek az ilyen részek. De ha végül oda jutunk, hogy Din Djarin lesz a Mandalor uralkodója, ki tudja még mik miatt, jó lesz emlékezni, hogy ő milyen nemeslelkűen többször is lemondott a sötétkardról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, csoli1138 írta:

Egyeseket nagyon emlékeztetett a rész Taika Waititi stílusára, vagy még pontosabban a Thor:Ragnarökre. 

Ezt már én is olvastam pár helyen, tuti nem véletlenül. :D Sajnos (vagy nem) nem láttam ezt a filmet.

 

Amúgy nyilván kellenek ilyen részek is bele, nem lehet mind ugyanolyan hangulatú, a változatosság gyönyörködtet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt már én is olvastam pár helyen, tuti nem véletlenül. :D Sajnos (vagy nem) nem láttam ezt a filmet.

 

Amúgy nyilván kellenek ilyen részek is bele, nem lehet mind ugyanolyan hangulatú, a változatosság gyönyörködtet.

Akkor változóban a véleményed? Mikor az általános topikba beírtad, hogy mellbe vágott, de nem jó értelemben, azthittem egy másik fórumon vagyok.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közkeletű tévedés, hogy nekem minden tetszik amire az van írva, hogy Star Wars. :P Egyébként már megbékéltem vele, értem, és elhelyeztem a történetben. Üdítő változatosság a sorozatban, bár az évad végi szavazáson biztos nem ez lesz a befutó. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, magam mis így vagyok vele. A pepcóból kapok néha fotókat haveroktól, hogy nédda milyen f*sza baseball satyesz, azt mi van rajta? Egy logó.. Olcsó szar... :)

Ebben a részben is rendesen elhangzott egy azanyátokcsáját, hogy nem Giedon van "Gideon hajóján", megint átbatytatok, hogy véletlenül se a lényeggel foglalkozunk.. de ki kell tartani. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Közkeletű tévedés, hogy nekem minden tetszik amire az van írva, hogy Star Wars. :P Egyébként már megbékéltem vele, értem, és elhelyeztem a történetben. Üdítő változatosság a sorozatban, bár az évad végi szavazáson biztos nem ez lesz a befutó. :) 

Megnéztem újra, már 3x és még mindig nagyon bejön, pedig látom, hogy milyen vegyes érzelmeket kelt mindenhol. :D :D

Én csak azt remélem, hogy a sok mellékküldi és nem lecsapott labda után kapunk két nagyon durva, FŐSZÁLAS záróepizódot.

Azt hittem az 5. rész végén, hogy Moff felfogadja a Mandókat, akik kiszabadították, és az utolsó részekben lesz egy kis háború a két mandó csapat közt, míg végül kiemelkedik egy vezető, aki egyesíti a két csapatot, de úgy néz ki rosszul tippeltem, és azt is, hogy ki lesz az, mert ahogy korábban írtam, abból is lehetett volna egy durván drámai részt csinálni, hogy Din és Bo összecsapnak a kardért. Ettől függetlenül még lehet, hogy lehet hatalmi pozícióváltás az évad végén. Várós, nagyon! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább a Dooku-s visszautalás ütött a rész második felében.

Az meg különösen, hogy még mindig vannak szeparatisták, pedig hol van már a klónok háborúja vége ettől a korszaktól.. 

 

Vagy ahogy Helgait mondta: 

 

- "Nem adtam meg magam a korrupt köztársaságnak sem, mint ahogy a birodalomnak sem, igy magának sem fogom megadni magam!! :) "

- Szóval maga szeparatista? 

-A szeparatista olyan becsmérlően hangzik. Én támogatom a demokráciát! 

 

Kár, hogy Bo nem hagyta befejezni az öreg mondandóját. :(

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Cpt. Rex pont erről akartam írni. Reggel megnéztem a részt és nagyrészt ezek a gondolatok ötlöttek fel bennem is. Lehet akármilyen utópia, jólét és stb. még itt is felüti a fejét a régi agresszió. És mi kellett hozzá? Egy ártatlan volt birodalmi, aki megjelent a színen. 

 

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

-A szeparatista olyan becsmérlően hangzik. Én támogatom a demokráciát! 

Ez a Mina Bonteri féle vonal, akiknek az egész Konföderáció arról szólt, hogy a korrupt Köztársaságból kiszabadulva megpróbáljanak egy jobb demokratikus rendszert létrehozni. Persze ezt az igényüket Dooku csúnyán kihasználta, amiről szerencsétlen Helgait természetesen semmit nem tudhatott.

 

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

Kár, hogy Bo nem hagyta befejezni az öreg mondandóját. :(

Gondolom azt akarta mondani, hogy a Jedik akadályozták meg a víziója kiteljesítésében. :) 

 

Apropó az feltűnt nektek, hogy Djarinnak és Katannak lánckódja van? Ezen kicsit meglepődtem. Birodalmi találmány, mint tudjuk, de úgy tűnik az ÚK is használja. Ezt nem szüntették meg....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem, ez nem lesz a kedvenc részem. :D Lehet, hogy rossz passzban talált, de nálam ez nagyon mellé ment. A látvány és Din/Bo főszálának előrébb mozdulása valamelyest tetszett, a mellékes körítés viszont már kevésbé. Nem tudom, hogy egy 8 részes évadban mennyire van helye ilyen közjátékoknak.

 

Ettől függetlenül várom az utolsó két részt, amik a hírek alapján ütősek lesznek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez már túl direkt lett volna, szerintem ez finomabb utalás. Annyira, hogy nekem le se esett, de az előbb erről beszélt Földi Bence a Mando-Mondóban. Szóval övé az érdem. :) 

Az a drága ember aki minden előzmény nélkül letiltott. :lol: de utálom az ilyeneket. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

nekem le se esett, de az előbb erről beszélt Földi Bence a Mando-Mondóban. Szóval övé az érdem.

 

Itt a fórumon meg az enyém mert a jelenet első nézésekor nekem is leesett és bele is írtam a beszámolómba. Rajtam és rajtad kívül senki más nem hozta itt szóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább kép is van már itt róla. Amikor a beszámoló írásakor annál a résznél tartottam úgy voltam vele hogy írás után csinálok egyet de a kábé két és fél órányi beszámolózás után már egyáltalán nem volt kedvem foglalkozni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt, bár az epizód nagy része nem mozdította előre az eseményeket. Mégis kaptunk egy érdekes bolygót, a Plazir-15.öt. Kicsit nagyobb bepillantást engedett a droidok világlába. Nagyszerű volt az összekötő kapocs a klónháborúhoz. Érdekes volt látni, hogy vannak még, akik Dooku látomásában hisznek. Szuper karakter volt ez a Helgait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.