Ugrás a kommentre

2x04 - I Am Your Mother


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4. rész - I Am Your Mother / Az anyád vagyok

 

4v2.jpg

 

Írta: Magdalena Osinska, Holly Walsh, Barunka O'Shaughnessy

Rendezte: Magdalena Osinska

 

Helyszín: Chandrila

 

Szereplők:

Annisoukaline Kalfus - Charithra Chandran

Kalina Kalfus - Maxine Peake

Dorota Van Reeple - Daisy Haggard

Julan Van Reeple - Bebe Cave

Wedge Antilles - Denis Lawson

Z-1

 

Érdekességek

- A tábla, amin Anni a versenyt szokta nézni, a Star Wars: Baljós árnyakban látott hasonló technológián alapszik. 
- Számos Star Wars-alapú jármű rejlik "Az anyád vagyok"-ban; többek közt egy olyan, ami Unkar Plutt quadjumperére hasonlít.
- Az eredeti trilógia és a Star Wars: Skywalker kora után, Denis Lawson visszatér Wedge Antilles szerepében.
- Az Anni szobájában látható hajómodellek közt van egy T-16-os, ami Luke Skywalkernek is volt gyerekkorában.
- A piac hemzseg az érdekességektől. Sok más mellett, látható például az a pózna, amiről Luke Skywalker lógott a Star Wars: A Birodalom visszavágban.

 

Concept Art galéria

View post on imgur.com
 
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csalódást keltő első évad után elégedett vagyok a második évaddal. Különösen ezzel a résszel, ami nálam egyértelműen a kedvenc lett. Még úgy is hogy talán megosztó lesz, hiszen picit gyerekesre van csinálva. Én mindenesetre mindig is imádtam az Aardman Animations munkáit és ez vérbeli Aardman lett. Külön tetszett, hogy ezúttal nem a jó-gonosz epikus harcára van kihegyezve a sztori mint a legtöbb Visions epizódnál. Helyette egy bájos anya-lánya sztorit kapunk, jóféle humorral és bájjal. 

Az külön tetszik hogy ez a sztori simán elhelyezhető a kánonban. Az ep.6 után pár évvel járhatunk. Nem rémlik hogy bármi ellentmondana a kánonnak benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon bejött ez a rész is, főleg a humora miatt, amire szerintem ügyesen ki lett élvezve a rész. Gyerekként imádom a Wallace és Gromitot és erről egyből az ugrott be, szóval ez is plusz pont nálam. Aranyos kis történet volt, jókat nevettem rajta és külön jó kis feladat lenne az összes easteregget kikeresni. :D

7/10.

 

A többi részt meghagyom holnapra. :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x04 - I Am Your Mother

Ez volt eddig a második évadból az egyetlen rész, amire határozottan azt tudom mondani, hogy nem tetszett. Voltak jó pillanatai, pl. hogy beletettek egy Saga szereplőt, bár Wedge itteni megjelenése eléggé elütött attól, ahogy korábban láthattuk és inkább ellenszenves volt, mint szimpatikus. Amellett, hogy végig ez az alapkoncepciót is átható infantilis idétlenkedés jellemezte az epizódot néhol kaptunk egy-két erős, szívmelengető, őszinte jelenetet, leginkább ezen az anya - lánya vonalon, azzal a droidból kibukó videóval, vagy amikor a szemére hányja a lány, hogy mennyire kínosnak tartja. Ettől függetlenül maga az egész epizód stílszerűen fogalmazva egy hatalmas cringe volt számomra. Lehet, ha 10 évesen látom, akkor még szórakoztatnak is ezek a gyerekes gegek amiket itt láthattunk, de így sajnos  messze ez lóg ki lefelé nálam ebből az évadból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2023. 05. 04. - 17:06, Bomarr írta:

A csalódást keltő első évad után elégedett vagyok a második évaddal. Különösen ezzel a résszel, ami nálam egyértelműen a kedvenc lett. Még úgy is hogy talán megosztó lesz, hiszen picit gyerekesre van csinálva. Én mindenesetre mindig is imádtam az Aardman Animations munkáit és ez vérbeli Aardman lett. Külön tetszett, hogy ezúttal nem a jó-gonosz epikus harcára van kihegyezve a sztori mint a legtöbb Visions epizódnál. Helyette egy bájos anya-lánya sztorit kapunk, jóféle humorral és bájjal. 

Az külön tetszik hogy ez a sztori simán elhelyezhető a kánonban. Az ep.6 után pár évvel járhatunk. Nem rémlik hogy bármi ellentmondana a kánonnak benne.

Nekem is tetszett. Wedge karakterét sikerült a színészről mintázni. :lol: Biztos vagyok benne, hogy a merchandise-ok emlegetését és a pénzéhséget Denis Lawson valóéletben mutatott attitűdje ihlette. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.