Ugrás a kommentre

Világok Közötti Világ (World Between Worlds)


Donát

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Súlyos dolgok azért ne változzanak, mert így kinek lehet hinni bármiben is. :)

Interjúk során szerintem teljes magabiztossággal senkinek sem szabad hinni. Minimum minden szót érdemes legfeljebb érdekesség szintjén, maximum fenntartásokkal kezelni. Mert az interjúk egy része pusztán PR fogás, másik része az aktuális gondolatokat tükrözi. Előbbit érdemes fenntartásokkal kezelni, utóbbit érdekesség meg szintjén. Lucasnak is akadt olyan megnyilvánulása az SW-vel kapcsolatban, amihez képest homlokegyenest másképpen cselekedett alig több, mint egy évtizeddel később. A legszebb példa:

"At one point, when Obi-Wan kills Darth Maul, he just fell in the pit. I looked at it and thought this isn't going to work because, if people like him enough, they're going to want him to come back and they're going to assume somehow he gets out of it. So I had to cut him in half to say that this guy's gone, he's history, he ain't coming back" - by George Lucas, Empire Magazine, 1999

 

Magyarul:

"Egy ponton, amikor Obi-Wan megölte Darth Mault, ő csupán beleesett a verembe. Ránéztem és azt gondoltam, ez így nem fog működni, mert ha az emberek eléggé megkedvelik, azt szeretnék majd, hogy visszatérjen, és azt fogják feltételezni, hogy valahogy kimászott. Szóval ketté kellett vágnom ahhoz, hogy azt mondhassam, ennek a fickónak vége, ő már történelem, nem tér vissza."

 

És jól tudjuk, hogy Mault bizony Lucas támasztotta fel, méghozzá úgy, hogy Filoni nem tartotta ezt jó ötletnek és ellene volt. 13 év alatt Lucas súlyos változtatást vitt bele a koncepcióba. Pontosan az ellenkezőjét tette annak, amit '99-ben mondott, fittyet hányva arra a bizonyos ketté vágásra, amit direkt azért tett bele a filmbe, hogy ne lehessen visszahozni. Ilyen ez a mi kis Geroge-unk. :D 

 

season 2 episode 21 GIF by Star Wars

 

Amúgy, ha már a videóban elhangzottakról van szó, mondja Filoni, hogy ez a helyszín a tudást szolgálhatja. Szóval akár erre is fel lehet használni a kapukat, például megismerhetik a pontos koordinátákat

Spoiler

, így akár a Ghosttal is az Eye of Sion után mehetnek valahogy. Mit tudom én, rátesznek egy extra üzemanyag tartályt vagy valami (bár az is lehet, hogy az Eye of Sion nem azért ilyen nagy és kapott ennyi hiperhajtóművet, mert csak így lehet átszelni a galaxisok közötti távot, hanem azért, mert egy döglött csillagrombolót akarnak hazavontatni vele - bár jobban tetszene, ha eme extrém technikai specifikációi az utazás távjához is kellenének, de ez még nincs kőbe vésve).

 

De, még az is igaz lehet, hogy Ahsoka nem "csak úgy" átugrik, hanem Anakin, mint Erőszellem fogja megnyitni a kaput és átküldeni. Ahogy Morai is megnyitotta azt a kaput, amin át Ezra kiragadhatta Ahsokát a saját téridejéből. Szóval, az, hogy istenszerű lények beleavatkozhatnak a dolgokba, az már le lett fektettve a Rebels-ben, mert ha akkor Morai segítségével Ezra nem lép közbe, Ahsoka meghal. De egy isten az őrangyala. Sőt lehet most már kettő is. :) 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.